На підставі аналізу доступної інформації обґрунтовано доцільність вдосконалення технології і рецептури бісквітного напівфабрикату з метою поліпшення споживчих характеристик та зниження калорійності бісквітного напівфабрикату при виробництві кулінарних виробів. На кафедрі Технології ресторанного і оздоровчого харчування Одеського національного технологічного університету (ОНТУ) розроблені рецептури екструдованих продуктів на основі зерна кукурудзи, голозерного ячменю, коренеплодів моркви, кореню солодки та гідролізату колагена. Визначено фізико-хімічні показники (намокаємість, перетравлювальність, мікроструктура) отриманих екструдатів, представлено апаратурно-технологічну схему виробництва, проведено аналіз таких показників як намокання та перетравлюваність.
Дзюба Н. А. Кондитерський борошняний виріб, як новітній оздоровчий фактор в закладах розміщення / Н. А. Дзюба, О. В. Буняк, В. О. Кожевнікова // Scientific Collection «InterConf» – 2021. – Vol. 88 : Scientific Horizon in the Context of Social Crises : proc. of the 10th Intern. Sci. and Practical Conf., Tokyo (Japan), 25–26 Nov. 2021. – Р. 256–258. – Ref.: 4 tit.
кондитерські борошняні виріби, бісквітний напівфабрикат, екструдовані продукти