141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 43
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- Документ«Аналіз методів підвищення ефективності використання сонячної енергії вбіоенерготехнологіях із застосуванням мікроводоростей»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Пономарьов КирилоКваліфікаційна робота магістра присвячена вивченню сучасного стану розробок в новітньому напрямку розвитку біоенергетики: використанню мікроводоростей. Зроблено огляд теоретичних основ виробництва біопалива з мікроводоростей. Розглянуто стан технологій для отримання біопалива з мікроводоростей і проаналізована їх ефективність. Проведено порівняльний аналіз сучасних технологій культивування мікроводоростей і розрахунок параметрів біореактору. Розроблено працездатну конструкцію експериментальної установки для моделювання і дослідження процесів у фотосинтезуючему колекторі сонячної енергії з використанням мікроводоростей.
- ДокументАналіз, розробка та моделювання фотоелектротеплового колектора сонячної енергії для застосування на півдні України(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Макаров Руслан ЄвгеновичДипломний проект складається з: 98 сторінок тексту, 25 рисунків, 13 таблиць, 48 посилань на літературні джерела. В роботі проведений аналіз фотоелектричного/теплового сонячного колектора. Складена система інтегрованого фотоелектричного/теплового (BIPVT). Розглянуті фотоелектричні технології перетворювання сонячного випромінювання на електрику. Наведена концепція фотоелектричного/теплового колектора PV/T. Визначені теплові характеристики теплофотоелектричного модуля. Сформульована методологія фотоелектричного/теплового сонячного колектора для інтеграції будівлі. Визначені техніко-економічні показники системи електропостачання на основі сонячної енергетики. Представлений розділ охорони праці, техніки безпеки та професійної етикі. Сформульовані заходи безпеки при роботі з сонячними панелями та батареями.
- ДокументГібридна сонячна електростанція як джерело електропостачання приватного будинку(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Рафальський Ярослав ОлександровичВ кваліфікаційній роботі магістра проаналізовані різні типи сонячних фотовольтажних електростанцій з точки зору забезпечення електропостачання приватного будинку. Особливо це важливо в період війни і можливості довготривалої відсутності світла. Гібридна сонячна електростанція не залежить від перебоїв подачі електроенергії в мережі, їй не загрожує повний розряд акумуляторних батарей, тому що в таких електростанціях передбачена можливість дозарядити акумулятори, використавши енергію з мережі або від паливного генератора. Таким чином спорудження гібридних СЕС дозволяє, крім можливості продажу електрики в державну мережу, бути повністю незалежним від неї. Кваліфікаційна робота магістра містить такі розділи: Вступ. 1 Сонячні електростанції (СЕС) для приватного будинку – шлях до енергонезалежності. 2 Типи сонячних електростанцій. 3 Технічні рішення проєкту. 4 Компонування схеми СЕС і вибір обладнання. 5 Термін окупності СЕС. 6 Охорона праці при обслуговуванні СЕС. 7 Висновки. Література.
- ДокументДослідження альтернативних електроенергетичних систем з нерухомими вітрогенераторами(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Абу Халіль Кассем"Кваліфікаційна робота присвячена вивченню сучасного стану розробок в новітньому напрямку розвитку вітрової енергетики: нерухомих вітрогенераторів, що здатні перетворювати енергію вітру безпосередньо у енергію постійного електричного струму, а також розвитку теорії і моделюванню таких вітрогенераторів. Проаналізовано різні типи нерухомих вітрогенераторів, наведені дані по методам створення потоків заряджених частинок та іх взіємодії з вітровим потоком і генератором. Описано теоретичні засади розрахунку нерухомих вітрогенераторів та проведено оціночні розрахунки для різних умов. Вперше зроблено висновок, що нерухомі вітрогенератори, що використовують статичний заряд між генератором і заземленням, з точки зору перетворення енергії еквівалентні класу вітрогенераторів, що використовують силу опору вітрового потоку. Також вперше був отриманий теоретичний максимум ККД нерухомих вітрогенерторів. Наведено практичні рекомендації щодо створення лабораторного стенду для вивчення і вдосконалення нерухомих вітрогенераторів, а також рекомендації стосовно доцільності іх використання у системах відновлюваної енергетики. Обсяг пояснювальної записки: 134сторінок, 88 рисунків, 13 таблиць, 45 джерел інформації. "
- ДокументДослідження впливу прозорого покриття на ефективність роботи повітряного сонячного колектору з модифікованим абсорбером(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Єрохін, Дмитро"Використання відновлюваних джерел енергії є одним з магістральних напрямків підвищення енергоефективності та екологічності існуючих технологій сушіння зерна. Створення на базі існуючого силосу сонячного підігрівача повітря, який потім направляється безпосередньо в топку, створює додаткову можливість економії викопного палива. Впровадження сонячних підігрівачів повітря на елеваторах потребує наукового вивчення і вибору ефективних інженерних рішень. В роботі розроблена та створена експериментальна установка для дослідження ефективності сонячних повітряних колекторів. Проведено випробування експериментальної установки. Намічені шляхи застосування установки та ії можливого вдосконалення. Проведена низка експериментальних досліджень ефективності роботи сонячного підігрівача повітря з прозорими покриттями з різних матеріалів: скло, полікарбонат, полістирол та інші. Надані рекомендації по використанню досліджених матеріалів та по вивченню проблеми прозорого покриття у майбутнему. Зроблено висновок, що використання покриття зі специфічною матовою поверхнею в умовах значної долі розсіяного сонячного випромінювання підвищує ефективніть роботи сонячного колектора. Обсяг пояснювальн"
- Документ«Дослідження динаміки роботи вітрогенератора при аварійному короткому замиканні»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Григор’єва НаталіяВраховуючи курс України на перебудову енергетичного сектору в напрямку "зеленої" енергетики, організація та функціонування енергетичного ринку виступає ключовим питанням. Забезпечення сталого видобутку електрики застосуванням відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) і без значних перерв в її постачанні внаслідок виникнення аварійних режимів у електричній мережі є актуальним питанням. Галузь застосування - альтернативна вітроенергетика. Об'єкт дослідження - математична модель синхронного генератора у стані аварійного короткого замикання його трифазної обмотки, розташованої на статорі. Предмет дослідження - віторогенераторна електрична станція. Мета роботи - виконати аналіз роботи генератора повітряної установки в аномальних умовах, а саме, у частині можливих аварійних коротких замикань на вихідних затискачах синхронного вітрогенератора, які виникають при порушенні кабельної електричної мережі, що приєднує його до випрямлячів ділянки прийому виробленої електрики. В роботі виконано моделювання задач: розрахунку швидкості і тиску повітря, яке оббігає лопать генератора - на підставі рішення задачі Нав'є - Стокса, щодо встановлення його ефективного кута нахилу при зміні швидкості повітря; визначення струмів короткого замикання у мережі живлення до якої приєднано генератор на ділянці віддаленої від генератора та безпосередньо біля генератора; визначень струмів короткого замикання на самому генераторі у двох режимах його роботи - на холостому ходу і під час навантаження. Розрахунки довели, що аварійні режими не є критичними для його роботи, а для забезпечення його цілісності, достатньо найпростішого диференційного захисту із застосуванням трансформаторів струму. Додатково виконано моделювання перехідного процесу у розподільному трансформаторі, що дозволить встановити передаточний коефіцієнт усього ланцюга генератор - мережа живлення. Матеріали досліджень є корисними у навчальному процесі при підготовці фахівців відповідного профілю.
- ДокументДослідження методів інтенсифікації процесів теплообміну при конденсації озонобезпечних холодоагентів в теплообмінних апаратах холодильних та теплонасосних установок(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Іванов Володимир ВалерійовичМагістерська робота присвячена розробці експериментальної установки, яку передбачається використовувати для дослідження методів інтенсифікації процесів теплообміну під час конденсації озонобезпечних холодоагентів у теплообмінних апаратах холодильних та теплонасосних установок. Розроблено експериментальну установку з порядком проведення експерименту, а також розроблено методику обробки експериментальних даних і методику обробки похибки експериментальних даних. Результати роботи можуть бути використані для розробки реального інвестиційного проєкту по впровадженню конденсатора холодильної установки, з поліпшеними характеристиками теплообміну, у промислове виробництво, а також в освітніх цілях.
- Документ«Дослідження перспективних автономних систем опалювання будинків з інтегрованими фотоелектричними колекторами сонячної енергії»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Осадчук ПетроМетою проекту є обґрунтування розрахунковим шляхом доцільність енергонезалежного будинку на основіі інтегрованих фотоелектричними колекторами сонячної енергії. В роботі проведено дослідження основних альтернативних джерел енергії: низько потенційна теплова енергія, енергія Сонця та енергія вітру, наведено теоретичне обґрунтування будівництва житла з фотоелектричними сонячними колекторами та додатковими альтернативними джерелами енергії; обґрунтовано використання альтернативних джерел енергії при проектуванні об'єктів житлово-цивільного призначення (на прикладі житлового будинку); наведено екологічне обґрунтування будівництва економу та виконаний економічний аналіз застосування нетрадиційних джерел енергії для сучасних будинків.
- ДокументДослідження потенціалу та шляхів впровадження технологій агровольтаїки і біоенергетики на винзаводах з повним циклом виробництва(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Шипаєв, Данило"Кваліфікаційна робота присвячена вивченню ресурсної бази і перспектив впровадження відновлюваної енергетики у виноградарстві та виноробстві. Проаналізовано технологічно обумовлені потокі відходів біомаси при вирощуванні та переробці винограду, зроблено висновки про якість біомаси з позицій біоенергетики, запропоновано шляхи її ефективного використання. Проведено оцінку потенціалу агрофотовольтаїки на виноградних плантаціях в умовах Півдня України. Зроблено висновок про перспективність і дуже високу ефективність розробки і впровадження проектів агровольтаїки у виноградарстві. На прикладах декількох виноробних підприємств Одеської області показано, що технології комплексного використання відновлюваних джерел енергії, в першу чергу комбінації агровольтаїки з виробленням твердих біопалив, є перспективними і економічно доцільними в першу чергу для винзаводів з повним циклом виробництва. "
- Документ«Дослідження просторового розподілу відновлюваних джерел енергії та його впливу на енергетичну систему Одеського регіону»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Ворнік АртурКваліфікаційна робота магістра присвячена визначенню ефективності впровадження відновлювальних джерел енергії в Одеському регіоні та їх впливу на енергетичну систему. Проведений аналіз потужності електроенергії, що виробляється за рахунок нетрадиційних джерел енергії. Отримані загальні відомості щодо зеленої енергетики Одещини. Визначені існуючі проекти використання в Одесі та в Одеській області відновлювальних джерел енергії. Здійснено дослідження ефективності використання відновлювальних джерел для різних промислових застосувань, зокрема – вітроенергетики, сонячної енергії, теплових насосів, ґрунтуючись на існуючої номенклатурі комплектуючих для відповідних установок. Представлено дослідження результатів розробки вітроустановки для гарячого водопостачання сезонного споживача. Розглянута ефективність поєднання ТНУ з відновлюваними джерелами енергії. Проведено дослідження системи електрообігріву теплиці з використанням сонячної енергії в ТОВ агрофірми «Мрія» Біляївського району. Доведена економічна ефективність використання відновлювальних джерел енергії.
- ДокументДослідження та вдосконалення автоматизованого електроприводу дутьового вентилятора котельного агрегату(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Перлей ВалентинУ кваліфікаційній роботі описаний автоматичний електропривод дутьового вентилятора водогрійного котла і його конструктивні особливості. Сформульовані вимоги до електроприводу, розраховане навантаження і обраний приводний двигун вентилятора. Обгрунтований вибір системи електроприводу «перетворювач частоти-асинхронний двигун з короткозамкненим ротором», розглянуті існуючі закони управління двигунами з використанням перетворювача частоти і обраний векторний закон регулювання. Виконаний розрахунок електричних параметрів схеми заміщення двигуна. Побудовані механічні та статичні характеристики асинхронного електроприводу та виконані дослідження перехідних процесів при прямому пуску та частотно-керованому в комплекті з перетворювачем частоти за векторним законом. Розраховані економічний ефект від модернізації приводу і термін окупності.
- ДокументДослідження та вдосконалення автоматизованого електроприводу живильного насосу парового котла(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Андрєшков АртемРозроблені вимоги до модернізації електропривода відцентрового живильного насоса парового котла для плавного регулювання його продуктивності. Розрахована потужність двигуна, вибрані апарати управління і захисту схеми управління електропривода насоса. Обґрунтовано застосування перетворювача частоти в системі управління електропривода живильного насоса парового котла, розроблена схема автоматичного управління насоса з використанням перетворювача частоти. Розрахоані параметри схеми заміщення асинхронного двигуна, проведено моделювання роботи електропривода при прямому пуску і плавному пуску з частотним регулюванням в пакеті моделювання Matlab-Simulink. Проведено аналіз динамічних властивостей електроприводу насосної установки парового котла. Розрахована економічна ефективність від модернізації електропривода живильного насоса парового котла.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу барабанної сушарки для соняшника(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Павлюк ОлександрВ роботі виконані: теоретичне обґрунтування, моделювання і розрахунки регульованого асинхронного електропривода, що забезпечують його високі техніко-економічні, енергетичні, експлуатаційні й технологічні показники. Розроблений і досліджений частотно-регульований електропривод барабанної сушарки для обробки насіння соняшника. Розроблена імітаційна модель перетворювача напруги й запропонований алгоритм його роботи. Показана можливість підвищення енергетичної ефективності при використанні перетворювача напруги в порівнянні з традиційним прямим підключенням асинхронного двигуна до електричної мережі. Розраховані економічна ефективність та час окупності модернізованого електроприводу.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу вантажно-пасажирських ліфтів житлового будинку(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Довганьов МихайлоВ роботі описані технічні характеристики вантажних і пасажирських ліфтів, обґрунтована актуальність теми. Описана конструкція і технічні характеристики вантажно-пасажирського ліфта, розрахована кінематична схема ліфта, потужності двигуна і перетворювача частоти для електропривода ліфта. Розроблена математична модель електропривода вантажно-пасажирського ліфта у середовищі MATLAB Simulink і результати модулювання його роботи на ЕОМ. Приведений розрахунок економічної ефективності від модернізації електропривода вантажнопасажирського ліфта. Приведені висновки і рекомендації за прийнятими в роботі рішеннями.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу вентилятора процесу сушки цукру(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Кузьмін ДмитроКваліфіційна робота присвячена дослідженню електроприводу вентилятора процесу сушки цукру в псевдорозрідженому шарі. В роботі розглянуто питання: аналіз різних типів сушильних апаратів для сушки цукру; установки для сушки цукру в псевдорозрідженому шарі; вибрано вентилятор; розрахована потужність і вибрано двигун вентиятора для сушарки цукру в псевдорозрідженому шарі; розраховані в програмі Mathcad штучні механічні характеристики двигуна при роботі на різних частотах; вибрано перетворювач частоти ; проведено дослідження системи електроприводу на електронній моделі. В економічній частині розраховано термін окупності.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу верстату намотування дроту в котушки(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Карбовський СтаніславВ магістерській роботі описані верстати для намотування дроту на котушки. Приведена характеристика електропривода намотувального верстату; розраховані параметри котушки, діаграми навантаження, динамічні моменти, вибрана потужність і тип двигуна, механічні характеристики електроприводу. Описана система управління електроприводом, вибрано перетворювач частоти управління двигуном, приведена схема електропривода верстата з частотним перетворювачем. Розроблена модель частотного електропривода верстата у середовищі MATLAB Simulink та приведені результати досліджень її роботи . В економічній частині приведено економічний ефект від модернізації електропривода верстата та строк окупності.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу відцентрової дробарки виноградної мезги(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Афонічкін ОлегВ роботі описана технологія переробки винограду для виготовлення виноматеріалів та описана конструкція виноградної відцентрової лопатної дробаркигребневідділювача типу ЦДГ-30. Розрахована потужність асинхронного двигуна з короткозамкненим ротором, вибрана його потужність і тип . Розроблений частотний електропривод дробарки си, що дозволило виключити з її кінематичної схеми коробку передач та повільно і дистанційно регулювати частоту обертання ротора в діапазоні 250…500 об./хв. Приведена електрична принципова схема частотного електропривода. Приведені результати моделювання прямого пуску двигуна дробарки і пуску з перетворювачем частоти. Розрахований економічний ефект від електропривода виноградної дробарки та строк окупності капітальних витрат.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу головного руху мостового крану(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Малиневський ОлександрВ кваліфікаційній роботі магістра розроблений електропривод переміщення мостового крана за системою «провідний-ведений». Обгрунтована технічна та економічна доцільність заміни релейно-контакторної системи управління реостатами у колі роторів асинхронних двигунів з фазним ротором на систему управління з синхронізованими перетворювачами частоти індивідуальних приводів. Наводена загальна характеристика мостового крану; наведені розрахунки навантажень і вибір потужностей приводних двигунів; обгрунтований вибір системи електроприводу; описаний принцип дії системи синхронізованого електроприводу в режимі «провідний-ведений»; вибраний перетворювач частоти, що може синхронізувати роботу кількох електроприводів переміщення крану, наведені його технічні характеристики; виконані дослідження системи управління електроприводом на імітаційній моделі в програмнму середовищі Matlab-Simulink-SimPowerSysnev.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу конвеєра сушарки овочів та фруктів(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Фелонюк ДмитроВ кваліфікаційній роботі магістра зроблено опис конструкції сушарки і особливості її експлуатації; обґрунтувано вибір системи електроприводу у вигляді електричного вала; розраховано і вибрано потужності двигунів; приведена схема електричного валу; вибрано перетворювач частоти; розроблена електронна модель електроприводу і проведено дослідження системи управління електроприводом на електронній моделі. Приведена економічна частина та техніка безпеки при експлуатації електроприводу.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу норії у процесі підготовки сировини для отримання соняшникової олії(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2023) Талалаєв МаксимВ роботі розрахована потужність приводного двигуна. Здійснена перевірка за перевантажувальною здатністю. За результатами розрахунку вибрана система «частотний перетворювач – асинхронний двигун змінного струму. Розраховані та побудовані механічні характеристики для режимів роботи, розроблена функціональна схема електропривода. Проведено дослідження модернізованої СУЕП шляхом моделювання в середовищі Matlab, а також перевірка на стійкість та якість. Проведений техніко-економічний розрахунок системи електропривода. Розроблені заходи з електробезпеки та охороні праці.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »