D3 (073) - Менеджмент
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд D3 (073) - Менеджмент за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 121
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз стану та основні підходи з управління командами українських закладів передвищої і вищої освіти(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) Мєшкова ВіраУ кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання управління командою закладу передвищої освіти, на прикладі Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеського національного технологічного університету». У першому розділі «Теоретико-методологічні основи управління людськими ресурсами (командами) закладів освіти» розкрито сутність поняття, принципи та функції управління закладами вищої та передвищої освіти, охарактеризовано особливості формування і діяльності закладів освіти та розглянуто теоретичні підходи до процесу формування ефективної команди. У другому розділі «Аналіз управління командами закладів передвищої освіти (на прикладі ВСП ФКНТІІС ОНТУ)» розглянуто загальну характеристику Одеського національного технологічного університету та його структурних підрозділів, досліджено систему управління Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу Одеського національного технологічного університету», проаналізовано стан та основні підходи з управління командою ВСП ФКНТІІС ОНТУ. У третьому розділі «Напрями удосконалення системи управління командами ВСП ФКНТІІС ОНТУ» визначено напрями та методи організації ефективної командної взаємодії в ВСП ФКНТІІС ОНТУ та проведено аналіз очікуваних результатів ефективної командної роботи в коледжі.
- ДокументАнтикризовий менеджмент у забезпеченні фінансової стійкості підприємства(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) Дуда АнастасіяАктуальність теми. Сьогодні поняття кризи або кризових явищ є одним із ключових для сучасного бізнесу. Нестабільність економічного середовища призводить до неплатоспроможності підприємств, що веде до кризи та банкрутства, і як наслідок в більшості випадків, закінчується їх ліквідацією. З огляду на це виникає необхідність ефективного антикризового управління підприємством з метою запобігання та усунення фінансових загроз, швидкий вихід із кризових ситуацій для мінімізації негативних наслідків. У теоретичній частині роботи розглянуто наукові підходи до визначення сутності поняття «кризи» та причини їх виникнення. Розглянуто мету і завдання антикризового фінансового управління. Досліджено методичні положення стратегії антикризового фінансового управління. Проаналізовано економічні процеси, що спричинюють кризи на підприємствах України. Досліджено інструменти антикризового фінансового управляння підприємством. У розрахунково-аналітичній частині роботи проведено аналіз фінансового та майнового стану ПСП «Дружба народів», а також діагностику масштабів кризового стану і ймовірності банкрутства підприємства. Визначено напрями подолання кризового стану ПСП «Дружба народів» та запропоновано шляхи зміцнення фінансового стану підприємства. У третьому розділі роботи розглянуто концептуальні погляди на виявлення та подолання криз, запропоновано низку заходів організаційного характеру щодо реалізації превентивного антикризового управління; оцінено прогнози щодо ефекту від їх реалізації.
- ДокументВдосконалення системи управління в юридичній компанії(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) ДРОЗЮК ВладиславКваліфікаційна робота магістра на здобуття кваліфікації «магістр» зі спеціальності 073 «Менеджмент». Одеськийй національний технологічний університет, ММтаПУ, кафедра менеджменту і логістики, Одеса, 2024. У кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання застосування різних методів та підходів до процесу управління юридичних компаній в сучасних умовах. У вступі обґрунтовано актуальність теми магістерської роботи, розкрито зв’язок роботи з науковими темами, сформульовано мету та завдання дослідження, визнано об’єкт, предмет і методичну базу дослідження, висвітлено наукову новизну та практичне значення одержаних результатів. У першому розділі «Теоретичні засади та концепції щодо управління юридичною компанією» досліджено теоретичне підґрунтя менеджменту юридичної компанії та юридичного менеджменту, особливості структури управління юридичною компанією. Розглянуто ключові методи змін структури юридичної компанії. Проаналізовано різні підходи до управління кадрами в юридичній компанії, їх роль та засоби подолання опору змінам з боку працівників. У другому розділі «Означення позицій ПП «юридичний партнер» на ринку юридичних послуг» проведено аналіз сучасних тенденцій на ринку юридичних послуг в Україні. Проаналізовано фінансові показники господарської діяльності юридичної компанії на прикладі ПП «Юридичний партнер» за останні 3 роки, поточну структуру компанії та її конкурентоспроможність у порівнянні з конкурентами. У третьому розділі «Рекомендації щодо змін у системі управління юридичною компанією» запропоновано фінансові та цифрові інструменти для підвищення продуктивності працівників. Проведена оцінка ризиків від збереження поточної ситуації в ПП «Юридичний партнер». Проаналізовано стратегічний курс конкурентів та доцільність стратегії з посилення ефективності кадрового апарату. За результатами кваліфікаційної роботи магістра здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення важливого науково-практичного завдання щодо управління персоналом юридичної компанії в умовах нестабільної ситуації на ринку.
- ДокументВдосконалення системи управління персоналом і організації праці на підприємстві(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) КОРОЛЬ БогданАктуальність дослідження обумовлюється насамперед тим, що сучасна практика управління персоналом зазнає радикальних змін у зв'язку з трансформацією соціально-трудових відносин, зміною ціннісних орієнтирів працівників, посиленням соціальної відповідальності бізнесу. Низький рівень ефективності управління персоналом є чинником недостатньої ефективності діяльності підприємств та причиною деформації соціально-трудової сфери. У цьому зв'язку особливої актуальності набуває удосконалення якісного змісту діяльності з управління персоналом та організації праці. У першому розділі викладено теоретико-методологічну базу, необхідну для розуміння та побудови ефективної системи управління персоналом та організації праці на підприємствах. У ньому визначено основні цілі, орієнтири та завдання, пов'язані з управлінням персоналом та організацією праці на підприємстві. Далі йде поглиблений розгляд основних елементів, які формують систему управління персоналом та організацію праці, що проливає світло на структурні компоненти, які є критично важливими для добре функціонуючого робочого процесу. Крім того, у розділі розглядається безпосередній вплив організації праці на загальну ефективність підприємства, підкреслюється складний взаємозв'язок між організаційною тактикою та корпоративною ефективністю. Другий розділ присвячений ретельному дослідженню поточної ситуації та ефективності організації праці в хлібопекарському секторі України. Цей оціночний аналіз починається з вивчення поточної ситуації та майбутніх можливостей українського хлібопекарського бізнесу. Предмет дослідження звужується до конкретної компанії ТОВ «Одеський хлібозавод №4», для якого надано загальну організаційно-економічну характеристику; проведено аналіз основних показників ефективності його виробничо-господарської діяльності; надано характеристику діючої системи управління персоналом та організації праці на підприємстві. У третьому розділі запропоновано основні напрями підвищення ефективності управління персоналом та організації праці на підприємстві; визначено першочергові заходи з удосконалення організації праці та обґрунтовано впровадження комплексної оцінки ефективності та рівня організації праці персоналу ТОВ «Одеський хлібозавод №4», надано оцінку щодо прогнозу ефективності запропонованих заходів.
- ДокументВпровадження організаційно-управлінських інновацій ТОВ «Сільпо-Фуд»(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Бітюкова ЮліяАктуальність теми «Впровадження організаційно-управлінських інновацій ТОВ ""Сільпо-Фуд""» обумовлена необхідністю підприємствам роздрібної торгівлі впроваджувати інноваційні процеси у своїй діяльності з метою покращення ряду економічних показників роботи, при цьому ґрунтуючись на засадах організаційно-управлінських змін, що у подальшому матимуть вплив у таких поняттях як продуктивність, ефективність та приріст прибутку. У першому розділі «Сутність та особливості впровадження організаційно-управлінських інновацій на підприємстві» охарактеризовано сутність ораганізаційно-управлінських інновацій та специфіку їх впровадження на підприємстві. У другому розділі «Характеристика ТОВ ""Сільпо-Фуд"" у розрізі ринку роздрібної торгівлі» проаналізовано ринок фуд-ритейлу в Україні, охарактеризовано діяльність ТОВ «Сільпо-Фуд», окреслено його організаційну структуру. У третьому розділі «Підвищення економічної ефективності підприємства за рахунок впровадження організаційно-управлінських інновацій» запропоновано удосконалити систему управління персоналу шляхом впровадження інформаційних технологій та підвищення продуктивності персоналу. Кваліфікаційна робота бакалавра містить 65 сторінок, 16 таблиць, 13 рисунків. Перелік посилань нараховує 33 найменування.
- ДокументВпровадження стратегії диверсифікації на підприємстві(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) ЛОВЧЕВ ПетроАктуальність дослідження. Військові дії на території України призвели до масової міграції населення за кордон, скоротили потребу у виробництві борошна в регіоні. Для Одеського КХП постало питання пошуку альтернативних напрямів діяльності, шляхом запровадження стратегії диверсифікації, яка полягає у розширенні спеціалізації та видів діяльності, що є вкрай актуальним для підриємства. У першому розділі «Теоретичні основи впровадження стратегії диверсифікації на «Філії АТ ДПЗКУ» «Одеському КХП» досліджено сутність поняття «стратегія підприємства», здійснено класифікацію та характеристику стратегій підприємства, досліджено теоретичні аспекти диверсифікації підприємств борошномельної галузі, надано висновки до розділу 1 У другому розділу «Аналіз функціонування борошномельної галузі». досліджено світові тенденції розвитку борошномельної галузі сучасності. проведено аналізи стану та перспектив борошномельної галузі України та фінансово-господарської діяльності «Філії АТ ДПЗКУ» ОКХП, надано висновок до розділу 2. У третьому розділі. «Впровадження стратегії диверсифікації на «Філії АТ ДПЗКУ» Одеський КХП проведено дослідження векторів диверсифікації розвитку борошномельної галузі України, здійснено розробку проекту з виробництва борошна функціонального призначення, проведено економічне обґрунтування проекту з виробництва борошна функціонального призначення, надано висновки до розділу 3, надано узагальнені висновки до роботи. Кваліфікаційна робота магістра містить 91 сторінки, 24 таблиць, 13 рисунків. Перелік посилань нараховує найменування.
- ДокументВпровадження сучасних технологiй антикризового управлiння на пiдприємствi(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2022) Лева, ЄвгенАктуальність теми дослідження. В умовах системної кризи національного господарства для підприємств характерним є подальше падіння основних показників фінансово-господарської діяльності. Останні роки темп падіння прибутку склав 74,3 %, рентабельності – 97 %, збиток підприємств харчової промисловості зріс на 26,5 %. Це свідчить про поглиблення внутрішніх кризових процесів, які вимагають формування та дієвого застосування механізму антикризового управління, що базуватиметься на результатах комплексного попереднього аналізу, їх динаміки та факторів виникнення. Його застосування дасть змогу накопичувати антикризовий потенціал, підвищувати можливості адаптації підприємств до впливу внутрішніх та зовнішніх факторів середовища, мінімізувати наслідки ризиків фінансово-господарської діяльності. У першому роздiлi «Науково-теоретичнi засади антикризового управлiння на пiдприємствi» проведено аналіз визначення кризового стану пiдприємства та передумови його виникнення, вивчено сутнiсть та завдання антикризового управлiння, проаналізовано інструменти антикризового управлiння. Зроблено висновки. У другому розділі «Дiагностика механiзму антикризового управлiння на пiдприємствах» проаналізовано фактори зовнiшнього середовища пiдприємств хлiбопекарської галузi, надано загальну характеристику пiдприємства та здійснена оцiнка фiнансового стану підприємства, проаналізовано кризові явища на ПП «Хаджибей-2005». Зроблено висновки. У третьому розділі «Пропозицiї щодо вдосконалення системи антикризового управлiння на ПП «Хаджибей-2005»» визначено особливостi формування системи антикризового управлiння на ПП «Хаджибей-2005», обґрунтовано антикризову програму, запропоновано проект модернiзацiї обладнання, як елементу програми антикризових заходiв ПП «Хаджибей-2005». Зроблено загальні висновки. Квалiфiкацiйна робота магiстра мiстить 98 сторiнки, 25 таблиць, 11 рисункiв. Перелiк посилань нараховує 61 найменування.
- ДокументВпровадження сучасних технологій формування та розвитку персоналу(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) ГРУШКО РусланАктуальність теми. У сучасному бізнес середовищі персонал компанії є її головною рушійною силою в розвитку, процвітанні та досягненні поставлених цілей. Без наявності навчених та кваліфікованих працівників не будуть ефективно працювати найсучасніші технології, механізми, структури. Отже, підбір персоналу, його адаптація, розвиток та мотивація являються основними завданнями для організацій. Якісна оцінка персоналу, системний підхід до формування кадрового резерву, особистісний вклад працівника та його потенціал, визначають перспективи, темпи планування та розвитку компанії. Для розвитку компаній неминучим має бути не тільки застосування найсучаснівших технологій, а й ефективне використання людських ресурсів і резервів бізнесу. У першому розділі роботи «Теоретичні аспекти формування системи підбору та розвитку персоналу на підприємстві» було досліджено сучасні тенденції в управлінні персоналом; сутність та актуальні проблеми управління підбором та розвитком персоналу на підприємствах; здійснено аналіз вітчизняної та зарубіжної практики в сфері технологій підбору та розвитку персоналу. У другому розділі «Дослідження стану, проблем та ефективності системи підбору та розвитку персоналу на підприємстві» надано організаційно економічну характеристику та визначено особливості діяльності компанії по оптовій та роздрібній торгівлі матеріалами для будівництва і ремонту ТОВ «СОМІК»; здіснено аналіз показників виробничо господарської діяльності підприємства; надано оцінку ефективності системи формування та розвитку персоналу на підприємстві. У третьому розділі «Впровадження сучасних технологій підбору та розвитку персоналу ТОВ ""СОМІК»» запропоновано провести оптимізацію системи підбору та розвитку персоналу на основі командного підходу; сформовано перелік відповідних заходів та надано оцінку їх економічної ефективності.
- ДокументВпровадження інноваційних інструментів управління персоналом на підприємстві(ОНАХТ, кафедра менеджменту і логістики, 2021) КОЖОКАРЬ, КАТЕРИНАУ кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання впровадження інноваційних інструментів управління персоналом на прикладі ТОВ «Марлоу Навігейшн Україна». У першому розділі роботи проаналізовано теоретико-методичні основи управління персоналом в організації, визначено основні поняття, структуру та положення поняття «управління персоналом»; досліджено роль менеджменту організації у підвищенні ефективності діяльності її персоналу; і діяльності організації, надано характеристику сучасних персонал- технологій. У другому розділі роботи проаналізовано стан, проблеми, перспективи розвитку та особливості управління персоналом в сфері діяльності агентств працевлаштування на прикладі ТОВ «Марлоу Навігейшн Україна», оцінена ефективність діяльності організації та визначена оцінка рівня компетентності керівництва компанії. У третьому представлено пропозиції щодо впровадження інноваційних інструментів управління персоналом в ТОВ «Марлоу Навігейшн Україна».
- ДокументДoслiдження впливу викoристaння лoгiстичнoгo пiдхoду нa упрaвлiння пiдприємствoм(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Чебан ХристинаКвaлiфiкaцiйнa роботa мaгiстрa нa здобуття квaлiфiкaцiї «мaгiстр» зi спецiaльностi 073 «Менеджмент». Одеськiй нaцiонaльний технологiчний унiверситет, ММтaПУ, кaфедрa менеджменту i логiстики, Одесa, 2023. Aктуaльнiсть теми. У квaлiфiкaцiйнiй мaгiстерськiй роботi розглянуто питaння дослiдження тa формувaння ефективного впливу викoристaння лoгiстичнoгo пiдхoду нa упрaвлiння пiдприємством в сучaсних умовaх. У вступi обґрунтовaно aктуaльнiсть теми мaгiстерської роботи, розкрито зв’язок роботи з нaуковими темaми, сформульовaно мету тa зaвдaння дослiдження, визнaно об’єкт, предмет i методичну бaзу дослiдження, висвiтлено нaукову новизну тa прaктичне знaчення одержaних результaтiв. У першoму рoздiлi «Теoретичнi oснoви лoгiстичнoгo пiдхoду нa упрaвлiння пiдприємствo» булo вивченo сутнiсть лoгiстичнoгo менеджменту нa пiдприємствi. Дoслiдженo види лoгiстики, їх знaчення нa пiдприємствi тa трaнспoртну лoгiстику. З’ясoвaнo зв’язoк лoгiстики тa упрaвлiння. У другoм рoздiлi «Aнaлiз внутрiшньoгo тa зoвнiшньoгo середoвищa ТOВ «Хлібозавод №4»» булo прoведенo aнaлiз стaну рoзвитку мaкрoсередoвищa пiдприємствa тa aнaлiз внутрiшньoгo середoвищa ТOВ «Хлібозавод №4». Прoaнaлiзoвaнo кoнкурентoспрoмoжнiсть пiдприємствa серед пoдiбних пiдприємств Укрaїни. У третьoму рoздiлi «Рoзрoбкa нoвих iнструментiв лoгiстичнoгo пiдхoду нa дiяльнiсть пiдприємствa нa ТOВ «Хлібозавод №4»» булo прoведенo мoнiтoринг ефективнoстi лoгiстичнoгo впливу викoристaння лoгiстичнoгo пiдхoду нa пiдприємствi ТOВ «Хлібозавод №4». Зaзнaченo oснoвнi чинники тa шляхи удoскoнaлення лoгiстичнoгo пiдхoду упрaвлiння пiдприємствoм ТOВ «Хлібозавод №4». Сфoрмoвaнo oснoвнi iнструменти для 5 вдoскoнaлення лoгiстичнoгo пiдхoду упрaвлiння пiдприємствoм ТOВ «Хлібозавод №4». Зa результaтaми квaлiфiкaцiйної роботи мaгiстрa здiйснено теоретичне узaгaльнення i зaпропоновaно вирiшення вaжливого нaуково-прaктичного зaвдaння щодо використaння ефективного логiстичного пiдходу нa упрaвлiння пiдприємством.
- ДокументДослідження альтернативних шляхів експорту зерна в Україні(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) ПРОКОПЧУК СергійАктуальність дослідження. У процесі здійснення ринкових реформ підприємства України, в тому числі і сільськогосподарські, одержали право самостійного виходу на зовнішній ринок. Вони мають змогу здійснювати всі види зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), що не суперечать чинному законодавству. Серед можливих напрямів ЗЕД особливе місце займає експорт продукції. Рішення про здійснення експорту вимагає глибокого і всебічного обґрунтування, оскільки недостатня його продуманість може призвести до серйозних економічних втрат. Дослідження альтернативних шляхів експорту зерна в Україні У першому розділі «Теоретичні аспекти зовнішньо-економічної діяльності». визначено сутність та механізм функціонування зовнішньоекономічної діяльності, досліджено структуру суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та принципи та основні фактори зовнішньоекономічних зав’язків України. зроблено висновки за розділом. У другому розділу «Аналіз експортного потенціалу зернової продукції» досліджено динаміку світового експорту зернової продукції, проведено аналіз структури світового ринку зернової продукції, визначено роль України у виробництві та експорту зернових культур, надано прогноз експорту зернових та зміна в аграрного експорті України, зроблено висновки за розділом 2. У третьому розділі «Альтернативні варіанти експорту зерна з України» досліджено воєнні дії на території України та їх вплив на експорт зерна, досліджено теоретичні аспекти експортної логістики, розроблено альтернативні шляхи експорту зерна з України , економічне обґрунтування процесу формування альтернативних шляхів експорту зерна, зроблено висновки за розділом 3. Зроблено узагальнені висновки до роботи.
- ДокументДослідження впливу впровадження сучасних засобів енергозабезпечення на енергонезалежність ЗВО в умовах військового стану та витрати(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Рогожа ПавлоУ кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання впровадження сучасних засобів енергозабезпечення та енергонезалежності ЗВОвумовахвійськовогостану. У вступі обґрунтовано актуальність теми магістерської роботи, розкрито зв’язок роботи з науковими темами, сформульовано мету та завдання дослідження, визнано об’єкт, предмет і методичну базу дослідження, висвітлено наукову новизну та практичне значення одержаних результатів. У першому розділі «Теоретичні основи функціонування менеджменту та логістики енергопостачання в закладах вищої освіти» досліджено теоретичну базу менеджменту та логістики, особливості логістичного управління та логістичного сервісу. Розглянуто особливості впровадження енергонезалежних систем до закладів вищої освіти (логістичний цикл, традиційну та логістичну схеми інформаційної взаємодії «ВНЗ-постачальник»). Проаналізовано важливість збутової логістики для ЗВО. У другому розділі «Аналіз діяльності вищого навчального закладу України на прикладі ОНТУ» проведено аналіз ринку вищих навчальних закладів України, встановлено динаміку його розвитку та з’ясовані бар’єри що впливають на його розвиток; встановлені тенденції освітньої галузі та вплив пандемії і військових дій на діяльність ВНЗ. Проведено аналіз 5 господарської діяльності закладувищоїосвітинапідставічогозапропоновані заходи. У третьому розділі «Пропозиції щодо формування ефективного механізму логістики енергоносіїв для вищого навчального закладу на прикладі ОНТУ» проаналізовано можливість забезпечення закладів джерелами безперебійного постачання електричної енергії та зв’язку, встановленозаконодавчепідгрунтядляцього. За результатами кваліфікаційної роботи магістра здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення важливого науково-практичного завдання щодо управління логістичною діяльністю ВНЗ у глобальних ланцюгахпоставокенергоносіїв.
- ДокументДослідження впливу управління кадрами на підвищення ефективності роботи підприємства(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) Лагно ДіріяКваліфікаційна робота магістра на здобуття кваліфікації «магістр» зі спеціальності 073 «Менеджмент». Одеській національний технологічний університет, Навчально-науковий інститут економіки управління і бізнесу ім.Г.Е.Вейнштейна, кафедра менеджменту і логістики, Одеса, 2024. У кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання впливу персоналу та управління кадрами на ефективність роботи підприємства. У вступі обґрунтовано актуальність теми магістерської роботи, розкрито зв’язок роботи з науковими темами, сформульовано мету та завдання дослідження, визнано об’єкт, предмет і методичну базу дослідження, висвітлено наукову новизну та практичне значення одержаних результатів. У першому розділі «Управління кадрами в сучасних умовах» досліджено сутність понять «менеджмент», «управління», «антикризове управління», визначено їх суб’єкт та об’єкт, функції та завдання. Встановлено основі етапи управління персоналом. Описано актуальні виклики для управління в сучасних умовах У другому розділі «Дослідження ринку хлібобулочних виробів на прикладі ТОВ «Одеській хлібозавод №4» досліджено ринок хлібобулочних виробів, його основні учасники. Встановлено структуру собівартості товару, динаміку цін на основні складові собівартості хлібобулочних виробів. Проаналізовано динаміку цін на хліб пшеничний вищого гатунку. Проведено аналіз фінансово-економічної та господарської діяльності заводу, зроблено АВС-аналіз хлібобулочних виробів та проведена оцінка конкурентоспроможності. Описано організаційну структуру заводу, систему управління персоналом та побудовано п'ятикутник мотивації праці. У третьому розділі «Пропозиції щодо удосконалення системи управління кадрами ТОВ «Одеській хлібозавод №4» показано структуру та обсяг витрат на розвиток персоналу, встановлено показник розвитку персоналу – коефіцієнт плинності кадрів. Структуровано проблеми розвитку персоналу та шляхи їх вирішення, а також, описано процес професійного навчання. Запропоновано систематично застосовувати програму професійного розвитку персоналу, зокрема, технологів виробництва, визначено етапи реалізації та розраховані показники економічної привабливості проєкту. За результатами кваліфікаційної роботи магістра здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення науково-практичного завдання щодо професійного розвитку персоналу.
- ДокументДослідження конкурентоспроможності підприємств борошномельної галузі(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) Бурковський ДаніїлУ кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання дослідження конкурентоспроможності підприємств борошномельної галузі. У першому розділі «Теоретичні аспекти конкурентоспроможності підприємств» досліджено поняття та сутність конкурентної політики на підприємстві, фактори впливу на конкурентоспроможність підприємств та методи оцінки конкурентоспроможності підприємства. Зроблено висновки за розділом 1. У другому розділу «Роль борошномельної галузі в світовій та національній економіці» досліджено аналіз стану світового ринку борошна, стан та перспктиви розвитку підприємств борошномельної галузі України та надано загальну характеристику Філії АТ ДПЗКУ «Одеський КХП». Зроблено висновки за розділом 2. У третьому розділі «Шляхи підвищення конкурентоспроможності Філії АТ ДПЗКУ «Одеський КХП» досліджено перспективні шляхи виходу підприємства із кризового стану, розроблено проект створення стратегічного альянсу з виробництва борошна та проведено економічне обгрунтування проекту. Зроблено висновки до розділу 3. Зроблено загальні висновки.
- ДокументДослідження логістичних потоків підприємства(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Бабічева КсеніяКваліфікаційна робота магістра на здобуття кваліфікації «магістр» зі спеціальності 073 «Менеджмент». Одеській національний технологічний університет, ММтаПУ, кафедра менеджменту і логістики, Одеса, 2023. У кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто питання оптимізації витрат на логістичні потоки, зокрема сировинного потоку, та пришвидшення проходження стадії виробництва завдяки впровадження сучасного обладнання. У вступі обґрунтовано актуальність теми магістерської роботи, розкрито зв’язок роботи з науковими темами, сформульовано мету та завдання дослідження, визнано об’єкт, предмет і методичну базу дослідження, висвітлено наукову новизну та практичне значення одержаних результатів. У першому розділі «Теоретичні основи логістики та управління логістичними потоками підприємства» досліджено основні поняття логістики та логістичних потоків, питання інтегрованої логістики. Розглянуті основні питання потоків, їх класифікація та основні параметри. У другому розділі «Ринок хлібобулочних виробів: сучасний стан» проведено аналіз стану ринку хлібобулочних виробів, проведено аналіз фінансовоекономічної діяльності ТОВ «Одеській хлібозавод №4» та проаналізована його господарська діяльність. Зроблено аналіз конкурентоспроможності підприємства. У третьому розділі «Заходи щодо оптимізації логістичних потоків на ТОВ «Одеській хлібозавод №4» проаналізовано чинники що впливають на підприємство. Проведено АВС-аналіз сировини та запропоновано удосконалення управління потоком сировини що закупається та зменшення складських площ. Запропоновано для пришвидшення проходження потоку на стадії виробництва збільшити виробничу потужність шляхом зміни обладнання, проведено розрахунок інвестиційної привабливості проекту. За результатами кваліфікаційної роботи магістра здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення важливого науково-практичного завдання щодо управління логістичними потоками підприємства.
- ДокументДослідження логістичної інфраструктури експорту продуктів переробки зерна(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Гобачьов ДенисАктуальність теми. Дослідження логістичної інфраструктури експорту продуктів переробки зерна є актуальним завданням, оскільки ефективність та якість логістичних процесів впливають на конкурентоспроможність країни на світових ринках. Забезпечення оптимального транспортування та розподілу продуктів переробки зерна стає важливим елементом для підтримки стійкості експортного сектора сільського господарства. Дослідження у цьому напрямку дозволяє визначити можливість вдосконалення інфраструктури, зменшення витрат та втрат під час транспортування, а також підвищення загальної ефективності експортних ланцюгів. З урахуванням змін в глобальних економічних та кліматичних умовах, дослідження логістичної інфраструктури стає ключовим елементом стратегічного управління сільськогосподарським експортом, сприяючи забезпеченню сталості постачання та підтримці конкурентоспроможності національних аграрних ринків. У першому розділі «Теоретико-методичні аспекти дослідження експортної логістичної інфраструктури продуктів переробки зерна» проведено аналіз та систематизацію теоретичних підходів та методичних засад, що визначають основи дослідження логістичної інфраструктури для ефективного експорту продуктів переробки зерна. Зроблено висновки за розділом 1. У другом розділі «Роль експортної складової у функціонуванні світового ринку продуктів переробки зерна» досліджено важливий аспект впливу експорту на глобальний ринок продуктів переробки зерна. Розділ включає в себе наступні ключові аспекти: світового ринку продуктів переробки зерна з огляду на попит, цінові тенденції та інші ключові фактори, роль експорту у формуванні конкурентоспроможності країн-виробників та їх вплив на глобальні торговельні відносини. Обговорено ключові аспекти, які визначають успішність експортної стратегії. Зроблено висновки за розділом 2. У третьому розділі «Шляхи оптимізації експортної логістичної інфраструктури продуктів переробки зерна рекомендованих на основі проведених досліджень» освітлені проблемні аспекти та впроваджується ряд заходів для оптимізації логістичної інфраструктури експорту продуктів переробки зерна, а саме: впровадження системи «JIT» та проект із застосуванням Біг Бегів при експортних мультимодальних перевезеннях продуктів переробки зерна. Зроблено висновки за розділом 3 та сформульовано загальні висновки до кваліфікаційної роботи магістра. Кваліфікаційна робота магістра містить 110 сторінок, 31 таблиця, 8 рисунків. Перелік посилань нараховує 70 найменувань.
- ДокументДослідження механізму розвитку людського потенціалу територіальної громади(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) Скорбатюк АнастасіяАктуальність теми обумовлена потребою пошуку нових підходів дослідження механізму розвитку людського потенціалу територіальних громад, а також його удосконалення. Питання збереження і розвитку людського потенціалу територіальних громад сьогодні є важливим, оскільки людський потенціал розглядається як сукупність здібностей, навичок та знань, які мешканці громади можуть використовувати для досягнення своїх цілей та задоволення потреб, з одного боку, а з іншого,- як сукупність людського ресурсу територіальної громади. У першому розділі «Важливість розвитку людського потенціалу» розглянуто та проаналізовано типи навчання, як основного елемента механізму розвитку людського потенціалу , а також визначені фактори що формують конкурентоспроможність підприємства за допомогою людського потенціалу У другому розділу «Формування підходів до розвитку людського потенціалу територіальних громад» наведено визначення впливу макросередовища на діяльність територіальної громади та проведений аналіз потреб територіальних громад у розвитку людського потенціалу громад. Проведено дослідження особливостей розвитку людського потенціалу . У третьому розділі «Можливості удосконалення механізму розвитку людського потенціалу Деражнянської територіальної громади» визначені шляхи удосконалення механізму розвитку людського потенціалу; розроблені напрямки щодо удосконалення механізму розвитку людського потенціалу та проведена оцінка їх ефективності. Кваліфікаційна робота бакалавра містить 77 сторінок, 16 таблиць, 21 рисунків, 6 формул. Перелік посилань нараховує 52 найменування.
- ДокументДослідження можливостей стратегічного управління роздрібними продуктовими мережами в сучасних умовах(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2022) Севастьянов, ВладиславОб’єктом дослідження є стратегічна діяльність роздрібних торгівельних мереж України, зокрема ТОВ «Сільпо-фуд». Предметом дослідження є можливості стратегічного управління роздрібними торгівельними мережами, а саме впровадження стратегічного набору в діяльність таких мереж та застосування стратегій росту в сучасних умовах. У першому розділі роботи визначено сутність стратегії та стратегічного управління, охарактеризовано особливості стратегій розвитку підприємств та методи їх оцінки, а також сучасний стан стратегічного управління підприємствами. У другому розділі проаналізовано ринок роздрібних продуктових мереж України, стратегічну діяльність рітейлерів та інструменти стратегічного управління в діяльності роздрібних продуктових мереж (ТОВ «Сільпо-фуд»). У третьому розділі визначено пропозиції щодо напрямів вдосконалення стратегічного управління розвитком роздрібних продуктових мереж. Надано рекомендації щодо впровадження стратегічного набору у роздрібні продуктові мережі, а також стратегії диверсифікованого росту на прикладі ТОВ «Сільпо- фуд», розраховано економічну ефективність запропонованих заходів.
- ДокументДослідження можливостей формування ефективного стратегічного набору підприємства(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2023) Кліментєв АртемАктуальність теми. У процесі свого розвитку кожне підприємство стикається з різноманітними викликами та проблемами, а саме, постійні зміни економічних параметрів, нестабільність зовнішнього середовища, непередбачувана поведінка конкурентів та мінливі інтереси і потреби кінцевих споживачів. Крім того, сучасні економічні ринки характеризуються динамічним розвитком та потужним впливом цифровізації діяльності. Тому для ефективного вирішення означених питань менеджменту підприємства необхідно створити певний набір ефективних стратегій, які спрямовуватимуть розвиток підприємства на шляху до успішного досягнення поставлених цілей. Саме такий набір стратегій має забезпечити досягнення конкурентних переваг задля забезпечення сталого розвитку підприємства в умовах мінливого внутрішнього середовища. Тому формулювання оптимального набору стратегій на довгострокову перспективу є основою стратегічного планування та запорукою успіху підприємств та обумовлює актуальність теми дослідження. У першому розділі «Теоретичні основи формування ефективного стратегічного набору підприємства» проаналізовано теоретичні аспекти стратегії підприємства як елементу механізму стратегічного управління. Досліджено формування стратегічного набору підприємства. За розділом 1 зроблено висновки. У другом розділі «Ринок роздрібної торгівлі продовольчими товарами України: поточний стан та прогнози розвитку» досліджено сучасні тенденції розвитку продовольчих мереж. Проаналізовано показники фінансово-економічної діяльності ТОВ «Сільпо-Фуд». Досліджено вектор стратегічного розвитку ТОВ «Сільпо-Фуд. Зроблено висновки за розділом 2. У третьому розділі «Пропозиції щодо формування ефективного стратегічного набору ТОВ «СІЛЬПО-ФУД»» запропоновано проект розвитку логістичної стратегії. Здійснено розрахунок економічної ефективності проекту логістичної стратегії. Запропоновано проект з вдосконалення маркетингової стратегії та обґрунтування економічної ефективності. Зроблено висновки за розділом 3 та сформульовано загальні висновки до кваліфікаційної роботи магістра.
- ДокументДослідження можливостей формування ефективного стратегічного набору підприємства(ОНТУ, кафедра менеджменту і логістики, 2024) ДЕРЕНОВСЬКА НадіяУ кваліфікаційній магістерській роботі розглянуто дослідження можливостей формування ефективного стратегічного набору підприємства. У першому розділі «Теоретико-методичні засади можливостей формування стратегічного набору підприємства» систематизовано сучасні моделі та концепції стратегічного управління, розглянуто основні чинники формування стратегічного набору підприємства та перспективи розвитку стратегічного управління на підприємствах України. У другому розділі «Моніторинг стану стратегічного управління на підприємствах галузі» проведено аналіз тенденцій розвитку вітчизняного ринку меблевої галузі, здійснено стратегічний аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства ТОВ «Кліф-Трейд» ТМ «ВіЯр», а також виконано SWOT-аналіз стану стратегічного набору підприємства. У третьому розділі «Практичні аспекти формування ефективного стратегічного набору на прикладі ТОВ «Кліф-Трейд» ТМ «ВіЯр» запропоновано напрями удосконалення системи стратегій підприємства, розроблено рекомендації з формування ефективного стратегічного набору та обґрунтовано заходи з його впровадження, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності підприємства.