101-Екологія
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 101-Екологія за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 27
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз життєвого циклу рослинництва для цілей сталого розвитку(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Невидюк, Мирослава"Кваліфікаційна робота магістра: стор. – 108, рис. – 14, табл. – 9, література – 14, додатків - 1. Тема: ОВД удосконалення комплексної переробки малоцінної азово-чорноморської сировини у харчові продукти. Об’єкт дослідження – технології переробки риби. Предметом дослідження є екологічні аспекти технологій рибопереробки. Кваліфікаційна робота магістра, метою якого є вдосконалення експертної оцінки впливу на довкілля підприємств рибопереробної галузі, складається з наступних розділів: У першому розділі здійснено обгрунтування обраних методів оцінки впливу на довкілля. В другому розділі визначено та охарактеризовано об’єкти і методи дослідження. У третьому розділі проведено оцінку життєвого циклу рибопереробної галузі. В четвертому розділі розроблено матрицю для екологічної оцінки виробництва рибної продукції. В п’ятому та шостому розділах наведено інформацію з питань охорони праці та цивільного захисту. Практична цінність результатів роботи полягає в тому, що проаналізовано вплив технологій виробництва рибної продукції на елементи довкілля з використанням експертних методів."
- ДокументАналіз стану ґрунтів та його вплив на здоров'я людей(ОНТУ, кафедра Екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Соколов, Олександр"Кваліфікаційна робота: 108 с., 90 рис., 26 табл., 41 джерело. Робота присвячена вирішенню актуальної проблеми щодо аналізу впливу антропогенного навантаження на ґрунт та його компоненти і встановлення зв’язку між показниками захворюваності населення і станом ґрунтів. Мета роботи – оцінювання інтенсивності впливу стану ґрунтів на захворюваність населення, особливо вагітних, дітей першого року життя та підлітків; характеристик екокризовості областей України за показниками здоров’я населення. Об’єкт дослідження - характеристики стану ґрунтів України в цілому та зокрема Одеської області. Предмет дослідження: комплексні показники забруднення ґрунтів; комплексні показники захворюваності населення, особливо вагітних, дітей першого року життя та підлітків у розрізі областей України; вплив складових забруднення навколишнього середовища на перинатальну та анатальну смерть, первинну захворюваність дітей першого року, дітей та підлітків до17 рокув та онкозахворювання дорослого населення міст та сільськогосподарських районів. Завдання роботи. 1. Проаналізувати та узагальнити наукову інформацію щодо оцінювання показників і динаміки стану ґрунтів та його впливу на захворюваність населення; проаналізувати підходи до оцінювання динаміки рівня захворюваності населення. 2. Проаналізувати комплексні показники співвідношення антропогенного навантаження та стану здоров’я вагітних, захворюваності дітей першого року життя, підлітків та онкозахворювань дорослого населення України в цілому та Одеської області у розрізі показників статистики по населенню міст та сільськогосподарських районів. 3. Проаналізувати просторово-часову структуру і динаміку комплексних показників захворюваності дітей першого року життя, підлітків та онкозахворювань дорослого населення у розрізі областей України. 5. Розробити алгоритм оцінювання та порівняння комплексних показників екокризовості областей України на основі аналізу параметрів регресійних моделей."
- ДокументАналіз шляхів покращення стану атмосферного повітря при зберіганні нафтопродуктів на нафтобазі в кліматичних умовах Одеської області(ОНТУ, кафедра Екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Куртушан, Дар'я"Дипломний проект складається з 86 сторінок тексту, 9 рисунки, 15 таблиць, 52 посилань на літературу. Метою кваліфікаційної роботи є аналіз шляхів покращення стану атмосферного повітря при зберіганні нафтопродуктів на нафтобазі при використанні двох типів резервуарів. Розглянути підходи до покращення стану атмосферного повітря на об’єктах нафтової галузі; виконано розрахунок втрат бензину при його зберіганні в резервуарах двох типів; виконано розрахунок розмірів та планування санітарно-захисної зони нафтобази; виконано розрахунок економічних збитків від забруднення атмосферного повітря парами бензину та техніко-економічне обґрунтування доцільності використання способу зниження втрат нафти від випаровування; виконане еколого-енергетичне обґрунтування доцільності використання способу зниження втрат нафти від випаровування (на основі розрахунку прямих та непрямих викидів парникових газів)."
- ДокументВплив діяльності морського торговельного порту м. Білгород-Дністровський на навколишнє середовище(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Каланча ІванРобота присвячена вирішенню актуальної проблеми дослідження впливу діяльності Морського торгівельного порту м. Білгород-Дністровський на навколишнє середовище. Предмет дослідження : викиди в атмосферу забруднюючих речовин ; рівень забруднення акваторії у районі розташування Білгород – Дністровського Морського Торгівельного порту, Мета роботи: оцінити рівень забруднення акваторії в районі порту, визначити джерела забруднення атмосферного повітря, розглянути заходи що до охорони лиману. Для досягнення поставленої мети виконано завдання: - аналіз моніторингових спостережень за впливом виробничої діяльності Білгород-Дністровського морського торговельного порту на об'єкти навколишнього природного середовища; - визначити джерела забруднення, що визначають склад дощових та талих стічних вод; - розрахувати обсяг виробничо-дощових та талих стічних вод; - розглянути системи водопостачання та водовідведення порту; - розробити схему механічної та біологічну очистки стічних вод; - виконати проектні розрахунки очисних апаратів системи механічної та біологічної очистки стічних вод.
- ДокументВпровадження сучасних екологічних систем уловлювання летких фракцій вуглеводнів при зберіганні нафтопродуктів(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Шевчук ВікторРобота присвячена вирішенню актуального завдання щодо зниження втрат нафтопродуктів під час їхнього зберігання. Мета роботи – аналіз засобів зниження втрат нафтопродуктів при випаровуванні й обґрунтуваний з точки зору еколого-енергетичних критеріїв вибір технології зберігання бензину в резервуарах для кліматичних умов Одеського регіону. Об’єкт дослідження – резервуар для зберігання нафтопродуктів з понтоном та з газоурівнювальною системою з компресорною установкою для уловлювання легких фракцій при компримуванні пароповітряної суміші. Предмет дослідження - еколого-енергетичні показники обладнання для зберігання нафтопродуктів. Завдання роботи. 1. Аналіз засобів зниження втрат нафтопродуктів при випаровуванні. 2. Розрахунок обсягів втрат нафтопродуктів внаслідок випаровування. 3. Розрахунок розмірів та планування санітарно-захисної зони. 4. Еколого-енергетичне обґрунтування доцільності використання засобу зниження втрат бензину від випаровування
- ДокументДослідження анаеробного зброджування пташиного посліду(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Гринчак, КатеринаТема: Дослідження анаеробного зброджування пташиного посліду. Об’єкт досліджень: тверді органічні відходи птахівництва. Предмет досліджень: процес переробки курячого посліду за використання технології анаеробного зброджування. Мета досліджень – теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити технологію переробки твердих відходів пташиних виробництв. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика пташиних підприємств, антропогенне навантаження на навколишнє середовище, розглянуті заходи, щодо безпечної утилізації твердих відходів. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано методику експериментальної перевірки анаеробного зброджування суміші посліду. Виконане експериментальне дослідження вмісту БСК5, ХСК, кислотність, вологість, зольність та розрахований відсоток органічної сировини Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії та на підприємстві.. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження біоконверсії відходів консервних виробництв(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Новіков, ДмитроТема: Дослідження біоконверсії відходів консервних виробництв. Об'єкт досліджень: процес біоконверсії твердих органічних відходів консервного виробництва. Предмет досліджень: технологічний процес переробки твердих органічних відходів консервного виробництва в процесі біоконверсії. Мета досліджень – підвищення ефективності технології утилізації твердих органічних відходів консервного виробництва шляхом обґрунтування оптимальних параметрів і режимів роботи процесу біоконверсії, що забезпечують отримання вторинних продуктів заданої якості. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика, властивості відходів консервного виробництва їх обсяги, номенклатура і класифікація. Подана характеристика існуючих методів утилізації твердих органічних відходів консервного виробництва. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано процес біоконверсії твердих органічних відходів консервного виробництва. Викладено теоретичне обґрунтування удосконаленої технології компостування твердих органічних відходів консервного виробництва Розділ 4. Експериментальна перевірка процесу біоконверсії твердих органічних відходів. Наведені експериментальні дані зміни складу сировини в процесі її компостування та проведено їх аналіз. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження біотехнологічних методів очищення стічних вод(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Ткаченко, АнастасіяРобота присвячена вирішенню проблеми очищення стічних вод м’ясопереробного підприємства, шляхом запровадження унікальної технології з використанням ректорів-UASB і його удосконалення, шляхом додавання цеолітної добавки, для збільшення ефективності очищення реактора. Оскільки стічні води м’ясопереробного підприємства дуже насичені органічними речовинами, насамперед через потрапляння вуглеводів, жирів, крові тварин до води. Насамперед головними забруднювачами в такій воді стають аміак (амоній), підвищення ХСК, через насиченість вод, і мікробне забруднення, завислі речовини та фосфор. Впровадження додаткової технології очищення дасть змогу знизити небезпечність таких вод для навколишнього середовища, або через несанкціоноване потрапляння до водних об’єктів. Розроблена методика використання ректорів-UASB, оцінені фізикохімічні показники стану стічної води і виявлені причини попадання цих речовин у стоки. Проведено експериментальне дослідження з використанням ректорів-UASB. Для збільшення ефективності очищення в реакторах прийнято удосконалення технології шляхом додавання цеолітної добавки, завдяки чому вихід осаду зменшується, через особливості цеоліту, а ефективність очищення підвищуються, знову ж, таки завдяки добавці такого типу. Реалізація такого підходу до очищення стічних вод м’ясопереробної промисловості, може значно підвищити їх якість, отримати органічне добриво і біогаз, як кінцевий продукт переробки
- ДокументДослідження впливу автотранспорту на трансформацію екосистеми придорожніх зон(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Мадані МаріяРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. - 91, рис. – 17, табл. – 5, формули -4, література – 54. Перелік ключових слів: автотранспорт, ґрунт, придорожня зона, важкі метали, фітотоксичність, біоіндикація. Тема: Дослідження впливу автотранспорту на трансформацію екосистеми придорожніх зон. Об'єкт дослідження: ґрунт і рослинний компонент природного середовища м. Одеси. Предмет дослідження: оцінка впливу викидів атотранспорту на забруднення ґрунту на рослинного компоненту придорожніх зон. Мета досліджень: інтегральна оцінка екологічного стану придорожніх зон (на прикладі м. Одеси). Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз техногенного впливу автотранспорту на ґрунт придорожніх зон, характеристику забруднюючих речовин, що містяться у викидах автотранспорту; розглянуто чинники, що визначають поширення забруднюючих речовин від автотранспорту у навколишньому середовищі; розглянуто особливості трансформації та функціонування ґрунту придорожньої зони урбанізованих територій, а також вплив автотранспорту на рослинний покрив екосистеми придорожньої смуги. Обґрунтовано використання біоіндикаційної оцінки для визначення забруднення придорожньої зони автотранспортом. Розділ 2. Розглянуті методики та умови проведення досліджень. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження. Розділ 3. Наведено аналіз транспортних потоків на території м. Одеси (інтенсивність руху, склад транспортних потоків). Досліджено вплив автотранспорту на ґрунт придорожніх зон. Проведено фітотоксичну оцінку ґрунту придорожніх зон. Розглянуто метод біоіндикації. Вивчено зміни морфологічних ознак асиміляційних органів липи європейської (Tília) та тополі бальзамічної (Populus balsamifera L.) за різної інтенсивності руху автотранспорту. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково-дослідній лабораторії. Розділ 5. Розраховано об’ємно-планувальні роботи для колективної захисної споруди.
- ДокументДослідження переробки кофейного шламу вермикомпостуванням(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Берко, Ольга"Розрахунково-пояснювальна записка до магістерської роботи: стор. – 74, рис. – 6, табл. – 3, формули – 9, література – 54. Мета досліджень – підвищення ефективності технології переробки кофейного шламу вермикомпостуванням. Для досягнення поставленої мети визначено ряд завдань: – провести теоретичні дослідження технології переробки кофейного шламу вермикомпостуванням, що описують умови функціонування техніко- технологічної системи і оптимізації її конструкційних параметрів і режимів роботи. – розробити оригінальну методику проведення науково-дослідницької роботи з визначення оптимальних режимів функціонування технології переробки кофейного шламу вермикомпостуванням. – експериментально встановити залежності між основними факторами технології переробки кофейного шламу вермикомпостуванням. Об'єкт досліджень: переробка кофейного шламу. Предмет досліджень. Технологічний процес технології переробки кофейного шламу вермикомпостуванням. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Здійснено аналіз даних науково-технічної літератури. Розділ 2. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано процес перетворення кофейного шламу вермикомпостуванням. Розділ 4. Експериментально перевірено процес перетворення кофейного шламу вермикомпостуванням. Розділ 5. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги"
- ДокументДослідження процесу сушіння рослинних відходів харчової промисловості(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Глущенко АнатолійРобота складається із 4 розділів, розрахунково-пояснювальної записки обсягом сторінок машинописного тексту, рисунків, таблиць, 18 посилань на літературні джерела. Тема роботи пов’язана із актуальною проблемою утилізації рослинних відходів і вторинних матеріальних ресурсів харчової промисловості, а саме дослідженням процесу сушіння яблучних вичавків, що є рослинними відходами харчової промисловості. Проведено аналіз літературних джерел, у яких висвітлено проблеми: цінності яблучних відходів, методів їх переробки, відомості про сушильні процеси та обладнання, сучасні технології утилізації рослинних відходів. Наводиться характеристика об’єкта досліджень. Наведено методики проведення досліджень, вказані стандартні і розроблені методики контролю показників, що характеризують якість сушильних процесів та готового продукту. Наводиться характеристика об’єкта досліджень. Наводяться основні результати експериментів і їх обговорення. Пропонується технологічна схема утилізації рослинних відходів. Зроблено висновки і надано рекомендації, щодо використання сушіння в технологіях утилізації рослинних відходів. Розглянуті питання охорони праці, щодо проведення робіт у науковій лабораторії при виконанні експериментальної частини кваліфікаційної роботи магістра.
- ДокументЕкологічна оцінка використання електроенергії в багатоквартирних будинках(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Юренко ВікторіяПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 109, рис. – 13, табл. – 8, формули – 4, література – 50. Тема: Екологічна оцінка використання електроенергії в багатоквартирних будинках. Об’єкт дослідження – споживання електроенергії в багатоквартирних бу- динках. Предмет дослідження – економія електроенергії в побуті. Метою дослідження є зменшення впливу на довкілля через мінімізацію споживання електроенергії в багатоквартирних будинках. У першому розділі класифіковано та проаналізовано потреби та їх забезпе- чення електроприладами в багатоквартирних будинках. Розглянуто вплив виро- бництва та споживання електроенергії на навколишнє середовище та на людину, продемонстровані інновації в забезпеченні та використанні електроенергії в по- буті. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі експерименте дослідження ефективності енергозбері- гаючих заходів та приладів, дослідження типового енергоспоживання, обґрунту- вання енергоефективного споживання, експериментально-розрахункова частина В четвертому розділі проведено експертну оцінку впливу на довкілля еле- ктроенергії, що використовується в побуті. В п’ятому та шостому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту для будівель з використанням електроприладів.
- ДокументЕкологічне проектування «Теплого дому» на півдні України в умовах обмеження енергопостачання(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Козлова ЮліанаРобота присвячена вирішенню актуальної проблеми відбудови еко-дому на півдні України. Мета роботи – оцінка можливості відбудови еко-будинку на території півдня України з використанням відновлюваних джерел енергії та будівельних матеріалів отриманих шляхом переробки зруйнованих споруд. Об’єкт дослідження – теплий дім. Предмет дослідження - облаштування теплого будинку з використанням альтернативних джерел енергії. Завдання роботи. 1. Провести аналіз стану енергетики півдня Украйни в умовах війни; 2. Визначити можливість використання альтернативних джерел енергії на півдні Украйни . 3. Аналіз пілотного проекту французької компанії Neo-Eco на території України; 4. Розглянути концепцію відбудови житлових будинків з використанням технологій еко-будинку.
- ДокументЕкологічний контроль стану атмосферного повітря за використання біологічних методів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Каранфілов КирилоПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 73, рис. – 16, табл. – 2, формули – 17, література – 50. Тема: Екологічний контроль стану атмосферного повітря за використання біологічних методів. Об'єкт дослідження – атмосферне повітря. Предмет дослідження – біолюмінесцентні платформні технології. Мета досліджень Мета даної роботи полягала в оцінці можливості використання ферментативної біолюмінесцентної системи бактерій, для комплексного контролю за якістю атмосферного повітря. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика методів контролю якості атмосферного повітря. Розкрито антропогенне забруднення атмосферного повітря та методи оцінки рівня забруднення атмосферного повітря. Подана характеристика існуючих біологічних методів екологічного контролю з акцентом на біолюмінесцентний метод оцінювання якості повітря. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано можливість застосування біолюмінесцентного методу для оцінювання якості атмосферного повітря; експериментально встановлено найкращий спосіб пробовідбору атмосферного повітря для проведення біолюмінесцентного аналізу; визначено умови проведення біолюмінесцентного аналізу, що забезпечують найвищу чутливість до забруднювачів повітря; експериментально перевірено можливість використання біолюмінесцентних платформних технологій для оцінки рівня забруднення повітря. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументЕкологічний моніторинг відходів Білгород-дністровського морського торгового порту(ОНТУ, кафедра Екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Левицький, Ігор"Пояснювальна записка: 96 ст., 10 таб., 3 рис., 22 джерела. Об'єкт дослідження – морський торговельний порт, вплив його діяльності на навколишнє природне середовище та здоров’я населення, оцінка природоохоронної діяльності підприємства. Мета роботи – провести екологічну оцінку природоохоронної діяльності підприємства, зробити аналіз існуючої технології, визначити її недоліки, визначити вплив діяльності підприємства на стан здоров’я населення, об’єкти навколишнього середовища та запропонувати заходи поліпшення загальної ситуації навколишнього середовища. В роботі розглядаються наступні питання: аналізується вплив діяльності підприємства на об’єкти навколишнього природного середовища та стан здоров’я населення; розглядається перелік забруднюючих речовин, джерела їх викидів та розрахунок кількості цих речовин, які утворюються від різних об’єктів викидів; надається інформація про сутність екологізації галузі, її принципи та напрямки. На основі вище викладеного матеріалу робляться висновки щодо природоохоронної діяльності підприємства та викладаються альтернативні рішення щодо покращення технологій, які використовуються на даному підприємстві, з метою зменшення або усунення антропогенного навантаження на природне середовище та здоров’я населення міста. Особливу увагу потрібно звернути на оцінку антропогенного навантаження об’єкта, яке проводиться шляхом зіставлення кількості забруднюючих речовин, що виділились у водний і повітряний басейни з гранично допустимими значеннями "
- ДокументКомплексна оцінка стану антропогеннозмінених екосистем(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Костенко ВікторіяРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. - 80, рис. – 9, табл. – 40, література – 48. Тема: Комплексна оцінка стану антропогеннозмінених екосистем. Об'єкт дослідження: рослинного компонента природного середовища м. Одеси. Предмет дослідження: комплексна оцінка антропогенного впливу на рослинну компоненту урбоекосистем методом біоіндикації. Мета дослідженнь: оцінка ступеню трансформації рослинного компонента природного середовища м. Одеси під впливом техногенного навантаження з використанням біоіндикаційних та біогеохімічних методів. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Проведено аналіз та оцінку антропогенно-змінених екосистем, а також природні умови і особливості географічного району. Розділ 2. Розглянуті методики та умови проведення досліджень. Визначено методику та методи проведення дослідження. Розділ 3. Розглянуто метод біоіндикації, як перспективний метод в оцінці екологічного стану довкілля. Досліджено репродуктивний потенціал кульбаби звичайної Taraxacum officinale s.l. в оцінці якості природного середовища м. Одеси. Проведено біологічний моніторинг м. Одеси з використанням методу асиметрії листя липи звичайної Тilia cordata, який дозволяє побічно оцінювати стан навколишнього середовища. Досліджено життєвий стан 5 масових видів дерев на території м. Одеси в умовах техногенного пресингу. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково- дослідній лабораторії. Розділ 5. Проведемо оцінку захисту персоналу навчального закладу в надзвичайних ситуаціях.
- ДокументОцінка антропогенного впливу на ландшафти у визначених адміністративно-територіальних одиницях(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Соколов ПавлоРобота присвячена дослідженню актуальної проблеми щодо аналізу впливу антропогенного навантаження на ландшафти та оцінювання міри впливу природно-антропогенних процесів на функціонування й динаміку геосистем. Мета роботи – оцінювання зміни міри впливу на ландшафти 19-ти адміністративних районів, розташованих на території Київської, Житомирської, Чернігівської та Черкаської областей. Об’єкт дослідження – геосистеми у фізико-географічних районах Полісся, Центральнопридніпровської височинної та Київської височинної областей Подільсько- Придніпровського краю зони лісостепу. Предмет дослідження - сукупний вплив різних видів природокористування на геосистему в рамках конкретної адміністративно-територіальної одиниці, що проявляється у рівні її антропогенної трансформації. Завдання роботи. 1. Проаналізувати та узагальнити дані дистанційного зондування Землі, зокрема класифіковані зображення зі супутникових даних мультиспектральних зображень GlobeLand30 з роздільною здатністю 30 м, в тому числі Landsat з попередньою атмосферною і топографічною корекцією, з використанням наукової та статистичної інформації про показник і динаміку стану ландшафтів. 2. Проаналізувати просторово-часову структуру й динаміку виникнення більшості порушень (перетворень) геосистем. 3. Оцінити ступінь порушення екологічної рівноваги в агроландшафтах за п’ятибальною шкалою. 4. Оцінити вплив складу угідь на екологічну стійкість (стабільність) території, розрахувати коефіцієнт екологічної стабільності. 5. Проаналізувати екологічну збалансованість ландшафтів та ступінь їхнього екологічного перетворення, розрахувати коефіцієнт антропогенного навантаження. 6. Оцінити та порівняти комплексні показники екокризовості районів на основі розрахованого інтегрального показника антропогенної деструкції ландшафтів. 7. Визначити рангові місця районів за рівнем антропогенного впливу.
- ДокументОцінка впливу вуглевидобувних і вуглепереробних підприємств на навколишнє середовище(ОНТУ, кафедраТеплофізики та прикладної екології, 2021) Григораш, Вікторія"Пояснювальна записка: 95 ст., 3 таб., 5 рис., 11 джерел. Об'єкт дослідження – підприємства вугільної промисловості, вплив їх діяльності на навколишнє природне середовище та здоров’я населення, оцінка природоохоронної діяльності підприємства. Мета роботи – провести екологічну оцінку природоохоронної діяльності підприємства, зробити аналіз існуючої технології виробництва, визначити її недоліки, визначити вплив діяльності підприємства на стан здоров’я населення, об’єкти навколишнього середовища та запропонувати заходи поліпшення загальної ситуації навколишнього середовища. Розглядаються наступні питання: аналізується вплив діяльності підприємства на об’єкти навколишнього природного середовища та стан здоров’я населення; розглядається перелік забруднюючих речовин, джерела їх викидів та розрахунок кількості цих речовин, які утворюються від різних об’єктів викидів; надається інформація про сутність екологізації галузі, її принципи та напрямки. На основі вище викладеного матеріалу робляться висновки щодо природоохоронної діяльності підприємства та викладаються альтернативні рішення щодо покращення технологій, які використовуються на даному підприємстві, з метою зменшення або усунення антропогенного навантаження на природне середовище та здоров’я населення міста. Особливе місце у питаннях охорони навколишнього середовища займає раціональне використання мінеральної сировини, що попутно видобувається, і відходів виробництва. На шахтах разом із вугіллям з надр видобуваються різні мінерали, які можуть бути використані у народному господарстві. "
- ДокументОцінка впливу на довкілля агротехнологічних інновацій(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Єненко, Марина"Розрахунково-пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи: стор. – 119, рис. – 26, табл. – 7, література – 35. Тема: Оцінка впливу на довкілля агротехнологічних інновацій Об’єкт дослідження – агропромисловий комплекс України. Предмет дослідження – екологічні аспекти агротехнологічних інновацій. Кваліфікаційна робота, метою якого є оцінка впливу на довкілля агротехнологічних інновацій, складається з чотирьох розділів. У першому розділі ідентифіковано, класифіковано та проаналізовано інновації в агропромисловому комплексі. Охарактеризовано сучасні методи екологічної оцінки. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проаналізовано життєвий цикл АПК та здійснено оцінку потенційних впливів на довкілля, пов’язаних із вхідними і вихідними потоками речовини та енергії. В четвертому розділі основи експертної оцінки впливу на довкілля агротехнологічних інновацій. В п’ятому та шостому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту для сільського господарства. Практична цінність результатів роботи: Попередня оцінка впливу на довкілля інноваційних технологій на стадіях їх розробки, тестування та впровадження дозволить суттєво зменшити відповідні витрати та обирати для подальшого дослідження та впровадження найбільш ефективні та доцільні з точки зору мінімізації впливу на довкілля, покращення ефективності функціонування складових АПК інноваційних технологій."
- ДокументОцінка екологічного стану басейну річки Південний Буг за рівнем антропогенного навантаження(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Зюзько, ВікторіяТема: Оцінка екологічного стану басейну річки Південний Буг за рівнем антропогенного навантаження. Об’єкт досліджень: поверхневі води басейну річки Південний Буг. Предмет досліджень: екологічне дослідження стану поверхневих вод басейну річки Південний Буг. Мета досліджень – здійснити оцінку екологічного стану басейну річки Південний Буг за рівнем антропогенного навантаження. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика природних умов функціонування басейну річки Південний Буг, фізико-географічних, кліматичних умов, ґрунтів і рослинності, надана гідрографічна характеристика та висвітлені особливості водного режиму, антропогенного навантаження на річку, соціальний стан населення в межах району. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано методику експериментальної перевірки екологічного стану річки Південний Буг. Виконане експериментальне дослідження вмісту БСК5, ХСК, завислих речовин, азоту нітратного та нітритного, розчиненого кисню, СПАР у водах басейну річки Південний Буг та розраховано індекс екологічної якості води. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з метаном.