ОР Бакалавр
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд ОР Бакалавр за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 60
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз можливостей переведення герметичного компресора зовнішнього блоку кондиціонера спліт-системи потужністю 13 Btu/sec на робочі речовини природнього походження.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) РУСАНОВ ЄВГЕНІЙ РУСЛАНОВИЧХолодильний компресор визначає продуктивність і економічність холодильної установки. Будь-який холодильний компресор є пристроєм, що забезпечує циркуляцію холодоагенту в системі холодильного агрегату. Саме якість роботи компресора стає вирішальним чинником, що визначає працездатність холодильної установки, її продуктивність і економічність. Гвинтовий компресор і поршневий компресор: використання в різних галузях виробництва. Компресор - це серце холодильної установки. Область використання цього типу компресорів досить велика. Гвинтовий компресор, призначений для роботи в широкому діапазоні температур і кліматичних умов. Вони призначені для роботи у складі установок систем холодопостачання промислового призначення : -систем кондиціонування; -охолодження рідин; -камер і складів зберігання; -систем заморожування і шокового заморожування продуктів; -скороморозильних апаратів. Поршневий компресор призначений для роботи у складі установок холодопостачання комерційного призначення : -в складі центральних компресорних станцій; -для малих і середніх камер схову; -низькотемпературних камер заморожування і так далі Холодильні компресори є пристроями, що забезпечують циркуляцію холодоагенту в системі холодильного агрегату. Саме якість роботи компресора стає вирішальним чинником, що визначає працездатність холодильної установки, її продуктивність і економічність.
- ДокументМодернізація витяжної мережі системи вентиляції економічного відділу фірми Епсилон(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Сичов Сергій СергійовичОсновним завданням будь якої системи вентиляції є забезпечення процесу повітрообміну в приміщенні, а як наслідок – створення сприятливого мікроклімату для людей вдома, або працівників на виробництві. Від якості роботи вентиляції може залежити рівень комфорту, а також більша довговічність техніки, електрообладнання, та інших речей, що знаходяться в приміщенні. Підбираючи необхідну систему варто звернути увагу на діючі державні будівельні норми, санітарні правила, практичний досвід, а також технікоекономічні показники. Проектуючи систему вентиляції потрібно використовувати найпростіші варіанти та пам’ятати, що система обов’язково має задовольняти поставлені вимоги. При цьому, необхідно прагнути максимально зменшити продуктивність системи, розробляючи найбільш раціональні конструктивні рішення, використовуючи найновіші досягнення в галузі, модернізуючи складові системи та локалізуючи шкідливості у місцях їх утворення. Вентиляційна система – це сукупність засобів (обладнання та комплектуючих) призначених для обробки, транспортування, подачі свіжого з подальшим видаленням відпрацьованого повітря. Загальноприйнята класифікація систем вентиляції
- ДокументМодернізація системи вентиляції офісу площею 804 м. кв., сучасним обладнанням німецької фірми TROX ADLR(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Беленець Денис СергійовичЧиллери (chiller) - це холодильна установка для охолодження води або іншої рідини. У складі холодильної машини кілька функціональних елементів: компресор (від 1 до 4), конденсатор, електродвигун, випарник, пристрій для розширення холодоагенту або терморегулюючий вентиль, блок управління. Отримання штучного холоду базується на простих фізичних процесах: випаровуванні, конденсації, стисненні і розширенні робочих речовин. Робочі речовини, використовувані в холодильних агрегатах, називають холодильними агентами. Холодильні машини розрізняються: по конструкції (абсорбція, з вбудованим або виносним конденсатором - конденсаторні та бесконденсаторние); типу охолодження конденсатора (повітряне або водяне); схемами підключення; наявності теплового насоса.
- ДокументМодернізація системи кондиціювання і вентиляції повітря торгового центру Сіті Центр Таїровський площею 5 400 м2, м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Філенко Ілля МихайловичКондиціонування мікроклімату будівель і споруд відіграє важливу роль у сучасній будівельній науці та техніці. Цей процес охоплює надання та автоматичне підтримання оптимальних тепловологічних умов для повітря. На відміну від загальної вентиляції та опалювання, кондиціонування дозволяє утримувати бажані параметри внутрішнього повітря протягом усього року, особливо в теплу пору, незалежно від погодних умов та коливань температури і вологості у приміщенні. Наявність необхідного кліматичного обладнання значно підвищує ефективність праці людей у виробничих приміщеннях. Для нормальної роботи деяких технічних установок необхідний постійний контроль за мікрокліматом. З точки зору фізіологічного впливу навколишнього повітря на людину, важливо пам'ятати, що людина вдихає щодня близько 15 кг повітря. Його свіжість, чистота та температурний режим в приміщенні значно впливають на комфорт і здоров'я людини, і це залежить від якості інженерних систем, спрямованих на забезпечення внутрішнього комфорту. Кондиціонер - пристрій, що забезпечує створення та автоматичне підтримання в закритих приміщеннях необхідних параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря). Система кондиціонування повітря включає технічні засоби для забору, очищення, розподілу та регулювання повітря, а також обміну теплом і зволоження чи осушення повітря, автоматизації, дистанційного керування і контролю.
- ДокументПроект системи вентиляції та кондиціювання повітря для «Ринку їжі» на 220 посадкових місць, м. Київ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Бейда Богуслав ВікторовичРесторанний бізнес сьогодні є надзвичайно привабливою сферою діяльності і вкладення коштів. Вже давно заклади ресторанного господарства є не тільки місцем задоволення потреби у харчуванні, а й локацією відпочинку, спілкування, гарного дозвілля, зустрічей, укладення угод тощо. Нині існує безліч різноманітних за типом і класом підприємств, які відповідають зазначеним вимогам суспільства. Але вибагливого клієнта дедалі важче здивувати звичним інтер’єром, чистотою чи стандартними стравами в меню. Споживач прагне чогось унікального, незвичайного, оригінального як в оформленні, так і в смакових якостях чи способах подання страв. Тому й не дивно, що щодня відкривається безліч нових закладів ресторанного господарства, здатних запропонувати нестандартну концепцію і приємно вразити свого клієнта. Водночас привабливість ресторанного бізнесу потребує докладання значних зусиль для здобуття успіху серед великої кількості конкурентів, утримання провідних позицій і постійного розвитку в обраному напрямку. Не всі креативні ідеї знаходять свого споживача, досить часто навіть успішні, на перший погляд, концепції, зазнають фіаско. В умовах сьогодення без ретельного дослідження ринку ресторанних послуг із пошуком незаповненої ніші і вдалого місця розташування, без аналізу потенційних споживачів і з’ясування їхніх уподобань, без пропозиції чогось нового й унікального навіть не йдеться про успішний заклад ресторанного господарства. Ще одним важливим чинником діяльності підприємств сфери харчування є персонал – фаховий, закоханий у свою справу, націлений на успіх власного закладу, із вмінням подати й продати свої послуги. З огляду на вищезазначене, підготовка кваліфікованих кадрів для ресторанного бізнесу завжди була, є і буде актуальною.
- ДокументПроект системи вентиляції і кондиціювання вареничної площею 100 м. кв., м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Жерносек Вадим ОлеговичКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) у закритих приміщеннях усіх чи окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря) на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або проходження технологічного процесу. Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, який називається системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто надання необхідних властивостей (фільтри, теплообмінники зволожувачі чи осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) та його розподілу, а також засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю. СКП великих громадських, адміністративних та виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування. Автоматизована система кондиціювання підтримує заданий стан повітря в приміщенні, незалежно від коливань параметрів навколишнього середовища (атмосферних умов). Основне обладнання системи кондиціювання для підготовки та переміщення повітря агрегується (компонується в єдиному корпусі) у пристрої, який називається кондиціонером. У багатьох випадках усі технічні засоби для кондиціювання повітря скомпоновані в одному блоці або двох блоках, і тоді поняття «СКП» та «кондиціонер» є однозначними. Перш ніж перейти до класифікації систем кондиціювання, необхідно зазначити, що загальноприйнятої класифікації СКП досі не існує, і пов’язано це з багатоваріантністю принципових схем, технічних та функціональних характеристик, які залежать не лише від технічних можливостей самих систем, але й від об’єктів застосування (кондиційованих приміщень).
- ДокументПроект системи вентиляції і кондиціювання повітря для адміністративного центру площею 1200 м. кв, м. Полтава(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Черевань Олександр ОлександровичВ роботі розроблено проектне рішення системи вентиляції і кондиціювання повітря для адміністративного центру площею 1200 м2 в місті Полтава. Актуальність теми ґрунтується на забезпеченні допустимих параметрів мікроклімату в приміщеннях. Систему вентиляції і кондиціювання вибирають в залежності від району будівництва, теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій та типу будівлі. Дана система адміністративного центру повинна відповідати вимогам економічності, гігієнічності та безпечності в пожежному відношенні. Метою даної роботи є: забезпечення комфортних умов мікроклімату в приміщеннях адміністративного центру використовуючи систему кондиціювання; вибір і обґрунтування схеми організації повітрообміну та кількості припливних і витяжних систем в споруді; підбір вентиляційного обладнання та перерізу трубопроводів для витяжних і припливних систем вентиляції; збільшення економії теплоенергії. Завданням даної роботи є: -зібрати вихідні дані; - розробити техніко-економічне обґрунтування вибраної системи; - виконати розрахунок повітрообміну приміщень; - підібрати вентиляційне обладнання та систему кондиціювання; - визначити заходи з охорони праці та безпеки.
- ДокументПроект системи вентиляції і кондиціювання повітря для ЦПУ та приміщення автоматизованого управління цеху виробництва аміаку №1 АТ «ОПЗ»(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Пономарьов Максим ОлександровичПідприємства які працюють з хімічними речовинами потенційно небезпечні, як для самих працівників так і для навколишнього середовища і населення. 1. У разі аварійних ситуацій (порушення герметичності обладнання і викидів шкідливих речовин у повітря робочої зони) необхідно по гучномовному зв’язку негайно оповіщати працівників про викид шкідливих небезпечних речовин у повітря робочої зони і необхідність використання протигазів. 2. ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА СИНТЕТИЧНОГО АМІАКУ. 3. Систему управління процесами конверсії, компресії та синтезу необхідно встановлювати в ізольованому від виробничих установок приміщенні у разі розміщення виробництва аміаку в одному приміщенні та обладнувати його вентиляцією. 4. Приміщення контактного відділення необхідно відділяти капітальною стіною із звукоізоляційних матеріалів від відділення турбокомпресії для запобігання впливу вібрації та шуму на працівників контактного відділення. 5. Кожний апарат контактного відділення повинен бути обладнаний власним щитом управління, діючим під час первинного розпалювання апарата, який вперше вводиться в експлуатацію, або після ремонту. 6. Під час експлуатації установок розділення повітря концентрація вибухонебезпечних домішок у повітрі повинна відповідати нормативам, встановленим технічною документацією на установку. 7. Технологічні процеси виділення азоту (вихідної сировини для виробництва аміаку) необхідно проводити за технологічними регламентами та відповідно до вимог чинних нормативних документів. 8. На кожну одиницю обладнання виробництва та споживання азоту повинні бути формуляри або паспорти відповідно до ДСТУ ГОСТ 2.601:2006 «Єдина система конструкторської документації. Експлуатаційні документи». 9. На лініях подавання азоту в компресори або споживачам необхідно встановлювати автоматичні газоаналізатори для контролю вмісту кисню в азоті. 10.Зберігання і транспортування рідкого азоту необхідно проводити в спеціально призначених для цього продукту посудинах. 11.На кожухи стаціонарних посудин рідкого азоту необхідно наносити чітко видимі знаки безпеки та назву продукту, що зберігається, відповідно до вимог Технічного регламенту знаків безпеки.
- ДокументПроект системи кондиціювання на базі теплового насосу для котеджу площею 120 м. кв., м. Херсон(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Абабін Сергій СергійовичКонцепція теплових насосів була розроблена на базі циклу Карно в 1852 році фізиком і інженером Вільямом Томпсоном (Лорд Кельвін). Надалі вона удосконалена австрійським інженером Петером Ріттером фон Риттингером, він спроектував і встановив перший тепловий насос. А через сто років, у 1930-ті роки, винайшли перший повноцінний тепловий насос, який обігрівав приміщення і постачав мешканцям будинку гарячу воду. Дану функціональну установку вперше представили в Англії, а після – і в США. Після цього почалося активне виробництво теплових насосів по всьому світу і з кожним роком вона набирає все більше обертів і швидко вдосконалюється. Потужну систему часто встановлюють як в приватних будинках, так і у великих офісних та промислових будівлях ("The Empire State Building" (Нью-Йорк, США)). Тепловий насос повітря-вода розрахований на цілорічне використання, він утилізує тепло зовнішнього повітря. Принцип роботи теплового насоса Його особливістю є можливість працювати як на обігрів і підготовку гарячої води, так і на охолодження приміщення. Даний агрегат не може працювати самостійно, так як його продуктивність залежить від температури (чим вона нижча, тим менше тепла виробляє тепловий насос). Він може стати частиною вже існуючої системи опалення, значно підвищивши її продуктивність і відмінно доповнивши її. Принцип роботи теплового насоса цього типу досить простий. Пристрій витягує тепло з зовнішніх повітряних мас і передає його воді. Істотною перевагою такого обладнання вважається невеликий рівень видаваного шуму і низька ціна, в порівнянні з іншим типами теплового насоса.
- ДокументПроект системи кондиціювання на базі теплового насосу для котеджу площею 160 м. кв., м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Прокопенко Георгій ОлександровичТеплові насоси успішно використовуються в побуті і промисловості в Європі і США вже більше 25 років. Теплові насоси є альтернативними джерелами енергії, що дозволяють отримувати дешеве тепло без шкоди для навколишнього середовища. Їх особливість полягає в перетворенні так званого низько потенційного тепла навколишнього середовища: землі, води, повітря. На Українському ринку ця екологічна технологія набула поширення порівняно недавно. Верховна Рада 1 листопада 2016 прийняла зміни до Закону «Про альтернативні джерела енергії», які тепер відносять теплові насоси до устаткування, що використовує відновлювальні джерела енергії (ВДЕ). До«альтернативних джерел енергії» тепер належать «аеротермальная енергія», «гідротермальних енергія» і «геотермальна енергія». Законом також визначено, що «теплова енергія, витягнута тепловими насосами з повітря, води, грунту вважається виробленої з ВДЕ за умови, що річний обсяг виробництва теплової енергії таким тепловим насосом більше, ніж обсяг теплової енергії, витраченої на виробництво електричної енергії, спожитої самим тепловим насосом. Це відповідає Директиви 2009/28 / ЄС, яка регламентує державне заохочення використання таких видів енергії ». 13 червня 2016 року Європарламент прийняв резолюцію щодо Стратегії опалення та охолодження (EU Strategy on Heating and Cooling), згідно з якою технології прямого спалювання палива для цілей опалення при знаються технічно безперспективними. На перше місце ставиться комбінована технологія використання теплових насосів, в т. Ч. Спільно з сонячними батареями (фотоелектричними та фототермальнимі), див.
- ДокументПроект системи кондиціювання повітря басейну спортивного комплексу «Аква», м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Мойса Денис ОлеговичКваліфікаційна робота складається з: 98 -сторінок тексту, 4-рисунка, 10-5 таблиць, 23 посилання на літературні джерела. Система кондиціювання басейну з осушенням є одним з центральних басейну. У приміщенні басейнів формується повітряне середовище з підвищеним значенням відносної вологості і температури, вода знезаражується шляхом додавання у воду хлору, який, розчиняється у воді, а потім хлоропроїзводниє випаровуються в повітря приміщення басейну разом з молекулами води При проектуванні вентиляції і кондиціювання басейну важливим початковим елементом для будь-якого проектанта є підвищена вологість. Для спортивних басейнів якнайкраща температура повітря + 27+28°С або трохи нижче. Такі рекомендації лікарів - підтримувати температуру повітря приблизно на 1°с вище за температуру води. При такій різниці температур людям, плаваючим в басейні, комфортно, а випаровування вологи мінімально. Таким чином, питання про систему кондіциніюванія басейнів є гострим інженерним завданням, Нами розглянуто створення мікроклімату в басейну торгівельного центру «City Center» з розробкою системи осушення повітря. Ключові слова: системи кондиціювання, басейн, параметри повітря, осушення , волога, випаровування.
- ДокументПроект системи кондиціювання повітря кінотеатру на 100 місць, м. Чорноморськ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Зорін Георгій ЮрійовичДипломний проєкт складається з: 92 сторінок тексту з додатками, 7 рисунків, 4 таблиць,19 посилання на літературні джерела. В роботі розроблене комплексне вирішення завдання кондиціювання об'єкта для кінотеатру на 100 місць. В якості установки кондиціюування повітря з застосуванням центрального кондиціонеру фірми ВЕЗА 80 . Була спроектована система повітророздачіі -розподільник повітря марки АРКТОС. В якості системи постачання холодною водою в літніх умовах обраний чиллер фірми TRANE. Розрахований повітронагрівач, повітроохолоджувач, зволожувач, холодильна машина та випарник. Розглянуте автоматизоване проектування системи кондиціювання повітря.. Розглянутий нестаціонарна теплопередача та написана програма в МАТКАD Ключові слова: система кондиціювання, повітророзподілення, витрата повітря, повітроохолоджувач, повітронагрівач, зволожувач, фільтри
- ДокументПроект системи кондиціювання повітря ігрових кімнат дитячого закладу з бомбосховищем, м. Миколаїв(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Косенко Ростислав ЕдуардовичДипломний проєкт складається з: 81 сторінки тексту, 6 рисунків, 3 таблиці, 17 посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про розробку системи життєзабезпечення їдальні на 50 місць дошкільного навчально-виховного комплексу «Зірка», в м.Миколаїв. Це основна задача, яка полягла в основу написання цієї роботи. В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи життєзабезпечення; розрахунок повітряного фільтра, системи розподілу повітря та систем вентиляції. Ключові слова: системи кондиціювання, теплопритоки, система життєзабезпечення.
- ДокументПроект системи кондиціювання поліграфічного цеху «Міст» площею 130 м. кв., м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Каблаш Володимир ПавловичДипломний проєкт складається з: 75 сторінки тексту, 12 рисунків, 7 таблиці, 17 посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про розробку системи життєзабезпечення інфекційної лікарні, в м.Миколаїв. Це основна задача, яка полягла в основу написання цієї роботи. В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи життєзабезпечення; підбір фільтраті та рівномірний розпділ повітря, системи розподілу повітря та систем вентиляції. Ключові слова: системи кондиціювання, теплопритоки, система життєзабезпечення, лікарня, фільтрація .
- ДокументПроект системи кондиціювання та вентиляції повітря Foodсоrty торгівельного центру Citu-центру, м. Одеси(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Іовіна Тетяна ВолодимирівнаКваліфікаційна рбота складається з: 77-сторінок тексту, 12-рисунка, 7- таблиць,11 посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про проектування системи кондиціонування для другого поверху торгівельного центру «City Center» з розробкою системи повітророзподілення, що знаходиться у місті Одеса. Це основна задача, яка полягла в основу написання цієї роботи. В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для систем кондиціювання. Ключові слова: системи кондиціювання, центральна система, параметри повітря, теплопритоки, вентиляція.
- ДокументПроект системи кондиціювання та вентиляції повітря готелю «Акваріум» м. Одеса з бомбосховищем(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Дубенко В’ячеслав СергійовичКваліфікаційна робота бакалавра складається з: 67-сторінок тексту та додатків 12-рисунків, 3-таблиці, 27 посилань на літературні джерела У даній науковій роботі йде мова про проект системи кондиціювання повітря для бомбосховища залів та номерів готелю з покращенною системою фільтрації. В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; розрахунок повітряних фільтрів; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи кондиціювання повітря для бомбосховища. Ключові слова: системи кондиціювання, теплопритоки, фільтрація, бомбосховище, вологовмістний, комплексна мультизональна VRF система.
- ДокументПроект системи кондиціювання та вентиляції повітря для виставкового центру площею 1040 кв. м у м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2024) Кузьменко Руслан ОлександровичВ кваліфікаційній роботі вирішено задачу розробки системи кондиціювання та вентиляції повітря для виставкового центру. Будівля виставкового центру складається з одного поверху та розташована у м. Одеса. Площа виставкового центру складає 1040 кв.м. У холодний період року температурний режим tп=18-22°С і відносній вологості повітря приміщення φп=40-60%. У теплий період року температурний режим tп=22-24°С і відносній вологості повітря примішення φп=40-60%. В якості холодильного агента було прийнято хладон R407С. Система кондиціювання спроектованого центру – централізована. Підібрано теплоізоляційну конструкцію на основі плит екструдованого полістиролу, і, виходячи з повного теплвого навантаження приміщень, розраховано сумарні теплопритоки. За цими даними та проведеним тепловим розрахунком підібрані компресорні агрегати фірми Bitzer, теплообмінні апарати фірми AlfaLaval. Ключові слова: виставковий центр – температурний режим – чиллерфанкойл − хладон
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції повітря 4 поверху другого навчального корпусу ВСП «ОТФК ОНТУ»(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) КУРИЛЕНКО ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧВ роботі розроблено проект системи кондиціювання і вентиляції повітря другого (ІІ) навчального корпусу 4 поверху Відокремленого структурного підрозділу «Одеський технічний фаховий коледж Одеського національного технологічного університету», м. Одеса. Актуальність теми ґрунтується на забезпеченні допустимих параметрів мікроклімату в приміщеннях. Систему вентиляції вибирають в залежності від району будівництва, теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій та типу будівлі. Система вентиляції навчального корпусу повинна відповідати вимогам економічності, гігієнічності та безпечності в пожежному відношенні. Метою даної роботи є: − забезпечення комфортних умов мікроклімату в приміщеннях навчального корпусу; − вибір і обґрунтування схеми організації повітрообміну та кількості припливних і витяжних систем в споруді; − підбір вентиляційного обладнання та перерізу трубопроводів для витяжних і припливних систем вентиляції; − збільшення економії теплоенергії. Завданням даної роботи є: − зібрати вихідні дані; − розробити техніко-економічне обґрунтування вибраної системи; − виконати розрахунок повітрообміну приміщень; − підібрати еквівалентні перерізи трубопроводів системи вентиляції та визначити втрати тиску; − підібрати вентиляційне обладнання; − визначити заходи з охорони праці та безпеки.
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції спортивного центру площею 120 м.кв. для міста Ізмаїл(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Васильєв Денис ОлександровичКомфортне кондиціонування повітря зародилося в 1919р. Протягом наступних 10 років установки з механічним охолодженням застосовувалися в кінотеатрах, універсальних магазинах, ресторанах, готельних номерах . Широке поширення кондиціонування повітря в багатокімнатних будинках отримало тільки після другої світової війни. Після війни для великих багатокімнатних будинків стали застосовувати двох трубні системи з місцевими вентиляторами і ежекційними кондиціонерами. Однак двотрубні системи можуть подавати одночасно у всі кондиціонери або лише холодну, або тільки гарячу воду. Тим часом у ряді випадків, особливо навесні і восени, потрібна подача в одні кондиціонери холодної, а в інші - гарячої води. Це призвело до створення трьох і чотирьох трубних систем з вентиляторними або ежекторний місцевими кондиціонерами, а також двоканальної, системи із змішуванням холодного і теплого повітря . Іноді з метою зниження експлуатаційних витрат у цих системах застосовували центральні теплові насоси для отримання холоду і гарячої води. Як тільки випуск автономних кімнатних віконних кондиціонерів був відновлений після війни, вони стали найбільш популярні, особливо з появою герметичних компресорів. На початку п'ятдесятих років були розроблені моделі внутрішньосистемних кімнатних кондиціонерів для багатоквартирних будинків і мотелів.
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції супермаркету «Сільпо», площею 140 м.кв., м. Чорноморськ(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2022) Рахімов Руслан РустамовичКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) параметрів повітряного середовища, найсприятливіших для роботи персоналу та обладнання. Метою даного дипломного о проекту є розробка СКП для супермаркету «Сілльпо», який розташован в м. Черноморськ. В останні роки супермаркети майже повністю замінили звичайні магазини за рахунок того, що мають низку переваг: більші площі, велике різноманітніття товару як продовольчого, так і не продовольчого, а також багато холодільників різних типів і призначень задля запеспечення усіма необхідними потребами товару і покупця відповідно. В першу чергу, заходячи в супермаркет з вулиці, і не має значення влітку або взимку, нас зустрічає комфортна температура, вологість та інші параметри, над якими ми не замислюємось, але без врахування яких нам було б дуже важко знаходитись в подібних місцях. Те саме стосується і працівників супермаркету, адже тривала дія несприятливих метеорологічних умов у купі з робочими навантаженнями значно погіршує самопочутя, порушує стан здоров’я і тим самим знижує продуктивність праці, що непримінно відіб’ється на зниженні прибутку торгівельної мережі. Також ми не повинні забувати, що як і будь-який магазин, супермаркет торгує товаром, що, нажаль, має свої терміни та умови зберігання і власники забо’язані задовільняти ці вимоги. Супер- та гігамаркети завжді поділені на зони і це не спроста, адже у кожній зоні міститься своя категорія товару з власними вимогами до стану повітря навколо і це вже не кажучи про рибну зону, що на відміну від інших виділяє свої запахи, які роблять погану рекламу і також мають бути якось усунені.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »