Удосконалення процесів та обладнання харчових та хімічних виробництв (Improvement of processes and equipment of food and chemical industries)
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Удосконалення процесів та обладнання харчових та хімічних виробництв (Improvement of processes and equipment of food and chemical industries) за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 104
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументDevelopment of biodegradable polymer compositions(2022) Shunkin, I. S.; Sukhyy, K. M.; Tretyakoff, A. O.; Chervakov, D. O.; Belyanovskaya, E. A.
- ДокументEnergy efficient method of obtaining zirconium and hafnium of high-purity(2022) Nefedov, V. G.; Mukhachev, A. P.; Sukhyy, K. M.; Belyanovskaya, E. A.; Sukhyy, M. K.
- ДокументGranulation of mixtures of obsolete sludge and peat(2020) Petrova, Zh. O.; Kremnov, V. O.; Korbut, N. S.; Novikova, Yu. P.
- ДокументImprovement of processes and equipment in food and chemical industries(Odessa National Academy of Food Technologies, 2018)
- ДокументInvestigation of the adsorption properties of powder-form colloidal capillary-porous materials based carrot(2022) Petrova, Zh. O.; Samoilenko, K. M.; Novikova, Yu. P.; Vyshnievska, T. A.
- ДокументResearch on the creation of a composite fuel based on the solid residue of peat after extraction and nutritious residues of corn(2022) Novikova, Yu.; Petrov, A.
- ДокументThermal decomposition of granulated fuel from miscantus(2020) Korinchevska, T. V.; Mykhailyk, V. A.
- ДокументАнализ совершенствования теории тестоприготовления(2020) Янаков, В. П.
- ДокументАналіз сировини, процесів та обладнання для отримання харчових порошків(2018) Потапов, В. О.; Євлаш, В. В.; Педорич, І. П.Визначена актуальність проблем переробки та утилізації рідких відходів харчових та переробних виробництв. Розглянуто продукти переробки спиртової, пивної, молокопереробної, м’ясної, цукрової, овочеконсервної промисловості, олійних та зернових виробництв. Проведено порівняння характеристик способів тепло-массообмінної обробки високовологих харчових продуктів - кондуктивного, конвективного, сушіння під дією енергетичних полів та сублімаційного. Визначена проблема раціонального використання ресурсів у переробних галузях аграрного сектора, в якому процеси переробки сільськогосподарської сировини переводяться на безвідходний цикл виробництва, заснований на комплексному використанні природно-сировинних ресурсів і технологічних відходів. За результатами огляду зроблено висновки що до потреб ринку, які вимагають розробку малогабаритного та універсального обладнання, в якому було б можливе поєднання операцій вакуумного концентрування та сушіння при переробці, в першу чергу, відходів підприємств невеликої потужності. Запропоновано використання радіаційно–конвективного способу теплопідведення у випарювально–сушильному апараті, що дозволить суттєво знизити експлуатаційні витрати на процес і отримати високоякісний порошкоподібний продукт.
- ДокументАпарати для сушіння рослинної сировини електромагнітним полем(2018) Бандура, В. М.; Яровий, І. І.; Маренченко, О. І.Показано узагальнений аналіз результатів дослідження процесу вологовидалення для декількох видів рослинної сировини. Обґрунтовано вибір апаратурної схеми установки для сушіння рослинної сировини в потоці. Узагальнено досвід використання дослідної сушильної установки з комбінованим електромагнітнм енергопідводом. Запропоновано структурну схему та типовий конструктив універсальної установки для сушіння і стерилізації рослинної сировини та харчових продуктів і напівфабрикатів.
- ДокументВикористання відходів харчових виробництв для виготовлення супутніх товарів та пакування(2020) Ватренко, О. В.; Левтринська, Ю. О.
- ДокументВикористання джерел альтернативної енергетики для комбінованого енергопостачання підприємств харчової промисловості(2020) Яровий, І. І.; Алі, В. П.
- ДокументВикористання кавітаційних технологій в енергетиці(2022) Авдєєва, Л. Ю.; Макаренко, А. А.; Щенський, Д. Д.
- ДокументВикористання мінеральних добавок у процесах компостування харчової складової твердих муніципальних відходів(2018) Крусір, Г. В.; Сагдєєва, О. А.; Чернишова, О. О.; Мадані, М. М.; Гаркович, О. Л.Метою експериментального дослідження було вивчення можливості прискорення процесу компостування харчової складової твердих муніципальних відходів за рахунок внесення мінеральних добавок для впровадження в якості природоохоронної технології на звалищах. У статті представлено результати дослідження впливу мінеральної добавки на перебіг процесів компостування харчової складової твердих муніципальних відходів з метою його прискорення в мезофільному і термофільному температурних режимах з керованими параметрами. Для підвищення ефективності процесу компостування та порівняння особливостей перебігу процесів в якості мікробіологічного інокуляту використовували ґрунт, в якості мінеральної добавки – розчини мінеральних солей. Показано, що мінеральний комплекс прискорює процес компостування харчової складової твердих побутових відходів в 2,2 рази за термофільного режиму і в 1,4 рази за мезофільних умов проведення процесу компостування, що свідчить про ефективність його використання в процесах переробки твердих муніципальних відходів з метою підвищення загального рівня екологічної безпеки.
- ДокументВодо-повітряне ежекторне охолодження порожнистих циліндричних тіл(2022) Оборський, Г. О.; Моргун, Б. О.; Бундюк, А. М.
- ДокументВплив концентрації розчину фруктози на питому теплоту випаровування(2022) Михайлик, В. А.; Дмитренко, Н. В.; Корінчевська, Т. В.; Парняков, О. С.; Снєжкін, Ю. Ф.
- ДокументВплив методики розміщення сировинних полін при виробництві деревного вугілля піролізним способом на енергоефективність процесу(2018) Товажнянський, Л. Л.; Ведь, В. Є.; Миронов, А. М.В роботі розглянуто низку питань, пов’язаних з теплообмінними процесами, які відбуваються у промислових вуглевипалювальних установках. Дослідження спрямоване на пошук розрахункового алгоритму, який здатен еквівалентно врахувати вплив структури композитно-пористого тіла на коефіцієнт теплопровідності масиву, сформованого деревними полінцями у просторі вагонетки. Показано, що відома феноменологічна модель процесу теплопровідності, яка базується на концепції суцільності твердих тіл, не придатна до використання у контексті розрахунку внеску ступеню пористості матеріалу до його теплопровідної здатності. Вказано, що подібна модель ігнорує не тільки структурну будову реальних матеріалів, але й можливість формування анізотропних кластерних утворень в їх товщі. Виявлено, що для масиву деревини, який приймає участь у виробництві деревного вугілля піролізним способом, спрощення мікроскопічної структури не припускається. Проаналізовано кілька способів завантаження деревної сировини у вагонетку та відсоток об’єму, що може бути корисно використаний у кожному з них. Обрано найбільш технологічно та експлуатаційно доцільний спосіб завантаження деревної сировини. Розглянуто відому розрахункову модель, що базується на рівномірному розподілі твердої фази уздовж меж структурного елементу. Встановлено, що при межових значеннях подібна модель демонструє результати, що не відповідають фізичній дійсності. Виявлено причини неадекватності моделі реальним об’єктам на прикладі масиву деревних полін. Представлено вдосконалену розрахункову модель, що передбачає заміну лінійного контакту між елементами на поверхневий. Розглянуто штучні умови розрахункового припущення про те, що безкінечно тонкий прошарок матеріалу розташований уздовж меж структурного елементу, а уся маса матеріалу зосереджена у центрі в вигляді об’єкту квадратного перетину. Наведено детальний алгоритм розрахунку еквівалентного значення коефіцієнту теплопровідності деревного масиву. На основі зазначених досліджень підтверджено доцільність застосування нового підходу, який дозволяє врахувати величину впливу радіаційної складової на сукупне значення ефективної теплопровідності композитно-пористого матеріалу.
- ДокументВплив розчинних речовин на стан води в рослинних тканинах та кінетику їх сушіння(2018) Дмитренко, Н. В.Робота присвячена дослідженню впливу розчинних речовин на стан води в рослинних тканинах та кінетику їх сушіння. Проаналізовано вплив розчинних речовин різного типу на процес зв’язування води. Порівняно результати визначення стану води у вихідній рослинній сировині, які були отримані за ізотермами сорбції з розрахунку за межею гігроскопічності, з результатами прямого експерименту за методом диференціальної сканувальної калориметрії. Встановлено, що додаткове зв’язування води, вище ніж отримане з розрахунку за межею гігроскопічності рослинних тканин, обумовлено наявністю розчинних речовин в рослинному соку. Сумісним аналізом стану води, енергограм, кривих сушіння та кривих швидкості сушіння показано, що критичні точки процесу сушіння знаходяться у відповідності з динамікою зміни стану води в рослинних тканинах та кінетикою зміни питомої теплоти її випаровування. Встановлено значне зростання енерговитрат на випаровування води вже в другому періоді сушіння рослинних тканин. Отримані результати дозволяють стверджувати, що воно відбувається через початок видалення води з гідратних оболонок наявних в рослинному соку розчинених речовин. На підґрунті проведеного дослідження уточнено механізм і послідовність видалення води зі зрізів рослинних тканин під час сушіння.
- ДокументВыбор инновационных технологий грануляции биополимеров(2020) Бунецкий, В. А.; Коринчук, Д. Н.
- ДокументВізуалізація процесу механодифузії(2022) Молчанов, М. Ю.; Сиротюк, І. В.; Гуліваті, В. Г.