Оптимізація систем утилізації повітря в котеджах з нестаціонарним теплообміном за допомогою термоекономічного аналізу
Вантажиться...
Дата
2022
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря
Анотація
Кваліфікаційна складається з: 102-сторінок тексту, 18-рисунків, 11-таблиць,35 посилання на літературні джерела.
У даній науковій роботі йде мова про дослідження та розробку підвищення ефективності роботи в котеджах за допомогою тнрмоекономвчного аналізу. Це основна задача, яка полягла в основу написання цієї роботи. Для досягнення поставленої мети вирішенні
– проаналізуванні особливості систем кондиціювання повітря ;
– проаналізуванні особливості для утилізації теплоти в системах кондиціювання повітря та схеми;
– визначитені шляхи підвищення тепло утилізаторів систем кондиціювання повітря;
Підвищення енергетичної ефективності систем забезпечення мікроклімату будівель неможливе без утилізації теплоти (холоду) потоків, які покидають приміщення. Ця проблема надзвичайно актуальна зараз, в умовах дефіциту та подорожчання енергоносіїв.
Для утилізації теплоти в системах кондиціювання повітря застосовують різні способи і схеми. Традиційна схема з рециркуляцією основної маси повітря дозволяє, в об'єктах з переважанням явною теплоти зберегти, як правило, до 90% витраченої енергії на його обробку. Однак ця схема не може бути використана для приміщень з виділенням шкідливих умов (лікарні, підприємства хімічної промисловості та ін.), а жорсткість вимог до якості внутрішнього повітря певним чином створює пріоритет прямоточних систем кондиціювання повітря.
Теплоутилізаційні установки застосовують для підігріву (охолодження) зовнішнього повітря за рахунок теплоти (холоду) витяжного повітря. Після теплоутилізаторів припливне повітря обробляється в кондиціонері. В кваліфікаційній роботі показана ефективності використання розглянутих центральних систем кондиціювання повітря з теплоутилізаторами при нестаціонарному навантаженні.
Вирішена проблема – мінімізація енергоспоживання для дотримання нормативних вимог до комфортного середовища перебування людей і мінімізацію шкідливого впливу на екологію навколишнього середовища.
Опис
Ключові слова
системи кондиціювання, центральна система, параметри повітря, теплопритоки, вентиляція, теплоутилізатор