Технологія біологічно активних добавок на основі морських водоростей

ОДАХТ
Дисертаційна робота на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.04 - технологія м’ясних, молочних та рибних продуктів. Дисертацію присвячено питанням розробки лікувально-профілактичних продуктів харчування за вмістом баластних речовин - нативних водоростей (Gracilaria verrucosa, Cystoseira barbatd) які вирощувались в умовах штучного розведення. Згідно з хімічним складом та функціональними властивостями водорості належать до категорії нативних харчових волокон. Обгрунтована доцільність використання у харчуванні водоростевих волокон у сполученні з зерновими харчовими волокнами - пшеничних висівок, що дозволяє отримати харчові добавки з попередньо заданим складом та підвищеною функціональною активністю. Отримані харчові добавки мають високу біологічну та харчову цінність; передбачається їх використання для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту людини.
Диссертационная работа на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.18.04 - технология мясных, молочных и рыбных продуктов. Диссертация посвящена вопросам разработки лечебно-профилактических продуктов питания с содержанием в них балластных веществ - нативных водорослей (Gracilaria verrucosa, Cystoseira barbata), выращенных в условиях искусственного разведения. Согласно химическому составу и функциональным свойствам, водоросли относятся к категории природных пищевых волокон. Доказана целесообразность использования в питании водорослевых пищевых волокон в сочетании с зерновыми волокнами пшеничных отрубей, что позволяет получить пищевые добавки с заранее заданным полимерным составом и повышенной функциональной активностью. Разработаны технологии получения пищевых добавок на основе ПВПО и морских водорослей и их использование возможно на предприятиях по переработке рыбных и водорослевых продуктов, о чем свидетельствуют результаты промышленной апробации добавок на Одесском агаровом заводе.
Thesis for the scientific degree in specialty 05.18.04 - Technology of meat, dairy and fish products. The dissertation is focused on the subjects of developing the therapeutic and preventive food products, containing ballast staff - native seaweeds (Gracilaria verrucosa, Cystoseira barbata), grown under artificial cultivation conditions. In accordance to their chemical composition and functional properties, seaweeds belong to the class of natural dietary fiber. Advisability of using the nutrition of seaweeds dietary fiber in combination with grain fiber of wheat bran is proved in this dissertation. Provided research enabled creating of food supplement with predesigned polymeric composition and improved functional activity. The produced food supplement have high biological and alimentary worth. This supplement is proposed for using during treatment of human alimentary tract diseases.
Тітомир, Л. А. Технологія біологічно активних добавок на основі морських водоростей [Текст] : автореф. дис. ... канд. техн. наук : спец. 05.18.04 "Технологія м`ясних, молочних та рибних виробів" / Тітомир Людмила Анатоліївна ; наук. кер. Н. К. Черно ; Одес. держ. акад. харч. технологій. – Одеса : ОДАХТ, 1999. – 17 с.
біологічно активна добавка, харчові волокна, агар, холева кіслота, альгінова кіслота, активування функціональних властивостей, биологически-активная добавка, пищевые волокна, агар, альгиновая кислота, активирование функциональных и сорбционных свойств, biologically active additive, food fibre, agar, algin acid, activation of functional properties