Роботи 2023 року
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Роботи 2023 року за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 40
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву цукрового печива «Жовтневе» та сирцевих пряників «Іграшки» в цеху борошняних виробів кондитерської фабрики м. Вінниця.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Кушнір Валерії АндріївниВиробнича база кондитерської галузі України задовольняє попит населення і забезпечує їх річне споживання на рівні розвинутих капіталістичних країн. Беззаперечною перевагою кондитерських виробів являється те, що високий ступінь механізації та автоматизації технологічних потоків при їх виробленні дозволяє організувати їх потоково-механізоване виробництво і отримати готові вироби в малій штучній упаковці, тим самим забезпечити зберігання заданих споживчих, біологічних і санітарно-гігієнічних показників в процесі зберігання. При цьому головна увага звертається на якість харчових продуктів і їх відповідність медико-біологічним вимогам. Наукові дослідження націлюються на вдосконалення діючих і створення оригінальних технологій якісно нових харчових продуктів, які дозволяють правильно змінити хімічний склад для відповідності його потребам організму людини. Кондитерська промисловість є однією з найважливіших галузей народного господарства. Кондитерські вироби виробляються як загально споживчого, так і спеціального призначення, у дуже різноманітному асортименті. Уніфіковані рецептури передбачають більш 2000 різних видів і сортів кондитерських виробів. Більшість кондитерських виробів може зберігатися тривалий час без псування і без зміни своїх смакових і харчових достоїнств у зв’язку з високою калорійністю і низькою вологістю. Енергетична цінність у розрахунку на 100 г продукту коливається від 300 (мармелад) до 2300 (шоколад) кДж. Технологія виробництва багатьох видів кондитерських виробів на основі останніх досягнень науки і техніки значно змінилася. Це дозволило значно підвищити продуктивність праці в кондитерській промисловості, поліпшити якість і розширити асортимент вироблюваних виробів.
- ДокументЗапровадження виробництва хліба обіднього формового 0,75 кг та рогаликів фруктових в/г 0,15 кг з застосуванням сучасного технологічного обладнання в пекарні м. Березівка Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Манукян Каріне АрсенівниХарчова промисловість України є однією зі стратегічних галузей розвитку вітчизняної економіки. Вона покликана забезпечувати стабільне постачання населення необхідними якісними продуктами харчування і виступає важливою ланкою формування продовольчої безпеки держави й експортного потенціалу країни. Першочергове місце у споживчому кошику займає хліб. Хліб був і залишається одним з основних продуктів харчування населення нашої країни. Кількість щоденного споживання хліба населення України дозволяє вважати його одним з найважливіших продуктів харчування. Хлібопекарська промисловість України є однією з основних галузей харчової промисловості, яка за виробничими потужностями, механізацією технологічних процесів, асортиментом спроможна забезпечити населення різними видами хлібних виробів, що має важливе значення для підтримки соціальної стабільності в суспільстві. В Україні щороку виробляється близько 7 млн т хліба та хлібобулочних виробів, або 130 кг на душу населення. Цінність хліба в тому, що він містить майже всі поживні речовини, необхідні людині. При правильній технології виробництва вся маса хліба (100 %) є їстівною. З розвитком ринкових відносин у суспільстві відбулось роздержавлення і реструктуризація хлібопекарської галузі, виникла велика кількість пекарень, відроджується домашнє хлібопечення. Відродження пекарень відбувається на якісно новому технічному рівні з впровадженням сучасних технологій, сучасного технологічного обладнання. У великих містах пекарні доповнюють асортимент виробів, що виготовляються потужними хлібозаводами. На пекарнях, розташованих у сільській місцевості, невеликих населених пунктах, виготовляють відносно широкий асортимент виробів. Це подовий і формовий хліб, булочні, здобні вироби.
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву цукрового печива «Комбайнер» та заварних пряників «Журавлинні» в цеху борошняних виробів кондитерської фабрики.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Песецького Іллі ІвановичаКондитерська промисловість України – одна з найважливіших галузей харчової промисловості. Обсяг виробництва кондитерської промисловості становить 3 % ВВП країни. Сьогодні кондитерська промисловість України – це 28 великих спеціалізованих підприємств і об’єднань, а також маса дрібних цехів. Сукупна потужність 28 великих кондитерських фабрик складає близько 625 тис. т. у рік. Напевне, багато хто ще пам’ятає полюси солодкої пропозиції за радянських часів – гірку льодяників бляклих кольорів на прилавку кожного гастроному і цукерки «Метеорит», коробку яких треба було «діставати по блату». Десь посередині знаходились невиразні псевдо шоколадні «батончики». Виробник не був зацікавлений ні в якості, ні в кількості виготовленої продукції – збут було гарантовано в будь – якому разі. Дефіцит, який періодично виникав, перетворював цей бідненький пейзаж на пустелю голих магазинних полиць, в якій оазами виглядали підпільно – приватні торгівці саморобними солодощами на погано обструганих паличках. З відновленням незалежності відкрилися кордони. Українці з захопленням зустріли іноземних гостей – сотні небачених раніше видів кондитерських виробів в яскравих обгортках. Безперечним лідером продаж став справжній шоколадний батончик «Снікерс». Вітчизняні кондитери тимчасово втратили свої позиції. Відродження почалося дещо пізніше з іноземних інвестицій в цю галузь
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву цукерок з фруктово-желейними корпусами «Вогник» та цукерок на основі праліне «Горішки в шоколаді» в кондитерському цеху м. Ізмаїл Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Кім Крістіни ПавлівниКондитерські вироби, приготовлені на цукровій основі, різноманітні за складом, формою, обробкою й смаком, отримані з однієї або декількох цукеркових мас, називають цукерками. Вироби, що одержують з однієї цукеркової маси, називаються простими, з декількох – складними. Цукерки, що випускаються у великій кількості, називаються масовими. Їх виробляють на поточно – механізованих лініях. Цукерки високої смакової якості, що випускаються в невеликих кількостях (в основному для набрів), називаються десертними (роздрібними). Їх виготовляють немеханізованими способом. Асортимент цукерок налічує понад 1000 найменувань, і серед них роздрібні сорти займають трохи більше 5% загального випуску. Це пов’язано з великими витрати ручної праці на випуск кожного сорту цукерок. Кондитерська промисловість, незважаючи на глибоку кризу, у якій перебуває вітчизняна економіка, є однією з провідних та бюджетоутворюючих галузей харчової промисловості. Згідно досліджень компанія Pro-Consulting, якщо в першому півріччі 2017 року основними імпортерами української кондитерської продукції були Казахстан, Молдова і Болгарія, то в 2018 році до них додалися Білорусь, Великобританія і Австрія. Розширення ринку збуту стало можливим завдяки підписанню угоди про зону вільної торгівлі з ЄС і завершенню до 2018 року адаптація національних стандартів якості до європейських.
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву льодяникової карамелі «М’ятна» та карамелі з желейною начинкою «Бананова» в карамельному цеху кондитерської фабрики.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Макарової Надії СергіївниСучасний кондитерський ринок України є одним з найбільших секторів харчової промисловості, характеризується стабільністю та стрімким зростанням, а також показує низький рівень вразливості до негативних спадів в економіці країни та світу в цілому. На всіх провідних підприємствах галузі впроваджені та функціонують системи менеджменту якості за версією ISO 90001: 2000. Сьогодні український кондитерський ринок майже нічим не відрізняється від європейського, оскільки вітчизняні виробники пропонують різноманітний асортимент кондитерської продукції своїм споживачам, який налічує близько 1000 найменувань, тим самим постійно скорочуючи загальний імпорт солодощів в Україні. Кондитерська галузь, де працює 170 тисяч фахівців, - одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн продукції на рік, що дає змогу не лише повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати її у значних обсягах за кордон. При цьому, у 2016 році порівняно з 2015 роком Україна скоротила експорт кондитерських виробів. Імпорт кондитерської продукції в Україну за вказаний період скоротився на 46,4 % до 44,17 тис. тонн, в грошовому виразі -- на 4,8 %, до 173,72 млн. доларів. При нарощені темпів приросту кондитерської промисловості та скорочені імпорту, це означає, що виробники почали переорієнтовуватись на внутрішній ринок через зростання внутрішнього споживання кондитерських виробів та солодощів.
- ДокументЗапровадження виробництва плиткового шоколаду «Люкс» та шоколадних батонів з арахісовою начинкою з застосуванням потоково-механізованих ліній на кондитерській фабриці м. Южне Одеської області(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Кузнецової Вероніки ІгорівниУ харчовій промисловості України одним із найбільш розвинутих є кондитерський сектор. Нинішні обсяги виробництва в даній сфері дають змогу не лише забезпечувати внутрішній попит на кондитерську продукцію в Україні, а також створюють значний експортний потенціал. Продукцію кондитерського ринку нашої держави можна умовно розподілити на борошняні, шоколадні та цукрові кондитерські вироби. Україні спостерігається збільшення обсягів виробництва основних видів продукції в кондитерській сфері потягом останніх років. У 2019 році вони досягли 58,733 млрд. грн., у тому числі 38,26% припадало на виробництво кондитерських виробів з какао, шоколаду та цукру Кількість учасників на даному ринку перебуває в межах від 200 до 800 виробників за рахунок присутності значної кількості невеликих виробників таких як кондитерські та булочні заклади, хоча основною діяльністю цих підприємств не вважається виробництво кондитерських виробів. Найбільші гравці українського ринку шоколадних кондитерських виробів: 1. ДП "КОНДИТЕРСЬКА КОРПОРАЦІЯ "РОШЕН" 2. ПрАТ "МОНДЕЛІС УКРАЇНА" 3. ТОВ "Ферреро Україна" 4. ТОВ "АВК КОНФЕКШІНЕРІ" 5. ТОВ "МАЛБІ ФУДС" 6. ПрАТ "ВІННИЦЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА" 7. ТОВ "ШОКОЛАДНА КОМПАНІЯ "МИР" 8. ПрАТ "КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "АВК" М. ДНІПРО"
- ДокументЗапровадження виробництва бубликів Українських 0,1 кг та булочок рівненських в/г 0,2 кг з застосуванням сучасного технологічного обладнання в хлібопекарному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Толоки Яни ОлексіївниВ Україні хлібні вироби готують із житнього борошна - сіяного, обдирного, обойного сортів і пшеничного вищого, першого, другого та обойного сортів або їх суміші. Як домішки при виробництві певних видів хліба до основного сорту борошна можуть додатись кукурудзяне, вівсяне, ячмінне борошна, а також борошно бобових: соєве, горохове, різних видів. Прості види хліба виготовляють лише із борошна, дріжджів, солі та води. Хліб є одним із самих геніальних витворів людства. Асортимент виробів, що виготовляють хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Раніше асортимент хлібобулочних виробів, що вироблялись на хлібозаводах, обумовлювався, головним чином, умовами виробництва і диктатом комплексно-механізованих ліній, то тепер, умови виробництва і склад устаткування визначаються асортиментом і попитом. До складу поліпшених різновидностей хліба додатково можуть входити патока борошняна заварка, цукор, іноді жир, кмин, коріандр, аніс. Булочні вироби, здобні вироби виготовляють в основному із пшеничного борошна вищого і першого сорту у вигляді батонів, плетінок, фігурних виробів. До рецептури булочних, здобних виробів входить основна сировина та додаткова - цукор і жир, молочні, яєчні, плодово-ягодні види сировини, ароматизатори та інші підприємства переходять на порційні способи приготування тіста, організовують при заводах пекарні, впроваджуються прискорені технології виробництва хліба, що дозволяє оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку. На даний час в загальному об’ємі виробництва хліб із суміші житнього обдирного і пшеничного сортового борошна складав 38%, із пшеничного борошна 1-го сорту - 29%, булочні та здобні вироби - 11%, бубличні вироби - 0,5%; сухарні - 0,1%; інші - 0,6%.
- ДокументЗапровадження цукеркового виробництва з застосуванням потоково-механізованих ліній по виробництву цукерок з фруктово-помадними корпусами «Дзвіночок» та цукерок між шарами вафель «Антракт» в кондитерському цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Осьмушнікової Олександри ВіталіївниКондитерські вироби є групою харчових продуктів широкого асортименту, які значно відрізняються між собою за складом і споживчими властивостями. Безперечною перевагою кондитерських товарів є високий спупінь механізації та автоматизації технологічних процесів ,що дозволяє організувати поточно-механізоване виробництво й отримати готові вироби в дрібній штучній упаковці, яка забезпечує задані споживчі, медико-біологічні та санітарно-гігієничні показники. Крім того, штучна упаковка надає виробам особливої привабливості. Кондитерські вироби є значною частиною раціону харчування людини. Вони користуються сталим попитом, насамперед, завдяки вишуканим смаковим властивостям. Значення кондитерських виробів у харчуванні зумовлено високою енергетичною цінністю, яка забезпечується значним вмістом цукрів, а в деяких виробах і жирів. Біологічна цінність кондитерських виробів обмежена. Вироби, що містять какао-продукти, мають тонізуючі властивості завдяки присутності теоброміну, який збуджує центральну нервову систему, тобто знімає втому і підвищує працездатність, порівняно з кофеїном в більш м’якій формі, тому що він менш розчинний. Враховуючи значну калорійність кондитерських виробів, фізіологічна норма їх споживання обмежується до 14,5-15,0 кг на рік. Сьогодні серйозною проблемою в харчуванні населення економічно розвинутих країн став дефіцит мікронутрієнтів, що пов’язано з різким зниженням енерговитрат і зміною раціону харчування, який не забезпечує еволюційно сформованих фізіологічних потреб у цілому ряді незамінних харчових речовин. Ця проблема існує в Україні. Особливу занепокоєнність викликає дефіцит мікронутрієнтів у дитячому харчуванні.
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву хліба міського 1/г 0,5 кг та батонів поліських в/г 0,3 кг в хлібопекарному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Солдатенко Інни ВолодимирівниОднією з провідних галузей харчової промисловості України є хлібопекарська галузь. Її призначення – це безперебійне забезпечення виробництва хліба, хлібобулочних та інших борошняних виробів у обсягах, які відповідають нормам державної продовольчої безпеки. В Україні, а також у багатьох народів інших країн світу хліб належить до основних продуктів харчування. Щорічно в Україні виробляється близько 1,8 млн тонн хліба та хлібобулочних виробів, понад 70 % від загального обсягу випікають великі промислові підприємства, решту – приватні пекарні, мережа торгівлі, великі супермаркети та інші виробники. Харчова цінність хлібобулочних виробів має важливе значення, оскільки вони забезпечують більше 50% добової потреби людини в енергії і до 75% потреби у рослинному білку. Важливими проблемами подальшого розвитку ринку хлібобулочних виробів є суттєве поліпшення забезпечення потреб споживачів у якісному хлібі промислової випічки за прийнятною ціною та розробки новітньої продукції, яка задовольнить все зростаючі потреби споживачів, одержання на цій основі достатньої маси прибутку підприємствами-товаровиробниками і підвищення ефективності їх діяльності. Селище міського типу Овідіопольського району Великодолинське (Аккаржа) Одеської області знаходиться в центрі Овідіопільського району, за 17 км від райцентру, за 19 км від обл. центру та за 8 км від порт. м. Іллічівськ. Залізнична ст. Аккаржа має автобусне сполучення з районним та обласними центрами. Площа 11,4 км2 , населення 11 607, переважно українці та росіяни. (40–13 тис. рр. тому).
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву хліба кминного формового 0,9 кг та батонів домашніх 0,4 кг кг в хлібопекарному цеху м. Арциз Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Маковецької Маргарити ОлександрівниХліб – це продукт першої необхідності, він потрібен усім і завжди. Саме хліб ототожнював сімейний достаток та добробут. У наші дні хлібопекарське виробництво прийняло широкі промислові масштаби. Сучасне хлібопекарське виробництво характеризується високим рівнем механізціїї та автоматихації технологічних процесів. Великий внесок роблять розвиток хлібобулочної промисловості – дослідники хіміко-біологічних лабораторій, розробники устаткування, виробники інгредієнтів. Найбільш поширеною технологією є прискорений спосіб тістознавства, що дозволяє скоротити час бродіння та технологічні ємності для бродіння тіста, і, як результат, зменшується виробничі площі. Такі технології дають можливість оперативно змінювати асортимент продукції і тим самим підвищувати попит покупця. В даний момент найбільш відомі покращувачі використовуються для виробництва хлібобулочних виробів зі слабкою клейковиною, вони збільшують водопоглинальну здатність борошна, підвищують еластичність м'якуша, а також збільшують термін придатності продукції. Існують поліпшувачі для борошна з сильною клейковиною, що коротко рветься - збільшують пластичність тіста. Арциз – це місто в Україні, у Болградському районі Одеської області. Арциз отримав назву від французького міста Арсі-сюр-Об. Місто виникло в 1816 році, в період заселення Південної Бессарабії німцями. Гербом міста є варязькій геральдичний щит. Лелека символізує мир, добро; Золота виноградна лоза – працьовитість жителів і плодючість землі; Каміння – єдність різних національностей; Залізнична колія – розвиток промисловості. На даний момент там проживає 14486 людей.
- ДокументЗапровадження сучасних технологій тістоприготування по виробництву батонів молочних 0,5 кг в/г та булочок «Мальва» в/г 0,2 кг в пекарні м. Вознесенськ Миколаївської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Кочетової Софії ІгорівниХлібопекарська промисловість на території України є одною з основних та найважливіших з усіх галузей харчової промисловості. Вона має таку виробничу потужність, механізацію технологічних процесів та асортимент товарів, що спроможна забезпечити населення країни самими різноманітними видами хлібобулочних виробів. Не тільки тим, що необхідно, а ще й товаром для задоволення. Історія хліба взагалі дуже давня і цікава. До наших часів вій пройшов довгий шлях від злакових коржиків до хлібу зі збродженого тіста. В Україні хліб знайшли в будовах, що існували ще 3 тисячоліття тому. Ближче до нашої епохи, в Російській імперії з‘являлися ремесленики-пекарі, які давали розвиток хлібопекарській промисловості. В якості цікавого факту, Петром І тоді були видані циркуляри, за якими виготовлення хліба з меншою проти передбаченої вагою, низької якості, а також підвищення ціни на хліб торговці хлібом і пекарі жорстоко карались батогами. Нагляд за пекарнями здійснювали офіцери поліцмейстерної канцелярії. Наприкінці ХІХ сторіччя в Україні з‘являються перші хлібопекарні підприємства, які почали витісняти кустарні. А сьогодні населення України забезпечують хлібом великі високомеханізовані підприємства різних потужностей, багато пекарень та цехів. В цих умовах набуває першорядного значення виготовлення як умова якісної, конкурентоспроможної продукції. Хлібобулочні вироби - це харчові продукти високої калорійності і засвоюваності, які мають приємний смак, запах та привабливий зовнішній вигляд. Їх готують з різних видів і сортів борошна, здобреними та ні, із збродженого та незбродженого тіста, з різноманітними начинками і так далі. Їх поділяють на хліб, булки, здобні, бубличні вироби, сухарі та національні вироби.
- ДокументЗапровадження виробництва цукрового печива «Квартет» та печива затяжного «Туристичне» з застосуванням потоковомеханізованих ліній в кондитерському цеху борошняних виробів м. Біляївка Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Дмитрієва Микити ОлеговичаКондитерські вироби – це харчові продукти, що мають високу калорійність та засвоювання. Вони мають приємний смак, тонкий аромат, привабливий зовнішній вигляд. Більшість виробів мають тривалий строк зберігання та добру транспортабельність. Висока харчова цінність обумовлена значним вмістом вуглеводів, білків, жирів та смакових речовин. Кондитерські вироби виробляються в дуже широкому асортименті. Разом з виробництвом кондитерських виробів загально споживчого призначення, випускаються і лікувальні – для хворих цукровим діабетом з використанням замінників цукру сорбіту і ксиліту, з додаванням морської капусти, для дитячого харчування – «білий шоколад» та інші. Технологія виробництва багатьох видів кондитерських виробів на основі останніх досягнень науки і техніки значно удосконалилась. Сучасне кондитерське виробництво є високомеханізованою та автоматизованою галуззю харчової промисловості. В період перебудови на кондитерську галузь різко знизились об’єкти виробництва. В цей період відкривалися кордони Українці із захопленням зустріли іноземних гостей – сотні небачених раніше видів кондитерських виробів, в яскравих обгортках. У другій половині 90-х років українці почали відвертатися від іноземних солодких «міражів», відповідно «оцінивши» кількість консервантів та часто поганеньку якість виробів. Українські кондитери на той час вже готові, були забезпечити споживача солодким різноманіттям.
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву хліба житомирського 1/г 0,5 кг та батонів «Колосок» в/г 0,4 кг в хлібопекарному цеху м. Полодьськ Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Жигун Олени ОлегівниХлібопекарська промисловість України є однією з найбільших галузей харчової промисловості, яка за виробничими потужностями та асортиментом спроможна забезпечити населення великим асортиментом хлібних та хлібобулочних виробів, що має важливе значення для підтримки соціальної стабільності у суспільстві. В Україні хлібобулочні вироби готують з житнього та пшеничного борошна – обдирного, обойного та січного сортів і пшеничного – вищого, першого та другого сортів. У виробництві певних видів хліба до основного сорту борошна також додають домішки, а саме: кукурудзяне, ячмінне, вівсяне борошно, а також борошно бобових. Серед інших країн світу Україна має найбільш сприятливий природній, ресурсний, геополітичний та людський потенціал для розвитку хлібопекарної промисловості. Хлібопекарське виробництво – це промислове виробництво хліба, здобних, булочних, бубликових та сухарних виробів. Хліб є основним продуктом харчування в раціоні населення, його частка складає 39,15%. Хлібопекарні підприємства за потужністю умовно поділяють на 3 групи: - Малої потужності – до 25 т на добу; - Середньої потужності – від 25 до 100 т на добу; - Великої потужності – більше 100 т на добу. За останні роки виникла велика кількість пекарень, це пов’язано з реструктуризацією хлібопекарської промисловості. З часом зникає необхідність у великій кількості потужних підприємств. В умовах роботи підприємств з потоково-механізованими лініями та безперервним виробництвом важко змінювати оперативно асортимент виробів, реагувати на потреби ринку.
- ДокументЗапровадження сучасних технологій тістоприготування при виробництві хліба гірчичного 0,5 кг та хали плетіної 0,2 кг в пекарні м. Одеса.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Жук Ганни ЮріївниХліб – геніальний винахід людства. Хлібні вироби є одним з основних продуктів харчування людини. Зниження загального виробництва і споживання хліба населенням України пояснюється розвитком домашнього хлібопечення і міні-пекарень. Зникає необхідність у великій кількості потужних підприємств з комплексно-механізованими лініями і безперервним робочим процесом. В умовах роботи цих підприємств важко оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку. Підприємства переходять на порційні способи приготування тіста, організовують при заводах пекарні, укомплектовані імпортним обладнанням, що дозволяє значно розширити асортимент виробів. Впроваджуються прискорені технології виробництва хліба. Пекарня – це підприємство, яке спеціалізується на продажу і випічці хлібобулочних виробів. Пекарня дуже популярна в наш час, так як вона має свої плюси : невелекика виробнича площа приблизно 100 м 2 ; невеликі затрати на обладнання і робочу силу; сіжість постачаємого хліба . Головною ціллю підприємства є задовольнити населення в використанні свіжого хлібу та хлібобулочних виробах Пекарня здатна випускати найрізноманітнішу продукцію – багети, булочки для гамбургерів, хлібобулочні вироби дієтичного та лікувально – профілактичного призначення, а також національні сорти хліба. Останнім часом загострюється питання здорового способу життя й споживання лише природних харчових продуктів, і як результат , виникає необхідність розроблення нових, раніше навіть невідомих нашим споживачам видів продукції, зокрема низькокалорійного хліба, хліба з борошна грубого помелу, хліба з висівками.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Дюшес» та карамелі з фруктовою начинкою «Десертна» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Музики Анни РусланівниСучасний кондитерський ринок України є одним з найбільших секторів харчової промисловості, характеризується стабільністю та стрімким зростанням, а також показує низький рівень вразливості до негативних спадів в економіці країни та світу в цілому. На всіх провідних підприємствах галузі впроваджені та функціонують системи менеджменту якості за версією ISO 90001: 2000. Сьогодні український кондитерський ринок майже нічим не відрізняється від європейського, оскільки вітчизняні виробники пропонують різноманітний асортимент кондитерської продукції своїм споживачам, який налічує близько 1000 найменувань, тим самим постійно скорочуючи загальний імпорт солодощів в Україні. Кондитерська галузь, де працює 170 тисяч фахівців, - одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн. продукції на рік ,що дає змогу не лише повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати її у значних обсягах за кордон. При цьому, у 2018 році порівняно з 2017 роком Україна скоротила експорт кондитерських виробів. Імпорт кондитерської продукції в Україну за вказаний період скоротився на 46,4 % до 44,17 тис. тонн, в грошовому виразі -- на 4,8 %, до 173,72 млн. доларів. При нарощені темпів приросту кондитерської промисловості та скорочені імпорту, це означає, що виробники почали переорієнтовуватись на внутрішній ринок через зростання внутрішнього споживання кондитерських виробів та солодощів.
- ДокументЗапровадження технологій виробництва мармеладу трьохшарового та зефіру «Сніжок» з застосуванням потоковомеханізованих ліній в кондитерському цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Петкова Георгія ІвановичаКондитерська галузь одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн продукції на рік, що дає змогу не лише повністю забезпечити потребу внутрішнього ринку, а експортувати її у значних обсягах за кордон. Підприємства галузі є активними споживачами вітчизняної сільськогосподарської сировини цукру, борошна, крохмаль, патока молоко і основною експорту переробленої продукції агропромислового комплексу країни. Наші підприємства що року інвестують в розвиток галузі значні кошти. На провідних кондитерських фабриках проведено повну повну модернізацію встановлену найсучасніші технологічні лінії. Галузь розвивається в умовах жорсткої конкуренції, що стимулює постійно вдосконалювати управлінські процеси і забезпечувати високі світові стандарти якості виробленої продукції. Встановлено що у 2021 році найбільша частина у виробництві борошняних кондитерських виробів припадає на печиво солодке, непокрите шоколадом або какао продуктами 39,4%; торти, кондитерські вироби, та хлібобулочні вироби. Основними факторами впливу на ринок кондитерських виробів з вбитими масами є : - ціна на сировину; - споживчі настрої та вподобання; - присутність міжнародних компаній на ринку України; - наявність товарів замінників; - купівельна спроможність населення; - поява нових технологій в галузі; Пік попиту припадає на останні місяця року, які пов’язані з новорічними святами, а в перші та літні місяці спостерігається спад.
- ДокументПроектування потоково-механізованих ліній по виробництву карамелі з фруктово-ягідною начинкою «Чорна смородина» та льодяникової карамелі «Золотиста» на кондитерській фабриці м. Кропивницький.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Першиної Анастасії АндріївниКондитерська промисловість є найбільшою галуззю харчової промисловості. Вона об’єднує підприємство по виробництву фруктових і борошняних кондитерських виробів. Їх асортимент налічує близько 5 тисяч найменувань. Кондитерські вироби грають велику роль у раціональному харчуванні, так як вони більше, ніж на 15% задовольняють добову норму цукру. Ця галузь виробляє харчові продукти високої калорійності та засвоюваності. Вказані властивості притаманних кондитерським виробам за рахунок використання багатьох різноманітних високоякісних продуктів, таких як цукор, патока, жири, молочні та яєчні продукти, какао-боби, ягоди, фрукти, борошно та інше. Сучасні кондитерські підприємства вирізняються прогресивними технологічними процесами, комплексною механізацією та автоматизацією виробництва, а також вантажно-розвантажувальних і складських робіт, покращенням якості праці, високою якістю готових виробів, розширенням їх асортименту та зниженням самовартості продукції. Кондитерські підприємства класифікують за двома ознаками: виробничу потужність, яка залежить від витрат і потужності технологічного обладнання, а також коефіцієнт його використання, і виробничий профіль. На сьогоднішній день кондитерський ринок є найпривабливішим, який динамічно розвивається в Україні поряд з м'ясомолочним, хлібопекарським та іншими сегментами харчової промисловості. Кондитерська галузь продемонструвала впевнену динаміку зростання на протязі 2001 – 2005р.р. із середньорічним приростом 10%. У кондитерській галузі використовується понад 200 механізованих потокових ліній.
- ДокументЗапровадження цукеркового виробництва з застосуванням потоково-механізованих ліній по виробництву цукерок з помадно-фруктовими корпусами «Радій» та цукерок з праліновими корпусами «Лісова пісня» в кондитерському цеху(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Волянської Ольги МиколаївниРинок кондитерських виробів в Україні є ринком, який динамічно розвивається, оскільки, з одного боку, передові компанії витісняють менш потужних гравців, а з іншого – постійно з’являються нові гравці, які створюють конкурентне середовище. Сучасний кондитерський ринок України є одним з найбільших секторів харчової промисловості, характеризується стабільністю та стрімким зростанням, а також показує низький рівень вразливості до негативних спадів в економіці країни та світу в цілому. На всіх провідних підприємствах галузі впроваджені та функціонують системи менеджменту якості за версією ISO 9001:2000. Сьогодні український кондитерський ринок майже нічим не відрізняється від європейського, оскільки вітчизняні виробники пропонують різноманітний асортимент кондитерської продукції своїм споживачам, який налічує близько 1000 найменувань. Тим самим постійно скорочуючи загальний імпорт солодощів в Україну. Кондитерська галузь, де працює 170 тисяч фахівців, – одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн. продукції на рік, що дає змогу не лише повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати її у значних обсягах за кордон. При цьому, у 2015 році порівняно з 2014р. Україна скоротила експорт кондвиробів. Імпорт кондитерської продукції в Україну за вказаний період скоротився на 46,4% до 44,17 тис. тонн, в грошовому виразі - на 4,8%, до 173,72 млн. доларів. При нарощенні темпів приросту кондитерської промисловості та скороченні імпорту, це означає, що виробники почали переорієнтовуватись на внутрішній ринок через зростання внутрішнього споживання кондитерських виробів та солодощів.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Барбарис» та карамелі з горіхово-молочною начинкою «Лисичка» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху в м. Одеса.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Алексеєнко Ірини СергіївниКондитерські вироби – це солодощі з високою харчовою цінністю, яскравим візуальним оформленням та неповторним ароматом. Основною сировиною для приготування продукції є цукор та його замінники, наприклад, мед. До складу продуктів часто входять такі інгредієнти: мука, молоко, жири, какао, горіхи, харчові барвники. Розповсюджені кондитерські вироби: шоколад, варення, вафлі, цукерки, льодяники, желе, мармелад, грильяж, зефір, драже, торт, печиво, пряники, халва, вергуни. Кондитерські вироби традиційно популярні в Україні. За рівня споживання 7,4 кг на душу населення на рік Україна посідає 8-ме місце у світі зі споживання кондитерських виробів на душу населення. Сьогодні український ринок кондитерських виробів майже нічим не відрізняється від європейського – асортимент налічує майже 1000 найменувань та 90% його припадає на продукцію вітчизняного виробництва. Попит на шоколадну продукцію має стійку тенденцію до зростання. Така ситуація не лише підтримує імпортні постачання, а й знижує рештки вже готової продукції. Причиною такої ситуації є збільшення виробництва цукерок із вмістом спирту (+8,9% за січень-березень), шоколаду в брикетах, плитках або плитках з додаванням злаків (+51,9), плиток чи плиток із начинкою (+ 10,3 %) ) та шоколад та аналогічні вироби з вмістом какао у брикетах, пластинах або плитках масою понад 2 кг (24,3 %). Кондитерський ринок України відрізняється високою концентрацією, на ньому працює близько 800 компаній, найбільшими з яких є такі виробники: кондитерська корпорація «Рошен», «Конті», «АВК», корпорація «Бісквіт Шоколад», Житомирська кондитерська фабрика. "Житомирські Ласощі", компанія "Нестле", ПрАТ "Полтавкондитер", ПрАТ "БФ Лагода".
- ДокументЗапровадження виробництва цукрового печива «Популярне» та печива затяжного «Шкільне» з застосуванням потоково-механізованих ліній в кондитерському цеху борошняних виробів.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Ковченко Анастасії ВіталіївниКондитерська промисловість є однією з найважливіших галузей народного господарства. Кондитерські вироби виробляються як загальноспоживчого, так і спеціального призначення, у дуже різноманітному асортименті. Уніфіковані рецептури передбачають більш 2000 різних видів і сортів кондитерських виробів. Кондитерські вироби мають велике значення для раціону харчування як головне джерело вуглеводів, а економічні переваги їх виробництва позитивно впливають на розвиток цієї галузі. Крім того, в Україні історично склалися сприятливі умови для розвитку галузі. Тут завжди були майстри домашнього приготування кондитерських виробів, особливо з борошна: медові пряники, тістечка і тому подібне. Виробнича база кондитерської галузі України містить у собі близько 30 самостійних фабрик і об'єднань, а також більш 200 кондитерських цехів. Обсяг випуску кондитерських виробів задовольняє попит населення і забезпечує їхнє річне споживання на рівні розвинутих капіталістичних країн. Технологія виробництва багатьох видів кондитерських виробів на основі останніх досягнень науки і техніки значно змінилася. Це дозволило значно підвищити продуктивність праці в кондитерської промисловості, поліпшити якість і розширити асортимент вироблюваних виробів. Проблеми науково-технічного прогресу в області автоматизації кондитерської промисловості вирішуються шляхом упровадження пристроїв і систем для автоматичного контролю найважливіших технологічних параметрів, що характеризують якість продукції. У першу чергу потрібно автоматизувати ділянки в бісквітному, карамельному і шоколадному виробництві, а також ділянки збереження і транспортування сировини і готової продукції.