Група 4КС-56
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Група 4КС-56 за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 23
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроектування роботаманіпулятора на платформі Arduino(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Фіщенко Ілля ОлеговичУ галузі виробництва та експлуатаційного контролю виробів існує ряд проблем, однією з яких є вплив людського фактору на результат контролю. Автоматизація може використовуватись в широкому спектрі – від великих та складних технологічних процесів виробництва до локальних та домашніх систем. На сьогодні у галузі застосовується багато роботів-маніпуляторів, які між собою поділяються на безліч різновидів, проте не всі ці роботи здатні самостійно здійснювати певні операції і потребують втручання технічного спеціаліста, тому необхідність створення навчальної моделі робота-маніпулятора для неруйнівного контролю об’єктів складної форми є достатньо актуальною задачею на сьогодні. У наш час практично будь-який сучасний побутовий пристрій, що підтримує віддалене керування, може працювати з будь-якою із сучасних платформ завдяки синхронізації даних через віддалені сервіси або підключається у домашню мережу. Багато корпорацій, орієнтованих на споживчий ринок, розширюють можливості своїх систем за рахунок тісної інтеграції пристроїв і сервісів в екосистеми «розумних будинків». Прикладом служать американські Apple і Google з фреймворком HomeKit, або китайська Meizu з додаткомінтегратором Home [1]. Потенціал технології «розумний будинок» величезний і обмежується тільки відносно високою вартістю готової системи. Проте на ринку існують простіші рішення для домашньої автоматизації, наприклад на базі платформи Arduino UNO, які дозволяють налаштувати взаємозв'язок сенсорів з контролерами на Сподібній мові скетчів без потреби глибоко вникати у суть процесів та функціонування модулів. Наявність великої кількості готових бібліотек для найрізноманітніших датчиків та виконавчих пристроїв, а також невисока вартість, дозволили зробити технології «розумного будинку» загальнодоступними. Даний дипломний проект присвячений розробці навчального макету робота-маніпулятора на платформі Arduino UNO, який може бути використаний як прототип для промислової галузі. Подібна система може бути у нагоді і для людей похилого віку та з обмеженими руховими можливостями.
- ДокументПроектування системи голосового управління “Розумним будинком”(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Кодряну Павел МихайловичДосить швидкі темпи розвитку сучасної цивілізації потребують забезпечення інноваційними розробками у всіх сферах життєдіяльності людини. Відколи в наших домівках появилася електроенергія, людство намагалося різними способами покращити своє житло та перебування в ньому, зробити свою звичну домашню роботу комфортнішою за допомогою різних електронних приладів. «Розумний будинок» – це нова концепція використання звичних нам пристроїв, які є в будинку. У нашій країні це все ще нова тема для обговорення, де технічні новинки допомагають полегшити нам побут, зробити його безпечним і економічним. Прогрес у розвитку технології «розумний будинок» веде до того, що будинок стане єдиним механізмом контролю електронного мозку, де кожен елемент системи буде працювати на благо власника. Цю технологію взяли на розробку такі великі бренди, як: Samsung, Sony, Electrolux. На основі цього можемо зробити висновок, що перспективи на майбутнє дуже величезні. На сьогоднішній день в світі розроблені і впроваджені сотні різних систем автоматизації. Але, по-перше, вони мало застосовуються в Україні без адаптації, так як розроблені з урахуванням європейських або американських стандартів управління. По-друге, практично не існує підтримки подібних рішень в Україні, автоматизація є тривалим і трудомістким процесом, що вимагає постійної участі предметного фахівця, розробника і постачальника устаткування. При цьому основна складність полягає в тому, що ці системи встановлюють комплектом, по заздалегідь підготовленій інженерно-архітектурної концепції, з якою не повинно бути невідповідностей. Всі ці фактори в сукупності роблять «розумний дім» недоступним для величезної частини споживачів вітчизняного ринку, так як у більшості немає коштів, для покупки цілого комплекту систем.
- ДокументПроектування системи клімат-контролю на базі платформи Arduino(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Прохоров Михайло МихайловичСистеми типу «Розумний будинок» останнім часом стали звичайною справою навіть для жителів невеликих міст, і тим більше для столиць і мегаполісів. В даний час ні для кого не секрет, що за подібними технологіями майбутнє, і вони будуть розвиватися. Актуальним залишається питання про те, якою стане стратегія розвитку систем подібного роду, які технології будуть використовуватися для їх розробки і експлуатації. «Розумний будинок» - це одна з пріоритетних областей розвитку Інтернету, в якій працює велика кількість людей, компаній і структур. Всі вони в даний час вельми активно включають до складу своїх рішень різноманітні функції управління споживчими пристроями, а також реалізують обмін даними між цими пристроями. Використання сучасних каналів зв'язку, датчиків, включених до складу побутових пристроїв і обладнання, а також наявність програмного забезпечення, що забезпечує узгодження всіх компонентів системи і управління ними, дозволяє створити умови, при яких будинок стає не тільки більш безпечним, але й істотно економити ресурси. Термостати, які з'являються зараз, дозволяють не тільки дистанційно керувати кліматом і налаштовувати його на необхідні параметри, а й по-різному підходити до вирішення проблеми. Наприклад, в просторій квартирі або великому будинку немає причин для нагріву кухні в нічний час.
- ДокументПроектування системи контролю мікроклімату для промислового об'єкту(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Чебаненко Дмитро ОлександровичНизка наукових досліджень вказує, що на працездатність людини впливає створений мікроклімат всередині приміщення, які впливають на терморегуляцію організму. Показники температури, відносної вологості, швидкості руху повітря визначають стан повітря всередині промислового приміщення. Під час роботи та при перебуванні всередині виробничого приміщення відбувається теплова взаємодія працівника з створеним виробничим середовищем [11]. На сьогоднішній день існує досить велика кількість різноманітних систем контролю клімату. Галузі використання таких систем досить великі, починаючи від контролю клімату у домашній теплиці і закінчуючи контролем кліматичних умов на великому виробництві. Основними завданнями системи контролю мікроклімату є створення і підтримання комфортного для людини, рослин, тварин або матеріальних предметів (обладнання, творів мистецтва тощо) мікроклімату в межах будівлі або споруди, а також економія енергії, що витрачається на створення і підтримання мікроклімату. Об’єктом може бути житлове приміщення, салон транспортного засобу, виробничий цех, склад, теплиця, тощо. Тема дипломного проекту ̶ проектування системи контролю мікроклімату для промислового об'єкту. Об’єктом дослідження є процес виміру та контролю кліматичних параметрів мікроклімату на промисловому об'єкті (температури, вологості, руху повітря та вмісту вуглекислого газу в повітрі). Об'єкт розробки: система контролю мікроклімату промислового об'єкту. Мета роботи - провести аналіз сучасного стану систем контролю мікрокліматом в промислових приміщеннях, розробка структурної та принципової схем системи контролю мікроклімату на промисловому об'єкті, розробка алгоритмів роботи підсистем системи контролю мікроклімату на промисловому об'єкті.
- ДокументПроектування системи контролю мікроклімату на платі Arduino(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Василюк Олександр ВолодимировичСьогодні важливим завданням світового суспільства є економія та раціональність у використанні енергетичних ресурсів. Вирішенню цьому завданню сприяє залучення сучасного обладнання та технологій, що сприяють енергозбереженню через впровадження технологій типу «розумного будинку» і не лише в житлових будівлях та в квартирах, а й приміщеннях різного господарського та промислового призначення [1]. Інноваційні технології з енергоефективності сьогодні добре відомі та популярні, і основне питання – визначити такі, які будуть найефективнішими та надійнішими в довгостроковій перспективі [3]. Зі збільшенням потужності та можливостей сучасних гаджетів, технологія «розумний будинок» отримала розвиток – систему «Інтернет речей», згідно з якою була проведена первинна стандартизація та визначені основні правила та рекомендації до побудови готового продукту. Незважаючи на відносну новизну, вже зараз існує декілька десятків різних рішень. «Розумний будинок» повинен вміти розпізнавати конкретні ситуації, що відбуваються в будівлі, і відповідним чином на них реагувати [7]. Зацікавленість до аналізу цієї теми не випадкова, через те, що вона пов’язана з основними проблемами в області фундаментальних наук та штучного інтелекту. З іншого боку, інтерес до створення розумних будинків пов'язаний з пошуком нових незвичних методів аналізу електронної структури і майбутніх розробок, які в найближчому майбутньому з’являться в нашому повсякденному житті. Мета роботи – проектування системи енергоефективності за технологією «розумного будинку», а саме проектування системи клімат-контролю.
- ДокументПроектування системи контроля доступу з використанням біометричного методу аутентифікації(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Крупчинський Олексій СергійовичЗ розвитком цифрових технологій та збільшенням важливості питань безпеки системи контролю доступу з використанням біометричного методу аутентифікації привертають все більшу увагу. Традиційні методи аутентифікації, такі як паролі чи фізичні ключі, часто виявляються вразливими перед можливістю несанкціонованого доступу чи підробки. У такому контексті, біометричні методи аутентифікації є обіцяючим рішенням, заснованим на унікальних фізичних характеристиках людини, таких як відбиток пальця, сітківка ока або голос. Метою даного дипломного проекту є розробка та реалізація системи контролю доступу, яка використовуватиме біометричний метод аутентифікації. Ця система призначена для забезпечення безпечного та зручного доступу до захищених об'єктів чи інформаційних ресурсів. Замість використання паролів, які можуть бути вкрадені або зламані, користувачі можуть використовувати свої унікальні фізичні характеристики для підтвердження своєї особи. В дипломному проекті буде проаналізовано результати дослідження, що стосуються біометричних методів автентифікації та систем контролю доступу; вивчені існуючі технології та алгоритми, що використовуються для розпізнавання та порівняння біометричних даних; розроблено та реалізовано систему контролю доступу, яка буде інтегрувати обраний біометричний метод аутентифікації та забезпечувати безпеку та зручність використання. Описані основні етапи проектування та реалізації системи контролю доступу з використанням біометричного методу аутентифікації. Також буде проведено аналіз можливих переваг та обмежень даної системи, а також розглянуто потенційні сценарії її застосування.
- ДокументРозробка backend-частини вебсайту з дослідження напрямку безпеки України.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Осадчий Володимир ІгоровичWeb-сайт з дослідження напрямку безпеки України є абсолютно актуальним бо в нього немає аналогів. Такий web-сайт є необхідним для сьогоденного суспільства, бо користуючись саме ним користувачі зможуть із найбільшою швидкість отримати відповіді на інтересуючи їх питання з приводу безпеки на території України. Користувачі зможуть швидко отримати стислу інформацію про самі поняття безпеки. А також найбільш важливо те, що вони отримають велику і зручну базу із даними щодо компаній що працюють в Україні по різним напрямкам безпеки і у різних містах. Прикладне значення роботи полягає у забезпеченні суспільства необхідними інструментами щодо напрямку безпеки в Україні. Робота збільшить ступінь інформованості суспільства у цьому напрямку, а також посприяє збагачуванню ринку безпеки України завдяки залученню нових користувачів у цю галузь Мета роботи полягає у створені зручного інструменту для навігації по інформаційному просторі безпеки в Україні. Завдання роботи полягає у створенні web-сайту що зможе надати користувачам можливості для зручної навігації по ринку безпеки України. У коло питань роботи входять такі пункти: аналіз стану ринку безпеки України, аналіз поняття комплексної системи безпеки та її складових, аналіз рішень щодо прототипування web-сайту та аналіз прототипу, аналіз рішень щодо створення web-сайту.
- ДокументРозробка POST-тестеру для діагностики несправностей desktop-комп'ютерів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Харшах Михайло Олександрович
- ДокументРозробка Web-сайту для готельного комплексу «Софія»(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Поплавський Володимир ГригоровичWorld Wide Web (WWW) - інтелектуальне досягнення людства в епоху високих технологій. На сьогоднішній день WWW містить мільйони сайтів, на яких розміщена будь-яка інформація. Люди отримують доступ до цієї інформації за допомогою використання технології Internet. Для навігації в WWW використовуються спеціальні програми - Web-браузери, які суттєво полегшують користування ресурсами WWW. Вся інформація в Web-браузері відображається у вигляді Web-сторінок, які є основним елементом байтів WWW. Web-сторінки, підтримуючи технологію мультимедіа, об'єднують в собі різні види інформації: текст, графіку, звук, анімацію і відео. Від того, наскільки якісно і красиво зроблена та чи інша Web-сторінка, залежить багато в чому її успіх в мережі. Користувачеві приємно відвідувати ті Web-сторінки, які мають стильне оформлення, не обтяжені надмірно графікою і анімацією, швидко завантажуються і правильно відображаються у вікні Web-браузера. В наш час стає поширеним створення сайтів готельного бізнесу. Метою яких є забезпечення громадян достовірною інформацією про послуги, які надаються готельним комплексом, специфіку його роботи, висвітлення його діяльності. Метою нашого дослідження є розробка Web-сайту для готельного комплексу «Софія». Об’єктом роботи є веб-сайт для готельного комплексу «Софія». Предметом роботи виступає процес проектування веб-сайту. Перший розділ проекту присвячений аналізу існуючих рішень розробки веб-сайту, опису етапного процесу розробки сайту, створення бази даних та програмного коду сайту. Реалізовано обчислення вартості виконання науководослідної розробки. Та у останньому розділі розглядається питання з охорони праці.
- ДокументРозробка Web-сайту для готельного комплексу «Софія»(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Поплавський Володимир ГригоровичWorld Wide Web (WWW) - інтелектуальне досягнення людства в епоху високих технологій. На сьогоднішній день WWW містить мільйони сайтів, на яких розміщена будь-яка інформація. Люди отримують доступ до цієї інформації за допомогою використання технології Internet. Для навігації в WWW використовуються спеціальні програми - Web-браузери, які суттєво полегшують користування ресурсами WWW. Вся інформація в Web-браузері відображається у вигляді Web-сторінок, які є основним елементом байтів WWW. Web-сторінки, підтримуючи технологію мультимедіа, об'єднують в собі різні види інформації: текст, графіку, звук, анімацію і відео. Від того, наскільки якісно і красиво зроблена та чи інша Web-сторінка, залежить багато в чому її успіх в мережі. Користувачеві приємно відвідувати ті Web-сторінки, які мають стильне оформлення, не обтяжені надмірно графікою і анімацією, швидко завантажуються і правильно відображаються у вікні Web-браузера. В наш час стає поширеним створення сайтів готельного бізнесу. Метою яких є забезпечення громадян достовірною інформацією про послуги, які надаються готельним комплексом, специфіку його роботи, висвітлення його діяльності. Метою нашого дослідження є розробка Web-сайту для готельного комплексу «Софія». Об’єктом роботи є веб-сайт для готельного комплексу «Софія». Предметом роботи виступає процес проектування веб-сайту. Перший розділ проекту присвячений аналізу існуючих рішень розробки веб-сайту, опису етапного процесу розробки сайту, створення бази даних та програмного коду сайту. Реалізовано обчислення вартості виконання науководослідної розробки. Та у останньому розділі розглядається питання з охорони праці.
- ДокументРозробка безпеки додатків за допомогою цифрових методів контролю(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Дмитрюк Гліб ЮрійовичВ сучасному світі, де все більше послуг і продуктів стають цифровими, забезпечення безпеки додатків стає критично важливим завданням. Існуючі методи захисту додатків можуть бути недостатніми або неефективними через постійно розвиваючіся загрози, в тому числі хакерські атаки, віруси та інші форми кіберзлочинності. Тим не менш, багато сучасних систем безпеки додатків ще не впроваджують повноцінно цифрові методи контролю. Це може обмежувати їх здатність відстежувати, прогнозувати та запобігати потенційним загрозам, особливо в масштабних або складних додатках. Таким чином, основною проблемою, яка буде вирішуватися в цій роботі, є розробка ефективної системи безпеки додатків, яка використовує цифрові методи контролю. Метою є покращення здатності до виявлення, прогнозування та реагування на загрози, тим самим зменшуючи ризик кібератак і збільшуючи надійність та безпеку додатків. Система безпеки додатків повинна мати заходи для виявлення та захисту від вразливостей, атак та шкідливого коду. Це може включати в себе використання антивірусного програмного забезпечення, виявлення вторгнень, перевірку безпеки коду та інші техніки захисту. Аудит та журналювання: Ведення аудиту та реєстрація активності в додатку допомагають виявити порушення безпеки, аналізувати події та відновлювати систему після інцидентів. Одним з важливих аспектів системи безпеки додатків є навчання користувачів і персоналу щодо загроз безпеки, паролів, політик безпеки та найкращих практик. Свідомість користувачів є ключовим фактором у запобіганні соціальним інженерним атакам та іншим видам атак на безпеку додатків.
- ДокументРозробка безперебійного джерела живлення на мікроконтролерній системі(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Драчинський Артем АндрійовичПитання розробки та вдосконалення якісних блоків живлення сучасної техніки і технології постійно і паралельно обговорюється питаннями творення цих самих технологій і систем. Оскільки неможливо уявити успішну роботу будь-яких систем без якісних джерел живлення. Тому до завдань вибору і застосування джерел блоків живлення користувачі, фахівці і розробники завжди відносяться з повною відповідальністю. Основне призначення блоку живлення - формування напруги живлення, яке необхідно для функціонування всіх блоків ПК. Основна напруга живлення компонентів це: +12 В, +5 В, +3,3В. Існують також додаткові напруги: 12В і - 5В. Ще блок живлення здійснює гальванічну розв'язку між мережею 220В і компонентами комп'ютера. Це необхідно для усунення струмів витоків, наприклад щоб на корпус ПК не потрапляв струмом, а також перешкоджає виникненню паразитних струмів при сполученні пристроїв. Для здійснення гальванічної розв'язки досить виготовити трансформатор з необхідними обмотками. Але для живлення комп'ютера потрібна чимала потужність, особливо для сучасних ПК. Для живлення комп'ютера довелося б виготовляти трансформатор, який мав би не тільки великий розмір, але і дуже багато важив. Однак зі зростанням частоти струму трансформатора для створення того ж магнітного потоку необхідно менше витків. У блоках живленнях, побудованих на основі перетворювача, частота напруги живлення трансформатора в 1000 і більше разів вище. Це дозволяє створювати компактні і легкі блоки живлення.
- ДокументРозробка віддаленої керованої розетки для потужного навантаження(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Дімов Артем Костянтинович
- ДокументРозробка електроного блоку корегування для автоматичної пральної машини(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Курило Олександр Сергійович
- ДокументРозробка лічільника електроенергії з можливістю віддаленного контролю(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Ожога Віталій Андрійович
- ДокументРозробка моделі пристрою дистанційного контролю за станом мікроклімату в приміщенні(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Кулаклі Андрій Васильович«Розумний будинок» – це житловий будинок сучасного типу, що створений для комфортного та заощадливого проживання людей за допомогою автоматизації і високотехнологічних пристроїв. Під «розумним» будинком слід розуміти систему, яка забезпечує безпеку, комфорт і ресурсозбереження для всіх користувачів. Будь-який будинок складається з підсистем, які відповідають за певні завдання, що виникають в процесі експлуатування даної будівлі. Чим більше підсистем і функцій, які вони виконують, тим складніше ними управляти. Для вирішення даної проблеми була винайдена концепція «розумного будинку». При проектуванні всіх інженерних комунікацій «розумного будинку», їх об'єднують в єдиний комплекс водопостачання, каналізацію, кліматичний контроль, енергопостачання, безпеку, зв'язок, управління світлом, мультимедіа та інші системи, забезпечуючи реальну і відчутну домашню автоматизацію. Зазвичай в проект розумного будинку включається близько сорока окремих систем, для кожної з яких доводиться проводити складні технічні розрахунки. Мета роботи – розробка моделі пристрою дистанційного контролю за станом мікроклімату в приміщенні. На відміну від традиційних систем контролю, які в основному контролюють температуру та вологість повітря, наш пристрій буде контролювати температуру, наявність в приміщенні диму, чадного газу та відкритого полум’я. Контроль за такими показниками характерний для систем, які відповідають за пожежну безпеку у приміщенні. Згідно поставленого технічного завдання, наша система дистанційно знімає показання з датчиків, передає дані через бездротове з’єднання; зберігає та відстежує зміни параметрів повітря в приміщенні.
- ДокументРозробка приладу вимірювання іонізуючого випромінювання на базі мікроконтролеру(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Балабан Данило Олегович
- ДокументРозробка проекту периметральної системи охорони розподіленого об’єкту(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Бучка Олександр ОлексійовичСистеми безпеки давно знайшли своє застосування на етапах формування концепції безпеки об'єктів як дієві способи протидії порушникам. Так, системи охоронної сигналізації та відеоспостереження здатні надати можливість вести оперативний контроль за об'єктом, відслідковувати реальну обстановку, працювати з відеоархівом тощо. Все це прекрасно працює на невеликих локальних об'єктах, наприклад, офісах, квартирах, приватних будинках. Але при появі більшого масштабу об'єктів, великих територій, відкритих ділянок та огороджених периметрів - стандартні технічні засоби охорони втрачають свою ефективність. Стратегічне рішення полягає в тому, що поділяючи об'єкт, що охороняється, на рубежі безпеки, необхідно максимально ускладнювати маршрут слідування потенційного порушника, вносячи максимальну тимчасову затримку на кожному з рубежів безпеки. Саме 1-й рубіж безпеки приймає на себе порушника, і саме від ефективності його роботи залежить і швидкість виявлення загрози, і тривалість тимчасової затримки. Першим рубежем часто виступають периметральні системи охорони, або системи охорони периметра. Кількість систем охорони периметра, новітні технології і принципи роботи дозволяють потенційному заказнику обрати найбільш придатний в його випадку варіант. Звичайно, для цього необхідно враховувати ряд факторів, наприклад, специфіку об'єкта, тактику і стратегію організації режиму безпеки, погодні умови, вимоги до експлуатації, кваліфікацію персоналу тощо. Всі вимоги описуються на початковій стадії проектування системи охорони периметру в технічному завданні на проектування. Саме на цьому етапі потрібно врахувати всі деталі, для того, щоб вибір системи охорони був по-справжньому обґрунтований та направлений на максимальну ефективність
- ДокументРозробка системи безпеки підприємства на основі обладнання Tiras(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Давиденко Ілля ДмитровичБудь-який бізнес, незалежно від масштабів, виду господарської діяльності або глибини проникнення технологій у бізнес-процеси, постійно перебуває в середовищі загроз і ризиків. Для забезпечення безперервності бізнес-процесів необхідно, з одного боку - розуміти рівень ризиків та активувати ризикменеджмент, а з іншого боку - застосовувати оптимальні методи і засоби захисту для захисту активів. Дії з побудови систем захисту спрямовані на забезпечення безпеки 3-х основних компонентів - людини, інформації, матеріальних цінностей (майна). При цьому побудова ефективної системи фізичного захисту (СФЗ) - це не локальне застосування активних і пасивних елементів в системі безпеки об'єкта, а послідовна робота від визначення цілей системи до оцінки результатів, отриманих при проектуванні СФЗ. Основою СФЗ виступають технічні засоби охорони (ТЗО). Поряд з такими компонентами ТЗО, як СКУД і відеоспостереження, для охорони персоналу, матеріальних цінностей та інформації застосовуються системи охоронної та пожежної сигналізації. При цьому за технологією рішення можуть бути як проводовими, так і безпроводовими. Питання, які вирішуються системи СОС та АСПС – захист персоналу майна від пожежі, пограбування, крадіжок тощо. Отже, застосування цих систем вирішує більшість актуальних питань в напрямку СФЗ. На ринку систем безпеки України представлено чимало компаній, але лише деякі вважаються лідерами ринку. Саме до таких належить бренд Tiras – українська компанія повного циклу, яка міцно посіла місце серед лідерів на ринку систем охоронної та пожежної сигналізації.
- ДокументРозробка та реалізація алгоритму шифрування e-mail повідомлень(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Дедігуров Микита ОлександровичЕлектронна пошта – найдешевший і найзручніший спосіб зв'язку в наш динамічний час. Залежно від використовуваних технологій, вона може стати як легко доступною для сторонніх, так і конфіденційною та анонімною. Коли ми натискаєте кнопку "Надіслати", наш лист спочатку потрапляє на поштовий сервер інтернет-провайдера. Потім, через кілька проміжних комп'ютерів та серверів, воно доставляється до поштової скриньки одержувача. Якщо ми надсилаємо повідомлення у відкритому вигляді, адміністратор провайдера та адміністратори будь-якого з цих проміжних комп'ютерів можуть легко його скопіювати та прочитати. На щастя для користувачів електронну пошту досить легко захистити. Існує безліч безкоштовних чи умовнобезкоштовних програм шифрування. Використання криптографії, один із варіантів підвищення рівня безпеки нашого листування. Якщо шифрувати листи перед відправкою, то противник, який слідкує за вашою електронною поштою, прочитати їх не може. Один із найкращих способів забезпечення анонімності листування заснований на використанні безкоштовних анонімних ремейлерів. Анонімний ремейлер – це комп'ютер, що працює в автономному режимі, який пропускає через себе електронну пошту, приховуючи адреси відправника та одержувача. Якщо об'єднати криптографію та анонімні ремейлери, то можна досягти практично повної конфіденційності та анонімності електронної пошти. Послуги ремейлерів та необхідне програмне забезпечення безкоштовні. На жаль, освоєння цих технологій потребує деяких зусиль та ґрунтовних знань у галузі криптографії та інтернет-технологій. В інтернеті можна знайти безкоштовні сервіси електронної пошти, які забезпечують шифроване з'єднання. Всі необхідні для роботи зцими сервісами програмні засоби вже включені в операційну систему Windows. При підключенні до сервісу комп'ютер самостійно встановить шифроване з'єднання з комп'ютером компанії.