ОР Бакалавр
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд ОР Бакалавр за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 41
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції супермаркету «Сільпо», площею 140 м.кв., м. Чорноморськ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Рахімов Руслан РустамовичКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) параметрів повітряного середовища, найсприятливіших для роботи персоналу та обладнання. Метою даного дипломного о проекту є розробка СКП для супермаркету «Сілльпо», який розташован в м. Черноморськ. В останні роки супермаркети майже повністю замінили звичайні магазини за рахунок того, що мають низку переваг: більші площі, велике різноманітніття товару як продовольчого, так і не продовольчого, а також багато холодільників різних типів і призначень задля запеспечення усіма необхідними потребами товару і покупця відповідно. В першу чергу, заходячи в супермаркет з вулиці, і не має значення влітку або взимку, нас зустрічає комфортна температура, вологість та інші параметри, над якими ми не замислюємось, але без врахування яких нам було б дуже важко знаходитись в подібних місцях. Те саме стосується і працівників супермаркету, адже тривала дія несприятливих метеорологічних умов у купі з робочими навантаженнями значно погіршує самопочутя, порушує стан здоров’я і тим самим знижує продуктивність праці, що непримінно відіб’ється на зниженні прибутку торгівельної мережі. Також ми не повинні забувати, що як і будь-який магазин, супермаркет торгує товаром, що, нажаль, має свої терміни та умови зберігання і власники забо’язані задовільняти ці вимоги. Супер- та гігамаркети завжді поділені на зони і це не спроста, адже у кожній зоні міститься своя категорія товару з власними вимогами до стану повітря навколо і це вже не кажучи про рибну зону, що на відміну від інших виділяє свої запахи, які роблять погану рекламу і також мають бути якось усунені.
- ДокументПроект системи вентиляції та кондиціювання повітря для «Ринку їжі» на 220 посадкових місць, м. Київ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Бейда Богуслав ВікторовичРесторанний бізнес сьогодні є надзвичайно привабливою сферою діяльності і вкладення коштів. Вже давно заклади ресторанного господарства є не тільки місцем задоволення потреби у харчуванні, а й локацією відпочинку, спілкування, гарного дозвілля, зустрічей, укладення угод тощо. Нині існує безліч різноманітних за типом і класом підприємств, які відповідають зазначеним вимогам суспільства. Але вибагливого клієнта дедалі важче здивувати звичним інтер’єром, чистотою чи стандартними стравами в меню. Споживач прагне чогось унікального, незвичайного, оригінального як в оформленні, так і в смакових якостях чи способах подання страв. Тому й не дивно, що щодня відкривається безліч нових закладів ресторанного господарства, здатних запропонувати нестандартну концепцію і приємно вразити свого клієнта. Водночас привабливість ресторанного бізнесу потребує докладання значних зусиль для здобуття успіху серед великої кількості конкурентів, утримання провідних позицій і постійного розвитку в обраному напрямку. Не всі креативні ідеї знаходять свого споживача, досить часто навіть успішні, на перший погляд, концепції, зазнають фіаско. В умовах сьогодення без ретельного дослідження ринку ресторанних послуг із пошуком незаповненої ніші і вдалого місця розташування, без аналізу потенційних споживачів і з’ясування їхніх уподобань, без пропозиції чогось нового й унікального навіть не йдеться про успішний заклад ресторанного господарства. Ще одним важливим чинником діяльності підприємств сфери харчування є персонал – фаховий, закоханий у свою справу, націлений на успіх власного закладу, із вмінням подати й продати свої послуги. З огляду на вищезазначене, підготовка кваліфікованих кадрів для ресторанного бізнесу завжди була, є і буде актуальною.
- ДокументПроект системи кондиціювання на базі теплового насосу для котеджу площею 120 м. кв., м. Херсон(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Абабін Сергій СергійовичКонцепція теплових насосів була розроблена на базі циклу Карно в 1852 році фізиком і інженером Вільямом Томпсоном (Лорд Кельвін). Надалі вона удосконалена австрійським інженером Петером Ріттером фон Риттингером, він спроектував і встановив перший тепловий насос. А через сто років, у 1930-ті роки, винайшли перший повноцінний тепловий насос, який обігрівав приміщення і постачав мешканцям будинку гарячу воду. Дану функціональну установку вперше представили в Англії, а після – і в США. Після цього почалося активне виробництво теплових насосів по всьому світу і з кожним роком вона набирає все більше обертів і швидко вдосконалюється. Потужну систему часто встановлюють як в приватних будинках, так і у великих офісних та промислових будівлях ("The Empire State Building" (Нью-Йорк, США)). Тепловий насос повітря-вода розрахований на цілорічне використання, він утилізує тепло зовнішнього повітря. Принцип роботи теплового насоса Його особливістю є можливість працювати як на обігрів і підготовку гарячої води, так і на охолодження приміщення. Даний агрегат не може працювати самостійно, так як його продуктивність залежить від температури (чим вона нижча, тим менше тепла виробляє тепловий насос). Він може стати частиною вже існуючої системи опалення, значно підвищивши її продуктивність і відмінно доповнивши її. Принцип роботи теплового насоса цього типу досить простий. Пристрій витягує тепло з зовнішніх повітряних мас і передає його воді. Істотною перевагою такого обладнання вважається невеликий рівень видаваного шуму і низька ціна, в порівнянні з іншим типами теплового насоса.
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції спортивного центру площею 120 м.кв. для міста Ізмаїл(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Васильєв Денис ОлександровичКомфортне кондиціонування повітря зародилося в 1919р. Протягом наступних 10 років установки з механічним охолодженням застосовувалися в кінотеатрах, універсальних магазинах, ресторанах, готельних номерах . Широке поширення кондиціонування повітря в багатокімнатних будинках отримало тільки після другої світової війни. Після війни для великих багатокімнатних будинків стали застосовувати двох трубні системи з місцевими вентиляторами і ежекційними кондиціонерами. Однак двотрубні системи можуть подавати одночасно у всі кондиціонери або лише холодну, або тільки гарячу воду. Тим часом у ряді випадків, особливо навесні і восени, потрібна подача в одні кондиціонери холодної, а в інші - гарячої води. Це призвело до створення трьох і чотирьох трубних систем з вентиляторними або ежекторний місцевими кондиціонерами, а також двоканальної, системи із змішуванням холодного і теплого повітря . Іноді з метою зниження експлуатаційних витрат у цих системах застосовували центральні теплові насоси для отримання холоду і гарячої води. Як тільки випуск автономних кімнатних віконних кондиціонерів був відновлений після війни, вони стали найбільш популярні, особливо з появою герметичних компресорів. На початку п'ятдесятих років були розроблені моделі внутрішньосистемних кімнатних кондиціонерів для багатоквартирних будинків і мотелів.
- ДокументПроєкт системи вентиляції та кондиціювання повітря для виставкового центру площею 1600 м. , м. Київ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Волуйко Павло СтаніславовичКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) у закритих приміщеннях усіх чи окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря) на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або проходження технологічного процесу. Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, який називається системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто надання необхідних властивостей (фільтри, теплообмінники зволожувачі чи осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) та його розподілу, а також засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю. СКП великих громадських, адміністративних та виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування. Автоматизована система кондиціювання підтримує заданий стан повітря в приміщенні, незалежно від коливань параметрів навколишнього середовища (атмосферних умов). Основне обладнання системи кондиціювання для підготовки та переміщення повітря агрегується (компонується в єдиному корпусі) у пристрої, який називається кондиціонером. У багатьох випадках усі технічні засоби для кондиціювання повітря скомпоновані в одному блоці або двох блоках, і тоді поняття «СКП» та «кондиціонер» є однозначними.
- ДокументПроект системи вентиляції і кондиціювання повітря для адміністративного центру площею 1200 м. кв, м. Полтава(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Черевань Олександр ОлександровичВ роботі розроблено проектне рішення системи вентиляції і кондиціювання повітря для адміністративного центру площею 1200 м2 в місті Полтава. Актуальність теми ґрунтується на забезпеченні допустимих параметрів мікроклімату в приміщеннях. Систему вентиляції і кондиціювання вибирають в залежності від району будівництва, теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій та типу будівлі. Дана система адміністративного центру повинна відповідати вимогам економічності, гігієнічності та безпечності в пожежному відношенні. Метою даної роботи є: забезпечення комфортних умов мікроклімату в приміщеннях адміністративного центру використовуючи систему кондиціювання; вибір і обґрунтування схеми організації повітрообміну та кількості припливних і витяжних систем в споруді; підбір вентиляційного обладнання та перерізу трубопроводів для витяжних і припливних систем вентиляції; збільшення економії теплоенергії. Завданням даної роботи є: -зібрати вихідні дані; - розробити техніко-економічне обґрунтування вибраної системи; - виконати розрахунок повітрообміну приміщень; - підібрати вентиляційне обладнання та систему кондиціювання; - визначити заходи з охорони праці та безпеки.
- ДокументПроєкт системи вентиляції з блоком кондиціювання для закладу харчування на 120 посадкових місць ринку, м. Б.Дністровський(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Кравченко Олексій ВасильовичКондиціювання їдальнь, ресторанів, барів, піцерій, кафе в наш час невід’ємна частина комфортабельного відпочинку або ділових зустрічей. Кондиціювання їдальнь, ресторанів, кафе і піцерій складається з декількох частин: вентиляція кухні, гарячого цеху; кондиціонування залу кафе і бари з танцзалах (причому, з поділом на палить і некурящий зали); кондиціонування адміністративних і побутових приміщень (коридор, підсобні приміщення, гардероб). Всі ці приміщення мають різні характеристики і пред’являють до системи кондиціонування свої вимоги, а тому, вибрати відповідну систему кондиціонування самостійно – більш ніж складно. Потрібно пам’ятати і про те, що проектувати систему кондиціонування їдальні, кафе чи піцерії слід в суворій відповідності до санітарних норм і правил, у яких визначені необхідні вимоги, а сам проект необхідно погодити. Варіантів використовуваних для кафе ресторанів кондиціонерів дуже багато. Можна використовувати як спліт-система касетного або канального типу. Ці системи встановлюються за підвісним або стелею підшивання, а тому не порушують сформованого інтер’єру. Зазвичай такі кондиціонери розташовуються над центром приміщення, що дозволяє створювати максимально рівний температурний фон, а крім того, вони практично безшумні. Перевага касетного кондиціонера – рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямках, що дозволяє використовувати всього один кондиціонер для охолодження великого приміщення, і робить його незамінним в приміщеннях складної форми.
- ДокументПроект системи кондиціювання на базі теплового насосу для котеджу площею 160 м. кв., м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Прокопенко Георгій ОлександровичТеплові насоси успішно використовуються в побуті і промисловості в Європі і США вже більше 25 років. Теплові насоси є альтернативними джерелами енергії, що дозволяють отримувати дешеве тепло без шкоди для навколишнього середовища. Їх особливість полягає в перетворенні так званого низько потенційного тепла навколишнього середовища: землі, води, повітря. На Українському ринку ця екологічна технологія набула поширення порівняно недавно. Верховна Рада 1 листопада 2016 прийняла зміни до Закону «Про альтернативні джерела енергії», які тепер відносять теплові насоси до устаткування, що використовує відновлювальні джерела енергії (ВДЕ). До«альтернативних джерел енергії» тепер належать «аеротермальная енергія», «гідротермальних енергія» і «геотермальна енергія». Законом також визначено, що «теплова енергія, витягнута тепловими насосами з повітря, води, грунту вважається виробленої з ВДЕ за умови, що річний обсяг виробництва теплової енергії таким тепловим насосом більше, ніж обсяг теплової енергії, витраченої на виробництво електричної енергії, спожитої самим тепловим насосом. Це відповідає Директиви 2009/28 / ЄС, яка регламентує державне заохочення використання таких видів енергії ». 13 червня 2016 року Європарламент прийняв резолюцію щодо Стратегії опалення та охолодження (EU Strategy on Heating and Cooling), згідно з якою технології прямого спалювання палива для цілей опалення при знаються технічно безперспективними. На перше місце ставиться комбінована технологія використання теплових насосів, в т. Ч. Спільно з сонячними батареями (фотоелектричними та фототермальнимі), див.
- ДокументПроєкт системи кондиціювання і вентиляції поліграфічного цеху ТЕС, м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Шкаровський Микита ЄвгеновичКондиціювання повітря це сукупність інженерних систем, метою яких є створення необхідних чи оптимальних умов мікроклімату, потрібних для перебування людей чи протікання технологічних процесів в приміщеннях будинків та споруд. Вентиляція, кондиціювання та опалення приміщень повинні забезпечувати показники температури, відносної вологості, швидкості повітря в робочій зоні виробничих та допоміжних приміщень відповідно до нормативів мікроклімату. Система вентиляції забезпечує видалення повітря з приміщення і заміну його свіжим, в необхідних випадках, обробленим повітрям. Пристрій опалення і вентиляції на поліграфічних підприємствах регламентуються галузевими правилами з техніки безпеки та виробничої санітарії.Для забезпечення санітарно-гігієнічних умов повітряного середовища у всіх виробничих і допоміжних приміщеннях повинна бути передбачена вентиляція (природна, механічна або змішана), що відповідає вимогам норм проектування промислових підприємств. На поліграфічних підприємствах кондиціювання повітря має знайти широке застосування, так як у зв'язку з впровадженням нової техніки, зокрема друкованої, що працює на підвищених швидкостях, процес друку без кондиціонування повітря ускладнюється. Крім того, технологічні процеси поліграфічного виробництва супроводжуються різними тепло і вологовиділення і викликають необхідність створювати різноманітні комбінації постійного мікроклімату. На коливання температури в приміщеннях друкарських цехів все більший вплив тепловиділення від електроприймачів, різних сушильних пристроїв і самого друкарського процесу, а також нерівномірного використання друкарського обладнання. Коливання температури порушують режим друкарського процесу і викликає швидку стомлюваність працюючих. Друкарські цехи повинні обладнуватися пристроями для кондиціювання повітря з автоматизованим регулюванням мікроклімату, що забезпечує підтримку заданих параметрів технологічного процесу
- ДокументПроект системи вентиляції і кондиціювання вареничної площею 100 м. кв., м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Жерносек Вадим ОлеговичКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) у закритих приміщеннях усіх чи окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря) на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або проходження технологічного процесу. Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, який називається системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто надання необхідних властивостей (фільтри, теплообмінники зволожувачі чи осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) та його розподілу, а також засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю. СКП великих громадських, адміністративних та виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування. Автоматизована система кондиціювання підтримує заданий стан повітря в приміщенні, незалежно від коливань параметрів навколишнього середовища (атмосферних умов). Основне обладнання системи кондиціювання для підготовки та переміщення повітря агрегується (компонується в єдиному корпусі) у пристрої, який називається кондиціонером. У багатьох випадках усі технічні засоби для кондиціювання повітря скомпоновані в одному блоці або двох блоках, і тоді поняття «СКП» та «кондиціонер» є однозначними. Перш ніж перейти до класифікації систем кондиціювання, необхідно зазначити, що загальноприйнятої класифікації СКП досі не існує, і пов’язано це з багатоваріантністю принципових схем, технічних та функціональних характеристик, які залежать не лише від технічних можливостей самих систем, але й від об’єктів застосування (кондиційованих приміщень).
- ДокументПроєкт системи вентиляції з блоком кондиціювання для камер зберігання холодильника при торговій мережі міста Одеси(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Грисюк Євген ЄвгеновичВсі галузі народного господарства діляться на галузі матеріального виробництва і невиробничу сферу. До галузей матеріального виробництва відносять також і торгівлю, матеріально-технічне постачання, заготівлю, громадське харчування. Пояснюється це тим, що в усіх цих ланках і формах товарного обігу основну частку займають трудові операції виробничого характеру. Це дороблення, фасування, пакування, сортування, транспортування, зберігання. Будучи галуззю матеріального виробництва, торгівля бере участь у створенні валового внутрішнього продукту. Торгівля як галузь господарської діяльності має розгорнуту мережу оптових і роздрібних підприємств, забезпечує зберігання, транспортування і реалізацію товарної продукції предметів споживання. Оскільки більшість продуктів харчування проходить через торгівлю, то рівень її розвитку характеризує обсяг і структуру споживання. Основна роль торгівлі визначається, перш за все тим, що вона виступає зв'язковою ланкою між виробництвом і споживанням, тим самим здійснюючи активний вплив як на виробництво, так і на споживання. Виконання цього завдання особливо зростає в сучасних умовах, коли радикально змінюється ставлення до проблеми розширення товарного виробництва. Для успішного вирішення цього завдання торгівля повинна постійно вдосконалювати свою роботу з вивчення купівельного попиту з тим, щоб на цій основі грамотно і економічно обґрунтовано складати замовлення на виробництво, кваліфіковано вирішувати питання комерційної роботи з їх закупівлі й продажу. Актуальною проблемою сучасної науки є забезпечення населення повноцінними продуктами харчування високої якості, доступними за ціною широкому колу споживачів. Таку задачу виконує торгівля, а в її структурі торгові холодильники. Останнім часом в усьому світі широкого розповсюдження набуло застосування низьких температур як метода короткочасного і тривалого зберігання продовольчих товарів рослинного і тваринного походження.
- ДокументРозробка дахових кондиціонерів для торгового центру Леруа Мерлен площею 13000 м2(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Сафін Костянтин РустамовичЧерез досить значну кубатуру торгових залів в процесі проектування вентиляції супермаркетів максимум уваги приділяється формуванню комфортного мікроклімату, що сприяє тривалому шопінгу і заощадженню електроенергії на повітропідготовку, охолодження і підігрів. Для кожної людини, включаючи співробітників, в супермаркетах може подаватися 20-60 м ³ припливного повітря на годину. Система вентиляції в супермаркеті повинна забезпечувати: Подачу свіжого і видалення з приміщень повітря, насиченого вуглекислим газом і шкідливими для здоров'я складників. Очищення припливного повітря. Підтримку оптимальної температури і вологості повітря. Ліквідацію неприємних запахів. Рівномірний розподіл повітряних потоків для виключення утворення застійних зон. Крім цього, вентиляційна система супермаркету повинна передбачати відсікання потоків холодного(теплого) повітря біля вхідних дверей в холодну (теплу) час року. Шумовий рівень за її роботі повинен відповідати санітарним нормам.
- ДокументПроєкт системи кондиціювання і вентиляції повітря протирадіаційного бомбосховища ВСП «ОТФК ОНТУ» на 1300 посадкових місць.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Мудрицький Дмитро ВолодимировичБомбосховища – це об’єкти цивільної оборони, призначені для захисту людей від авіаційного бомбардування та артилерійських снарядів. До початку війни в Україні більшість пересічних громадян навіть не цікавилися наявністю захисних споруд у своїх містах і селах. Однак сучасні реалії змінилися і такі захисні об’єкти у багатьох населених пунктах стали єдиним аріантом порятунку цивільного населення. Теоретично бомбосховища мають бути у кожному населеному пункті, однак практично багато із тих об’єктів, які є – перебувають у незадовільному стані. Серед основних вимог – вентиляція у бомбосховищі, адже доступ чистого повітря є необхідним для життя людей. Цивільне будівництво в Україні протягом кількох останніх десятиліть не було розраховано на реалії війни, тому більшість будівель не мають бомбосховищ, як таких. При цьому в них передбачені підвальні приміщення, які можуть слугувати тимчасовим укриттям, але вони не можуть забезпечити нормальних умов життя, адже в багатьох навіть не передбачена вентиляція. Точніше, вентиляція в них є, але вона спрямована не на підтримку життя людей, а на дотримання санітарних умов. Тобто підвал вентилюється рівно настільки, щоб у ньому не розвивався грибок чи надмірна вологість, які згубно впливають на цілісність усієї споруди. Воєнні дії в українських містах змусили нас переосмислити багато, в тому числі й принципи спорудження нових будинків. Саме тому, відбудову міст планують здійснювати за принципом тих житлових будівель, які нині є в Ізраїлі. Бомбосховища мають бути розрахованими на постійне перебування людей в них протягом 2 діб. Відповідно, вентиляція бомбосховища повинна забезпечувати приплив чистого повітря і відведення відпрацьованого протягом цього часу. Під час ведення бойових діє існує великий ризик знеструмлення будівель і навіть цілих міст, тому вентиляція у бомбосховищі облаштовується з використанням механічних припливних і припливно-витяжних систем. В окремих випадках доцільне спорудження укриттів з можливістю повної ізоляції від доступу повітря з вулиці. В такому разі система має забезпечувати регенерацію внутрішнього повітря протягом 6 годин.
- ДокументПроєкт системи кондиціювання повітря для теплиць підсобного господарства ВСП «ОТФК ОНТУ» по вирощуванню рослинної сировини(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Пастух Сергій ВадимовичAктуaльнicть тeми. Piвнoмipнe щopiчнe пocтaчaння нaceлeння oвoчaми є нaйвaжливiшим зaвдaнням ciльcькoгocпoдapcькoгo виpoбництвa. Близькo 25% уcix виpoблeниx oвoчiв пoвиннi виpoщувaтиcя в тeплицяx, пapникax aбo утeплeнoму гpунтi, щoб виpiшити цe зaвдaння. Бaгaтo ciльcькoгocпoдapcькиx культуp мoжнa виpoщувaти в зaxищeнoму гpунтi з oблaднaнням, якe cтвopює мiкpoклiмaт i cпpиятливi умoви для pocту pocлин, нeзaлeжнo вiд cтaну зoвнiшньoгo cepeдoвищa. Утeплeний гpунт, пapники тa тeплицi cклaдaють зaxищeний гpунт. Тeплицi — цe тип будiвeль, пpизнaчeниx в пepшу чepгу для виpoщувaння poзcaди oвoчeвиx культуp, caджaнцiв тa iншиx культуp. Зaвдяки cвoїй виcoкoтexнoлoгiчнiй кoнcтpукцiї тeплицi мoжуть виpoщувaти oвoчi цiлий piк у будь-якoму клiмaтi Укpaїни. В дaний чac тeпличнi cпopуди, якi є нaймeнш eнepгoвитpaтними, є нaйбiльш eфeктивними. Aвтoмaтичний кoнтpoль i пiдтpимкa мiкpoклiмaту в тeплицяx є вaжливими тexнoлoгiчними пpoцecaми. Вoлoгicть i тeмпepaтуpa пoвiтpя в тeплицi є oдними з нaйвaжливiшиx пapaмeтpiв, щo визнaчaють швидкicть poзвитку pocлин. Знижeння eнepгoвитpaт є вaжливим, ocкiльки вoни cклaдaють знaчну чacтину витpaт, нeoбxiдниx для виpoщувaння oвoчiв у тeплицяx. Як пoкaзaли aнaлiз нaукoвиx публiкaцiй, звiтiв тeпличниx кoмбiнaтiв i влacниx дocлiджeнь, виpoбництвo oвoчiв у тeпличниx гocпoдapcтвax вимaгaє близькo 40% eнepгiї. Oтжe, ocнoвнoю пpoблeмoю вeдeння тeпличнoгo гocпoдapcтвa є нeвипpaвдaнo виcoкi витpaти нa тpaдицiйнi eнepгopecуpcи.
- ДокументПроєкт системи вентиляції повітря для камери зберігання ковбас з м’яса птиці продуктивністю 3т на добу при Вінницькій птахофабриці(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Петрук Павло ВячеславовичСучасним підприємством м'ясної промисловості є м'ясокомбінат, який включає цехи (відділення) з прийому, утримання та убою худоби та птиці, переробки м'яса та інших продуктів, утилізації відходів, виготовлення ковбас, окістів, м'ясо-борошняних виробів, фаршу, напівфабрикатів та ін. До складу підприємства входять холодильник, склади, майстерні, часто також бляшанобаночне виробництво. На підприємствах м'ясної промисловості мають місце практично всі види шкідливих виділень - волога, теплота, пил, пари та гази. До шкідливих факторів належать також неприємні запахи і інтенсивний розвиток мікроорганізмів за певних умов. Цими обставинами визначається різноманітність систем вентиляції на підприємствах, що розглядаються, і необхідність застосування кондиціювання на ряді виробничих ділянок. Враховуючи характер використовуваної сировини, властивості та призначення вироблюваної продукції, велику їх залежність від температурновологісних умов повітряного середовища, можна відзначити, що системи вентиляції та кондиціювання на підприємствах м'ясної промисловості мають найважливіше значення. Виробничі підрозділи підприємств м'ясної промисловості залежно від виду шкідливостей, що виділяються, можна розділити на кілька груп. Така класифікація необхідна, оскільки характер шкідливостей, що виділяються, визначає організацію повітрообміну.
- ДокументПроєкт системи кондиціювання і вентиляції повітря їдальні при санаторії на 230 посадкових місць, м. Ужгород.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Музиченко Євгена ОлеговичаНапевно, багатьом доводилося стикатися з проблемою, коли заходячи в їдальню замість апетитного обіду та випічки, стоїть неприємне і затхле повітря з виразним запахом горілої олії. За таких умов не до їжі. Вся проблема невеликих їдальнь, що всі вони розраховані на потік людей, плюс у кухні встановлено чимало плит, які розігрівають повітря, а повітря обороту немає або він недостатній. Інколи система витяжної вентиляції просто не справляється з виведенням забрудненого повітря, тому в системі громадського харчування найбільш важливим постає питання про правильне проектування вентиляційних систем. Облаштування вентиляції їдальні – це одне із найскладніших інженерних завдань для створення комфортного мікроклімату для працівників та відвідувачів. У їдальні конструктивно передбачено безліч різнорідних приміщень, тому вентиляційну систему роблять комбінованою, і вона зазвичай поділяється на п'ять різних ділянок: Вентиляцію кухні, що включає всі цехи, ділянка для заготівлі продуктів. Обідній зал для їди відвідувачами. Підсобних, складських, адміністративних приміщень. Туалетних кімнат для відвідувачів, а також туалетів та душових для працівників.
- ДокументАналіз можливостей переведення герметичного компресора зовнішнього блоку кондиціонера спліт-системи потужністю 13 Btu/sec на робочі речовини природнього походження.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) РУСАНОВ ЄВГЕНІЙ РУСЛАНОВИЧХолодильний компресор визначає продуктивність і економічність холодильної установки. Будь-який холодильний компресор є пристроєм, що забезпечує циркуляцію холодоагенту в системі холодильного агрегату. Саме якість роботи компресора стає вирішальним чинником, що визначає працездатність холодильної установки, її продуктивність і економічність. Гвинтовий компресор і поршневий компресор: використання в різних галузях виробництва. Компресор - це серце холодильної установки. Область використання цього типу компресорів досить велика. Гвинтовий компресор, призначений для роботи в широкому діапазоні температур і кліматичних умов. Вони призначені для роботи у складі установок систем холодопостачання промислового призначення : -систем кондиціонування; -охолодження рідин; -камер і складів зберігання; -систем заморожування і шокового заморожування продуктів; -скороморозильних апаратів. Поршневий компресор призначений для роботи у складі установок холодопостачання комерційного призначення : -в складі центральних компресорних станцій; -для малих і середніх камер схову; -низькотемпературних камер заморожування і так далі Холодильні компресори є пристроями, що забезпечують циркуляцію холодоагенту в системі холодильного агрегату. Саме якість роботи компресора стає вирішальним чинником, що визначає працездатність холодильної установки, її продуктивність і економічність.
- ДокументПроект системи кондиціювання повітря басейну спортивного комплексу «Аква», м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Мойса Денис ОлеговичКваліфікаційна робота складається з: 98 -сторінок тексту, 4-рисунка, 10-5 таблиць, 23 посилання на літературні джерела. Система кондиціювання басейну з осушенням є одним з центральних басейну. У приміщенні басейнів формується повітряне середовище з підвищеним значенням відносної вологості і температури, вода знезаражується шляхом додавання у воду хлору, який, розчиняється у воді, а потім хлоропроїзводниє випаровуються в повітря приміщення басейну разом з молекулами води При проектуванні вентиляції і кондиціювання басейну важливим початковим елементом для будь-якого проектанта є підвищена вологість. Для спортивних басейнів якнайкраща температура повітря + 27+28°С або трохи нижче. Такі рекомендації лікарів - підтримувати температуру повітря приблизно на 1°с вище за температуру води. При такій різниці температур людям, плаваючим в басейні, комфортно, а випаровування вологи мінімально. Таким чином, питання про систему кондіциніюванія басейнів є гострим інженерним завданням, Нами розглянуто створення мікроклімату в басейну торгівельного центру «City Center» з розробкою системи осушення повітря. Ключові слова: системи кондиціювання, басейн, параметри повітря, осушення , волога, випаровування.
- ДокументРозробка технічних пристроїв для кондиціювання повітря в шахтах видобутку вугілля(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Милосердний Микита ЮрійовичКондиціонування повітря – це надання йому і автоматична підтримка необхідних тепловологісних якостей. При цьому на відміну від загально обмінної вентиляції і опалювання при кондиціонуванні протягом круглого року і особливо в теплий час в приміщенні можна підтримувати будь-які параметри внутрішнього повітря, незалежно від зовнішніх метеорологічних умов і змінних надходжень в приміщення тепла і вологи. Комплекс технічних засобів за допомогою яких здійснюється кондиціонування повітря називається системою кондиціонування повітря (СКП). У СКП входять устаткування для здійснення всіляких процесів обробки повітря, його переміщення і розподілу, джерела тепло - і холодопостачання , засоби автоматичного регулювання, дистанційного керування і контролю, насоси і трубопроводи, місцеві підігрівачі, осушувачі і зволожувачі, а також допоміжне електроустаткування. Системи кондиціонування, як правило, забезпечуються засобами очищення повітря від пилу, бактерій і запахів: підігрівання, зволоження і осушення його: переміщення, розподілу і автоматичного регулювання температури повітря, його відносної вологості, а інколи і засобами регулювання газового складу і іонного змісту повітря.
- ДокументПроєкт реконструкції системи кондиціювання та вентиляції повітря актової зали ВСП Одеського технічного фахового коледжу Одеського національного технологічного університету.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) МАЛІКОВ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧЛюдство з давніх-давен прагнуло підвищити комфорт свого існування та праці. Тому ще на давньоєгипетських зображенням ми можемо бачити перших фахівців в галузі кондиціювання повітря, які стоять із великим опахалом над відкритою судиною із водою. Кондиціювання, як засіб штучної обробки повітря до комфортного стану відомо більш, як шість тисяч років. Не варто стверджувати, що це – найдавніша професія, але вона завжди вважалась важливою. За сучасними визначеннями, кондиціювання — це механічна вентиляція, яка забезпечує необхідний обмін повітря з автоматичним регулюванням температури та вологості повітря в приміщенні. За іншим визначенням – це створення і підтримка параметрів повітряного середовища (температури, відносної вологості, складу, швидкості руху і тиску повітря), найсприятливіших для роботи персоналу, обладнання і приладів. У більш вузькому значенні під кондиціонуванням повітря розуміють відведення зайвого тепла (теплонадлишків) з приміщень, з метою забезпечення теплового комфорту. Кондиціювання сучасного типу має забезпечити повний цикл обробки повітря для забезпечення максимального комфорту праці та відпочинку у будь яку пору року, тому обладнання, зазвичай, має два основні режими: «літо» та «зима».
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »