122-Комп’ютерні науки
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 122-Комп’ютерні науки за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 49
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз використання ресурсів в системі дистанційного навчання ОНТУ(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Браун Петер СергійовичКваліфікаційна робота містить 110 сторінок, складається з 6 частин, 44 ілюстрацій, 7 таблиць, 2 додатка, 29 використаних джерела. У кваліфікаційній роботі проаналізовано системи дистанційного навчання, такі як Atutor, Clarolіne, LAMS, Moodle. Показані їх переваги та недоліки. Особливу увагу приділено системі Moodle. Система дистанційного навчання є актуальною в умовах постійного розвитку електронної освіти. З впровадженням електронної освіти в навчальний процес, університети не тільки зможуть отримати додаткову аудиторію, але й постійну рекламу свого закладу. В роботі проаналізовані діючі ресурси в системі дистанційного навчання ОНТУ. Показана і реалізована можливість інтегрувати в Moodle такі програми для проведення відеоконференцій як Zoom та BigBlueButton. Реалізована можливість в Moodle проведення анкетування користувачів, в тому числі, таємного.
- ДокументАналіз методів 3D-моделювання пустотілих об'єктів(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Філатов ВолодимирКваліфікаційна робота містить 106 сторінок, 12 рисунків, 6 таблиць, 2 додатки, список джерел з 42 найменувань. Тема: «Аналіз методів 3D-моделювання пустотілих об'єктів». Кваліфікаційна робота присвячена розробці доступної технології створення і друку на 3D-принтері тривимірних пустотілих моделей. Пустотілі об'єкти є складними для точного 3D-моделювання через їх особливу природу. Під пустотілими об'єктами розуміються об'єкти, у яких присутні внутрішні порожнини, що можуть мати різні форми та розміри. Актуальність дослідження обумовлена тім, що реалістичне 3D-моделювання пустотілих об'єктів має широкі застосування в різних галузях, таких, як архітектура, інженерія, медицина, графічний дизайн та інші. Також, існує потреба у вдосконаленні методів 3D-моделювання пустотілих об'єктів для забезпечення високої якості моделей і зменшення часу, необхідного для їх створення. Мета дослідження кваліфікаційної роботи: описати та вдосконалити технологію підготовки, розробки та друку моделі пустотілих об'єктів на побутових 3D-принтерах, що друкують пластиком за технологією FDM. Об'єктом дослідження є методи 3D-моделювання пустотілих об'єктів. Предметом дослідження даної кваліфікаційної роботи є аналіз методів 3D-моделювання пустотілих об'єктів, розробка та друк модели за допомогою комп'ютерної програми Blender. Практичні результати полягають в розроблених рекомендаціях з підготовки 3D пустотілих моделей за допомогою програми Blender, друку їх на 3D принтерах за технологією FDM. Виклад матеріалу в роботі супроводжується докладними поясненнями щодо підготовки і друку оригінальної 3D моделі.
- ДокументАналіз програмних засобів автоматизації розробки Web- орієнтованих додатків(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Томашпільський ЯрославКваліфікаційна робота містить 87 сторінок, 18 рисунків, 6 таблиць, 2 додатків, список джерел з 26 найменування. Тема кваліфікаційної роботи: «Аналіз програмних засобів автоматизації розробки Web-орієнтованих додатків». В даній роботі проводиться опис основних проблем та визначається роль інформаційних технологій в галузі. Проведено аналіз існуючих досліджень та аналогів. Проведено обґрунтування вибору засобу для реалізації програмного засобу. В результаті отримано сучасний і швидкий сайт науково-дослідний інститут Одеського національного технологічного університету. Метою даної роботи є вивчення особливостей засобів автоматизації розробки сайтів та розробка на їх основі програмного продукту у вигляді клієнт – серверного WEB – додатку, який представляє собою ресурс, що містить в собі інформацію про НДІ ОНТУ Об’єктом дослідження є процес отримання нових знань та ресурсів у сфері програмних засобів автоматизації розробки Web-орієнтованих додатків. Предметом дослідження є процес розробки програмного продукту у вигляді клієнт – серверного WEB – додатку, який представляє собою ресурс, що містить в собі інформацію про науково-дослідний інститут Одеського національного технологічного університету. Результатом розробки є WEB – система, яка може бути корисною для вчених ОНТУ та інших організацій, які проводять свої дослідження у напрямках, характерних для ОНТУ.
- ДокументВикористання редакторів комп’ютерної графіки для створення навчальних відео-роликів(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Посідзей Ганна ВадимівнаОб’єм пояснювальної̈ записки 68 сторінки. У роботі представлено 7 графічних рисунка та 4 таблиці. Кількість бібліографічних посилань – 15. Мета роботи – Створення презентаційного VR-портфоліо кафедральних напрямів навчання. Для реалізації̈ поставленою мети поставлені наступні задачі: - аналіз методів та засобів розробки презентаційного VR-портфоліо кафедральних напрямів навчання; - аналіз сайту для створення VR-презентацій sentiovr.com; - аналіз кафедри для створення презентації; - створення VR-презентації кафедри.
- ДокументВпровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ. Розробка модуля для аналізу дистанційних курсів кафедр ОНТУ(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Кухарук ДмитроМета кваліфікаційної роботи – розробка модуля для аналізу дистанційних курсів кафедр ОНТУ в системі Moodle, за допомогою якого буде проводитись аналіз дистанційних курсів наповненості контентом і формуватися звітна інформація. Наявність такої інформації допоможе досягти єдиного підходу до користування системою дистанційного навчання Moodle.
- ДокументВпровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ. Розробка модуля для аналізу діяльності користувачів на дистанційних курсах навчальної платформи ОНТУ(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Астахов ВладиславМетою кваліфікаційної роботи є покращення функціоналу навчальної платформи Moodle та розробка модуля для аналізу діяльності користувачів на дистанційних курсах. Наявність інструментів для аналізу діяльності користувачів може допомогти викладачам та адміністраторам курсів зрозуміти, як студенти взаємодіють з курсом, як вони виконують завдання, на яких етапах виникають проблеми та які теми потребують більшої уваги.
- ДокументВпровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ. Розробка модуля для формування статистичної звітності по даним модулів аналізу в ОНТУ(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Стогул ВячеславМетою кваліфікаційної роботи є покращення функціоналу навчальної платформи Moodle згідно поставленої задачі, запровадження елементів збору статистики та її відображення для подальшого аналізу.
- ДокументДослідження використання аналізу часових рядів у машинному навчанні(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) СЛОБЯК ДаніїлМета роботи – аналіз сучасного стану використання часових рядів у машинному навчанні. Дослідження напрямків, що до аналізу областей, можливостей, підходів і результатів використання. Для досягнення поставленої мети виділені наступні задачі: - Аналіз сучасних методів та засобів аналізу часових рядів; - Створення коду, що демонструє різні способи та моделі їх аналізу; - Створення та розбір списку напрямків, де є можливість і доцільність збільшити використання часових рядів
- ДокументКомп’ютерний тренажер для навчання розробці БД з використанням SQL та Java(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Расстеба ВладиславАКТУАЛЬНІСТЬ: під час пандемії COVID-19 та воєнного стану особливої актуальності набули комп’ютерні засоби навчання, зокрема тренажери. Вивчення основ баз даних та мов програмування є одними з основних тем при підготовці ІТ фахівця. Тому створення комп’ютерного тренажеру для навчання розробці БД з використанням SQL та Java є актуальною задачею. ОБ’ЄКТ: технології та процес розробки сучасних комп’ютерних засобів навчання. ПРЕДМЕТ: процес розробки комп’ютерних тренажерів для навчання основам баз даних та мовам програмування на базі веб-технологій. МЕТОЮ ДАНОЇ РОБОТИ є розробка комп’ютерного засобу навчання для вивчення основ розробки баз даних, використанню мов SQL та Java із застосуванням веб-технологій. СУТЬ ТА ПЕРЕВАГИ РОБОТИ: Представлена робота присвячена розробці програмного продукту, що передбачає наявність теоретичної інформації з основ баз даних, використання мов програмування SQL та Java, засобів для тренування отриманих знань. Система складається з бази даних та веб-застосунку. Перевагами системи є адаптивний дизайн, реактивність веб-застосунку, розмежування доступу, використання легкої та мобільної реляційної СУБД SQLite, використання API у вигляді REST архітектури, параметризація SQL запитів для захисту від SQL ін’єкцій, хешування паролей, використання хешованих JWT токенів для авторизації, дозування інформації за допомогою пагінації, завдяки чому розумно використовуються ресурси мережі, використання концепції «тонкого клієнту» - всі данні обчислюються на сервері. У якості засобів розробки використано SQLite, Express.js, Vue.js, Bootstrap.
- ДокументМедична експертна система із використанням нейромережевої технології(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Юшкевич, Ярослав"Представлена робота присвячена розробці експертної системи, що здатна допомогти лікарю пульмонологу в постановці діагнозу пневмонії та визначення її типу. Система складається з нейронної мережі, бази даних та програмного застосунка. Перевагою цього додатку на відміну від аналогів є можливість його використання персоналом, що пройшов швидкий курс підготовки та його швидка інтеграція. У якості засобів розробки використано СУБД PostgreSQL 11, середовищ розробки PyCharm і Visual Studio. Для роботи із нейронними мережами використано бібліотеки для створення нейронних мереж мови програмування Python TensorFlow і Keras. "
- ДокументПоліпшення технології створення комп’ютерних тривимірних моделей за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Стоянов, Віктор Анатолійович"Метою роботи є дослідження та удосконалення процесу 3D моделювання шляхом застосування спеціалізованих комп'ютерних програм для створення тривимірної віртуальної моделі з фотографії. Запропонований та описаний у кваліфікаційній роботі метод створення віртуальної моделі за допомогою програми Blender може бути використаний у побутових умовах, коли не так важлива висока точність отриманої моделі (як у промислових зразках). Розробка 3D моделі в такому випадку вимагає володіння особливостями застосування програми Blender, обліку недоліків і переваг FDM технології 3D друку. "
- ДокументПорівняльний аналіз підготовки моделей для 3D принтерів за допомогою різного програмного забезпечення(ОНАХТ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2021) Лелека, Сергій Сергійович"Метою даної роботи є розробка рекомендацій до створення комп'ютерних моделей 3D моделювання за допомогою програмного забезпечення. Суть роботи. У зв'язку із здешевленням технології пошарового виготовлення моделей з пластика (технологія FDM) вона стала широко застосовуватися в навчальному процесі і в практичному житті. Однак широке впровадження 3D-принтерів наступає на певні труднощі в першу чергу технологічного та методичного характеру. В роботі розглянуті особливості технології створення 3D моделей за допомогою різних комп'ютерних програм тривимірної графіки, проаналізовані основні проблеми, що виникають під час 3D-друку моделей та іх рішення, приведено докладний приклад створення просторої моделі за допомогою комп'ютерної програми. "
- ДокументПрограмна підтримка аналізу ринка праці сфери ІТ з метою виявлення популярних вакансій, технологій та параметрів, що висуваються до кандидатів(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Мальцев, Максим"МЕТОЮ ДАНОЇ РОБОТИ є розробка програмного продукту, що дозволить виявити популярні вакансії, технології у сфері ІТ, та дасть змогу виявити найзатребуваніші параметри, що висуваються до кандидатів. СУТЬ РОБОТИ: будь-яка зацікавлена людина зможе легко отримати комплексну об’єктивну інформацію, зібрану з багатьох відкритих ресурсів по пошуку фахівців, про актуальні вакансії та технології у ІТ-сфері завдяки веб-додатку, на якому щомісячно автоматизовано оновлюються рейтинги затребуваних вакансій, фреймворків та параметрів, що висуваються до кандидатів на роботу. Ця інформація допоможе обрати напрям, у якому майбутній ІТ-фахівець зможе розвиватися, щоб бути затребуваним на ринку. Система складається з бази даних та веб-додатка. Перевагою системи на відміну від аналогів є різносторонній багатофакторний аналіз і збір актуальної інформації щомісячно. У якості засобів розробки використано мову програмування Java 17, Spring Framework, СУБД MongoDB 5.0.9 та середовище розробки IntelliJ IDEA 2021.3"
- ДокументПрограмна підтримка викладання дисципліни «Теорія алгоритмів»(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Охрімчук, Вячеслав Денисович"Об’єктом дослідження є методи та засоби інформаційних технологій, які впроваджуються в освітній процес, програмні продукти, що їх використовують. Предметом розробки є створення вебдодатку для підтримки викладання дисциплін у закладі вищої освіти, а саме дисципліни «Теорія алгоритмів». Метою даної роботи є розробка програмного продукту, користувачами якого є викладач та здобувачі освіти, що дозволить використати необхідні методи електронного навчання. Пояснювальна записка кваліфікаційної роботи містить результати розробки вебзастосунку. У роботі: проведено аналіз предметної області, розглянуті наявні аналоги, розроблена інформаційна модель системи, схема бази даних, схема інтерфейсу. Засоби реалізації – інтегроване середовище розробки Bооtstrаp, мова програмування – PHP, система управління базами даних – MySQL. Результатом розробки є вебсайт, який дозволяє здобувачу освіти самостійно проробляти та закріплювати навчальний матеріал, здавати лабораторні роботи, перевіряти свій рівень та оцінювати свій прогрес у навчанні, мати можливість задавати питання викладачу та отримувати на них відповіді."
- ДокументПрограмна підтримка моніторингу показників наукової діяльності кафедри ІТтаКБ. Клієнтська частина(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Чіклікчі, Олександр"ТЕМА: «Програмна підтримка моніторингу показників наукової діяльності кафедри ІТтаКБ. Клієнтська частина». ОБ’ЄКТ: процес автоматизації формування наукових звітів. ПРЕДМЕТ: процес створення веб-систем, для автоматизації формування наукових звітів. МЕТОЮ ДАНОЇ РОБОТИ є розробка клієнтської частини веб-додатку для накопичення та зберігання інформації про наукову діяльність викладачів кафедри та формування звітів з наукової діяльності. СУТЬ РОБОТИ: Дана кваліфікаційна робота присвячена розробці клієнтської частини веб-системи, що дозволяє здійснювати моніторинг наукових здобутків викладачів кафедри. Система складається з бази даних (БД), серверної частини та веб-додатку. Створення веб-додатку, що дозволить додавати нові наукові здобутки співробітників кафедри до єдиної бази даних у зручний час та отримувати інформацію про наукові показники у вигляді відповідно до заданих шаблонів дозволяє спростити процес накопичення даних про наукові здобутки співробітників зберегти час викладачів та спростити процес створення наукових звітів. Також система може дути використана працівниками інших кафедр після переналаштування. У якості засобів розробки використано фреймворк Bootstrap, скриптову мову JavaScript, фреймворк AngularJS, мову PHP."
- ДокументПрограмна підтримка моніторингу показників наукової діяльності кафедри ІТтаКБ. Серверна частина(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Лукашенко, Дмитро"МЕТОЮ ДАНОЇ РОБОТИ є розробка серверної частини веб-системи для накопичення, зберігання та структуризації інформації про наукову діяльність викладачів кафедри та формування звітів з наукової діяльності. СУТЬ РОБОТИ: Дана кваліфікаційна робота присвячена розробці серверної частини веб-системи, що дозволяє здійснювати моніторинг наукових здобутків викладачів кафедри. Система складається з бази даних (БД), серверної частини та веб-додатку. Створення єдиної БД наукових та методичних праць працівників кафедри ІТ та КБ ОНТУ дозволяє спростити процес накопичення даних про наукові здобутки співробітників, а система підрахунку наукових показників дозволяє спростити процес створення наукових звітів. Крім того, важливу роль грає можливість її використання працівниками інших кафедр після переналаштування. У якості засобів розробки використано мову програмування PHP, СУБД MySQL та веб-інтерфейс для адміністрування phpMyAdmin. КЛЮЧОВІ СЛОВА: веб-система, моніторинг, наукові праці. "
- ДокументПрограмна підтримка просування Instagram-акаунту(ОНАХТ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2021) БОГУН, Роман"Метою розробки є створення додатку, що надає можливість автоматизованого розвитку сторінок у мережі Instagram. Об’єктом дослідження є попит людей до роботизованої автоматизації процесу (robotic process automation, RPA) управління розвитком існуючих акаунтів. Ця потреба з’являється коли виникає необхідність без втрати вільного часу виконувати багато рутинних операцій з просування, наприклад, Instagram-акаунту. Для розробки програмного продукту використано технологію об’єктно-орієнтованого програмування. Середовище розробки Visual Studio Code та PyCharm. Мовою програмування було обрано Python. Інтерфейс розроблений за допомогою WPF та IronPython. У якості СУБД було обрано PostgreSQL Результатом кваліфікаційної роботи є розроблений програмний продукт на платформі Windows, який надає можливості автоматизованого просування та підняття активності сторінок у мережі Instagram. "
- ДокументПроєктування автоматизованої системи розкладу навчальних занять Фахового коледжу нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу ОНТУ. Розробка інтерфейсу користувача(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Пастух СвітланаМетою даної роботи є розробка автоматизованої системи розкладу навчальних занять Фахового коледжу нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу ОНТУ, а саме розробки інтерфейсу користувача, який представляє собою WEB – додаток, що буде містити в собі матеріали для студентів та викладачів, такі як: розклад, інформацію для зв’язку з викладачами, і буде корисний для всіх представників навчального процесу.
- ДокументПроєктування та розробка системи моніторингу щоденної активності людини “Твій день”(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2023) Прокопова АннаМетою проекту є розробка системи, яка відстежує щоденну активність людини і надає користувачам засоби для планування, складання списків завдань, позначення виконаних справ, встановлення цілей та отримання статистики щодо досягнень користувача, його настроїв та споживання ним води. Для реалізації поставленої мети проведено аналіз предметної області та аналогів, створено інформаційну модель системи та базу даних. Системою управління базами даних була обрана SQLite, мова програмування – Python та фреймворк – Django. Для візуального відображення – мова розмітки HTML, мова стилів CSS і набір інструментів Bootstrap.
- ДокументРемонт електроніки та техніки(ОНТУ, кафедра інформаційних технологій та кібербезпеки, 2022) Сікурян, Олексій Володимирович"Кваліфікаційна робота (пояснювальна записка) містить 77 сторінок, 28 рисунків, 24 таблиці, 2 додатки, список джерел з 15 найменувань. Тема представленої кваліфікаційної роботи – «Ремонт електроніки та техніки». Об’єктом дослідження роботи є сервіс з ремонту електроніки та техніки. Мета роботи – створення програмного забезпечення, яке вирішує основні проблеми сервісного ремонту техніки та електроніки і збільшує ефективність роботи його працівників, а також мінімізує так званий людський фактор. Головна особливість продукту – ведення обліку ремонту техніки та електроніки, а також створення звітності. Під час розробки програми проведено аналіз основних проблем предметної області, розглянуто аналоги, сформовано об’єм задач та обрано засоби та технології розробки. Для реалізації проєкту використано платформу .Net, мову С# для розробки клієнтської частини та СУБД Access для серверної частини. Зв’язок між клієнтом і сервером реалізовано за допомогою провайдера даних System.Data.OleDb. В якості основного середовища розробки обрано Visual Studio 2019. В результаті виконаної роботи створено актуальний програмний додаток, розраховано економічну ефективність проєкту та розроблено інструкцію з охорони праці "
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »