141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 5 з 43
  • Документ
    Дослідження та визначення роботи електроприводу шеретуючого обладнання в процесі підготовки олійної сировини
    (ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Орел Андрій
    В роботі розрахована потужність приводного двигуна. Здійснена перевірка за перевантажувальною здатністю. За результатами розрахунку вибрана система «частотний перетворювач – асинхронний двигун змінного струму». Розраховані та побудовані механічні характеристики для режимів роботи, розроблена функціональна схема електропривода. Проведено дослідження модернізованої СУЕП шляхом моделювання в середовищі Matlab, а також перевірка на стійкість та якість. Проведений техніко-економічний розрахунок системи електропривода. Розроблені заходи з електробезпеки та охороні праці.
  • Документ
    Розробка та вдосконалення роботи електроприводу живильників пилу парового котлоагрегату
    (ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Васильченко Микола
    В кваліфікаційній роботі наведено опис автоматизованого електроприводу живильників пилу парового котлоагрегат, галузь застосування та його конструктивні особливості. Були сформульовані вимоги до електроприводу, розраховані навантаження та обраний двигун привода живильників вугільного пилу. В роботі було обґрунтовано вибір системи електроприводу «перетворювач частоти–асинхронний двигун», розглянуті закони управління за допомогою перетворювача частоти та обраний закон управління. Проведені розрахунки електричних параметрів схеми заміщення двигуна. Було виконане моделювання перехідних процесів в двигуні при прямому пуску та в комплекті з перетворювачем частоти, побудовані механічні та електромеханічні статичні характеристики. Розраховано економічний ефект модернізації даної установки, приведені заходи з охорони праці та техніки безпеки.
  • Документ
    Дослідження та вдосконалення енергоефективності частотного електроприводу гвинтового компресора
    (ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Циганков Віталій
    В роботі описана робота поршневих і гвинтових повітряних компресорів та їх достоїнства та недоліки. Обґрунтована актуальність теми, обраний об’єкт та ціль модернізації електропривода гвинтового компресора. Приведена технічна характеристика компресора гвинтового повітряного компресора. Розрахована потужність двигуна та обраний перетворювач частоти для електропривода гвинтового повітряного компресора системи ПЧ-АД. Розроблені математичні моделі електропривода компресора до і після його модернізації у середовищі MATLAB/Simulink та приведені результати модулювання. Описана організація та технологія монтажу, ремонту і обслуговування електропривода гвинтового повітряного компресора та техніка безпеки і охорони праці. Модернізація електропривода компресора дозволяє плавно і дистанційно регулювати його продуктивність та тиск повітря зміною частоти обертання його двигуна і зменшити питомі витрати електроенергії. Економічний ефект від модернізації електропривода компресора складає 115 тис. грн./рік, строк окупності 1,3 роки. Модернізація електропривода компресора технічно і економічно доцільна та пропонується для впровадження на підприємствах України.
  • Документ
    Дослідження та вдосконалення роботи електроприводу обладнання для первинної очистки ріпакової олії
    (ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Апреленко Володимир
    В роботі розрахована потужність приводного двигуна. Здійснена перевірка за перевантажувальною здатністю. За результатами розрахунку вибрана система «частотний перетворювач – асинхронний двигун змінного струму». Розраховані та побудовані механічні характеристики для режимів роботи, розроблена функціональна схема електропривода. Для перевірки модернізованої СУЕП проведене моделювання в середовищі Matlab, а також перевірка на стійкість та якість. Проведений техніко-економічний розрахунок системи електропривода. Розроблені заходи з електробезпеки та охороні праці.
  • Документ
    Дослідження та вдосконалення роботи електроприводу вагоноперекидача
    (ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Тимофєєв Олексій
    У кваліфікаційній роботі описано автоматизований електропривод вагоноперекидача, області його застосування та конструктивні особливості. Сформульовано вимоги до електроприводу, розраховано навантаження та обрано двигун для приводу вагоноперекидача. Вибрано систему електроприводу «перетворювач частоти - асинхронний двигун», обрано та досліджено закон керування за допомогою перетворювача частоти. Розраховано електричні параметри схеми заміщення двигуна. Змодельовано перехідні процеси двигуна при прямому пуску та в комбінації з перетворювачем частоти, побудовано механічні та електромеханічні статичні характеристики. Розраховано економічний ефект від модернізації електроприводу вагоноперекидача та наведено заходи з охорони праці та техніки безпеки.