Будівництво борошномельного заводу продуктивністю 130 т / добу у Одеській області
Ескіз недоступний
Дата
2024
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ОНТУ, кафедра технології зернових продуктів, хліба і кондитерських виробів
Анотація
Актуальність теми: Одним з важливих завдань при виробництві харчових продуктів є контроль показників їх безпечності, а саме вмісту мікотоксинів. Мікотоксини - це вторинні метаболіти мікроскопічних цві-левих грибів, що мають виражені токсичні властивості. З гігієнічних позицій – це особливо небезпечні токсичні речовини, що забруднюють ко-рми та харчові продукти. Висока небезпека мікотоксинів виявляється у тому, що вони мають токсичний ефект у надзвичайно малих кількостях і здатні дуже інтенсивно дифундувати в глиб продукту.
Мета роботи: Провести наукові дослідження з показників безпеч-ності (вміст мікотоксинів) експортних партій зерна у 2020-2023 роках та спроектувати схему технологічного процесу з переробки пшениці у бо-рошно вищого та першого сортів.
Практичне значення отриманих результатів: Результати можуть бути використанні у борошномельній промисловості України при будів-ництві нових або реконструкції діючих підприємств.
Структура роботи: анотація; зміст; вступ; розділ 1 «Стан пробле-ми та перспективи її вирішення»; розділ 2 «Техніко-економічне обґрун-тування»; розділ 3 «Характеристика технологічних об’єктів та комуні-кацій генерального плану підприємства»; розділ 4 «Наукова частина»; розділ 5 «Технологічна частина»; розділ 6 «Техніко-економічні показ-ники»; висновки та рекомендації; список літератури; графічні додатки.
Обсяг роботи: пояснювальна записка викладена на 91 сторінках, включає 24 таблиці. Графічна частина включає 6 листів.
Висновок: в результаті наукових досліджень встановлено вміст мікотоксинів у експортних партіях зерна пшениці у 2020-2023 роках, наведено технологічну схему виробництва борошна вищого та першого сортів, вимоги до сировини та готової продукції, проведено розрахунки кількості технологічного обладнання, визначено техніко-економічні по-казники та обгрунтовано доцільність проекту.
Опис
Ключові слова
пшениця, мікотоксини, експортні партії, борошномельний завод