ОПС Фаховий молодший бакалавр
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд ОПС Фаховий молодший бакалавр за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 77
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументЗапровадження виробництва батонів бутербродних в/г 0,5 кг та булок «Горинь» 1/г 0,4 кг з використанням сучасних технологій тістоприготування в пекарні м. Овідіополь(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Лунгу Василіна МихайлівнаХлібопекарська галузь - одна з провідних галузей харчової промисловості України, призначена для забезпечення виробництва хліба, хлібобулочних та інших борошняних виробів у обсягах, які відповідають нормам державної продовольчої безпеки. На сьогоднішній день практично всі хлібозаводи приватизовані. В основному шляхом перетворення у відкриті та закриті акціонерні товариства. Значна частина великого хлібного бізнесу представлена приватними компаніями, у тому числі різними інтеграційними структурами. Сьогодні більшість хлібозаводів мають потребу в проведені реконструкції, заміні технологічного устаткування на більш сучасне, енергозберігаюче. Хлібопекарська промисловість випускає великий асортимент хлібобулочних виробів. Крім того, виробляють національні сорти хліба: лаваш, маца, коровай Важливими потребами подальшого розвитку ринку хлібобулочних виробів є суттєве поліпшення забезпечення потреб споживачів у якісному хлібі промислової випічки за прийнятою ціною, одержання на цій основі достатньої маси прибутку підприємствами-товаровиробниками і підвищення ефективності їх діяльності. Хоча існуючий асортимент хліба досить різноманітний, постійно ведеться велика робота з розширення та поліпшення асортименту хлібобулочних виробів, створюються нові дієтичні і лікувальні сорти хліба. Асортимент обумовлюється попитом торгівельної мережі, складом устаткування, технологічними умовами виробництва, кваліфікацією працюючих спеціалістів підприємства. Поліпшення якості продукції, розвиток асортименту виробів, у тому числі дієтичного призначення, є актуальною проблемою для хлібопекарської промисловості.
- ДокументЗапровадження виробництва батонів бутербродних в/г 0,5 кг та хліба гетьманського 0,8 кг з застосуванням сучасного технологічного обладнання м. Південне Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Беженар Тетяни ПавлівниХліб є одним із самих геніальних витворів людства, мерило процвітання. Стан хлібопекарської промисловсті України сьогодення характеризує розвиток науки та технічного оснащення харчових виробництв. В Україні хліб знайшли в будовах Трипільської культури, що існувала 3-4 тисячоліття тому. Були знайдені останки жарових печей для випікання хліба, глиняні посудини для зберігання зерна, борошна і млини. Сьогодні населення України забезпечується хлібом високомеханізованими підприємствами. Хлібопекарські підприємства великої потужності забезпечені високомеханізованим обладнанням для збереження та підготовки сировини до виробництва, комплексно механізованими лініями основного технологічного обладнання для масового асортименту хлібобулочних виробів, що дозволяє забезпечити технологічний контроль виробництва на високому рівні.. Асортимент хлібобулочних виробів, що виготовляють потужними хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. В Україні хлібні вироби готують із житнього борошна - сіяного, обдирного, обойного сортів і пшеничного вищого, першого, другого та обойного сортів або їх суміші. Як домішки при виробництві певних видів хліба до основного сорту борошна можуть додатись кукурудзяне, вівсяне, ячмінне борошна, а також борошно бобових: соєве, горохове, різних видів. Прості види хліба виготовляють лише із борошна, дріжджів, солі та води. До складу поліпшених різновидностей хліба додатково можуть входити патока борошняна заварка, цукор, іноді жир, кмин, коріандр, аніс.
- ДокументЗапровадження виробництва батонів печерських в/г 0,5 кг та хліба українського 0,9 кг з застосуванням сучасних технологій тістоприготування в пекарні с. Кринички Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Дишленко Агастасії ІгорівниХлібопекарська промисловість України є однією з основних галузей харчової промисловості, яка за виробничими потуж остями, механізацією технологічних процесів, асортиментом спроможна забезпечити населення різними видами хлібних виробів, що має важливе значення для підтримки соціальної та економічної стабільності в суспільстві. Хліб - один з важливих продуктів харчування, вироби характеризуються високою енергетичною цінністю, засвоюваністю. В основі технології хліба лежать біохімічні, мікробіологічні процеси, технологія хлібопекарського виробництва належить до біотехнології. Асортимент виробів, що виготовляються хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Однак, незважаючи на широкий асортимент, рівень задоволення потреби населення в хлібобулочних виробах дієтичного та профілактичного призначення залишається низьким. Якість хлібобулочних виробів регламентується нормативно-технічною документацією на ці вироби. Показники якості закладені у відповідні стандарти або технічні умови і мають беззастережно виконуватись За останні роки з розвитком ринкових відносин на базі хлібопекарських підприємств утворені відкриті акціонерні товариства, колективні підприємства виникла велика кількість пекарень, відроджується домашнє хлібопечення, розвивається власна торговельна мережа хлібопекарних підприємств, що знижує транспортні витрати. В сучасних умовах економічного становища України для ппідрпиємств хлібопекарської промисловості як потужних хлібозаводів так і малих підриємств – пекарень важливе значення має правильний вибір асортименту хлібобулочної продукції. При виборі асортименту для впровадження спеціалістами хлібопекарних підприємств в першу чергу проиділяється увага вподобанням населення, вивчається ринок відповідного регіону.
- ДокументЗапровадження виробництва бубликів Українських 0,1 кг та булочок рівненських в/г 0,2 кг з застосуванням сучасного технологічного обладнання в хлібопекарному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Толоки Яни ОлексіївниВ Україні хлібні вироби готують із житнього борошна - сіяного, обдирного, обойного сортів і пшеничного вищого, першого, другого та обойного сортів або їх суміші. Як домішки при виробництві певних видів хліба до основного сорту борошна можуть додатись кукурудзяне, вівсяне, ячмінне борошна, а також борошно бобових: соєве, горохове, різних видів. Прості види хліба виготовляють лише із борошна, дріжджів, солі та води. Хліб є одним із самих геніальних витворів людства. Асортимент виробів, що виготовляють хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Раніше асортимент хлібобулочних виробів, що вироблялись на хлібозаводах, обумовлювався, головним чином, умовами виробництва і диктатом комплексно-механізованих ліній, то тепер, умови виробництва і склад устаткування визначаються асортиментом і попитом. До складу поліпшених різновидностей хліба додатково можуть входити патока борошняна заварка, цукор, іноді жир, кмин, коріандр, аніс. Булочні вироби, здобні вироби виготовляють в основному із пшеничного борошна вищого і першого сорту у вигляді батонів, плетінок, фігурних виробів. До рецептури булочних, здобних виробів входить основна сировина та додаткова - цукор і жир, молочні, яєчні, плодово-ягодні види сировини, ароматизатори та інші підприємства переходять на порційні способи приготування тіста, організовують при заводах пекарні, впроваджуються прискорені технології виробництва хліба, що дозволяє оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку. На даний час в загальному об’ємі виробництва хліб із суміші житнього обдирного і пшеничного сортового борошна складав 38%, із пшеничного борошна 1-го сорту - 29%, булочні та здобні вироби - 11%, бубличні вироби - 0,5%; сухарні - 0,1%; інші - 0,6%.
- ДокументЗапровадження виробництва булок туристичних 1/г 0,15 кг та сайок харківських формових 0,4 кг з застосуванням сучасних технологій тістоприготування в пекарні при хлібному магазині в селищі Сухий Лиман Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Злоказової Марії ОлексіївниХлібопекарська промисловість України є однією з основних галузей харчової промисловості, яка за виробничими потужностями, механізацією технологічних процесів, асортиментом спроможна забезпечити населення різними видами хлібних виробів. В хлібопекарській промисловості України діють відкриті акціонерні товариства, колективні підприємства, розвивається мережа малих підприємств – пекарен. Пекарні створені при хлібозаводах, при велких торгівельних центрах, при хлібних магазмнах невеликих населених пунктах України . Види обладнання для пекарень ідентичні з обладнанням хлібозаводів. Це хлібопекарські печі, обладнання для підготовки сировини, тістомісильні машини, тістоподільники та інше обладнання. Відрізняється обладнання пекарень меншою потужністю і габаритами. На цей час машинобудівні підприємства України і закордонні фірми пропонують комплекси спеціально розробленого обладнання для пекарень різної потужності. У цих умовах набуває першорядного значення виготовлення конкурентноздатної продукції, виробництво якої можуть забезпечити прогресивні ресурсозберігаючі технології. Створення і впровадження прогресивних технологій, організацію виробництва хлібобулочних виробів здатні забезпечити тільки висококваліфіковані фахівці Спеціалісти хлібопекарських підприємств напрацювали широкий асортимент виробів. що має важливе значення для підтримки соціальної стабільності в суспільстві. Асортимент виробів, що виготовляють хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Це різні види хліба, булочних, здобних, бубличних, сухарних, а також національних і лікувально-профілактичних виробів. За якістю хлібобулочні вироби повинні відповідати вимогам нормативно-технічної документації. Питома вага окремих груп виробів у загальному об'ємі виробництва змінюється залежно від соціальних умов суспільства, купівельної спроможності населення регіону. В Україні булочні вироби виготовляють переважно із пшеничного борошна першого і вищого гатунків. Це штучні вироби різної форми. Організація виробництва хлібобулочних виробів на малих підприємствах – пекарнях дозволяє вирішити проблему забезпечення свіжою хлібобулочною продукцією різноманітного асортименту населені пункти України з малою чисельністю народонаселення.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Барбарис» та карамелі з горіхово-молочною начинкою «Лисичка» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху в м. Одеса.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Алексеєнко Ірини СергіївниКондитерські вироби – це солодощі з високою харчовою цінністю, яскравим візуальним оформленням та неповторним ароматом. Основною сировиною для приготування продукції є цукор та його замінники, наприклад, мед. До складу продуктів часто входять такі інгредієнти: мука, молоко, жири, какао, горіхи, харчові барвники. Розповсюджені кондитерські вироби: шоколад, варення, вафлі, цукерки, льодяники, желе, мармелад, грильяж, зефір, драже, торт, печиво, пряники, халва, вергуни. Кондитерські вироби традиційно популярні в Україні. За рівня споживання 7,4 кг на душу населення на рік Україна посідає 8-ме місце у світі зі споживання кондитерських виробів на душу населення. Сьогодні український ринок кондитерських виробів майже нічим не відрізняється від європейського – асортимент налічує майже 1000 найменувань та 90% його припадає на продукцію вітчизняного виробництва. Попит на шоколадну продукцію має стійку тенденцію до зростання. Така ситуація не лише підтримує імпортні постачання, а й знижує рештки вже готової продукції. Причиною такої ситуації є збільшення виробництва цукерок із вмістом спирту (+8,9% за січень-березень), шоколаду в брикетах, плитках або плитках з додаванням злаків (+51,9), плиток чи плиток із начинкою (+ 10,3 %) ) та шоколад та аналогічні вироби з вмістом какао у брикетах, пластинах або плитках масою понад 2 кг (24,3 %). Кондитерський ринок України відрізняється високою концентрацією, на ньому працює близько 800 компаній, найбільшими з яких є такі виробники: кондитерська корпорація «Рошен», «Конті», «АВК», корпорація «Бісквіт Шоколад», Житомирська кондитерська фабрика. "Житомирські Ласощі", компанія "Нестле", ПрАТ "Полтавкондитер", ПрАТ "БФ Лагода".
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Дюшес» та карамелі з фруктово-ягідною начинкою «Абрикос» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Купченко Тимур ІгоровичКондитерські вироби – це харчові продукти високої якості, калорійності та засвоюваності. Вони мають приємний смак, тонкий аромат, привабливий зовнішній вигляд. Ці переваги властиві кондитерським виробам завдяки використанню для їх виробництва багатьох видів натуральної високоякісної сировини. Калорійність кондитерських виробів вагається в межах 3,5 – 6,0 тис. ккал/кг продукту. Залежно від вживаної сировини і технології кондитерські вироби підрозділяють на борошняні та цукристі. Для приготування кондитерських виробів останнім часом знайшли вживання нові, нетрадиційні види сировини, такі як порошки з лікарських рослин: шипшини, м’яти, звіробою, кропиви; нові види спеціальних жирів, комбіновані цукрово – паточні, цукрово – паточно – молочні, фруктово – овоче – паточні порошки, вітамінно – мінеральні збагачувачі, крохмальна патока різноманітного вуглеводного складу та інші. Широке розповсюдження отримали високофруктозний кукурудзяний сироп, фруктоза, ксиліт, сорбіт, а також вводяться у використання аналоги какао масла. Кондитерська промисловість входить до складу харчової промисловості, основної переробної ланки. Основним постачальником сировини для кондитерської промисловості на сьогодні є цукрова, борошномельна та молочна промисловість. Певну кількість сировини для кондитерської промисловості постачає плодово – овочева – консервна промисловість. На сучасному етапі розвитку в галузі відбувається процес повного використання існуючих потужностей. Фактором, який мав великий вплив на сучасний стан кондитерської промисловості, став швидкий перехід до ринкових відносин, а також те, що майже всі підприємства галузі приватизовані. Першочерговим завданням галузі на сучасному етапі її розвитку є підвищення конкурентноспроможності шляхом забезпечення заданої високої якості продукції і створення нових її видів.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Дюшес» та карамелі з фруктовою начинкою «Десертна» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Музики Анни РусланівниСучасний кондитерський ринок України є одним з найбільших секторів харчової промисловості, характеризується стабільністю та стрімким зростанням, а також показує низький рівень вразливості до негативних спадів в економіці країни та світу в цілому. На всіх провідних підприємствах галузі впроваджені та функціонують системи менеджменту якості за версією ISO 90001: 2000. Сьогодні український кондитерський ринок майже нічим не відрізняється від європейського, оскільки вітчизняні виробники пропонують різноманітний асортимент кондитерської продукції своїм споживачам, який налічує близько 1000 найменувань, тим самим постійно скорочуючи загальний імпорт солодощів в Україні. Кондитерська галузь, де працює 170 тисяч фахівців, - одна з найрозвиненіших у харчовій промисловості нашої країни. Загальний обсяг виробництва становить понад 1 млн. продукції на рік ,що дає змогу не лише повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку, а й експортувати її у значних обсягах за кордон. При цьому, у 2018 році порівняно з 2017 роком Україна скоротила експорт кондитерських виробів. Імпорт кондитерської продукції в Україну за вказаний період скоротився на 46,4 % до 44,17 тис. тонн, в грошовому виразі -- на 4,8 %, до 173,72 млн. доларів. При нарощені темпів приросту кондитерської промисловості та скорочені імпорту, це означає, що виробники почали переорієнтовуватись на внутрішній ринок через зростання внутрішнього споживання кондитерських виробів та солодощів.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Прозора» та карамелі з помадною начинкою «Криниця» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) ВЕНГЕР ВАЛЕРІЇ ЮРІЇВНИСучасна кондитерська промисловість в Україні постійно розвивається та адаптується до змін у смакових уподобаннях споживачів і вимогах ринку. У сучасному світі кондитерські вироби стають все популярнішими, набуваючи нових форм, смаків і текстур. Це пов'язано зі зростанням інтересу споживачів до вишуканих смаків, естетичного оформлення та здорового способу життя. Одним із найулюбленіших кондитерських виробів у всьому світі є карамель. Україна не відстає від цього тренду, і виробництво карамелі має великий потенціал у нашій країні. З метою задоволення зростаючого попиту на якісні та інноваційні карамельні вироби, що відповідають сучасним тенденціям, виникає необхідність у впровадженні нових технологій та виробничих процесів. Україна має багату історію виготовлення солодощів, яка сягає далеко в минуле. Традиції кондитерського мистецтва передаються з покоління в покоління, і це створює унікальну основу для розвитку сучасної кондитерської промисловості в Україні. На ринку кондитерських виробів в Україні спостерігається постійний ріст попиту. Люди все більше цінують натуральність, якість та оригінальність солодощів. Стають усвідомленішими та більш критичними щодо складу продуктів, вони перевіряють етикетки, шукають натуральні інгредієнти та обирають продукти без штучних добавок. У подальшому дослідженні ми розглянемо основні етапи розробки процесу виробництва, розрахуємо енергетичну цінність виробів, визначимо необхідне обладнання та технологічні параметри, а також проведемо оцінку ефективності впровадження потоково-механізованих ліній у карамельному цеху. Ознайомимось з технохімічним контролем виробництва.
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Прозора» та карамелі з фруктовою начинкою «Слива» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Мамотенко Віталій МиколайовичКондитерська промисловість є однією з найважливіших галузей народного господарства. Кондитерські вироби виробляються як загальноспоживчого, та і спеціального призначення, у дуже різноманітному асортименті. Уніфіковані рецептури передбачають більш 2000 різних видів і сортів кондитерських виробів. Кондитерські вироби мають велике значення для раціону харчування як головне джерело вуглеводів, а економічні переваги їх виробництва позитивно впливають на розвиток цієї галузі. Крім того, в Україні історично склалися сприятливі умови для розвитку галузі. Тут завжди були майстри домашнього приготування кондитерських виробів. Виробнича база кондитерської галузі України містить у собі близько 3 самостійних фабрик і об’єднань, а також більш 200 кондитерських цехів. Обсяг кондитерських виробів задовольняє попит населення і забезпечує їхнє річне споживання на рівні розвинутих капіталістичних країн. Технологія виробництва багатьох видів кондитерських виробів на основі останніх досягнень науки і техніки значно змінилася. Це дозволило значно підвищити продуктивність праці в кондитерській промисловості, поліпшить якість і розширити асортимент вироблюваних виробів. Проблеми науково-технічного прогресу шляхом в області автоматизації кондитерської промисловості вирішуються шляхом упровадження пристроїв і систем для автоматичного контролю найважливіших технологічних параметрів, що характеризують якість продукції. У першу чергу потрібно автоматизувати ділянки в бісквітному, карамельному і шоколадному виробництві, а також ділянки збереження і транспортування сировини і готової продукції
- ДокументЗапровадження виробництва льодяникової карамелі «Театральна» та карамелі з вершково-помадною начинкою «Травнева» з застосуванням потоково-механізованних ліній в карамельному цеху.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Медушевська Ганна СергіївнаКондитерські вироби є групою харчових продуктів широкого асортименту, які значно відрізняються між собою за складом і споживчими властивостями. Безперечною перевагою кондитерських товарів є високий спупінь механізації та автоматизації технологічних процесів ,що дозволяє організувати поточно-механізоване виробництво й отримати готові вироби в дрібній штучній упаковці, яка забезпечує задані споживчі, медико-біологічні та санітарно-гігієничні показники. Крім того, штучна упаковка надає виробам особливої привабливості. Кондитерські вироби є значною частиною раціону харчування людини. Вони користуються сталим попитом, насамперед, завдяки вишуканим смаковим властивостям. Значення кондитерських виробів у харчуванні зумовлено високою енергетичною цінністю, яка забезпечується значним вмістом цукрів, а в деяких виробах і жирів. Біологічна цінність кондитерських виробів обмежена. Вироби, що містять какао-продукти, мають тонізуючі властивості завдяки присутності теоброміну, який збуджує центральну нервову систему, тобто знімає втому і підвищує працездатність, порівняно з кофеїном в більш м’якій формі, тому що він менш розчинний. Враховуючи значну калорійність кондитерських виробів, фізіологічна норма їх споживання обмежується до 14,5-15,0 кг на рік. Сьогодні серйозною проблемою в харчуванні населення економічно розвинутих країн став дефіцит мікронутрієнтів, що пов’язано з різким зниженням енерговитрат і зміною раціону харчування, який не забезпечує еволюційно сформованих фізіологічних потреб у цілому ряді незамінних харчових речовин. Ця проблема існує в Україні. Особливу занепокоєнність викликає дефіцит мікронутрієнтів у дитячому харчуванні.
- ДокументЗапровадження виробництва плиткового шоколаду «Люкс» та шоколадних батонів з арахісовою начинкою з застосуванням потоково-механізованих ліній на кондитерській фабриці м. Южне Одеської області(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Кузнецової Вероніки ІгорівниУ харчовій промисловості України одним із найбільш розвинутих є кондитерський сектор. Нинішні обсяги виробництва в даній сфері дають змогу не лише забезпечувати внутрішній попит на кондитерську продукцію в Україні, а також створюють значний експортний потенціал. Продукцію кондитерського ринку нашої держави можна умовно розподілити на борошняні, шоколадні та цукрові кондитерські вироби. Україні спостерігається збільшення обсягів виробництва основних видів продукції в кондитерській сфері потягом останніх років. У 2019 році вони досягли 58,733 млрд. грн., у тому числі 38,26% припадало на виробництво кондитерських виробів з какао, шоколаду та цукру Кількість учасників на даному ринку перебуває в межах від 200 до 800 виробників за рахунок присутності значної кількості невеликих виробників таких як кондитерські та булочні заклади, хоча основною діяльністю цих підприємств не вважається виробництво кондитерських виробів. Найбільші гравці українського ринку шоколадних кондитерських виробів: 1. ДП "КОНДИТЕРСЬКА КОРПОРАЦІЯ "РОШЕН" 2. ПрАТ "МОНДЕЛІС УКРАЇНА" 3. ТОВ "Ферреро Україна" 4. ТОВ "АВК КОНФЕКШІНЕРІ" 5. ТОВ "МАЛБІ ФУДС" 6. ПрАТ "ВІННИЦЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА" 7. ТОВ "ШОКОЛАДНА КОМПАНІЯ "МИР" 8. ПрАТ "КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "АВК" М. ДНІПРО"
- ДокументЗапровадження виробництва плиткового шоколаду «Молочний» та молочного шоколаду з цитрусовою начинкою з застосуванням потоково-механізованих ліній на кондитерській фабриці м. Миргород Полтавської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Лєванова Олександра ВолодимирівнаКондитерські вироби – це солодощі, з високою харчовою цінністю, яскравим візуальним оформленням і унікальним ароматом. Основна сировина для приготування продукції - цукор і його замінники, наприклад, мед. До складу виробів найчастіше входять такі інгредієнти: борошно, молоко, жири, какао, горіхи, харчові барвники. Поширені кондитерські вироби:шоколад,джем,вафлі,цукерки,льодяники,желе,мармелад,грильяж,зефі р ,драже,торт,морозиво,печиво,пряники,булочки,сухарики,халва,вергуни. Кондитерські вироби є традиційно популярними в Україні. При рівні споживання 7,4 кг на душу населення на рік, Україна є 8-ою у світі за споживанням кондитерських виробів на душу населення. Сьогодні український ринок кондитерських виробів майже нічим не відрізняється від європейського - асортимент налічує майже 1000 найменувань і 90 % його належить вітчизняній продукції. Попит на шоколадні вироби має стабільну зростаючу динаміку. Така ситуація не тільки підтримує імпортні постачання, а й зменшує залишки уже готової продукції. Причиною такої ситуації є збільшення виробництва цукерок із вмістом алкоголю (+ 8,9% у січні-березні), шоколаду у брикетах, пластинах чи плитках з додаванням зернових культур (+ 51,9), пластинах чи плитках з начинкою (+10,3%) та шоколаду й аналогічні вироби з вмістом какао в брикетах, пластинах чи плитках масою понад 2 кг (24,3%). Ринок кондитерських виробів України є висококонцентрованим, на ньому працює близько 800 компаній, найбільшими з яких є такі виробники – кондитерська корпорація «Roshen»,«Конті»,«АВК»,корпорація «Бісквіт Шоколад»,Житомирська кондитерська фабрика «Житомирські Ласощі», компанія «Nestle, ПАТ «Полтавкондитер», ПрАТ «КФ «Лагода».
- ДокументЗапровадження виробництва хал пересипських з маком в/г 0,5 кг та батонів львівських в/г 0,35 кг з застосуванням сучасних технологій тістоприготування в пекарні селища Світле Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Брад Анни ІванівниУкраїна має довгу традицію виробництва хліба та інших хлібобулочних виробів. Хлібопекарська галузь - одна з провідних галузей харчової промисловості України, призначення якої безперебійне забезпечення виробництва хліба, хлібобулочних та інших борошняних виробів у обсягах, які відповідають нормам державної продовольчої безпеки. Хлібопекарська галузь харчової промисловості України забезпечена необхідними потужностями, і має можливість повністю забезпечити потреби населення в цій продукції. Асортимент виробів, що виготовляють хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Хлібобулочні вироби, що виробляються в Україні характеризується великою різноманітністю за рецептурами, різною масою, формою. в упаковці або без неї. Сьогодні населення України забезпечується хлібобулочними виробами як високомеханізованими підприємствами так і малими підприємствами – пекарнями, понад 70 відсотків від загального обсягу випікають великі промислові підприємства, решту - приватні пекарні, мережа торгівлі, великі супермаркети та інші виробники. В умовах роботи хлібопекарських підприємств важно оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку. Процес виробництва хлібобулочних виробів пов’язано з підвищеними вимогами до якості сировини, вибором раціональних схем і режимів тістоприготування, з трудомісткими ручними операціями – оброблення тістових заготівок, обробка напівфабрикатів і готової продукції.
- ДокументЗапровадження виробництва хліба білого 1/г подового 0,5 кг та булочок до сніданку 1/г 0,05 кг з використанням сучасних технологій тістоприготування.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Лозовського Ігоря МиколайовичаХлібопекарська галузь грає значну соціальну і стратегічну роль у житті українського суспільства. У сумарному обсязі продукції всієї харчової промисловості України вона займає одне із провідних місць, а частка хлібопродуктів у раціоні населення України складає 15 %, що підтверджує їхній статус як основного продукту харчування. Будь-які зміни, що відбуваються на ринку хліба, хлібобулочних виробів, впливають на економічне та соціально-політичне життя країни. Сьогодні населення України забезпечується хлібом високомеханізованими підприємствами. Асортимент виробів, що виготовляють хлібопекарськими підприємствами України, нараховує понад 1000 найменувань. Хлібобулочні вироби виробляються за різними рецептурами, різної маси, форми, в упаковці або без неї. В Україні хлібні вироби готують із житнього борошна – сіяного, обдирного, обойного сортів і пшеничного вищого, першого, другого та обойного сортів або їх суміші. Прості види хліба виготовляють лише із борошна, дріжджів, солі та води. До складу поліпшених різновидностей хліба додатково можуть входити патока, борошняна заварка, цукор, іноді жир, кмин, коріандр, аніс. Щорічно в Україні виробляється близько 1,8млн. тонн хліба та хлібобулочних виробів, понад 70 відсотків від загального обсягу випікають великі промислові підприємства, решту - приватні пекарні, мережа торгівлі, великі супермаркети та інші виробники. Розвивається власна торгова мережа хлібопекарських підприємств, що знижує транспортні витрати, дозволяє оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку
- ДокументЗапровадження виробництва хліба білого в/г подового 0,5 кг та булочок «Жовтенятко» 1/г 0,08 кг з використанням сучасного технологічного обладнання в пекарні при підприємстві громадського харчування м. Одеси.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Піхтовников Тімур ДмитровичХліб є одним із самих геніальних витворів людства.Він існує тисячі років. Вчені вважають, що людина почала вживати зерна злакових 15 тисяч років тому у вигляді сирих каш. З відкриттям вогню, набуттям вміння подрібнювати зерно люди почали випікати прісні коржі - шматки бурої горілої маси, мало схожі на хліб наших днів. Але, як стверджують археологи, саме з цього почалась історія хлібопечення на землі. З моменту винаходу хліб почитався дуже високо. В Давньому Єгипті сонце, золото і хліб позначалися однаково - кружком з точкою посередині. Пекарі мали в ті часи дуже великий авторитет. В Давній Греції булочник міг зайняти дуже високий пост. В Римі раб, який міг випікати хліб, коштував в десять раз дорожче самого вмілого гладіатора. В Візантії виробники хліба не підлягали ніяким державним податкам і повинностям. Значний розвиток хлібопечення отримало у стародавньому Римі. У Римі встановлено єдиний у світі пам’ятник пекарю Вергілію Еврісаку (3 тисячі років тому), який являє собою хлібну корзину із зображенням сцен приготування борошна і всіх стадій виготовлення хліба. У 776 році на перших олімпійських іграх гостей пригощали білим хлібом з маслинами та рибою. В Україні хліб знайшли в будовах Трипільскої культури, що існувала 3-4 тисячоліття тому. Були знайдені останки жарових печей для випікання хліба, глиняні посудини для зберігання зерна, борошна і млини. Аналіз динаміки виробництва хліба в Україні на даний час показує, що з всього об’єму хліба більше 68% виробляють потужні підприємства Укрхлібпрому, 6,9% - Укркооперації, 0,8% - Укрпродспілки і 17,2% - пекарні. За асортиментом хлібобулочних виробів в загальному об’ємі виробництва можна визначити слідуюче: хліб із суміші житнього обдирного і пшеничного сортового борошна складає 38%, із пшеничного борошна 1-го сорту - 29%, булочні та здобні вироби - 11%, бубличні вироби - 0,5%;сухарні - 0,1%; інші - 0,6%.
- ДокументЗапровадження виробництва хліба Дніпропетровського подового 0,5 кг та булочок Нових в/г 0,2 кг з використанням сучасної технології тістоприготування в хлібопекарському цеху м. Арциз Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Петух Костянтин ОлександровичХлібопекарська галузь - одна з провідних галузей харчової промисловості України, призначена для забезпечення виробництва хліба, хлібобулочних та інших борошняних виробів у обсягах, які відповідають нормам державної продовольчої безпеки. На сьогоднішній день практично всі хлібозаводи України приватизовані. На базі хлібопекарських підприємств утворені відкриті та закриті акціонерні товариства, колективні підприємства. Населення України забезпечуються хлібобулочними виробами як високомеханізованими підприємствами так і малими підприємствами – пекарнями. Розвивається власна торгова мережа хлібозаводів, що знижує транспортні витрати, знижує собівартість прозукції. Хлібопекарська промисловість України випускає великий асортимент хлібобулочних виробів. Крім того, виробляють національні сорти хліба: лаваш, маца, коровай та ін. Важливими потребами подальшого розвитку ринку хлібобулочних виробів є: - суттєве поліпшення забезпечення потреб споживачів у якісному хлібі промислової випічки за прийнятою ціною, - одержання на цій основі достатньої маси прибутку підприємствамитоваровиробниками і підвищення ефективності їх діяльності. Існуючий асортимент хлібобулочних виробів досить різноманітний,але працівниками хлібопекарської харчової промисловості Укрїни постійно ведеться велика робота з розширення та поліпшення асортименту хлібобулочних виробів, створюються нові дієтичні і лікувальні сорти хліба. Важливими проблемами хлібопекарської галузі сучасної харчовіої промисловості України по виробництву хлібобулочних виробів на сьогодні є: - поліпшення якості продукції, - подальше вдосконалення технології з метою інтенсифікації виробничого процесу; - регулювання харчової цінності хлібобулочних виробів;
- ДокументЗапровадження виробництва хліба Домашнього 1/г подового 0,8 кг та булки любительської 0,2 кг з використанням сучасного технологічного обладнання в пекарні м. Ізмаїл Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Возіян Ірина ВікторівнаТемою дипломного проекту передбачено виробництво хліба Домашнього 1 ґатунку0,8кг та булок Любительських в/с 0,2кг. в пекарні м. Ізмаїл Одеської області. Ізмаї́л — місто в Одеській області України, адміністративний центр Ізмаїльського району, колишній центр Ізмаїльської області. Являє собою окрему Ізмаїльську міську громаду. Відстань до Одеси становить понад 200 км. Друге найбільше місто області за кількістю населення — понад 70 000 осіб. Хлібні вироби є одним з основних продуктів харчування людини. Добове споживання хліба в різних країнах становить від 150 до 500 г. на душу населення. Зниження загального виробництва і споживання хліба населенням в Україні пояснюється погіршенням його економічного становища, підвищення цін на хліб, раціональнім використанням хліба, розвиток домашнього хлібопечення і міні-пекарень. Підприємства переходять на порційні способи приготування тіста, організовують при заводах пекарні, укомплектовані імпортним обладнанням, що дозволяє значно розширити асортимент виробів. Впроваджуються прискорені технології виробництва хліба. Зникає необхідність у великій кількості потужних підприємств з комплексно механізованими лініями і безперервним виробничим процесом. В умовах роботи цих підприємств важко оперативно змінювати асортимент, своєчасно реагувати на потреби ринку.
- ДокументЗапровадження виробництва хліба Запорізького 1/г формового 0,8 кг та ріжків алтайських 1/г 0,2 кг з використанням сучасної технології тістоприготування в хлібопекарському цеху м. Подольськ Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Тітов Даніїл ДенисовичХлібобулочні вироби створені тисячолітньою людською мудрістю, майстерністю і наполегливою тяжкою працею. Сьогодні хлібопекарське виробництво є однією з найбільших галузей харчової промисловості в усьому світі, хліб це - цінний продукт харчування, з яким людина одержує необхідні йому біологічні сполуки Хліб у всі часи є одним із основних масових продуктів харчування, тому удосконалення технології його виробництва, асортименту виробів, поліпшення їх якості, зменшення собівартості має постійно знаходитись у полі зору науковців і практиків. Хлібобулочні вироби поряд з іншими продуктами з зерна традиційно складають основу харчування народонаселення нашої країни. Саме з хлібом людина частково задовольняє потреби організму в білках, вуглеводах, вітамінах групи В, а також у багатьох мінеральних речовинах. В основі технології хліба лежать біохімічні, мікробіологічні процеси, тому вона належить до біотехнології. Сучасна технологія є результатом колективного творіння спеціалістів — вчених і практиків протягом століть На цей час в умовах України найважливішими актуальними проблемами у хлібопекарській промисловості є: - технічне переоснащення діючих підприємств, оснащення сучасним обладнанням нових виробництв, що створюються при хлібозаводах, а також пекарень різних форм власності; - підвищення споживчої цінності хлібних виробів, надання їм властивостей функціонального продукту шляхом використання нетрадиційної сировини і біологічно активних добавок; - удосконалення асортименту продукції, розширення виробництва поліпшених видів хлібних виробів, збільшення випуску заварних видів житньо-пшеничного хліба, створення і впровадження у виробництво хлібних виробів для оздоровчого, профілактичного і дієтичного харчування;
- ДокументЗапровадження виробництва хліба луцького 0,8 кг та ріжків львівських в хлібопекарському цеху м. Южне Одеської області.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Міхньова Романа ОлександровичаХлібні вироби є одним з основних продуктів харчування людини. Добове споживання хліба в різних країнах становить від 150 до 500 г. на душу населення. Розвиток хлібопекарської промисловості здійснюється на базі впровадження нової техніки, прогресивної технології, збільшення вироблення хліба і булочних виробів з різними добавками і покращувачами, що підвищують їх біологічну цінність і якість. Останнім часом спостерігається зростання питомої ваги продукції, що виробляють потужні підприємства. Це пов’язано з вищою якістю і конкурентоздатною ціною на виробі цих підприємств. Рішення основних завдань науково – технічного прогресу в хлібопекарській галузі тісно пов’язане з розробкою сучасних технологій упаковки і автоматизованих приладів для контролю властивостей сировини, напівфабрикатів та якості готових виробів. Згідно сучасним тенденціям науки про харчування асортимент хлібопекарської продукції повинен бути розширений випуском виробів підвищеної якості та харчової цінності, профілактичного і лікувального призначення. Южне — місто в Одеському районі Одеської області. Адміністративний центр Южненської міської громади. Населення у 2019р. складало — 33 тис. Площа території — 10 км². Відстань до обласного центру становить близько 47 км і проходить автошляхом. Южне — одне з наймолодших міст Одеської області. 1973 — почалося будівництво Одеського припортового заводу та морського порту «Південний» в акваторії Малого Аджалицького лиману з перспективою створення промислово-транспортного вузла.