ОНАХТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 03.00 20 - біотехнологія. Дисертаційна робота присвячена розробці технології отримання поліфункціональних ентеросорбентів на основі насіння льону і продуктів його переробки, досліджені функціонально-фізіологічні властивості. Встановлена інгібіторна активність слизистих речовин насіння льону у відношенні серінових протеаз трипсину і хімотрипсину. Отримані дані, які свідчать про взаємозв'язок інгібіторної активності з моносахаридним складом біополімерів, шо формують водорозчинний комплекс насіння льону. Розраховані кінетичні параметри гідролізу казеїну трипсином в присутності і відсутності водорозчинного інгібітора, на підставі яких показано, що інгібірування трипсину слизистими речовинами насіння льону має неконкурентний характер. Вивчені фізико-хімічні властивості водорозчинного інгібітора. Показано, що ряд ентеросорбентів володіють значною антиоксидантною активністю. Показано можливість включення ентеросорбентів на основі насіння льону до складу хлібобулочних виробів.
Диссертация на соискание научной степени кандидата технических наук по специальности 03.00.20 - биотехнология. Диссертационная работа посвящена разработке технологии получения полифункциональных энтеросорбентов на основе семени льна и продуктов его переработки. Изучен химический состав энтеросорбентов на основе семени льна и продуктов его переработки, дана характеристика их функционально-физиологических свойств. Установлено, что слизистые вещества семени льна обладают ингибиторной активностью в отношении сериновых протеаз трипсина и химотрипсина, которая в среднем составляет 45-55 % от соответствующей активности фармацевтического препарата контрикала. Установлено, что проявление ингибиторной активности слизистых веществ семени льна взаимосвязано с содержанием в них остатков галактуроновой кислоты, зависимость имеет логарифмический характер и описывается уравнением 14,16 IпХ. Рассчитаны кинетические параметры гидролиза казеина трипсином в отсутствии и присутствии водорастворимого ингибитора, на основании которых показано, что максимальная скорость реакции зависит от концентрации ингибитора и зависит от концентрации субстрата, что свидетельствует о неконкурентном характере механизма ингибирования трипсина слизистыми веществами семени льна.
Dissertation for obtaining the scientific degree of the Candidate of Technical Science on the specialty 03.00.20— Biotechnology. The thesis work is devoted to develop multifunctional enteralsorbents reseption technology on the flax seed and its products basis. Chemical composition of enteralsorbents on the flax seed and its products basis having an inhibitory activity concerning proteolytic enzymes is studied, their functional- physiological properties characteristic is given. For the first time inhibitory activity of flax seed mucilaginous substances concerning trypsin and chymotrypsin serine proteases. The data interrelation of inhibitory activity with biopolymers, forming the flax seed water-soluble complex, monosaccharides content are confirming, are obtained. Kinetic parameters of casein hydrolysis by trypsin in absence and presence of the water-soluble inhibitor, on a basis of wich is shown that trypsin inhibition by flax seed mucilaginous substances has competitive character are calculated. The physical and chemical characteristic of the water-soluble inhibitor properties are studied. Total results of theoretical and experimental researches has allowed to formulate scientific basis of flax seed based food supplements-enteralsorbents possessing mgibitory and antioxidative activity.
Лось, О. А. Розробка технології ентеросорбентів на основі насіння льону і продуктів його переробки [Текст] : автореф. дис. ... канд. техн. наук : спец. 03.00.20 "Біотехнологія" / Ольга Александровна Лось ; наук. кер. Н. К. Черно ; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : ОНАХТ, 2006. - 19 с.
насіння льону і продукти його переробки, біологічно активна добавка, інгібітор протеолітичних ферментів, слизисті речовини, ентеросорбенти, технологія виробництва., семя льна и продукты его переработки, биологически активная добавка, ингибитор протеолитических ферментов, слизистые вещества, энтеросорбенты, технология производства, flax seed and its products of processing, food supplement, mucilaginous substance, enteraisorbents, a technology of production