141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 43
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументМоделювання енергоефективних режимів інтеграції систем сонячного теплопостачання у підстанції котеджних комплексів(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) МИХАЙЛОВ, Артем"Магістерська дисертація «Моделювання енергоефективних режимів інтеграції систем сонячного теплопостачання у підстанції котеджних комплексів» являє собою дослідження та розробку комплексу заходів з розвитку систем енергетичного менеджменту, спрямованих на підвищення ефективності використання сонячного теплопостачання у сучасних котеджних комплексах. Актуальність теми полягає в вивченні проблем енергозбереження та теплоефективності, ефективного використання ресурсів. Метою роботи є моделювання теплотехнічних характеристик з подальшою можливістю модернізації відповідних систем сонячного теплопостачання. Наукова новизна одержаних результатів полягає у розвитку методів оцінювання, моніторингу, порівняння та аналізу показників ефективності житлових будівель за допомогою програмної бібліотеки Carnot. Отримані результати, запропоновані методики та підходи можуть використовуватись для термодинамічного аналізу. Матеріали магістерської дисертації можуть бути використані при підготовці і викладанні дисциплін для студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». "
- ДокументДослідження потенціалу та шляхів впровадження технологій агровольтаїки і біоенергетики на винзаводах з повним циклом виробництва(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Шипаєв, Данило"Кваліфікаційна робота присвячена вивченню ресурсної бази і перспектив впровадження відновлюваної енергетики у виноградарстві та виноробстві. Проаналізовано технологічно обумовлені потокі відходів біомаси при вирощуванні та переробці винограду, зроблено висновки про якість біомаси з позицій біоенергетики, запропоновано шляхи її ефективного використання. Проведено оцінку потенціалу агрофотовольтаїки на виноградних плантаціях в умовах Півдня України. Зроблено висновок про перспективність і дуже високу ефективність розробки і впровадження проектів агровольтаїки у виноградарстві. На прикладах декількох виноробних підприємств Одеської області показано, що технології комплексного використання відновлюваних джерел енергії, в першу чергу комбінації агровольтаїки з виробленням твердих біопалив, є перспективними і економічно доцільними в першу чергу для винзаводів з повним циклом виробництва. "
- ДокументДослідження впливу прозорого покриття на ефективність роботи повітряного сонячного колектору з модифікованим абсорбером(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Єрохін, Дмитро"Використання відновлюваних джерел енергії є одним з магістральних напрямків підвищення енергоефективності та екологічності існуючих технологій сушіння зерна. Створення на базі існуючого силосу сонячного підігрівача повітря, який потім направляється безпосередньо в топку, створює додаткову можливість економії викопного палива. Впровадження сонячних підігрівачів повітря на елеваторах потребує наукового вивчення і вибору ефективних інженерних рішень. В роботі розроблена та створена експериментальна установка для дослідження ефективності сонячних повітряних колекторів. Проведено випробування експериментальної установки. Намічені шляхи застосування установки та ії можливого вдосконалення. Проведена низка експериментальних досліджень ефективності роботи сонячного підігрівача повітря з прозорими покриттями з різних матеріалів: скло, полікарбонат, полістирол та інші. Надані рекомендації по використанню досліджених матеріалів та по вивченню проблеми прозорого покриття у майбутнему. Зроблено висновок, що використання покриття зі специфічною матовою поверхнею в умовах значної долі розсіяного сонячного випромінювання підвищує ефективніть роботи сонячного колектора. Обсяг пояснювальн"
- ДокументДослідження альтернативних електроенергетичних систем з нерухомими вітрогенераторами(ОНАХТ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2021) Абу Халіль Кассем"Кваліфікаційна робота присвячена вивченню сучасного стану розробок в новітньому напрямку розвитку вітрової енергетики: нерухомих вітрогенераторів, що здатні перетворювати енергію вітру безпосередньо у енергію постійного електричного струму, а також розвитку теорії і моделюванню таких вітрогенераторів. Проаналізовано різні типи нерухомих вітрогенераторів, наведені дані по методам створення потоків заряджених частинок та іх взіємодії з вітровим потоком і генератором. Описано теоретичні засади розрахунку нерухомих вітрогенераторів та проведено оціночні розрахунки для різних умов. Вперше зроблено висновок, що нерухомі вітрогенератори, що використовують статичний заряд між генератором і заземленням, з точки зору перетворення енергії еквівалентні класу вітрогенераторів, що використовують силу опору вітрового потоку. Також вперше був отриманий теоретичний максимум ККД нерухомих вітрогенерторів. Наведено практичні рекомендації щодо створення лабораторного стенду для вивчення і вдосконалення нерухомих вітрогенераторів, а також рекомендації стосовно доцільності іх використання у системах відновлюваної енергетики. Обсяг пояснювальної записки: 134сторінок, 88 рисунків, 13 таблиць, 45 джерел інформації. "
- Документ«Дослідження теплових акумуляторів з фазовим переходом в схемах опалення та ГВП»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Малайко НадіяКваліфікаційна робота присвячена дослідженню теплових акумуляторів (ТА) з фазовим переходом з добовим ресурсом для системи опалення та гарячого водопостачання котеджу. В оглядовій частині проекту розглянуто типи теплових акумуляторів, які застосовуються в сучасних системах опалення та ГВП, та теплоакумулюючі матеріали (ТАМ) для них. Показано, що ТА з фазовим переходом за своїми масогабаритними та експлуатаційними характеристиками беззаперечно переважають ємнісні ТА. Застосування в якості ТАМ парафіну, яким наповнені елементи насипної насадки теплоакумулятора, знімає проблему нерівномірності плавлення (застигання) ТАМ.
- Документ«Розробка і дослідження автономної системи енергопостачання та життєзабезпечення для сімейного будинку в степовій зоні Одеської області»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Статєва ЄвгеніяКваліфікаційна робота магістра присвячена розгляду та розробці вигідної, актуальної та енергозберігаючої системи гарячого водопостачання та опалення типу «тепла підлога» для індивідуального односімейного будинку, використовуючи енергію Сонця. Оскільки вартість одного кубометра газу для споживача з кожним роком неухильно підвищується, у багатьох власників приватних будинків,які використовують газові котли для опалення та гарячого водопостачання,виникає питання: як мінімізувати витрати для приватного будинку. Одним із запропонованих способів вирішення цього питання є установка сонячних колекторів. Проект розроблявся та може бути реалізований для приватного котеджу в степовій зоні Одеської області. Для детального та максимального результату було розглянуто плани будинку та всієї території, розраховано головні параметри колектора, розраховано систему гарячого водопостачання, теплові втрати будинку, системи водяної та електричної теплої підлоги, спроектовано конструкцію плоского сонячного колектора, розглянуто виготовлення колектора штампуванням, а також його монтаж та встановлення. Також були порівняні та прораховані дві системи опалення «теплої підлоги», розглянуті переваги та недоліки плоских, вакуумних та фотоелектричних сонячних колекторів. Проведені розрахунки техніко-економічних показників, розглянуті питання охорони праці та цивільного захисту.
- Документ«Аналіз методів підвищення ефективності використання сонячної енергії вбіоенерготехнологіях із застосуванням мікроводоростей»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Пономарьов КирилоКваліфікаційна робота магістра присвячена вивченню сучасного стану розробок в новітньому напрямку розвитку біоенергетики: використанню мікроводоростей. Зроблено огляд теоретичних основ виробництва біопалива з мікроводоростей. Розглянуто стан технологій для отримання біопалива з мікроводоростей і проаналізована їх ефективність. Проведено порівняльний аналіз сучасних технологій культивування мікроводоростей і розрахунок параметрів біореактору. Розроблено працездатну конструкцію експериментальної установки для моделювання і дослідження процесів у фотосинтезуючему колекторі сонячної енергії з використанням мікроводоростей.
- Документ«Дослідження динаміки роботи вітрогенератора при аварійному короткому замиканні»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Григор’єва НаталіяВраховуючи курс України на перебудову енергетичного сектору в напрямку "зеленої" енергетики, організація та функціонування енергетичного ринку виступає ключовим питанням. Забезпечення сталого видобутку електрики застосуванням відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ) і без значних перерв в її постачанні внаслідок виникнення аварійних режимів у електричній мережі є актуальним питанням. Галузь застосування - альтернативна вітроенергетика. Об'єкт дослідження - математична модель синхронного генератора у стані аварійного короткого замикання його трифазної обмотки, розташованої на статорі. Предмет дослідження - віторогенераторна електрична станція. Мета роботи - виконати аналіз роботи генератора повітряної установки в аномальних умовах, а саме, у частині можливих аварійних коротких замикань на вихідних затискачах синхронного вітрогенератора, які виникають при порушенні кабельної електричної мережі, що приєднує його до випрямлячів ділянки прийому виробленої електрики. В роботі виконано моделювання задач: розрахунку швидкості і тиску повітря, яке оббігає лопать генератора - на підставі рішення задачі Нав'є - Стокса, щодо встановлення його ефективного кута нахилу при зміні швидкості повітря; визначення струмів короткого замикання у мережі живлення до якої приєднано генератор на ділянці віддаленої від генератора та безпосередньо біля генератора; визначень струмів короткого замикання на самому генераторі у двох режимах його роботи - на холостому ходу і під час навантаження. Розрахунки довели, що аварійні режими не є критичними для його роботи, а для забезпечення його цілісності, достатньо найпростішого диференційного захисту із застосуванням трансформаторів струму. Додатково виконано моделювання перехідного процесу у розподільному трансформаторі, що дозволить встановити передаточний коефіцієнт усього ланцюга генератор - мережа живлення. Матеріали досліджень є корисними у навчальному процесі при підготовці фахівців відповідного профілю.
- Документ«Дослідження перспективних автономних систем опалювання будинків з інтегрованими фотоелектричними колекторами сонячної енергії»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Осадчук ПетроМетою проекту є обґрунтування розрахунковим шляхом доцільність енергонезалежного будинку на основіі інтегрованих фотоелектричними колекторами сонячної енергії. В роботі проведено дослідження основних альтернативних джерел енергії: низько потенційна теплова енергія, енергія Сонця та енергія вітру, наведено теоретичне обґрунтування будівництва житла з фотоелектричними сонячними колекторами та додатковими альтернативними джерелами енергії; обґрунтовано використання альтернативних джерел енергії при проектуванні об'єктів житлово-цивільного призначення (на прикладі житлового будинку); наведено екологічне обґрунтування будівництва економу та виконаний економічний аналіз застосування нетрадиційних джерел енергії для сучасних будинків.
- Документ«Дослідження просторового розподілу відновлюваних джерел енергії та його впливу на енергетичну систему Одеського регіону»(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Ворнік АртурКваліфікаційна робота магістра присвячена визначенню ефективності впровадження відновлювальних джерел енергії в Одеському регіоні та їх впливу на енергетичну систему. Проведений аналіз потужності електроенергії, що виробляється за рахунок нетрадиційних джерел енергії. Отримані загальні відомості щодо зеленої енергетики Одещини. Визначені існуючі проекти використання в Одесі та в Одеській області відновлювальних джерел енергії. Здійснено дослідження ефективності використання відновлювальних джерел для різних промислових застосувань, зокрема – вітроенергетики, сонячної енергії, теплових насосів, ґрунтуючись на існуючої номенклатурі комплектуючих для відповідних установок. Представлено дослідження результатів розробки вітроустановки для гарячого водопостачання сезонного споживача. Розглянута ефективність поєднання ТНУ з відновлюваними джерелами енергії. Проведено дослідження системи електрообігріву теплиці з використанням сонячної енергії в ТОВ агрофірми «Мрія» Біляївського району. Доведена економічна ефективність використання відновлювальних джерел енергії.
- ДокументАналіз, розробка та моделювання фотоелектротеплового колектора сонячної енергії для застосування на півдні України(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Макаров Руслан ЄвгеновичДипломний проект складається з: 98 сторінок тексту, 25 рисунків, 13 таблиць, 48 посилань на літературні джерела. В роботі проведений аналіз фотоелектричного/теплового сонячного колектора. Складена система інтегрованого фотоелектричного/теплового (BIPVT). Розглянуті фотоелектричні технології перетворювання сонячного випромінювання на електрику. Наведена концепція фотоелектричного/теплового колектора PV/T. Визначені теплові характеристики теплофотоелектричного модуля. Сформульована методологія фотоелектричного/теплового сонячного колектора для інтеграції будівлі. Визначені техніко-економічні показники системи електропостачання на основі сонячної енергетики. Представлений розділ охорони праці, техніки безпеки та професійної етикі. Сформульовані заходи безпеки при роботі з сонячними панелями та батареями.
- ДокументДослідження методів інтенсифікації процесів теплообміну при конденсації озонобезпечних холодоагентів в теплообмінних апаратах холодильних та теплонасосних установок(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Іванов Володимир ВалерійовичМагістерська робота присвячена розробці експериментальної установки, яку передбачається використовувати для дослідження методів інтенсифікації процесів теплообміну під час конденсації озонобезпечних холодоагентів у теплообмінних апаратах холодильних та теплонасосних установок. Розроблено експериментальну установку з порядком проведення експерименту, а також розроблено методику обробки експериментальних даних і методику обробки похибки експериментальних даних. Результати роботи можуть бути використані для розробки реального інвестиційного проєкту по впровадженню конденсатора холодильної установки, з поліпшеними характеристиками теплообміну, у промислове виробництво, а також в освітніх цілях.
- ДокументДослідження і перспективи впровадження концентраторів вітрової енергії та нерухомих вітрогенераторів в Одеській області(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Нуну Олександра ІванівнаВ проекті магістра проведені дослідження теоретичних та практичних питань, які необхідно враховувати під час проектування та створення реальної системи вітрогенератору. Вивчений принцип дії перетворювачів електростатичної енергії вітру; вивчені конструкця та принцип роботи актуальної системи EWICON. Проаналізована електрична поведінка системи EWICON через компоненти високої напруги, що дало можливість зрозуміти взаємодію між зарядженими краплями та вихідною потужністю. Досліджено ефективність роботи вітрогенератора з концентратором вітрового потоку. Сформулювані вимоги щодо техніці безпеки про роботі вітрогенераторів. Здійснено техніко-економічне обґрунтування проекту.
- ДокументЦілорічна система гарячого водопостачання з самозливними сонячними колекторами(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Капанадзе Дмитро ГригоровичВ кваліфікаційній роботі магістра проаналізовані різні способи захисту від закипання (замерзання) систем гарячого водопостачання з сонячними колекторами. Показано, що жоден з них не гарантує сонячні колектори від небезпечних режимів роботи. Як альтернатива запропонована технологія Drain Back на основі самозливних сонячних колекторів. Такий підхід дозволяє спростити і здешевити схему геліосистеми (виключається розширювальний бак, як теплоносій використовується вода), зменшити капітальні та експлуатаційні затрати на її функціонування, підвищити коефіцієнт заміщення. Кваліфікаційна робота магістра містить такі розділи: Вступ. 1 Способи боротьби з перегрівом у сонячних колекторах. 2 Технічні рішення проекту. 3 Геліосистема drain back. 4 Енергетичний баланс геліополя. 5 Розрахунок контуру циркуляції теплоносія і підбір основних його елементів. 6 Розрахунок економічної доцільності використання систем сонячного гарячого водопостачання.7 Охорона праці. Висновки. Література.
- ДокументРозробка, розрахунок та випробування прототипу повітряного колектора сонячної енергії для сушарок елеваторів України(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Беженар Ігор СергійовичКваліфікаційна робота складається з 113 сторінок, 26 рисунків, 4 таблиць, 22 посілань на джерела інформації. Використання відновлюваних джерел енергії є одним з магістральних напрямків підвищення енергоефективності та екологічності існуючих технологій сушіння зерна. Створення на базі існуючого силосу сонячного підігрівача повітря, який потім направляється безпосередньо в топку, створює додаткову можливість економії викопного палива. Впровадження сонячних підігрівачів повітря на елеваторах потребує наукового вивчення і вибору ефективних інженерних рішень. В роботі розроблена та створена експериментальна установка для дослідження ефективності сонячних повітряних колекторів. Проведено випробування експериментальної установки. Намічені шляхи застосування установки та ії можливого вдосконалення. Проведена низка експериментальних досліджень ефективності роботи сонячного підігрівача повітря з прозорими покриттями з різних матеріалів: скло, полікарбонат, полістирол та інші. Надані рекомендації по використанню досліджених матеріалів та по вивченню проблеми прозорого покриття у майбутнему. Зроблено висновок, що використання покриття зі специфічною матовою поверхнею в умовах значної долі розсіяного сонячного випромінювання підвищує ефективніть роботи сонячного колектора.
- ДокументРозробка перспективної біосонячної лабораторії з автономною системою енергозабезпечення(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Георгієш Євген МихайловичКваліфікаційна робота складається з: 88 сторінок тексту, 16 рисунків, 16 таблиць, 32 посилань на літературні джерела. В роботі виконана розробка проєкту діючої біосонячної лабораторії в автономному режимі з можливістю віддаленого спостереження та віддаленого керування процесом. В процесі проєктування вирішені наступні завдання: розроблена структурна схема пристрою для контролю параметрів мікроклімату, виконано підбір сучасних засобів для реалізації системи автоматичного керування мікрокліматом; проведені розрахунки та моделювання тепловитрат та теплопритоків в залежності від пори року; виконано підбір обладнання та проведені економічні розрахунки автономної системи енергозабезпечення.
- ДокументОптимізація системи забезпечення теплових режимів фотоелектротеплового (PV-T) колектора сонячної енергії_(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Притико СергійОстанні десятиліття світова сонячна енергетика розвивається високими темпами, сонячні електростанції стають частиною енергетичної інфраструктури багатьох країн. Розвиток сонячних технологій істотно впливає на економіку. Очікується, що в найближчі десятиліття сонячна енергетика стане стимулом для економічного розвитку країн та регіонів, які мають максимальний «сонячний» ресурс. Фотоелектричні теплові модулі (ФЕМ) є перетворювачами сонячної енергії. Область їх застосування досить широка і охоплює практично всі галузі промисловості, починаючи від сільського господарства та закінчуючи ракетнокосмічною технікою. Використання таких джерел має такі переваги: енергія, що використовується, постійно відновлюється і ресурси її не обмежені, виявляється незначний вплив на навколишнє середовище, внаслідок відсутності шкідливих викидів і відходів, характеризуються доступністю для населення. Однак відновлювані джерела мають значні недоліки, які не дозволяють використовувати їх для генерації високих потужностей. Головними недоліками цих джерел є низький ККД та залежність від географічних та кліматичних умов, а також рівня інсоляції (для фотоелектричних модулів). Метою роботи є оптимізація системи забезпечення теплових режимів фотоелектротеплового (PV-T) колектора сонячної енергії. 1. Вивчити фізико-технічні основи фотоелектричної сонячної енергетики. 2. Дослідити умови оптимізації теплових режимів фотоелектротеплового колектора сонячної енергії. 3. Проведести тепловий аналіз фотоелектричного теплового модуля, в програмному комплексі ANSYS. 4. Здійсненити аналіз експериментальних досліджень фотоелектричних теплових систем. 5. Провести розрахунок техніко-економічних показників системи електропостачання на основі сонячної енергетики.
- ДокументГібридна сонячна електростанція як джерело електропостачання приватного будинку(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Рафальський Ярослав ОлександровичВ кваліфікаційній роботі магістра проаналізовані різні типи сонячних фотовольтажних електростанцій з точки зору забезпечення електропостачання приватного будинку. Особливо це важливо в період війни і можливості довготривалої відсутності світла. Гібридна сонячна електростанція не залежить від перебоїв подачі електроенергії в мережі, їй не загрожує повний розряд акумуляторних батарей, тому що в таких електростанціях передбачена можливість дозарядити акумулятори, використавши енергію з мережі або від паливного генератора. Таким чином спорудження гібридних СЕС дозволяє, крім можливості продажу електрики в державну мережу, бути повністю незалежним від неї. Кваліфікаційна робота магістра містить такі розділи: Вступ. 1 Сонячні електростанції (СЕС) для приватного будинку – шлях до енергонезалежності. 2 Типи сонячних електростанцій. 3 Технічні рішення проєкту. 4 Компонування схеми СЕС і вибір обладнання. 5 Термін окупності СЕС. 6 Охорона праці при обслуговуванні СЕС. 7 Висновки. Література.
- ДокументТермоакумулювальні матеріали з фазовими переходами на основі нанофлюїдів і композиційних капілярно-пористих структур для сонячних енергетичних установок(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Чумаченко Олександр СергійовичЕфективна та надійна робота сонячних теплоенергетичних систем неможлива без застосування теромоакумуляторів. Перспективним напрямом є застосування в них як робочих тіл речовин з фазовими перетвореннями та введення до їх складу високотеплопровідних наноструктур. Важливою умовою при проектуванні термоакумуляторів є наявність технології створення робочих тіл та достовірної інформації з їхніх теплофізичних властивостей. Мета роботи: апробація методів створення термоакумулювальних матеріалів (ТАМ) на основі парафіну та стеаринової кислоти з використанням нанотехнологій та армуванням металевим волокном. Об’єкти дослідження – матеріали з фазовими перетвореннями (парафін, стеаринова кислота), наноструктуровані композиційні матеріали на основі парафіну і стеаринової кислоти з домішками фулерену С60, вуглецевих нанотрубок та металевого волокна. Предмет дослідження - вплив присутності фулерену С60, вуглецевих нанотрубок та металевого волокна у парафіні та стеариновій кислоті на структуру та стабільність створених композиційних матеріалів. Методи дослідження: теоретичне дослідження на основі аналізу сучасного стану проблеми; експериментально-теоретичне дослідження композиційних тармоакумулювальних матеріалів з фазовим перетворенням. Завдання роботи. 1. Аналіз сучасних досягнень і проблем щодо підвищення ефективності роботи термоакумуляторів та підходів до створення ТАМ з використанням нанотехнологій та капілярно-пористих структур. 2. Створення композитного ТАМ парафін/фулерен С60 та дослідження структури і стабільності цього матеріалу. 3. Створення композитного ТАМ парафін/багатошарові вуглецеві нанотрубки та дослідження структури і стабільності цього матеріалу. 4. Створення композитних ТАМ парафін/металеве волокно та стеаринова кислота/металеве волокно та дослідження структури і стабільності цих матеріалів.
- ДокументОбґрунтування системи автономного енергозабезпечення житлового будинку з використанням альтернативних джерел енергії для м. Чорноморськ(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Бондарюк Олег ОлександровичКваліфікаційна робота магістра на тему «Обґрунтування системи автономного енергозабезпечення житлового будинку з використанням альтернативних джерел енергії для м. Чорноморськ. Пояснювальна записка включає: 91 стр., 24 рис., 6 табл., 12 літературних джерел, 13 слайдів презентації. Актуальність теми. Ріст цін на традиційні види енергії та розвиток технологій по використанню альтернативних джерел енергії. Одним із перспективних напрямків підвищення техніко - економічної ефективності в енергозабезпеченні житлового будинку являється застосування та впровадження альтернативних джерел енергії . Розглянемо комбіновану систему енергопостачання: сонячні електричні панелі, соняний колектор для нагрівання води і тепловий насос з грунтовим теплообмінником. Впровадження альтернативних технологій дозволяє не тільки економити, а й продавати надлишкову енергію, також мінімально впливати на екологію. Мета роботи: Аналіз та визначення оптимальних умов при застосуванні сонячних панелей, сонячного колектору для нагрівання води і теплового насосу з грунтовим теплообмінником для опалювання. Для досягнення вказаної мети поставлено і виконано завдання: провести аналіз та проектування комбінованої системи енергопостачання; провести дослідження та розрахунок елементів теплонасосної установки провести дослідження та розрахунок електрогенеруючої геліоустановки проаналізувати можливості застосування ТН системи для охолодження повітря виконати розрахунок регенеративного теплообмінника.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »