Сучасна концепція вищої освіти передбачає формування у студентів уміння самостійно, свідомо та відповідально навчатися. Для цього у вищих навчальних закладах створюються необхідні умови щодо набуття студентами дослідницьких умінь, здатності до саморозвитку як під час навчання, так і в подальшій професійній діяльності. Ефективне вирішення цього завдання полягає у вдосконалені підходів щодо підготовки майбутніх фахівців, зокрема, осмислення сутності самостійної роботи студентів.
Гураль, Л.С. Нетрадиційні завдання для самостійної роботи студентів як засіб формування професійних якостей майбутніх фахівців-технологів / Л.С. Гураль, А.І. Капустян // Сучасні тенденції викладання у вищій школі: інформаційні та інноваційні технології навчання : електрон. зб. тез. 44-ї наук.-метод. конф. викл. акад., Одеса, [10-11 квіт.] 2013 р. / ОНАХТ. – Одеса, 2013. - С. 126-127.
формування професійних якостей, самостійна робота студентів, завдання для самостійної роботи, майбутні фахівці-технологи