В Україні та у всьому світі, на превеликий жаль, значно «змолоділи» захворювання, причини яких криються в незбалансованому харчуванні: перевищенні норми вживання легкозасвоюваних вуглеводів і насичених жирів, недостатньому надходженні в організм вітамінів, мікро- і макроелементів, тощо. Перспективним способом часткового вирішення цієї проблеми є заміна високосортного борошна, яке зазвичай використовують при виробництві популярних серед населення вафельних виробів, на цільнозмелене з чорнозерної м’якої пшениці.
Фатєєва, А. С. Використання цільнозмеленого борошна з чорнозерної м’якої пшениці при виробництві цукрових вафель / А. С. Фатєєва, Г. І. Мишачова, М. О. Деменська ; наук. кер. О. В. Макарова // Проблеми формування здорового способу життя у молоді : зб. матеріалів ХІ Всеукр. наук.-практ. конф. молодих учених та студентів з міжнар. участю, Одеса, 4–6 жовт. 2018 р. / Одес. нац. акад. харч. технологій ; гол. ред. Б. В. Єгоров. – Одеса, 2018. – С. 80–81 : рис.
цільнозмелене борошно, чорнозерна м’яка пшениця, виробництво цукрових вафель, цукрові вафлі