183 - Технології захисту навколишнього середовища
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 183 - Технології захисту навколишнього середовища за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 45
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументВдосконалення технології утилізації органічної складової побутових відходів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Алексєєва АльонаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 80, рис. – 16, табл. – 20, формули – 14, література – 22. Тема: Вдосконалення технології утилізації органічної складової побуто- вих відходів. Об’єкт дослідження - органічна складова твердих побутових відходів. Предмет дослідження - еколого-технологічні аспекти утилізації органіч- ної складової твердих побутових відходів. Мета кваліфікаційної роботи: оцінка екологічності сучасних технологій утилізації ТПВ, обґрунтування вибору найкращої з точки зору екологічності те- хнології та надання рекомендацій щодо її оптимізації. У першому розділі розглянуто сучасні технології поводження з побуто- вими відходами, перш за все їх органічною складовою. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено дослідження впливу технологічних параме- трів та складу субстрату на ефективність метаногенезу. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту.
- ДокументВдосконалення технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2022) Рогачко, Євгеній"Розрахунково-пояснювальна записка до кваліфікаційної роботи: стор. –76, рис. – 7, табл. – 7. Тема: Вдосконалення технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства Об’єкт дослідження – стічні води рибопереробних підприємств. Предмет дослідження – технології утилізації стічних вод рибопереробного підприємства. Кваліфікаційна робота, метою якої є підвищення якості очищення стічних вод рибопереробних підприємств, складається з чотирьох розділів. У першому розділі проведено аналітичний огляд літератури, сучасні методи очищення стічних вод рибопереробних підприємств, та вимоги до їх якості відходів. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено експеримент та огляд технологій реагентного очищення стоків рибопереробних підприємств з високим вмістом солі. В четвертому розділі розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту. Практична цінність результатів роботи: вдосконалення технологій очищення стічних вод рибопереробних підприємств, дозволить зменшити влив на довкілля негативних факторів, обирати для подальшого дослідження та впровадження найбільш ефективні методи очищення стічних вод."
- ДокументДослідження використовування біоенергетичних культур в Україні(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Турецький МикитаВипускна кваліфікаційна робота магістра: сторінок - 90, рис. – 27, табл. – 9, формул – 3, література – 25. Мета роботи - дослідження потенціалу біоенергетичних культур в Україні та визначення технологічних підходів для їх ефективного використання у виробництві енергії. Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні завдання: аналіз сучасного стану розвитку біоенергетики в Україні та оцінка можливості для впровадження біоенергетичних культур; оцінити перспективи використання біомаси як джерела енергії у контексті енергетичного переходу; дослідити технологічні підходи до вирощування, збору та переробки біомаси для отримання енергії; вивчити аспекти охорони праці та цивільного захисту під час роботи з біомасою. Об’єкт дослідження - біоенергетичні культури, їхні властивості. Предмет дослідження - аналіз особливостей вирощування, використання та економічної ефективності біоенергетичних культур в енергетичному балансі України. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Розглянуто сучасний стан розвитку біоенергетики в Україні, оцінено потенціал вирощування біоенергетичних культур та їхню роль у забезпеченні енергетичної незалежності країни. Розділ 2. Наведено матеріали та методи досліджень, які використовувалися для аналізу потенціалу біоенергетичних культур, а також для оцінки їх ефективності у виробництві енергії. Розділ 3. Висвітлено технологічні підходи до переробки біомаси, зокрема використання сучасних технологій у виробництві біопалива. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо забезпечення охорони праці при роботі з біоенергетичними культурами та обладнанням для переробки біомаси. Розділ 5. Проаналізовано аспекти цивільного захисту, пов'язані з використанням біомаси та її впливом на навколишнє середовище.
- ДокументДослідження впливу на повітряне середовище неорганізованих пилових викидів на полігонах ТПВ(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Шунько СвятославРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. – 83, рис. – 27, табл. – 12, формули - 28, література – 48. Тема: Дослідження впливу на повітряне середовище неорганізованих пилових викидів на полігонах ТПВ. Об'єкт дослідження: пил, що утворюється при розміщенні будівельних відходів на полігоні ТПВ. Предмет дослідження: оцінка впливу пилових викидів пилу будівельних відходів на забруднення повітряного середовища полігонів ТПВ під час виконання різних технологічних операцій із їх розміщення. Мета досліджень: удосконалення системи моніторингу екологічної безпеки у зонах функціонування полігонів ТПВ при розміщенні на них будівельних відходів на основі результатів дослідження пилового забруднення атмосфери. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз антропогенного забруднення довкілля полігонами ТПВ; розглянуті особливості проектування, будівництва та експлуатації полігонів ТПВ; проведено аналіз методів розрахунку викидів пилу в атмосферу від неорганізованих джерел; роглянуто особливості організації моніторингу стану навколишнього природного середовища під час експлуатації полігонів ТПВ. Обґрунтовано та вибрано напрямок дослідження. Наведено висновки до першого розділу. Розділ 2. Охарактеризовано об’єкт дослідження; проведено аналіз процесів поширення пилу в повітряному середовищі на території полігону ТПВ; представлені результати дослідження закономірностей поширення пилу в атмосферному повітрі під час розвантаження та зберігання будівельних відходів. Наведено висновки до другого розділу. Розділ 3. Проведено уточнення значень коефіцієнтів, що приймаються під час розрахунків викидів до атмосфери від неорганізованих джерел. Наведено висновки до третього розділу. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці на полігонах ТПВ. Розділ 5. Розраховано величину зони надзвичайної ситуації при пошкодженні герметичності установки з утилізації біогазу на полігоні ТПВ.
- ДокументДослідження відновлення грунтів біотехнологічними методами(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Димовський, Валентин"Розрахунково-пояснювальна записка до дипломного проекту: стор. – 73, рис. – 5, табл. – 6, література – 30 Об’єкт дослідження – відновлення грунтів Предмет дослідження – біотехнологічні методи технології У першому розділі проаналізовано біотехнологічні методи відновлення грунтів В другому розділі встановлено та охарктеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та описано методи дослідження. В третьому розділі обгрунтовано процес відновлення грунтів біотехнологічними методами, що базуються на використанні анаеробних технологій. Практична цінність результатів роботи: доведено ефективність відновлення грунтів біотехнологічними методами, що базуються на використанні анаеробних технологій"
- ДокументДослідження дисперсного складу та аеродинамічних властивостей пилу, що утворюється при розміщенні будівельних відходів(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Гуменний ОлександрРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. – 80, рис. – 36, табл. – 15, формули - 21, література – 39. Тема: Дослідження дисперсного складу та аеродинамічних властивостей пилу, що утворюється при розміщенні будівельних відходів. Об'єкт дослідження: пил, що утворюється при розміщенні будівельних відходів на полігоні ТПВ. Предмет дослідження: оцінка впливу пилових викидів будівельних відходів на забруднення атмосфери. Мета досліджень: забезпечення захисту атмосфери від пилового забруднення під час розміщення будівельних відходів на полігонах ТПВ на основі дослідження основних властивостей пилу, що утворюється при їх похованні. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз складу будівельних відходів та методів розрахунку викидів пилу в атмосферу від неорганізованих джерел. Обґрунтовано та вибрано напрямок дослідження. Наведено висновки до першого розділу. Розділ 2. Розглянуто класифікацію пилу будівельних матеріалів за дисперсністю; наведено результати дисперсійного аналізу пилу та швидкості осідання пилу, що утворюється при розміщення будівельних відходів на полігоні; Наведено висновки до другого розділу. Розділ 3. Розроблено рішення щодо зниження викидів пилу в атмосферу при дробленні будівельних відходів на полігоні. Наведено висновки до третього розділу. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці та проведена оцінка професійних ризиків працівників полігонів ТПВ. Розділ 5. Розраховано зону надзвичайної ситуації при вибухах біогазу на полігонах ТПВ.
- ДокументДослідження дисперсного складу та основних властивостей пилу, що утворюється на деревообробних підприємствах(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Ратушний МиколаРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. – 80, рис. – 42, табл. – 9, формули - 17, література – 42. Тема: Дослідження дисперсного складу та основних властивостей пилу, що утворюється на деревообробних підприємствах. Об'єкт дослідження: пил, що утворюється при обробці деревини різних порід. Предмет дослідження: оцінка впливу пилових викидів деревообробних підприємств на забруднення робочої зони під час виконання різних технологічних операцій із обробки деревини різних порід. Мета досліджень: забезпечення надійності систем аспірації на основі результатів дослідження основних властивостей пилу, що утворюється у виробництві дерев’яних конструкцій. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз технологічних процесів на деревообробних підприємствах як джерела виділення забруднюючих речовин у повітря робочої зони; розглянуті характеристики пиловловлюючого обладнання, що застосовується в системах аспірації на деревообробних підприємствах. Обґрунтовано та вибрано напрямок дослідження. Наведено висновки до першого розділу. Розділ 2. Проведено аналіз основних властивостей пилу, що утворюється на деревообробних підприємствах (механічні властивості деривини, дисперсний склад, густина пилу, визначено злипання та диспергування пилу, реологічні властивості пилу). Наведено висновки до другого розділу. Розділ 3. Розроблено рішення щодо зниження запиленості повітря робочої зони при виробництві деревяних конструкцій, а саме надійності роботи систем аспірації. Наведено висновки до третього розділу. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково- дослідній лабораторії. Розділ 5. Розраховано об’ємно-планувальні роботи для колективної захисної споруди.
- ДокументДослідження життєвого циклу виробництва шампанських вин(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Кучерявий КостянтинПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 98, рис. – 17, табл. – 12, формули – 11, література – 14. Тема: Дослідження життєвого циклу виробництва шампанських вин. Об’єкт дослідження – виробництво шампанських вин. Предмет дослідження – екологічна оцінка виробництва шампанських вин. Метою дослідження є обґрунтування заходів захисту довкілля на основі оцінки впливу на довкілля процесів виробництва шампанських вин. У першому розділі розглянуто сучасні технології виробництва шампансь- ких вин. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено оцінку життєвого циклу виробництва шам- панських вин, проведено відповідні розрахунки. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту для промислового виробництва шампанських вин.
- ДокументДослідження життєвого циклу вирощування енергетичних культур(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Бароліс СтаніславПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 92, рис. – 23 табл. – 9 формули – 20, література – 76. Тема: Дослідження життєвого циклу вирощування енергетичних культур. Об’єкт дослідження – процеси вирощування енергетичних культур. Предмет дослідження – екологічна ефективність життєвого циклу енерге- тичних культур. Метою дослідження є дослідження впливу на довкілля життєвого циклу енергетичних культур. У першому розділі розглянуто сучасний стан та перспективи енергетич- ного використання продукції сільського господарства України. Детально розгля- нуто традиційні та перспективні культури, які можуть використовуватись в яко- сті джерела енергії як при прямому використанні, так і після переробки. В другому розділі описано об’єкт та методи дослідження, розроблено про- граму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено оцінку життєвого циклу вирощування ене- ргетичних культур, обґрунтовано підходи до оцінки ефективності їх життєвого циклу та проведено відповідні розрахунки. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту для стосовно сільського господарства.
- ДокументДослідження життєвого циклу сучасного рослинництва(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Оболонський ЄвгенПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 92, рис. – 10, табл. – 18, формули – 18, література – 51. Тема: Дослідження життєвого циклу сучасного рослинництва. Об’єкт дослідження – технології та матеріально-технічне забезпечення рослинництва. Предмет дослідження – екологічні аспекти рослинництва. Метою дослідження є оцінка впливу на довкілля сучасних технологій ро- слинництва. У першому розділі розглянуто сучасні технології вирощування сільського- сподарських культур в Україні, основну увагу приділено екологічним аспектам. В другому розділі встановлено та охарактеризовано об’єкт та методи дос- лідження, розроблено програму та обрано методи дослідження. В третьому розділі проведено оцінку життєвого циклу сучасних техноло- гій рослинництва та проведено відповідні розрахунки. В четвертому та п’ятому розділах розглянуто окремі питання охорони праці та цивільного захисту стосовно вирощування сільськогосподарських куль- тур.
- ДокументДослідження очищення газових викидів мікроводоростями(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Телендій КаринаРозрахунково-пояснювальна записка до магістерської роботи містить стp. – 89, рис.– 12 , табл. - 4, формул – 1, література - 19 Тема: Дослідження очищення газових викидів мікроводоростями Мета: Дослідження очищення газових викидів за допомогою зелених мікроводоростей та використання їх біомаси Робота магістра складається з наступних розділів: У першому розділі розглянуто морфологічні, культуральні ознаки мікроводоростей. Визначено вплив газових викидів на навколишнє середовище. У дрогому розділі розглянуто методики виявлення забруднюючих речовин в повітрі. У третьому розділі розглянуто процес біологічно очищення газових викидів і обладнання для ії очищення.
- ДокументДослідження переробки відходів консервних підприємств компостуванням(ОНТУ, кафедра екології та природоохоронних технологій, 2021) Озерна, Марія"Розрахунково-пояснювальна записка до дипломного проекту: стор. – 78, рис. – 7, табл. – 12, література – 32 Об’єкт дослідження – відходи консервного виробництва Предмет дослідження – компостування У першому розділі проаналізовано технологічні методи утилізації відходів консервного виробництва В другому розділі встановлено та охарктеризовано об’єкт та методи дослідження, розроблено програму та описано методи дослідження. В третьому розділі обгрунтовано утилізація відходів консервного виробництва, що базуються на використанні компостування. Практична цінність результатів роботи: доведено ефективність утилізації відходів консервного виробництва, що базуються на використанні компостування."
- ДокументДослідження процесу анаеробної обробки відходів від переробки молока(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Цибульський МихайлоРобота складається із 5 розділів, сторінок і 39 літературних джерел. Тема роботи пов’язана із актуальною проблемою утилізації відходів і вторинних матеріальних ресурсів молочної промисловості, а саме метановим бродінням з метою отримання вітаміну В12. Дефіцит вітаміну В12 в організмі людини і тварин, як відомо є основним фактором, що призводить до нервових порушень, як у психологічній сфері, так і в нервовій функції м’язів. Проведено аналіз літературних джерел, у яких висвітлено проблеми: цінності молочної сироватки, методи її переробки, відомості про метанове бродіння та вітамін В12, сучасні методи отримання вітаміну В12. Наведено напрямки проведення досліджень, вказані стандартні і розроблені методики контролю показників експериментів. Наведено основні результати експериментів і їх обговорення. Встановлено основні залежності, що характеризують накопичення біомаси і вітаміну В12. Розроблено технологічну схему отримання сухого вітамінного концентрату В12. Зроблено висновки і надано рекомендації, щодо впровадження метанового бродіння сироватки у практику. Розглянуті питання охорони праці, цивільного захисту і наведено економічні розрахунки ефективності розробки технологічного процесу. Ключові слова: молочна сироватка, анаеробна обробка, метанове бродіння, вітамін В12.
- ДокументДослідження процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Тарануха ОлександраПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 84, рис. – 17 табл. – 5, формули – 9, література – 36. Тема: Дослідження процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв Об'єкт досліджень: процес мембранного очищення стічних вод, які утворюються під час виробництва олій та жирів. Цей процес включає в себе використання мембран, які фільтрують та видаляють забруднюючі речовини зі стічних вод, розщеплюючи їх на складові частини та забезпечуючи очищення води від шкідливих речовин. Предмет досліджень: процес мембранного очищення стічних вод, що виникають в результаті виробництва олій та жирів. Мета досліджень полягає у вдосконаленні та оптимізації процесу мембранного очищення стічних вод олійно-жирових виробництв з метою зниження негативного впливу на довкілля та створення ефективного, економічно вигідного та екологічно безпечного методу обробки відходів Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми олійно-жирових виробництв та вплив на навколишнє середовище. Викладена загальна характеристика жирів як джерела забруднень довкілля, схарактеризовані технології очистки води. Здійснено аналіз перспектив впровадження сучасних способів та засобів очистки води, забруднених оліями. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Обґрунтовано пропозиції щодо впровадження технології очищення олійно-жирових забруднень методами мембранної очистки. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено можливість застосування тестування керамічних мембран для очищення води, від олій. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер ризик загибелі при аварійній ситуації на об’єкті хімічної промисловості.
- ДокументДослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Лазеба ОлександрПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 84, рис. – 7 табл. – 7, формули – 12, література – 83. Тема: Дослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами. Об'єкт досліджень: ґрунти, контаміновані нафтопродуктами. Предмет досліджень: фіторемедіація ґрунту. Мета досліджень Метою роботи є розроблення та обґрунтування технології фіторемедіації ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами щодо зниження техногенного навантаження на ґрунти за допомогою застосування комплексного технолого-екологічного рішення. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми деградації нафтопродуктів у ґрунтах та методи їх ремедіації у природних умовах. Викладена загальна характеристика нафтопродуктів як джерела забруднень довкілля, схарактеризовані технології ремедіації ґрунтів. Здійснено аналіз перспектив впровадження сучасних способів та засобів ремедіації територій, забруднених нафтопродуктами Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Обґрунтовано пропозиції щодо впровадження технології очищення нафтозабруднених ґрунтів методами біоремедіації. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено можливість застосування фіторемедіації за використання макрофітів для очищення ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження розприділення пилу в повітрі робочої зони при виробництві дерев’яних конструкцій(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Ярмольчук ВікторРозрахунково-пояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: стор. – 82, рис. – 28, табл. – 12, формули - 7, література – 35. Тема: Дослідження розприділення пилу в повітрі робочої зони при виробництві дерев’яних конструкцій. Об'єкт дослідження: пил, що утворюється при обробці деревини різних порід. Предмет дослідження: оцінка впливу пилових викидів деревообробних підприємств на забруднення робочої зони під час виконання різних технологічних операцій із обробки деревини різних порід. Мета досліджень: мінімізація шкідливого впливу пиловиділень на здоров’я працівників за допомогою забезпечення надійності систем аспірації на основі результатів дослідження процесів поширення, осідання та уловлювання пилу, що утворюється у виробництві дерев’яних будівельних конструкцій. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз технологічних процесів на деревообробних підприємствах; проаналізовано методи та засоби знепилювання повітря робочої зони при виробництві будівельних конструкцій та виробів з деревини; обґрунтовано та вибрано напрям досліджень. Розділ 2. Охарактеризовано об’єкти дослідження; проведено аналіз механічних властивостей деревини; наведено результати експериментальних досліджень процесів розповсюдження та осідання пилу у деревообробних цехах. Наведено висновки до другого розділу. Розділ 3. Розроблено рішення щодо зниження запилення повітряного середовища підприємства при виробництві деревяних конструкцій. Наведено висновки до третього розділу. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково- дослідній лабораторії та на деревообробному підприємстві «Песа». Розділ 5. Проведено оцінку захисту персоналу деревообробного підприємства «Песа» в надзвичайних ситуаціях.
- ДокументДослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Діденко КирилВипускна кваліфікаційна робота магістра: сторінок – 80, рис. – 5 табл. – 10, формули – 16, література – 76. Тема: Дослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Об'єкт досліджень: важкі метали в ґрунті. Предмет досліджень: ефективність технологій біоремедіації ґрунтів забруднених важкими металами. Метою роботи є дослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми джерел важких металів у ґрунтах, наведено основний хімічний склад ґрунту та потенційні ризики важких металів, схарактеризовано технології біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Наведені особливості накопичення важких металів в ґрунті; Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність і можливість застосування технології фітоекстракції важких металів з ґрунту. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження технологій переробки відходів пивоваріння(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Таранюк ВячеславВипускна кваліфікаційна робота магістра: стор. - 80, рис. – 32, табл. – 10, література – 17. Тема: Дослідження технологій переробки відходів пивоваріння. Об'єкт дослідження: відходи пивоваріння крафтових пивоварень. Предмет дослідження: оцінка впливу відходів пивоваріння на забруднення довкілля. Мета досліджень: дослідити сучасні та новітні технології переробки відходів пивоваріння з метою підвищення їх ефективності, зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведено аналіз динаміки розвитку виробництва пива в Україні; показано особливості негативного впливу стоків підприємств пивоваріння на довкілля та можливі наслідки цього впливу; представлено ідентифікацію джерел екологічної небезпеки в зоні впливу пивоварних підприємств. Розділ 2. Перераховано вихідні речовини (дріжджі Saccharomyces, бактерії Micrococcus, бактерії Bacterium, бактерії Pseudomonas, бактерії Sarcina); показано приготування поживних середовищ; визначені концентрація органічних речовин (ХСК) та загальної кількості мікроорганізмів; показані схеми реактора та експериментальних установок. Розділ 3. Наведена фільтрація висококонцентрованих стоків від дріжджів; приведені закономірності кавітаційного очищення дріжджових стоків; досліджено динаміку зміни вмісту органічних та біологічних забруднень стічних вод «Пивоварні «Кумпель» після кавітаційної обробки; описано кінетику процесу очищення стічних вод «Пивоварні «Кумпель», представлено технологічну схему очищення дріжджових стоків пивоварні. Розділ 4. Охарактеризовано заходи щодо охорони праці в науково-дослідній лабораторії. Розділ 5. Докладно розказано про захист громадян, природних ресурсів та матеріальних цінностей від наслідків надзвичайних ситуацій.
- ДокументДослідження технологій утилізації відходів бродильних виробництв(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Гобачьов ДенисВипускна кваліфікаційна робота магістра: сторінок – 79, рис. – 7 табл. – 13, формули – 18, література – 46. Мета роботи – обґрунтувати та експериментально перевірити технологію переробки рідких відходів бродильних виробництв. Для досягнення мети поставлено такі завдання: проаналізувати етапи отримання післяспиртової барди, її склад та існуючі технології переробки; розробити технологію переробки післяспиртової барди на основі анаеробного зброджування; експериментально перевірити ключові параметри переробки барди та продуктів бродіння; оцінити склад отриманих продуктів та рівень очищення стічних вод. Об’єкт дослідження – післяспиртова зернова барда. Предмет дослідження – процес її переробки за допомогою анаеробного зброджування. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Здійснено огляд вихідної сировини та технологій утилізації відходів бродильних виробництв, наведена загальна характеристика бродильних виробництв, існуючі технології переробки післяспиртової барди. Розділ 2. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Обґрунтовані параметри роботи метантенка в мезофільному і термофільному періодичному режимах зброджування та визначені методи визначення фізико-хімічних показників. Розділ 3. Теоретично обґрунтований та експериментально перевірений процес утилізації післяспиртової зернової барди за застосування анаеробної технології зброджування, наведена методологічна база досліджень, характеристика активного мулу для одержання біогазу та зміна складу післяспиртової зернової барди за застосування анаеробної технології. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Розділ 5. Розкрито поняття захисту населення і територій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (НС).
- ДокументДослідження технологій фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованих територій(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Правенко ТетянаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 74, рис. – 9, табл. – 10, формули – 24, література – 57. Тема: Дослідження технологій фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованих територій. Об'єкт дослідження – побутові стічні води урбанізованої території. Предмет дослідження – фіторемедіація. Мета досліджень Теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність застосування технології фіторемедіації для очищення побутових стічних вод урбанізованої території. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика методів та технології очищення стічних вод, зокрема склад і властивості побутових стічних вод урбанізованих територій. Подана характеристика існуючих методів та технологічних схем очистки стічних вод урбанізованих територій. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано можливість застосування фіторемедіації за використання макрофітів для доочищення побутових стічних вод урбанізованої території; обґрунтовано необхідність розробки технологічної схеми та обладнання за застосування фіторемедіаційної технології; експериментально перевірено ефективність фіторемедіації за використання макрофітів для доочищення побутових стічних вод урбанізованої території. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »