183-Технології захисту навколишнього середовища
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 183-Технології захисту навколишнього середовища за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 23
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументВдосконалення технології утилізації органічної складової побутових відходів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Алексєєва АльонаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 80, рис. – 16, табл. – 20, формули – 14, література – 22. Тема: Вдосконалення технології утилізації органічної складової побуто- вих відходів. Об’єкт дослідження - органічна складова твердих побутових відходів. Предмет дослідження - еколого-технологічні аспекти утилізації органіч- ної складової твердих побутових відходів. Мета кваліфікаційної роботи: оцінка екологічності сучасних технологій утилізації ТПВ, обґрунтування вибору найкращої з точки зору екологічності те- хнології та надання рекомендацій щодо її оптимізації. У першому розділі розглянуто сучасні технології поводження з побуто- вими відходами, перш за все їх органічною складовою. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено дослідження впливу технологічних параме- трів та складу субстрату на ефективність метаногенезу. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту.
- ДокументВдосконалення технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Рогачко, Євгеній"Розрахунково-пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи: стор. –76, рис. – 7, табл. – 7. Тема: Вдосконалення технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства Об’єкт дослідження – стічні води рибопереробних підприємств. Предмет дослідження – технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства. Кваліфікаційна робота, метою якої є підвищення якості очищення стічних вод рибопереробних підприємств, складається з чотирьох розділів. У першому розділі проведено аналітичний огляд літератури, сучасні методи очищення стічних вод рибопереробних підприємств, та вимоги до їх якості відходів. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено експеримент та огляд технологій реагентного очищення стоків рибопереробних підприємств з високим вмістом солі. В четвертому розділі розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту. Практична цінність результатів роботи: вдосконалення технологій очищення стічних вод рибопереробних підприємств, дозволить зменшити влив на довкілля негативних факторів, обирати для подальшого дослідження та впровадження найбільш ефективні методи очищення стічних вод."
- ДокументДослідження відновлення грунтів біотехнологічними методами(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Димовський, Валентин"Розрахунково-пояснювальна записка до дипломного проекту: стор. – 73, рис. – 5, табл. – 6, література – 30 Об’єкт дослідження – відновлення грунтів Предмет дослідження – біотехнологічні методи технології У першому розділі проаналізовано біотехнологічні методи відновлення грунтів В другому розділі встановлено та охарктеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та описано методи дослідження. В третьому розділі обгрунтовано процес відновлення грунтів біотехнологічними методами, що базуються на використанні анаеробних технологій. Практична цінність результатів роботи: доведено ефективність відновлення грунтів біотехнологічними методами, що базуються на використанні анаеробних технологій"
- ДокументДослідження переробки відходів консервних підприємств компостуванням(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Озерна, Марія"Розрахунково-пояснювальна записка до дипломного проекту: стор. – 78, рис. – 7, табл. – 12, література – 32 Об’єкт дослідження – відходи консервного виробництва Предмет дослідження – компостування У першому розділі проаналізовано технологічні методи утилізації відходів консервного виробництва В другому розділі встановлено та охарктеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та описано методи дослідження. В третьому розділі обгрунтовано утилізація відходів консервного виробництва, що базуються на використанні компостування. Практична цінність результатів роботи: доведено ефективність утилізації відходів консервного виробництва, що базуються на використанні компостування."
- ДокументДослідження процесу анаеробної обробки відходів від переробки молока(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Цибульський МихайлоРобота складається із 5 розділів, сторінок і 39 літературних джерел. Тема роботи пов’язана із актуальною проблемою утилізації відходів і вторинних матеріальних ресурсів молочної промисловості, а саме метановим бродінням з метою отримання вітаміну В12. Дефіцит вітаміну В12 в організмі людини і тварин, як відомо є основним фактором, що призводить до нервових порушень, як у психологічній сфері, так і в нервовій функції м’язів. Проведено аналіз літературних джерел, у яких висвітлено проблеми: цінності молочної сироватки, методи її переробки, відомості про метанове бродіння та вітамін В12, сучасні методи отримання вітаміну В12. Наведено напрямки проведення досліджень, вказані стандартні і розроблені методики контролю показників експериментів. Наведено основні результати експериментів і їх обговорення. Встановлено основні залежності, що характеризують накопичення біомаси і вітаміну В12. Розроблено технологічну схему отримання сухого вітамінного концентрату В12. Зроблено висновки і надано рекомендації, щодо впровадження метанового бродіння сироватки у практику. Розглянуті питання охорони праці, цивільного захисту і наведено економічні розрахунки ефективності розробки технологічного процесу. Ключові слова: молочна сироватка, анаеробна обробка, метанове бродіння, вітамін В12.
- ДокументДослідження процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Тарануха ОлександраПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 84, рис. – 17 табл. – 5, формули – 9, література – 36. Тема: Дослідження процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв Об'єкт досліджень: процес мембранного очищення стічних вод, які утворюються під час виробництва олій та жирів. Цей процес включає в себе використання мембран, які фільтрують та видаляють забруднюючі речовини зі стічних вод, розщеплюючи їх на складові частини та забезпечуючи очищення води від шкідливих речовин. Предмет досліджень: процес мембранного очищення стічних вод, що виникають в результаті виробництва олій та жирів. Мета досліджень полягає у вдосконаленні та оптимізації процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв з метою зниження негативного впливу на довкілля та створення ефективного, економічно вигідного та екологічно безпечного методу обробки відходів Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми олійно-жирових виробництв та вплив на навколишнє середовище. Викладена загальна характеристика жирів як джерела забруднень довкілля, схарактеризовані технології очистки води. Здійснено аналіз перспектив впровадження сучасних способів та засобів очистки води, забруднених оліями. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Обґрунтовано пропозиції щодо впровадження технології очищення олійно-жирових забруднень методами мембранної очистки. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено можливість застосування тестування керамічних мембран для очищення води, від олій. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер ризик загибелі при аварійній ситуації на об’єкті хімічної промисловості.
- ДокументДослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Лазеба ОлександрПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 84, рис. – 7 табл. – 7, формули – 12, література – 83. Тема: Дослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами. Об'єкт досліджень: ґрунти, контаміновані нафтопродуктами. Предмет досліджень: фіторемедіація ґрунту. Мета досліджень Метою роботи є розроблення та обґрунтування технології фіторемедіації ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами щодо зниження техногенного навантаження на ґрунти за допомогою застосування комплексного технолого-екологічного рішення. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми деградації нафтопродуктів у ґрунтах та методи їх ремедіації у природних умовах. Викладена загальна характеристика нафтопродуктів як джерела забруднень довкілля, схарактеризовані технології ремедіації ґрунтів. Здійснено аналіз перспектив впровадження сучасних способів та засобів ремедіації територій, забруднених нафтопродуктами Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Обґрунтовано пропозиції щодо впровадження технології очищення нафтозабруднених ґрунтів методами біоремедіації. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено можливість застосування фіторемедіації за використання макрофітів для очищення ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження технологій фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованих територій(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Правенко ТетянаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 74, рис. – 9, табл. – 10, формули – 24, література – 57. Тема: Дослідження технологій фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованих територій. Об'єкт дослідження – побутові стічні води урбанізованої території. Предмет дослідження – фіторемедіація. Мета досліджень Теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність застосування технології фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованої території. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика методів та технології очищення стічних вод, зокрема склад і властивості побутових стічних вод урбанізованих територій. Подана характеристика існуючих методів та технологічних схем очистки стічних вод урбанізованих територій. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано можливість застосування фіторемедіації за використання макрофітів для доочищення побутових стічних вод урбанізованої території; обґрунтовано необхідність розробки технологічної схеми та обладнання за застосування фіторемедіаційної технології; експериментально перевірено ефективність фіторемедіації за використання макрофітів для доочищення побутових стічних вод урбанізованої території. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження утилізації відходів рослинного походження методом вермикультивування(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Даліщинський СергійРозрахунково-пояснювальна записка до дипломної роботи: стор. - 78, рис. – 16, табл. – 14, література – 57. Тема: Дослідження утилізації відходів рослинного походження методом вермикультивування. Об'єкт дослідження: рослинні відходи – гречане та соняшникове лушпиння, яблучні вижимки. Предмет дослідження: особливості біотехнології переробки рослинних відходів методом вермикультивування. Мета досліджень: обґрунтуванні шляхів створення екологічно безпечної біотехнології утилізації органічних відходів харчової та переробної промисловості рослинного походження методом вермикультивування. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз розвитоку та сучасного стану концепції біотехнологічної утилізації рослинних відходів. Проаналізовані сучасні методи біоконверсії целюлозоутримуючих матеріалів. Розглянута екологічна роль вермикультивування рослинних відходів в біологічному землеробстві. Проведений аналіз літературних джерел з утилізації та використання органічних відходів, досліджень із використання вермикультури в якості джерела білка в кормовиробництві. Наведено характеристику вермикультури роду Eisenia fetida. Розділ 2. Розглянуті методики та умови проведення досліджень. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження. Розділ 3. Визначено оптимальні умови вермикультивування гречаного та соняшникового лушпиння та технології вермикультивування. Досліджено вплив різних факторів та умов на оптимальний розвиток вермикультури Eisenia fоetida. Розділ 4. На основі отриманих даних розроблено та обґрунтовано технологію вермикультивування. Розділ 5. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково-дослідній лабораторії. Розділ 6. Розраховано зону надзвичайної ситуації при вибухах сумішей та речовин, що використовуються в лабораторії.
- ДокументЕкологічна оцінка р. Кура (Грузія)(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Пілцина МаргаритаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 79, рис. – 19, табл. – 6, формули – 5, література – 26. Тема: Екологічна оцінка р. Кура (Грузія). Об’єкт дослідження – річка Кура. Предмет дослідження – екологічні аспекти формування якості води в р. Кура. Мета досліджень – оцінка причин та тенденції екологічної деградації р. Кура. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Проведено оцінку фізико-географічних умов розташування та гідрографічних характеристик і особливостей водного режиму р. Кура. Проаналізовано соціально-економічні аспекти та їх зв'язок з якістю води в р. Кура. Розділ 2. Об’єкти та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Проведено теоретичне обґрунтування методики експериментального дослідження екологічного стану річки Кура. Розглянуто питання управління якістю води та моніторингу джерел забруднення в басейні річки Кура. Розглянуто реалізовані та перспективні заходи покращення екологічної ситуації. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументЕкологічна оцінка теплового забезпечення житлового будинку(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Городніченко ОлексійПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 93, рис. – 17, табл. – 8, формули – 11, література – 51. Тема: Екологічна оцінка теплового забезпечення житлового будинку. Об’єкт дослідження – теплове забезпечення житлового будинку. Предмет дослідження – економія тепла в побуті. Метою дослідження є зменшення впливу на довкілля через мінімізацію витрат тепла на теплове забезпечення житлових будівель. У першому розділі розглянуто систему забезпечення теплом домашніх го- сподарств України, державну політику в сфері теплопостачання, вплив виробни- цтва та споживання тепла на довкілля та інновації, що покликані зменшити спо- живання електроенергії в системі теплозабезпечення. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено оцінку життєвого циклу системи теплопо- стачання, обґрунтовано підходи до оцінки ефективності енергозберігаючих інно- вацій та проведено відповідні розрахунки. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту для житлових будівель, пов’язаних із забезпеченням теплом житлових будівель.
- ДокументОбґрунтування технологій ремедіації забруднених підземних вод(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Коноводова ДойнаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 81, рис. – 10 табл. – 8, формули – 16, література – 69. Тема: Обґрунтування технологій ремедіації забруднених підземних вод. Об'єкт дослідження – побутові стічні води урбанізованої території. Предмет дослідження – фіторемедіація. Мета досліджень Теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність застосування технології фіторемедіації для очищення підземних вод. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика підземних вод, схарактеризовані види та джерела забруднення підземних вод. Подана характеристика існуючих методів та технології ремедіації підземних вод. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано можливості застосування технології фіторемедіації для очищення підземних вод; обґрунтовано необхідність розробки технологічної схеми та обладнання за застосування фіторемедіаційної технології; експериментально перевірено ефективність фіторемедіації за використання макрофітів для очищення підземних вод від важких металів. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з аміаком.
- ДокументРозробка біотехнології утилізації харчових відходів(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Біловол, ДавидФСРобота присвячена вирішенню науково-практичного завдання підвищення рівня екологічної безпеки звалищ твердих побутових відходів шляхом запровадження удосконаленої технології компостування харчової складової ТПВ. Оскільки до 40% ТПВ відноситься до органічних відходів, що легко розкладаються, вилучення цієї частини відходів зі звалищ за рахунок компостування та перетворення відходу на вторинний матеріальний ресурс дозволить суттєво зменшити екологічне навантаження фактично розміщених та потенційно запланованих звалищ на довкілля. Розроблено алгоритм управління екологічною безпекою звалищ ТПВ, де об’єктом управління є морфологічний склад відходів, які здатні до метаногенезу та є основним джерелом утворення парникових газів і виникнення аварійної ситуації. Для удосконалення технології компостування харчової складової ТПВ обґрунтовано внесення до компостної суміші мінеральних добавок, що приведе до активації мікробної активності на початкових стадіях процесу. В ході експерименту досліджували абіотичні, біотичні та показники зрілості отриманого компосту. Доведено, що процес дозрівання компосту при внесенні мікробіологічної добавки прискорюється в 3,3 рази за термофільних умов та в 2,1 рази – за мезофільних. Реалізація удосконаленої технології компостування харчової складової ТПВ дозволить суттєво зменшити обсяги відходів, що складуються, викиди парникових газів, в тому числі метану, та отримати органо-мінеральне добриво високої якості як кінцевий продукт переробки.
- ДокументРозробка елементів системи екологічного менеджменту підприємств готельно-ресторанного комплексу(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Устіч, Аліна"Значна кількість промислових підприємств в Україні використовують застарілі ресурсо- та малоенергоефективні технології з утворенням великої кількості відходів, викидів та скидів, які потрапляють до навколишнього природного середовища. Використання не відновлювальних природних ресурсів на одиницю виробленої продукції в 2-2,5 рази, а енергії в 2,5-3 рази в Україні перевищує аналогічні показники в Німеччині, Великобританії, Франції, США. Кількість відходів та викидів і скидів на одиницю вироблених товарів та послуг нерідко у десятки раз перевищує аналогічні показники розвинених країн. Абсолютні значення формування відходів, викидів у повітря та скидів у водне середовище в останнє десятиріччя має стійку тенденцію до зростання. Відбувається деградація ґрунтів земель сільськогосподарського призначення, зокрема завдяки накопиченню важких металів, залишків пестицидів, гербіцидів. Така ситуація формує загрози енергетичній та й в цілому економічній безпеці України. В Стратегії національної безпеки України зазначено, що нераціональне використання мінерально-сировинних природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища токсичними та екологічно небезпечними відходами становить загрози національній безпеці держави. Проект Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) «Сприяння адаптації та впровадженню ресурсоефективного та більш чистого виробництва шляхом створення і роботи Центру більш чистого виробництва в Україні» спрямований на підвищення ефективності виробництва, підвищення конкурентоспроможності продукції та послуг, зниження собівартості виробництва та зниження тиску виробництва на навколишнє середовище."
- ДокументРозробка елементів системи екологічного менеджменту хлібопекарського підприємства(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Чередніченко, Владислав"Звіт по ВКР: 113 с., 3 розд., 14 рис.,– 17 табл., 44 літературних джерел. У відповідності з задачами дослідження зроблено методологічні підходи до створення наступних елементів СЕМ: область застосування СЕМ; екологічну політику підприємства; екологічні аспекти підприємства та їх ідентифікацію; цільові та планові показника та програми їх досягнення; внутрішній аудит; корегуючі та попереджуючі дії; аналіз з боку керівництва. В даній роботі детально описаний метод оцінки життєвого циклу всього підприємства ТОВ «Одеський коровай» з наведеними схемами ОЖЦ. Оцінка дозволила ідентифікувати екологічні аспекти підприємства ТОВ «Одеський коровай»: викиди в атмосферу, скиди, тверді побутові відходи, можливість виникнення аварійних ситуацій, вплив шуму, вібрації, електромагнітних коливань. В роботі дана оцінка значимості екологічних аспектів, за допомогою двох методів: - розрахункового (за допомогою критеріїв ризику екологічних аспектів); - емпіричного (за допомогою складання матриць впливів на НС). Здійснено порівняльний аналіз значимості екологічних аспектів. Показано, що з використанням розрахункового та емпіричного методів одержано дані, що співпадають. Виявлено невідповідності, щодо вимог законодавства та невідповідностей елементів СЕМ. Розроблено заходи ліквідації виявлених невідповідностей."
- ДокументРозробка елементів системи екологічного менеджменту хлібопекарського підприємства(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Бабурін, Олексій"Звіт по ВКР: 113 с., 3 розд., 14 рис.,– 17 табл., 44 літературних джерел. У відповідності з задачами дослідження зроблено методологічні підходи до створення наступних елементів СЕМ: область застосування СЕМ; екологічну політику підприємства; екологічні аспекти підприємства та їх ідентифікацію; цільові та планові показника та програми їх досягнення; внутрішній аудит; корегуючі та попереджуючі дії; аналіз з боку керівництва. В даній роботі детально описаний метод оцінки життєвого циклу всього підприємства ТОВ «Одеський коровай» з наведеними схемами ОЖЦ. Оцінка дозволила ідентифікувати екологічні аспекти підприємства ТОВ «Одеський коровай»: викиди в атмосферу, скиди, тверді побутові відходи, можливість виникнення аварійних ситуацій, вплив шуму, вібрації, електромагнітних коливань. В роботі дана оцінка значимості екологічних аспектів, за допомогою двох методів: - розрахункового (за допомогою критеріїв ризику екологічних аспектів); - емпіричного (за допомогою складання матриць впливів на НС). Здійснено порівняльний аналіз значимості екологічних аспектів. Показано, що з використанням розрахункового та емпіричного методів одержано дані, що співпадають. Виявлено невідповідності, щодо вимог законодавства та невідповідностей елементів СЕМ. Розроблено заходи ліквідації виявлених невідповідностей."
- Документ"Розробка заходів з мінімізації екологічної небезпеки утилізації відходів цукрового виробництва"(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Шиманська, Ольга"Розрахунково-пояснювальна записка до магістерської роботи: стор. – 90, рис. – 9, табл. – 10, формули – 12, література – 64. Мета досліджень – підвищення ефективності технології утилізації відходів цукрового виробництва шляхом обґрунтування оптимальних параметрів і режимів роботи процесу біоконверсії, що забезпечують отримання вторинних продуктів заданої якості. Для досягнення поставленої мети визначено ряд завдань: – провести теоретичні дослідження процесу біоконверсії відходів цукрового виробництва, що описують умови функціонування технічної агроекосистеми і оптимізації її конструкційних параметрів і режимів роботи. – розробити оригінальну методику проведення науково-дослідницької роботи з визначення оптимальних режимів функціонування процесу біоконверсії для виробництва вермикомпосту. – експериментально встановити залежності між основними факторами процесу біоконверсії відходів цукрового виробництва. Об'єкт досліджень: процес біоконверсії відходів цукрового виробництва. Предмет досліджень: технологічний процес переробки відходів цукрового виробництва в процесі біоконверсії. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Здійснено аналіз даних науково-технічної літератури стосовно джерел та забруднення відходами цукрового виробництва навколишнього середовища. Подано характеристику та властивості відходів цукрового виробництва, схарактеризовано існуючі методи утилізації відходів цукрової промисловості. Розділ 2. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано процес біоконверсії відходів виробництва цукру. Обґрунтовано технологічну схему комплексної біотехнології переробки відходів виробництва цукру в вермикомпост в біореакторах. Розділ 4. Експериментально перевірено процес біоконверсії відходів виробництва цукру. Досліджено приріст біомаси черв'яків. Здійснено аналіз якості oтримaнoгo вeрмикoмпocту. Розділ 5. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії."
- ДокументРозробка технології очищення стічних вод лакофарбових виробництв(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Таранець, ВеронікаСтічні води лакофарбових виробництв утворюються в результаті миття обладнання при переході на інші види та кольори та види лакофарбових матеріалів і містять компоненти виготовленої продукції (пігменти, піногасники і т.і.) та мийних засобів (для водорозчинних фарб – це традиційні для побуту мийні засоби). При цьому покращуються можливості для повторного використання мийних вод після їх очищення, а саме очищення вимагає менших витрат та стає більш простим. Разом з тим, на сьогоднішній день на підприємствах ще не відпрацьовані режими очищення мийних вод, що вимагає додаткових досліджень, спрямованих, перш за все, на мінімізацію витрат на очищення та підвищення якості очищених стічних вод для безпечного їх відведення з підприємства чи повторного використання та визначає актуальність таких досліджень. Практичне значення теми. Проведені дослідження дозволяють запропонувати оптимальну з екологічної та економічної точки зору технологію очищення стічних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів на основі застосування обробки коагулянтами та флокулянтами, а також спеціального обладнання. Об’єкт дослідження – технологія реагентного очищення мийних вод виробництва ВД-ЛФМ. Предмет дослідження – параметри технологічного процесу реагентного очищення мийних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів. Мета кваліфікаційної роботи: розробка технології очищення стічних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів. Для досягнення поставленої мети вирішували наступні завдання: - аналіз сучасних технологій виробництва лакофарбових матеріалів; - охарактеризувати методи очищення стічних вод виробництва лакофарбових матеріалів; - обґрунтувати та розробити технологію очищення вододисперсійних лакофарбових матеріалів.
- ДокументРозробка технології очищення стічних вод молочного підприємства(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Коцюренко, ОлександрОб’єкт дослідження: стічні води молокопереробного підприємства. Мета роботи: Розробка технології очищення стічних вод молокопереробного виробництва. Вивчення нових, більш ефективних методів очищення, що дають можливість повної ліквідації забруднень, що на практиці не забезпечує традиційна технологія, розрахована на очищення стічних вод з низькою концентрацією органічних забруднень. Актуальним є пошук альтернативних методів ефективного очищення стічних вод. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1 Огляд літературних та патентних джерел. Розглянуто характеристики стічних вод молокопереробної промисловості, наведені методи очищення стічних вод. Розділ 2 Методи контролю харчових виробництв ідентифікації та фальсифікації харчових продуктів. Складено схему дослідження, визначено об’єкти та обрано метод проведення експериментального дослідження. Розділ 3 Результати експериментальних досліджень та їх обговорення. Вивчено процес метанового бродіння стічних вод молокопереробної промисловості, наведено результати дослідження аеробного доочищення стічних вод. Розділ 4 Економічна ефективність. Проведено розрахунок економічної ефективності збитків від забруднення водних об'єктів органічними речовинами (по ХСК)Стічні води лакофарбових виробництв утворюються в результаті миття обладнання при переході на інші види та кольори та види лакофарбових матеріалів і містять компоненти виготовленої продукції (пігменти, піногасники і т.і.) та мийних засобів (для водорозчинних фарб – це традиційні для побуту мийні засоби). При цьому покращуються можливості для повторного використання мийних вод після їх очищення, а саме очищення вимагає менших витрат та стає більш простим. Разом з тим, на сьогоднішній день на підприємствах ще не відпрацьовані режими очищення мийних вод, що вимагає додаткових досліджень, спрямованих, перш за все, на мінімізацію витрат на очищення та підвищення якості очищених стічних вод для безпечного їх відведення з підприємства чи повторного використання та визначає актуальність таких досліджень. Практичне значення теми. Проведені дослідження дозволяють запропонувати оптимальну з екологічної та економічної точки зору технологію очищення стічних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів на основі застосування обробки коагулянтами та флокулянтами, а також спеціального обладнання. Об’єкт дослідження – технологія реагентного очищення мийних вод виробництва ВД-ЛФМ. Предмет дослідження – параметри технологічного процесу реагентного очищення мийних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів. Мета кваліфікаційної роботи: розробка технології очищення стічних вод виробництва вододисперсійних лакофарбових матеріалів. Для досягнення поставленої мети вирішували наступні завдання: - аналіз сучасних технологій виробництва лакофарбових матеріалів; - охарактеризувати методи очищення стічних вод виробництва лакофарбових матеріалів; - обґрунтувати та розробити технологію очищення вододисперсійних лакофарбових матеріалів.
- ДокументРозробка технології утилізації відходів олійно-жирової промисловості(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Бурковська Дар`яРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. - 86, рис. – 17, табл. – 16, формули -5, література – 31. Тема: Розробка технології утилізації відходів олійно-жирової промисловості. Об'єкт дослідження: погони дезодорації рослинних олій. Предмет дослідження: особливості технології виробництва комбікормів для хутряних звірів з введенням погонів дезодорації рослинних олій. Мета досліджень: обґрунтування та розробка ресурсозберігаючої технології виробництва комбікормів з використанням відходів олійно-жирової промисловості. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Розглянуто роль жирів та жиророзчинних вітамінів у харчуванні хутряних звірів розвиток і сучасний стан забезпечення комбікормової промисловості жировмісними компонентами. Проаналізовані зміни та способи збереження якості жиру в процесі зберігання. Проведений аналіз літературних джерел з використання відходів олійно-жирової промисловості як нового компоненту комбікормів для хутряних звірів. Розділ 2. Розглянуті методики та умови проведення досліджень. Визначено методику та методи проведення дослідження. Розділ 3. Визначено фізико-хімічні властивості та поживну цінність ПДСО. Досліджено зміни якісних показників відходів олійно-жирової промисловості в процесі зберігання. Розділ 4. Досліджено фізико-механічних властивостей наповнювачів для виробництва комбікормів з використанням ПДСО. Вивчено хімічні та фізико- механічні властивості комбікормів, збагачених ПДСО в процесі їх зберігання. На основі отриманих даних розроблено принципову схему технологічного процесу виробництва комбікормів для норок в розсипному вигляді. Розділ 5. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково-дослідній лабораторії. Розділ 6. Розраховано зону надзвичайної ситуації при вибуханні легкозаймистих речовин у відкритому просторі.