123 - Комп'ютерна iнженерiя
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 123 - Комп'ютерна iнженерiя за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 88
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- Документ3D моделювання сцени анімованого автомобіля(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Передерко АнтонДипломна робота присвячена дослідженню та розробці методів створення нелінійної анімації персонажа у редакторі для роботи з 3D Blender. Одним із ключових завдань дослідження є вивчення можливостей анімації автомобіля. Робота включає аналіз основних принципів анімації персонажів, дослідження функціоналу та можливостей редактору Blender. Для досягнення поставленої мети, використовується addon CarRig, з метою створення більш складних рухів автомобіля. У процесі розробки дипломної роботи проводяться експерименти з використанням addon-у CarRig для створення кісток та контроллерів, досліджуються можливості покращення якості анімації шляхом редагування ключових кадрів та впровадження розширених функцій інструменту. Отримані результати будуть проаналізовані та порівняні з існуючими методами створення анімації персонажів, що дасть можливість оцінити ефективність запропонованого підходу. Проведені економічні розрахунки щодо ефективності проекту, в процесі якого були розраховані витрати на проект, ціна проекту, рентабільність та срок окупності проекту. Також був розрахований час, який витрачався на розробку даного проекту. Розглянуто питання охорони праці. Вивчені правила безпеки роботи за комп’ютером та можливі наслідки нехтування цими правилами.
- ДокументАнімація персонажа у місті майбутнього(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Войчик ЯрославДипломна робота присвячена дослідженню та розробці методів створення нелінійної анімації персонажа з використанням інструменту Time Editor у редакторі для роботи з 3D Autodesk Maya та онлайн-сервісі Adobe Mixamo. Одним із ключових завдань дослідження є вивчення можливостей комбінування різних анімаційних кліпів з метою створення більш складних та реалістичних рухів персонажа. Робота включає аналіз основних принципів анімації персонажів, дослідження функціоналу та можливостей інструменту Time Editor в Autodesk Maya та онлайн-сервісі Adobe Mixamo. Для досягнення поставленої мети, виконується створення прототипу алгоритму, який дозволяє нелінійно комбінувати анімаційні кліпи з різних джерел, таких як Mixamo, з метою створення більш складних та змінюваних рухів персонажа. У процесі розробки дипломної роботи проводяться експерименти з використанням інструменту Time Editor для комбінування кліпів анімації, досліджуються можливості покращення якості анімації шляхом редагування ключових кадрів та впровадження розширених функцій інструменту. Отримані результати будуть проаналізовані та порівняні з існуючими методами створення анімації персонажів, що дасть можливість оцінити ефективність запропонованого підходу.
- ДокументВеб-система відображення стану мережевого обладнання(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Кульбаченко МаксимКваліфікаційна робота присвячена розробці веб-системи NetworkMonitor для моніторингу стану мережевого обладнання. Метою роботи є створення гнучкої, масштабованої та безпечної системи для збору та обробки мережевих даних. Основні технічні характеристики включають використання мови програмування C# у фреймворку ASP.NET Core, JavaScript, HTML, CSS для фронтенду, та Microsoft SQL Server з Entity Framework Core для роботи з базою даних. У першому розділі проведено аналіз сучасних методів і технологій моніторингу мереж, що дозволило обґрунтувати вибір підходу до розробки системи. Другий розділ присвячений проектуванню системи NetworkMonitor, включаючи архітектуру, методи збирання даних через SSH, SNMP та HTTP, а також використання шифрування HTTPS для забезпечення безпеки. У третьому розділі описано практичну реалізацію системи з використанням обраних технологій, що дозволило досягти високої продуктивності та інтерактивності. Четвертий розділ містить техніко-економічне обґрунтування проекту, що підтвердило доцільність його розробки з точки зору інвестицій та ресурсів. Рекомендації щодо впровадження системи включають подальшу інтеграцію механізмів аутентифікації та авторизації користувачів, а також розширення функціоналу для підтримки додаткових типів мережевих пристроїв.
- ДокументВикористання паралельних обчислень для комп’ютерних систем з гібридною архітектурою(ОНТУ, кафедра комп’ютерної інженерії, 2022) ВІТУШКО, Микита"Попити на комп'ютери, які володіють високою продуктивністю зростає з кожним днем все більш і більш. Поняття архітектури комп’ютерної системи є досить широким, оскільки під архітектурою можна розуміти і спосіб паралельної обробки даних, який використовується в системі, і організацію пам'яті, і топологію зв'язку між процесорами, і спосіб виконання системою арифметичних операцій. За рахунок використання досить потужних сучасних обчислювальних вузлів досягається дуже високий показник продуктивність/ вартість. Такі системи можуть будуватися в широкому діапазоні продуктивності від двовузлових систем до суперкомп'ютерних систем високої продуктивності, що включають сотні обчислювальних вузлів. Метою роботи є оцінка надійності та швидкодії комп'ютерної системи. Виконаний проект складається з аналізу засобів розпаралелювання процесів, аналізу сучасних комп'ютерних систем, розробки нової багатомашинної системи і розрахунку показників продуктивності і надійності. Також був проведений ряд експериментів, які показують ефективність спроектованої комп'ютерної системи. Спроектована комп'ютерна система може бути використана для вирішення технічних завдань різного рівня складності."
- ДокументВикористання теорії графів при дослідженні процесів в інформаційних мережах(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Гріцишин ВалерійДипломна робота присвячена дослідженню процесів в інформаційних мережах із застосуванням математичних методів теорії графів. Наведено аналіз концепції нформаційних мереж, основні поняття, терміни та визначення. Представлений актуальний матеріал із проектування провідних комп'ютерних мереж з використанням теорії графів. В якості об‘єкту дослідження розглядається мережа, як сукупність вузлів та ліній, що їх поєднують. Для дослідження параметрів мережі запропоновано використовувати математичні методи теорії графів, при цьому розглянути мережу як математичний граф. Проаналізовано різни типи мереж, що можуть досліджуватися із використанням теорії графів. Застосовано методи теорії графів при розрахунку характеристик інформаційної мережі. Побудовано математичний граф мережі, що досліджується. Побудовано матриці суміжності, структурна матриця, матриця відстаней. Реалізовано алгоритм «трьох позначок», що дозволяє знайти найкоротший шлях мережі. Реалізовано алгоритм пошуку множини шляхів мережі. Пошук аксимальної пропускної спроможності двополюсної мережі. Побудова дерева мінімальної вартості мережі. Також виконано економічний розрахунок та розглянуто питання охорони праці.
- ДокументВикористання штучного інтелекту для текстурування сцени закинутого міста(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Чікменев СергійДипломна робота присвячена впровадженню штучного інтелекту для генерації текстур за допомогою промптів у розробку 3D сцени закинутого міста. У сцені присутні моделі будинків, дерев, дороги, та рослінності. Наповнення у вигляді машин, шин, та сторожових веж. Для генерації текстур використано штучний інтелект у Web додатку «Polycam». У першому розділі розглянуто штучний інтелект, де він застосовується та які існують програми штучного інтелекту, проведено аналіз аналогів і методів їхньої реалізації. У другому розділі сформовано технічне завдання та розроблено пайплайн роботи. Розібрано технологію моделювання, що таке Prompt engeneering та створення текстур у «Polycam». У третьому розділі обґрунтовано вибір інструментів та програм розробки сцени та відео. Розписано процес розробки. Моделі створені у Blender, текстури згенеровані у Polycam, які інтегровані на моделі та розроблено демонстраційне відео у Adobe Premiere Pro. У четвертому розділі проведено оцінку ефективності створення сцени, а також розглянуто маркетинговий, науково – технічний, економічний, соціальний та екологічні ефекти від розробки проекту. У п'ятому розділі розглянута охорона праці. Результатом роботи є готова 3D сцена закинутого міста з накладеними текстурами та демонстраційне відео розроблене у Adobe Premiere Pro, з відео монтажем, редагуванням кольорів, та фільтрами.
- ДокументДослідження структурної живучості мереж зв’язку(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Стаднюк АндрійРобота присвячена дослідженню структурної живучості мереж зв’язку. В першому розділі проаналізовані основні поняття живучості мереж, стан проблеми визначення та забезпечення структурної живучості мереж зв’язку, визначено складові поняття живучості, її особливості та показники. В другому розділі розглянуто основні нормативні положення щодо оцінки живучості мереж зв’язку, вимоги до живучості, розроблено технічне завдання, на основі якого виконано проектування системи оцінки структурної живучості мереж зв’язку: розроблено модульну і функціональну структуру, а також основні алгоритми. В третьому розділі описано реалізацію системи підтримки досліджень структурної живучості мереж на базі табличного процесора Microsoft Excel/VBA та середовища програмування Google Colab/Python. Висвітлено результати експериментальних досліджень мережевої живучості за показниками кількості шляхів та кількості зв’язаних пар вузлів. В роботі також досліджено суміжні питання економічного обґрунтування дослідження та охорони праці користувача.
- ДокументМодернізація локальної мережі навчального закладу(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Осадчий РоманДипломна робота присвячена модернізації локальної мережі навчального закладу. У роботі досліджено ключові аспекти модернізації локальної мережі, зокрема: вибір необхідного обладнання, налаштування мережевих пристроїв та забезпечення безпеки даних. Враховано індивідуальні потреби користувачів та вимоги до функціональності локальної мережі навчального закладу. Використано передові методи та технології сучасних мережевих систем, зокрема протоколи мережевого зв'язку та системи безпеки. Результатом є розроблена ефективна мережна інфраструктура, яка забезпечує надійність, масштабованість та швидкодію в навчальному середовищі. Дипломна робота включає в себе аналіз сучасних тенденцій у галузі комп'ютерних мереж, а також рекомендації щодо оптимізації та підвищення продуктивності мережі. Отримані результати можуть бути корисними для навчальних закладів, які планують покращити свою мережну інфраструктуру з метою підвищення ефективності.
- ДокументОб'ємне анімоване представлення архітектурного проекту(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Романик КирилоДипломна робота присвячена об'ємному анімованому представленню архітектурного проекту. Проведений аналіз програмного забезпечення для створення та представлення 3D проектів, визначення та обґрунтування вибору технологій. Для моделювання двоповерхового будинку використовуються програма Revit. Стіни, підлога та стеля були побудовані за цим планом приміщення, виконаним в ArchiCad. Для подальшого його рендеру та анімацій – програма Lumion. Додатково використовуються скрипт Multiconverter – швидко та автоматично перетворює матеріали, що використовуються у сцені; та креслення із набору інструментів HAL.
- ДокументПобудова та тренінг нейронної мережі(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Галан МиколаРобота присвячена моделюванню і дослідженню нейронної мережі і тестування її для вирішення задачі розпізнавання рукописних символів. В першому розділі розглянуті основні поняття в області нейронних мереж, принципи їх функціонування і принципи моделювання нейронних мереж. Також виконаний порівняльний аналіз інструментів побудови нейронних мереж, на основі якого було обрано загальний підхід до подальшого проектування і реалізації нейронної мережі. В другому розділі виконано математичне моделювання тришарової нейронної мережі, призначеної для вирішення задач розпізнавання, проаналізовані питання прямого і зворотного розповсюдження сигналів в мережі, оновлення вагових коефіцієнтів на основі даних про помилки і особливості підготовки вхідних даних для передавання на вхід нейронної мережі. В третьому розділі обгрунтовано засіб реалізації нейронної мережі, виконано програмну реалізацію нейронної мережі у вигляді класу на мові програмування Python і здійснено її навчання розпізнаванню рукописним цифрам на основі бази даних MNIST. Також виконано дослідження шляхів поліпшення результатів розпізнавання і підбору оптимальних параметрів мережі. На основі двох підготовлених наборів з власноруч написаних цифр протестовано навчену мережу на предмет ефективності їх розпізнавання. В роботі також досліджено суміжні питання економічного обґрунтування дослідження та охорони праці користувача.
- ДокументПорівняння телекомунікаційних технологій при проектуванні мережі доступу(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Плахотник АндрійДипломна робота присвячена порівнянню телекомунікаційних технологій при проектуванні мережі доступу. Забезпечення ефективного зв'язку та доступу до мережі є важливим аспектом у сучасному світі. У цьому дослідженні проведено аналіз різних технологій, що використовуються при створенні мереж доступу та порівняно їх переваги та недоліки. У першому розділі роботи розглянуті особливості телекомунікаційних технологій, що застосовуються в мережах доступу, проведений огляд різних типів технологій та їх характеристик. У другому розділі описані основні етапи проектування мережі доступу: сформовани вихідні дани для проектування мережі доступу Третій розділ містить порівняльний аналіз телекомунікаційних технологій, включаючи провідні та бездротові рішення. Для кожної технології розглянуті її переваги, недоліки, швидкість передачі даних, покриття, стійкість до перешкод і сфери застосування. У четвертому розділі дослідження мережи передачі даних побудованих за супутникової технології та перваги та недоліки П'ятий розділ присвячений питанням оцінка науково-технічної ефективності розробки нової технології, нового обладнання та інших інновацій. У результаті дослідження було зроблено порівняльний аналіз телекомунікаційних технологій при проектуванні мережі доступу. Робота надає вичерпну інформацію про різні технології, допомагає зрозуміти їх особливості та вибрати найбільш підходящий варіант для конкретного проекту мережі доступу.
- ДокументПроектування багатомашинної комп’ютерної системи на базі процесорів Intel(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Підгурська АнастасіяУ сучасному світі зростання обсягів даних та вимог до швидкості обробки ставлять перед вченими і фахівцями складні завдання щодо проектування ефективних багатомашинних комп'ютерних систем. Ця робота присвячена проектуванню таких систем на базі процесорів Intel, що відомі своєю продуктивністю та надійністю. Робота передбачає аналіз та порівняння різних архітектур багатомашинних систем, оцінку їх ефективності та можливостей масштабування. Додатково буде проведений огляд доступних на ринку процесорів Intel, їх характеристик та особливостей, які сприяють їх використанню у складних обчислювальних системах.Очікується, що результати роботи допоможуть визначити оптимальні конфігурації багатомашинних комп'ютерних систем на базі процесорів Intel з урахуванням вимог до продуктивності, масштабованості та вартості. Проектування багатомашинних комп'ютерних систем на базі процесорів Intel є актуальним завданням у сучасному інформаційному суспільстві. Це дослідження спрямоване на виявлення оптимальних рішень для побудови ефективних та надійних інфраструктур, які задовольнять вимоги сучасних великих обчислювальних завдань. Кваліфікаційна робота містить 94 сторінки.
- ДокументПроектування грід-системи для високопродуктивних обчислень(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Лушніков ДмитроГрід-системи забезпечують спільний доступ до ресурсів обчислювальної системи, таких як потужність обчислювальних вузлів, пам'ять та сховища даних, використовуючи високошвидкісні мережі. Грідсистеми зазвичай використовуються для великих наукових досліджень, які потребують великої кількості обчислювальних ресурсів. Грід-системи можуть бути використані для розрахунку складних математичних моделей, обробки великих об'ємів даних, візуалізації складних графіків тощо. У роботі розглянуті такі питання: - проаналізовано сучасні грід-системи; - обґрунтовано вибір елементів та структурної схеми грід; - розраховано параметри надійності та продуктивності грід. Розроблена комп'ютерна система може бути використана для обробки інформації в інформаційно-аналітичній грід-системі.
- ДокументПроектування комп’ютерної мережі адміністративної будівлі(ОНТУ, кафедра комп’ютерної інженерії, 2022) Повержук, Дмитро"У дипломному проекті розроблена локальна комп'ютерна мережа для адміністративної будівлі умовного підприємства. Розробка є актуальною тому, що подібним способом можна спроектувати схему для конкретного підприємства, забезпечивши цим ефективну систему накопичення, зберігання і пошуку технологічної, техніко-економічної і фінансово-економічної інформації по поточній роботі. Користувачі підприємства зможуть працювати з електронною поштою, а також послугами всесвітньої мережі Інтернет. Устаткування підібрано так, щоб можна було збільшувати кількість комп'ютерів в цій підмережі. За допомогою програми CiscoPacketTracer зроблено моделювання роботи серверів DHCP і eMail."
- ДокументПроектування локальної мережі для фірми “Гефест”(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Хоменко ДмитроКваліфікаційна робота присвячена розробці локальної комп'ютерної мережі для будівельної фірми «Гефест». Локальна мережа повинна задовольняти всі потреби підприємства, розроблена на сучасних технологіях з урахуванням заходів безпеки в інформаційному просторі. У роботі будуть розглянуті основні аспекти проектування локальних мереж, включаючи вибір апаратних та програмних засобів, налаштування мережевого обладнання, створення інфраструктури безпеки та управління ресурсами мережі. Для цього будуть використані сучасні технології та стандарти. На основі аналізу основних вимог, що пред'являються до характеристик функціонування головного офісу підприємства, зроблено вибір архітектури мережі. Була обрана архітектура Fast Ethernet, з використанням специфікації 100BaseТх. Зроблено вибір конкретних типів мережного обладнання. В роботі приділено велику увагу питанням застосування технології ADSL для зв'язку філій фірми між собою і з головним офісом. Результати роботи допоможуть визначити оптимальні рішення для реалізації локальної мережі з урахуванням конкретних потреб та вимог користувачів. Розроблена локальна комп’ютерна мережа дасть можливість співробітникам вести базу даних і значно спростить документообіг між офісами фірми.
- ДокументПроектування локальної мережі з бездисковими робочими станціями(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Холодняк МихайлоДипломна робота на тему «Проектування локальної мережі з бездисковими робочими станціями» досліджує можливості та переваги використання бездискових систем на базі LTSP (Linux Terminal Server Project). У роботі розглядаються основні принципи роботи LTSP та бездискових систем, їх структура та функціональні можливості. В рамках роботи проведено аналіз існуючих рішень бездискових систем на базі LTSP та порівняння їх із традиційними дисковими системами. Оцінено економічні та технічні аспекти використання бездискових систем, у тому числі зручність управління та масштабування. Також у роботі описаний процес розробки та реалізації бездискової системи на базі LTSP, включаючи вибір та налаштування необхідного обладнання та програм. Проведено тести системи на продуктивність та надійність. Результати дослідження показують, що бездискові системи на базі LTSP можуть бути ефективним та економічно вигідним рішенням для організацій, які хочуть спростити управління та забезпечити високу продуктивність робочих станцій за низької вартості обслуговування.
- ДокументПроектування мережі доступу для нового жит-лового комплексу міста Одеси(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Окунцов ДмитроДипломна робота присвячена дослідженню процесу проектування мережі доступу для надання інфокомунікаційних послуг мешканцям нового житлового комплексу міста Одеси, що включає постановку завдання, розрахунок структурних характеристик мережі, побудову основних схем мережі, вибір необхідного обладнання. В роботі вирішено ряд задач. Сформульовано технічне завдання на проектування мережі доступу нового житлового комплексу міста Одеси. Виконано аналіз концепції, аналіз структури мереж доступу. Сформульовано основні поняття та визначення. Проаналізовано методику розрахунку основних та необхідних характеристик мереж доступу. Наведено приклади розрахунку характеристик мережі доступу для заданих умов. Серед них: довжина ліній доступу локального та транспортного сегментів, пропускна спроможність локального, транспортного сегментів та вузлів доступу, навантаження, що створюється користувачами мережі доступу. Вибрані оптимальні місця розташування вузлів доступу за критерієм мінімізації довжини локального сегменту. Отримані результати розрахунків сформовано в таблиці. В процесі виконання роботи для отримання результатів використано автоматизовані системи визначення структурних характеристик та показників навантаження мережі доступу, що було розроблено дипломниками магістрантами кафедри попереднього року випуску. На основі розрахунків побудовано структурну схему мережі доступу, що відображає розташування обладнання мережі, ліній доступу у відповідності до розрахованої довжини, та розташування користувачів мережі. Розроблено функціональну схему із зазначенням вибрано обладнання у відповідності до обраної технології доступу. Також виконано економічний розрахунок та розглянуто питання охорони праці.
- ДокументПроектування мережі доступу для селища міського типу(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Босенко ІлляДипломна робота присвячена проектуванню мережі доступу для селища міського типу. В першому розділі виявлені концепції мереж доступу різновид топологій. В другому розділі описана постановка задачі: формування вихідних даних для проекту із урахуванням особливостей місцевості, вибір комп'ютерної інженерії, визначення місць розташування вузлів доступу У третьому розділі описані розрахунки для вибору обладнання і вибір обладнання для побудови структурної і функціональної схеми мережі доступу. В четвертому розділі на основі розрахунків була побудована структурна схема і вибрано обладнання для побудови функціональної схеми. П’ятитй розділ обґрунтовує економічну вигоду від застосування одержаної системи. У шостому розділі розглянуто питання охорони праці. Результатом роботи є сформований проект побудови мережі на території селища міського типу за допомогою технологією GPON з урахуванням потреб всіх споживачів.
- ДокументПроектування мережі доступу у місті на базі технології Passive Optical Network(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2023) Крушельницька МаргаритаДаний дипломний проект присвячений проектуванню мережі доступу на базі технології PON (Passive Optical Network). PON – це сучасна технологія передачі даних, що дозволяє використовувати оптичний кабель для передачі сигналів до клієнтів. У роботі були розглянуті основні поняття, принципи роботи та характеристики технології PON, а також описані її переваги та недоліки. Також, були розглянуті варіанти розгалуження мережі та її структурна схема. Окрема увага була приділена проектуванню архітектури мережі та її параметрів, зокрема розрахунку кількості клієнтів на один вузол. Були сформовані вимог до мережі та розробки технічного завдання, далі відбулося проектування мережі, яке включало розгляд основних принципів побудови мережі на основі технології PON. Особливу увагу було приділено аналізу навантаження на мережу, що створюється пунктами колективного доступу, а також проведеному економічному обґрунтуванню проекту. У роботі були представлені основні правила техніки безпеки та норми з охорони праці. Отже, цей дипломний проект мав на меті розробку оптимального проекту мережі доступу на базі технології PON, що дозволить забезпечити ефективний та стійкий доступ до мережі Інтернет для великої кількості користувачів.
- ДокументПроектування надійної комп’ютерної системи на базі процесорів AMD(ОНТУ, кафедра комп'ютерної інженерії, 2024) Киржілов КирилоКваліфікаційна робота спрямована на розробку надійної комп'ютерної системи, яка базується на процесорах AMD. У сучасному інформаційному середовищі, де надійність є критичним аспектом, важливо розробити систему, яка забезпечить стабільну та ефективну роботу під час різних навантажень та умов експлуатації. У рамках проекту будуть вивчені та використані різноманітні технології, що пропонуються процесорами AMD, для забезпечення високої швидкодії, оптимізації енергоспоживання та мінімізації ризиків виникнення неполадок. У роботі розглянуто процес проектування надійної комп'ютерної системи на базі процесорів AMD, вивчаючи особливості цих процесорів та методи, які можна використовувати для забезпечення надійності в різних аспектах їхньої роботи. Такий підхід дозволить поглиблено розібратися у проблемі та знайти оптимальні рішення для створення надійних та продуктивних комп'ютерних систем.Метою роботи є збільшення надійності, підвищення швидкодії комп'ютерної системи, що проектується. Виконаний проект складається з аналізу сучасних комп'ютерних систем, розробки нової надійної системи та розрахунку показників продуктивності і надійності. Спроектована комп'ютерна система може бути використана для вирішення технічних завдань різного рівня складності. Результати роботи можуть бути корисні для розробників комп'ютерних систем, які прагнуть досягти оптимальної комбінації продуктивності та надійності на основі процесорів AMD.