Використання сировини в наш час можна вважати затратним і марнотратним. Це відбувається із-за відсутності все загального розуміння невідповідності обмежень сировинної бази Землі і бурно збільшується чисельність населення і пов’язаного з ним промислового виробництва. Таке відношення до проблеми не стимулює розробки теорій і практики процесів ефективного використання сировини і створення відповідних технологій у всіх галузях виробництва.
Войтенко, О.К. Доцільність введення в програму навчання студентів інженерних спеціальностей спецкурсу “Процеси і апарати ефективного ресурсовикористання” / О.К. Войтенко, В.В. Шведов // Сучасні тенденції викладання у вищій школі: інформаційні та інноваційні технології навчання : електрон. зб. тез. 44-ї наук.-метод. конф. викл. акад., Одеса, [10-11 квіт.] 2013 р. / ОНАХТ. – Одеса, 2013. - С. 190.
студенти інженерних спеціальностей, навчальний процес