Роботи 2024 року
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Роботи 2024 року за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 49
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументРозробка холодильної установки для камер зберігання яблук ємністю 540 тон, Миколаївська обл.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Василенко Матвій МатвійовичСадівники України вирощують найпопулярніші на ринку сорти яблук: Ренет Симиренко, Голден Делішес, Джонаголд, Декоста, Айдаред, Ред Джона принц, Гала. Досконально вивчивши досягнення європейських садівників та новітні тенденції галузі, підприємства застосовує інтенсивну технологію вирощування, що передбачає використання системи крапельного зрошування та унікальні для України системи захисту від граду (антиградові сітки). Завдяки старанному догляду та безперервному контролю стану своїх насаджень, підприємства вирощує продукцію преміум-якості. В техніці застосовують компресійні холодильні установки, в яких енергія для отримання холоду витрачається у вигляді механічної роботи на привід компресора та абсорбційні, в яких енергія витрачається у вигляді теплоти на термохімічну компресію. У холодильних камерах використовується потужне охолоджувальне устаткування – поєднання досягнень європейських конструкторів. Деякі компоненти польські, інші – німецькі та нідерландські. Завданням є якомога швидше охолодити врожай після збирання. Із саду яблуко надходить з середньою температурою +25 °C. Якщо нагріті плоди швидко не охолодити, вони гірше зберігатимуться та втрачатимуть вагу. Для господарства це критично, адже камера заповнюється новим урожаєм протягом двох-трьох днів. Тому в камерах встановлено потужні повітроохолоджувачі із інтенсивним потоком повітря, які здатні за добу охолодити зібраний урожай до температури зберігання + 1,2 +1,5 градусів. Для контролю цього процесу ми розміщуємо у яблуках спеціальні датчики». Після збору врожаю яблука продовжують жити. Вони дихають і перетворюють кисень у вуглекислий газ. Зменшення кисню в атмосфері зберігання дозволяє обмежити дихання плодів і як наслідок уповільнити їх старіння.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції для торговорозважального центру Сity Center, площею 9400 м. кв., Одеса.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Чабан Даніїл ЮрійовичУ якості об’єкту завдання було вибрано розробку системи кондиціювання і вентиляції для торгово-розважального центру Сity Center, площею 9 400 м. кв., Одеса. Торгово-розважальний комплекс - це універсальний магазин або складський комплекс, який зазвичай включає в себе об'єкти побутового обслуговування, громадського харчування та розваг. Сучасний торговий центр може являти собою великий торговорозважальний комплекс – багатоповерхова будівля в стилі Гайтек, в якому, крім магазинів, також є кав'ярня, бар, казино і кінотеатр. Як правило, комплекс обладнаний ескалаторами, є безкоштовна парковка для особистого автотранспорту клієнтів і розташований поруч зі станціями метро і зупинками громадського транспорту. Такий торгово-розважальний комплекс може стати прикладом зосередження сучасної масової культури. Торгові центри ICSC українська дослідницька група також поділяється на традиційні та професійні. Крім того, товарні, в залежності від площі, бувають дуже великими (понад 8 млн м 2 ), просто великими (4 млн〜8 млн м 2 ), середніми (2млн〜4млн м 2 ) і маленькими (5-2 млн м 2 ). А для дрібних є ще 2 підкатегорії: комплекси, в яких переважають Товари повсякденного попиту, і комплекси, в яких є альтернативні товари. Перша - це торговий центр в житловому районі, де є якірні супермаркети/гіпермаркети - виручалочки, магазини побутової техніки, зоотоварів і т.д. а інші – без великих якірних орендарів, найчастіше мають магазини одягу, взуття та дитячих товарів, розташовані в центральній частині міста. Сучасний торгово-розважальний центр являє собою комплекс різноманітних зон відпочинку, торгових зон і допоміжних приміщень. Проект торгово-розважального центру включає в себе в середньому 70% торгових площ. Решта 30% будуть відведені під розважальну зону
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря пекарні при торговому центрі продуктивністю 740 кг хлібобулочних виробів на добу, м. Дніпро(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Гоцуленко Євген ОлеговичВентиляція кондитерських чи пекарень має бути ефективною та якісною. Смачні хлібобулочні вироби, смаколики з борошна й здоба народжуються в руках людей, які не просто люблять свою професію, але й працюють в комфортних умовах. Висока концентрація пари та гарячої пари, відпрацьованих газів та копоті від печей, змішані запахи, високі температури призводять до швидкої стомлюваності працівників, низької продуктивності праці і навіть бракування продукції. Усього цього можна уникнути, якщо встановлена якісна система вентиляції та кондиціонування повітря. До харчової промисловості висуваються жорсткі вимоги по санітарним нормам, тому треба спрямувати зусилля на підтримання оптимального стану повітря з відповідними показниками вологості, температури і чистоти. Для цього потрібна злагоджена робота системи вентиляції та кондиціонування для кондитерської та пекарень. Для чого потрібна вентиляція кондитерських і пекарень Необхідність у використанні ефективної вентиляції в булочних, пекарнях та кондитерських обумовлена підтримкою якісного технологічного мікроклімату. На стан продукції і виробничого приміщення згубно впливають пил від сипучих продуктів та муки, подрібнення, просіювання, гази від пічок, пари, гарячі випаровування від масел та олій, продукти бродіння та підвищена вологість у варочних відділах. Також при оптимальному мікрокліматі в цехах прискорюються виробничі операції. Тобто кондиціонування кондитерської здатне покращити якість продуктів й збільшити строк їх придатності, дозволяє добре функціонувати пакувальним та іншим приладам.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря зали засідань на 140 відвідувачів площею 400 м. кв., м. Запоріжжя.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Косенков Роман ОлександровичЛюдство з давна прагнуло збільшити свою присутність і комфорт в роботі. Адже на зображеннях Стародавнього Єгипту можна побачити перших фахівців в області кондиціонування повітря, що стоять над сосудом із водою з великим опахалом. Кондиціонування повітря як засіб штучної обробки повітря до комфортного стану відомо вже більше 6000 років. Немає необхідності говорити, що це найдавніша професія, але вона завжди вважалася важливою. Відповідно до сучасних визначень, кондиціонування повітря – це механічна вентиляція, що забезпечує необхідний повітрообмін, яка автоматично регулює температуру і вологість в приміщенні. За іншим визначенням, найбільш сприятливими для роботи персоналу, обладнання та апаратури є створення і підтримання параметрів повітряного середовища (температура, відносна вологість, склад, швидкість і тиск повітря). У вузькому сенсі під кондиціонером розуміється відведення надлишкового тепла (тепловідвід) з приміщення для забезпечення теплового комфорту. Сучасні кондиціонери повинні забезпечувати повний цикл обробки повітря для забезпечення максимального комфорту роботи і відпочинку вбудь-який час року. Отже, як правило, існує 2 основних режими роботи обладнання. "Літній" і "зимовий". Холодильні машини, які якимось чином отримують штучний холод, слід використовувати для охолодження зовнішнього та рециркуляційного повітря. Для нагрівання циркулюючого повітря на відкритому повітрі необхідно використовувати тепловий насос, який по суті є такою ж енергетичною установкою, як і чиллер. Тобто він працює за зворотними термодинамічними циклами.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для виставкового центру площею 1640 м. кв., м. Кропивницький.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Гордієнко Данило ОлексійовичТема проекту: «Розробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для виставкового центру площею 1640 м. кв., м. Кропивницький» Виставковий центр є місцем проведення масштабних заходів, таких як виставки, конференції, форуми, презентації та фестивалі. На виставці представлені експонати в таких галузях, як сільське господарство, наука, технології та культура. Виставки та ярмарки регулярно проводяться в 35 містах України. Але це не означає, що новачкам немає місця на ринку виставкового бізнесу. Це дозволяє відкривати нові ніші, надавати більш вигідні послуги і завойовувати сегмент ринку. Важливо розуміти, що не всі підприємці можуть дозволити собі брати участь у великих виставках і ярмарках. Тому представники малого та середнього бізнесу користуються підвищеним попитом на місцеві Виставкові центри. При створенні сучасних виставкових центрів виходять с принципу мобільності внутрішніх конструкцій, оскільки будівельні площі можуть бути одночасно орендовані як одним замовником, так і одночасно декількома для проведення заходів, які не співпадають за типом, призначенням, навантаженням. Тому запроектований виставковий центр має мінімум службових приміщень, які мають загальне призначення: адміністративні приміщення, сантехнічні приміщення, складські приміщення. Основу складає загальна зала, яка за допомогою нестаціонарних пересувних перегородок може бути перетворена на виставковий комплекс будь-якої конфігураціє та змісту.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря виставкового центру на 1400 м. кв, м. Київ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Карп Дмитро ВіталійовичШтучний холод застосовують у багатьох галузях народного господарства для одержання температур нижче температури навколишнього середовища. У хімічній промисловості його використають при виробництві аміаку, добрив і синтетичних матеріалів, у машинобудуванні - для низькотемпературного загартування металів, у будівництві - для заморожування ґрунту й охолодження бетону. За допомогою холоду створюються штучний клімат у закритих приміщеннях і штучні крижані ковзанки. Його використають у фармацевтичній промисловості й медицині, а також при випробуванні багатьох матеріалів і виробів. Але особливо велике значення штучного холоду для збереження швидкопсувних продуктів. Застосування холоду для збереження харчових продуктів відомо давно. Для цього використали спочатку лід і сніг, а потім суміші льоду із сіллю, що дозволило одержати температури нижче 0 0С. Сьогодні лише застосування штучного охолодження при зберіганні й термообробці харчових продуктів дозволяє надовго зберегти їхню якість, коштовні харчові властивості й товарний вид. На сучасному етапі життєво важливими сферами застосування техніки низьких температур є енергетика: теплові насоси, що використають теплоту навколишнього середовища й теплові відходи; установки скраплення водню й природного газу і їхнє застосування як моторне паливо; системи охолодження надпровідних матеріалів для електричних машин; кріосистеми, що забезпечують охолодження на рівні 3,6-80 К для установок термоядерного синтезу. Побутова холодильна техніка досягла сучасного рівня, пройшовши довгий шлях розвитку.
- ДокументМодернізація системи кондиціювання і вентиляції повітря для приміщень контролерної цеху виробництва аміаку АТ «ОПЗ»(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Бабалик Денис СергійовичОсновною метою системи вентиляції - є організований повітрообмін, що здійснюється для створення у приміщенні допустимих параметрів повітряного середовища. Кондиціювання повітря є вищим ступенем вентиляції, основною метою якого є створення та автоматичне підтримання у приміщенні оптимальних параметрів повітряного середовища. Повітрообміном називається заміна забрудненого повітря, яке знаходиться в приміщенні, на чисте повітря. Мікроклімат приміщення - це метеорологічні умови внутрішнього середовища приміщення, що визначаються діючими на людину сполученнями температури, відносної вологості, швидкості пересування повітря і теплового випромінювання. Оптимальними називаються параметри повітряного середовища, які при тривалому й систематичному впливі на людину забезпечують збереження нормального теплового стану організму без напруження реакції терморегуляції. Вони забезпечують почуття теплового комфорту і створюють підставу для високої працездатності. Метеорологічні параметри: температура, t , ° С (К); відносна вологість, φ , %; швидкість повітря, v , м/с. Робоча зона (зона обслуговування) - це простір, обмежений за висотою 2 м понад рівнем підлоги, на якому знаходяться місця постійного (непостійного) перебування людей. Теплий період року характеризується режимом роботи системи припливної вентиляції без підігріву припливного повітря. Холодний період року характеризується такими параметрами зовнішнього повітря, при яких системи вентиляції (СВ) або системи кондиціювання повітря (СКП) даного об'єкта потребують підігріву припливного повітря.
- ДокументРозробка системи створення мікроклімату службових приміщень ТОВ «Спец-Одес-Сервіс» для 40 працівників.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Гурш Ярослав ВолодимировичУ нашій мові є поняття, що є ключовими для характеристики якості життя людини. Коли ми говоримо про здоров'я, то маємо на увазі сукупність параметрів фізичного та психічного стану людини, які показують її добробут. Коли ми говоримо про мікроклімат, йдеться про «здоров'я» середовища, в якому людина знаходиться. Саме поняття мікроклімату дозволяє оцінювати сприятливість умов проживання чи перебування людини. Аналізатор повітря Аналізатор повітря У цій статті ми розглянемо, які мікрокліматичні умови житлових будинків є позитивними для людей, і як їх створювати. Мікроклімат – це кліматичні умови у невеликих просторах. Мікроклімат приміщень характеризується сукупністю параметрів повітря в них: температури, вмісту CO2, відносної вологості. Мікроклімат безпосередньо впливає на: самопочуття, і в перспективі, на здоров'я людини (постійний негативний вплив може призвести до хвороби), комфорт життя - продуктивність людини, настрій тощо, енерговитрати - грамотна організація інженерних систем дозволяє досягти енергоефективності. Далі розглянемо окремі складові мікроклімату та способи їх регулювання. Розглянемо, яким параметром можна оцінювати мікроклімат приміщень. Вентиляція дозволяє регулювати вміст CO2 у приміщенні. Діоксид вуглецю – це безбарвний газ, у малих кількостях він не має запаху. Людині для дихання потрібен кисень, видихає він вуглекислий газ
- ДокументРозробка системи енергозбереження для приватного будинку площею 140 м. кв. на базі теплового насосу, м. Запоріжжя.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Доленко Максим Олександрович
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря їдальні бази відпочинку на 200 посадкових місць, м. Б- Дністровський(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Урмашу Гліб СергійовичВентиляційні системи ресторанів, барів, пабів, кафе та інших підприємств, що функціонують в сегменті громадського харчування, покликані також забезпечити: комфортне перебування відвідувачів і персоналу в закладі дотримання норм охорони праці на місцях роботи персоналу видалення диму і парів в гарячому цеху видалення неприємних запахів зі службових приміщень, санвузлів, підсобок Для економії електроенергії повинні використовуватися системи автоматичного регулювання. При встановленні таких систем швидкість обертання витяжних вентиляторів в гарячому цеху буде «підлаштовуватися» під інтенсивність готування, час доби або якість повітря в приміщенні. У правильно спроектованій ресторанній вентиляційній системі повітря з кухні ніколи не потрапляє в зал – в гарячому цеху до місця приготування їжі подається свіже повітря, забруднені повітряні маси оперативно видаляються місцевими витяжками. Можливо і комбінування припливно-витяжної вентиляційної системи, що має централізоване управління, з системою кондиціонування.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для приміщень центрального пульту керування цеху виробництва аміаку АТ «ОПЗ».(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Ткаченко Кирил ОлександровичЗаводи і лабораторії, які працюють з хімічними речовинами - підприємства з підвищеною небезпекою, як для самих працівників так і для навколишнього середовища і населення. Для того, щоб знизити шкідливий вплив хімічних препаратів і убезпечити оточуючих від можливих аварій, необхідно організувати правильний повітрообмін у виробничих приміщеннях. Забезпечити цей процес - завдання вентиляційних систем. Для пристрою ефективної вентиляції слід досконально вивчити технологічний процес і вплив застосовуваних у виробництві хімічних речовин на навколишнє середовище. Уже розробляючи проект системи вентиляції, варто врахувати наступні нюанси: 1. Можливу агресивність хімічних сполук і необхідність очищення забрудненого повітря, що викидається 2. Відсмоктування від технологічного обладнання виконують окремими системами. Припливну витяжну вентиляцію загального обмінну обов'язково влаштовують з урахуванням категорії вибухопожежної та пожежної небезпеки виробничих приміщень. 3. Проектують резервну і аварійну вентиляції. Аварійна система Убезпечити роботу з хімікатами дозволить аварійна вентиляція. Вимоги до аварійної вентиляції пред'являються технологами хімічного виробництва. Система, в основному, проектується з штучним спонуканням з урахуванням несумісності за часом аварії технологічного та вентиляційного обладнання. Витяжні пристрої (решітки або патрубки, що приймають повітря) розміщуються ближче до підлоги під час поступу газів і парів важчих за повітря. Для поповнення витрати повітря, яке видаляється аварійною вентиляцією, спеціальні припливні системи не варто передбачати. Припливно-витяжна система Незалежно від типу хімічного підприємства, свіже очищене повітря на компенсацію повітря видаленого витяжними пристроями, повинне надходити в робочу зону. У місцях, де можливий витік хімічних препаратів, встановлюють локальну місцеву витяжку. Для проведення маніпуляцій з хімічними речовинами встановлюють витяжні шафи. Це можуть бути шафи, як з індивідуальною витяжкою, так і секції, що підключені до загальної витяжної системи. Середовище на хімічних підприємствах агресивне, тому звичайне обладнання може швидко виходити з ладу. Для таких систем варто підбирати високоякісні деталі, які можуть функціонувати в складних умовах.
- ДокументРозробка системи кондиціювання та вентиляції повітря для камери зберігання сирокопчених ковбас продуктивністю 2,4 тони на добу, м. Вінниця(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Павлів Євген ДмитровичВиробництво м’ясопродуктів у різних країнах світу завжди було і залишається одним із пріоритетних напрямів забезпечення продовольчого ринку. Ситуація на ринку м’яса та м’ясопродуктів постійно відстежується й аналізується, оскільки завжди є актуальною. М'ясопереробна галузь займає одне з провідних місць у харчовій промисловості України, на частку м'ясопереробної галузі припадає приблизно 15% всієї харчової промисловості. Вентиляція і кондиціонування підприємств м'ясної промисловості обумовлено технологічною необхідністю. Наявність таких шкідливих виділень, як волога, теплота, гази, пари, пил викликають необхідність створення якісних кліматичних систем. Повітрообмін у виробничих приміщеннях підприємств визначається виключно виходячи з необхідності видалення тепла і видалення шкідливих виділень. У ряді приміщень відбувається виділення таких речовин: У відділенні приготування розсолу - пари хлора в приміщеннях для утримання худоби - діоксид вуглецю у відділенні приготування кормів, відділенні дроблення, помелу і просіювання м'ясокостной муки, пельменному відділенні, відділенні прийому птаха, склади кормів - пил. Сегмент виробництва ковбасних виробів є одним з найбільш значущих в структурі м'ясної промисловості України . Його частка становить 14,5 % від загального обсягу всієї продукції , випущеної м'ясопереробної промисловістю і 30 % від загального обсягу готових м'ясопродуктів. Ковбасні вироби є улюбленим і зручним вітчизняним продуктом , який вживають всі без винятку верстви населення. При виробництві ковбас задіяні наступні цехи и системи вентиляції: У цехах (відділеннях) сировинному, машинному, шпріцовочном, фасованого м'яса, напівфабрикатів витяжка механічна загальнообмінна, з верхньої зони. Притока у всі періоди механічна розосереджена, з подачею повітря у верхню зону. Цехи (відділення) термічні, субпродуктові, свінокопченістей, твердокопчених ковбас. Витяжка механічна з верхньої зони.
- ДокументРозробка системи вентиляції і кондиціювання для закладу швидкого харчування на 140 відвідувачів, м. Хмельницький(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Поляков Іван ОлександровичКондиціювання їдалень, ресторанів, барів, піцерій, кафе в наш час невід’ємна частина комфортабельного відпочинку або ділових зустрічей. Кондиціювання їдалень, ресторанів, кафе і піцерій складається з декількох частин: вентиляція кухні, гарячого цеху; кондиціонування залу кафе і бари з танцзалах (причому, з поділом на палить і некурящий зали); кондиціонування адміністративних і побутових приміщень (коридор, підсобні приміщення, гардероб). Всі ці приміщення мають різні характеристики і пред’являють до системи кондиціонування свої вимоги, а тому, вибрати відповідну систему кондиціонування самостійно – більш ніж складно. Потрібно пам’ятати і про те, що проектувати систему кондиціонування кафе чи піцерії слід в суворій відповідності до санітарних норм і правил, у яких визначені необхідні вимоги, а сам проект необхідно погодити. Варіантів використовуваних для кафе ресторанів кондиціонерів дуже багато. Можна використовувати як сплітсистема касетного або канального типу. Ці системи встановлюються за підвісним або стелею підшивання, а тому не порушують сформованого інтер’єру. Зазвичай такі кондиціонери розташовуються над центром приміщення, що дозволяє створювати максимально рівний температурний фон, а крім того, вони практично безшумні. Перевага касетного кондиціонера – рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямках, що дозволяє використовувати всього один кондиціонер для охолодження великого приміщення, і робить його незамінним в приміщеннях складної форми. Касетний кондиціонер не порушує сформованого інтер’єру – при його установці в приміщенні видно тільки декоративні грати. При використанні спліт-системи канального типу розподіл охолодженого повітря здійснюється за системою повітроводів. Принципова відмінність канального кондиціонера від решти спліт-систем – в можливості подачі свіжого повітря з вулиці в обсягах, необхідних для повноцінної вентиляції приміщень.
- ДокументРозробка системи енергозбереження для приватного будинку площею 240 м. кв. на базі теплового насосу, Одеська обл.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Пилявський Ігор МихайловичПроблеми економії енергоресурсів набувають особливої важливості в сучасний період розвитку нашої країни. Зростання вартості палива та теплової енергії є стійкою тенденцією, яка прогнозується на майбутнє. Одночасно швидко збільшується обсяг споживання енергії. У зв'язку з цим важливо виявляти резерви для зниження енерговитрат. Одним із напрямків економії енергоресурсів є впровадження енергозберігаючих заходів у системах теплопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (ТГВ). Максимальне можливе зниження витрат енергії на роботу цих систем повинно стати однією з основних задач при їх проектуванні та експлуатації. Потреба міст у паливно-енергетичних ресурсах та інженерних послугах зростає. Важливо зазначити, що функціонування систем інженерного обладнання негативно впливає на навколишнє середовище. Наприклад, викиди від ТЕЦ та котелень складають більше однієї третини всіх викидів в атмосферу. Це призводить до зростання захворюваності населення, зносу та пошкодження виробничого обладнання, а також до погіршення екологічної ситуації в населених пунктах. Також важливою причиною для проведення більш інтенсивної енергозберігаючої політики є значне зростання вартості видобутку та транспортування паливно-енергетичних ресурсів, яке спостерігається в даний час. Теплові насоси наразі є прогресивним технологічним обладнанням, здатним витягувати енергію з скидного вентиляційного повітря, теплоту зі стічних вод та іншого промислового вторинного тепла, а також відновлюваних природних джерел. Ефективність цих систем базується на використанні низькопотенційного тепла, яке перетворюється у високопотенційне, здатне обігрівати будівлі та нагрівати воду.
- ДокументРозробка системи вентиляції і кондиціювання повітря спортивного центру площею на 240 відвідувачів, м. Суми(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Пеньков Валерій АртуровичНа сучасному етапі розвитку власного виробництва, а також находження на ринок із-за кордону сучасного вентиляційного обладнання і систем кондиціювання повітря відбувся поштовх у розвитку прогресивних способів створення та підтримання нормативних параметрів повітряного середовища приміщень і будівель і необхідність в спеціалістах, що володіють вміннями і навиками обслуговування вищевказаних систем. Правильне використання досконалих технічних засобів у галузі вентиляції і кондиціювання забезпечує збереження здоров’я людей, підвищення якості життя, дотримання вимог протікання складних технологічних процесів, збереження культурних та історичних об’єктів. Санітарно - гігієнічне призначення систем вентиляції і кондиціювання полягає у створенні та підтримуванні в приміщенні стану повітряного середовища, який задовольняє вимогам санітарних та будівельних норм проектування будівель і споруд різного призначення шляхом поглинання надлишків теплоти і вологи припливним повітрям, розбавленням ним до гранично допустимої концентрації ( ПДК) газоподібних шкідливих домішок, а також видалення пилу за межі приміщення. Технологічні вимоги до систем вентиляції і кондиціювання вирішують проблеми чистоти та забезпечення температури, відносної вологості та швидкості руху повітря у приміщеннях спеціального призначення, наприклад приміщеннях радіоелектронної та радіотехнічної галузі, у текстильній промисловості. Стосовно людини оптимальні параметри повітря сприяють найкращому самопочуттю людини, і забезпечують високий рівень працездатності. Системи кондиціювання це складні системи і спеціалістам, що їх проектують, обслуговують і ремонтують потрібні спеціальні знання по холодильній техніці, опаленню, вентиляції, автоматизації, енергозбереженню, охороні праці і БЖД.
- ДокументВиготовлення електричної схеми лабораторно-дослідницького стенду на базі елементів Пельтьє. Холодопродуктивністю 420 Ват(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Складанюк Михайло МихайловичВ умовах стрімкого розвитку науково-технічного прогресу та підвищених вимог до енергоефективності й екологічної чистоти технічних рішень, використання елементів Пельтьє набуває все більшого значення. Елементи Пельтьє, завдяки своїм термоелектричним властивостям, забезпечують можливість ефективного охолодження та нагрівання без використання рухомих частин, що робить їх привабливими для застосування в різних галузях науки та техніки. Метою моєї частини комплексного дипломного проекту було проектування та виготовлення електричної схеми лабораторно-дослідницького стенду на базі елементів Пельтьє. Основними завданнями проекту стали розробка схеми живлення від блоку живлення та створення системи автоматизації на базі мікроконтролера ESP-32. Такий підхід дозволив забезпечити високий рівень точності та надійності управління температурними режимами, що є критично важливим для проведення наукових досліджень та експериментів. В рамках даної роботи були вирішені такі основні завдання: 1. Аналіз і вибір елементної бази для побудови стенду, включаючи елементи Пельтьє та допоміжні компоненти. 2. Розробка схеми живлення, що забезпечує стабільну роботу всіх елементів стенду. 3. Проектування системи автоматизації на базі мікроконтролера ESP32, що включає в себе розробку алгоритмів управління та програмне забезпечення. Результати даного дослідження можуть бути використані не лише навчальному процесі для підготовки студентів, але й у різних науководослідницьких та прикладних проектах, де потрібна точна регуляція температурних умов.
- ДокументПроєкт системи вентиляції повітря торгового центру Фоззі площею 1040 м.кв., м. Миколаїв(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Рогачов Андрій ОлександровичМагазини, супермаркети – у цих місцях завжди багатолюдно, що тягне за собою необхідність створення належних умов. Відповідальний забудовник з неабиякою часткою уваги повинен поставитися до вентиляційної системи в таких приміщеннях, адже від нормальної циркуляції повітря, вологості та температури залежатимемся тривалість експлуатації обладнання, ефективність роботи персоналу та напевно настрій клієнтів. Помилки в облаштуванні систем вентиляції можуть обійтися дуже дорого для людини, яка відповідає за цю роботу. У середніх і великих магазинах без примусової вентиляції обійтися не вийде, інакше в торговому залі виникне нестача свіжого повітря (духота) і збільшиться вологість. Крім того, на відміну від систем природної вентиляції, будь-який варіант примусових вентсистем забезпечує фільтрацію притоку від пилу та інших забруднень, що проникають у магазин з вулиці. Незважаючи на те, що вентиляційне обладнання для магазинів дорожче за аналоги побутового призначення, на нього варто витратитися – вентиляція торгових залів досить швидко окупиться.
- ДокументРозробка холодильної установки портового холодильника ємністю 740 тон, м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Бугров Володимир ОлеговичДивно, але першим охолодженим вантажем, який перевозили морем, був лід. На початку XIX століття його перевозили з півночі на південь, присипавши тирсою і прикривши дошками. Лід продавали споживачам, які використовували його в перших холодильниках та льохах-льодовиках. З появою холодильних установок, наприкінці 1870-х років, було створено судна, оснащені такими установками, почався розвиток мережі залізничних та портових холодильників, а також розподільчих холодильників у великих містах. Тільки США, за даними 1914 року, загальна місткість холодильників становила 2 мільйони тонн. Після Першої світової війни кількість вантажоперевезень значно зросла, а винахід фреону дозволив підвищити безпеку використання холодильних установок. Проте дуже часто традиційна схема перевезення вантажів була просто неприйнятною, оскільки: навантаження та розвантаження товару в мішках, бочках, дерев'яних ящиках з/на судно і назад на склад займало багато часу; через багаторазові перевантаження вантаж часто псувався і розкрадався; вантажно-розвантажувальні роботи вимагали величезних зусиль: найчастіше судно проводило в порту більше часу, ніж у морі. Починаючи з 1890 року, неодноразово робилися спроби застосовувати контейнери, аналогічні сучасним. Найуспішнішим у цій справі став американець Малкольм Маклін, який запропонував перевозити вантажні причепи разом із вмістом, а пізніше почав використовувати для перевезення вантажів контейнери. «Батьки» сучасних рефрижераторних контейнерів вперше з'явилися на початку 1870-х років на шляху між Європою та Австралією. З Австралії надходила величезна кількість фруктів, м'ясних та молочних продуктів, які були потрібні на ринку Європи. Застосування контейнерів-холодильників дало змогу значно скоротити час навантаження судна, а також доставляти вантаж невеликими партіями без проміжних перевантажень кінцевому споживачеві.
- ДокументРозробка системи охолодження торгового залу супермаркету, площею 840 м.кв., м. Полтава.(ВСП "ОТФК ОНТУ". Відділення Енергетичних систем, 2024) Процюк Сергій АнатолійовичПовномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило стати біженцями не лише величезну кількість людей, а й змінити локацію багатьох бізнесів. Як змінилася робота основних мереж за кількістю торгових точок за найбільшими напрямками роздрібної торгівлі, і на які регіони тепер роблять ставку лідери вітчизняного ринку. Асоціація рітейлерів України представляє масштабне дослідження ринку вітчизняного рітейлу під час війни. Ми проаналізували п'ять найбільших сегментів роздрібної торгівлі, щоб з'ясувати, скільки всього торгових точок працює у лідерів ринку станом на початок лютого 2023 року порівняно з 24 лютого 2022 року, в яких регіонах вони представлені, і де вони воліють відкривати магазини. Зокрема, досліджувалися такі сегменти: продуктовий ритейл, drogerie, мережі побутової техніки, електроніки та гаджетів, а також сегменти fashion та спорттоварів. Основні дані надані компаніями, а також бралися з відкритих джерел. Інформація про кількість торгових точок на початок та кінець 2022 року по деяких мережах була надана компанією GT Partners Ukraine. Основний наголос у дослідженні зроблено тим, хто активно працював у регіонах бойових дій чи постійних обстрілів. Продуктовий ритейл. Продуктові мережі – одне із найбільш затребуваних видів роздрібної торгівлі, оскільки вони постачають населення товарами першої необхідності. Великі національні мережі, такі як АТБ та Сільпо, були присутні у всіх областях України та продовжують працювати там, де це можливо. Представники спеціалізованого рітейлу навіть активно нарощують присутність у більшості областей, таких як мережа магазинів М'ясомаркет, яку розвиває холдинг МХП за схемою франчайзингу. В даний час рітейлер працює в 21 регіоні і за рік збільшив кількість торгових точок зі 180 до 239-ти.
- ДокументРозробка системи охолодження для камер довгострокового зберігання м’яса птиці ємністю 340 тони, Вінницька обл.(ВСП "ОТФК ОНТУ". Відділення Енергетичних систем, 2024) Биков Роман ІвановичВідправною точкою в історії холодильної техніки можна вважати досвід штучного охолодження, який в 1748 продемонстрував вчений Вільям Каллен з університету Глазго. Для зниження температури він використав ефект охолодження рідини при інтенсивному випаровуванні. Для досвіду він замінив звичайну воду на діетиловий ефір, що закипає при температурі близько 35°C, і помістив його в герметичну ємність. При відкачуванні повітря створювався знижений тиск, через який діетиловий ефір починав закипати при кімнатній температурі, поглинаючи тепло та охолоджуючи поверхню, з якої він випаровувався. Наступний етап історія холодильної техніки пов'язані з створенням абсорбційної машини, призначеної для водного льоду. Ця установка була представлена французьким інженером Фердинандом Карре в 1860 році. Істотним недоліком машини було те, що з її допомогою не можна було охолоджувати повітря всередині замкнутого простору, як це стало можливим у сучасних холодильниках. Історія промислових холодильників починається з перших спроб людини контролювати температуру для збереження продуктів харчування. З часом ці пристрої пройшли довгий шлях розвитку від найпростіших крижаних ям до сучасних енергоефективних систем. Перші кроки в галузі штучного охолодження були зроблені в 19 столітті, коли були винайдені перші холодильні машини, що працюють на аміаку. Ці пристрої були громіздкими та неефективними, але вони заклали основу для майбутніх інновацій у галузі холодильної техніки. На початку 20 століття з'явилися перші комерційні холодильники, які можна було використовувати у промислових масштабах.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »