Проект ресторану грузинської кухні з впровадженням у меню страв підвищеної харчової цінності
Ескіз недоступний
Дата
2021
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ОНАХТ, кафедра технології ресторанного і оздоровчого харчування
Анотація
Актуальність теми: Трендом (прим. тренд — це те, що з малого переростає в велике) в Україні по автентичній їжі за останні кілька років є грузинська кухня. За статистикою за останні 2 роки в містах-мільйонниках відкрилося більше 150 ресторанів грузинської кухні.
Трендом завжди будуть страви і кухні, які популярні вже не одне десятиліття. Наприклад, італійська кухня завжди буде трендом. Постійно буде відбуватися реінкарнація італійської їжі, будуть нові формати. Обумовлено це тим, що люди завжди їдять вуглеводи — пасту, піцу, равіолі з сиром, м'ясом і багато іншого.
Давайте ж розберемося, чому грузинська кухня є трендом в Україні. Насправді відповідь проста — грузинська кухня візуально і ментально нам зрозуміла, як і італійська. Грузинська кухня дуже схожа та італійську: піца — це хачапурі, равіолі — хінкалі, салат з руколою і м'яким сиром моцарелла — це звичайний салат із зеленню і сиром сулугуні. Як на мене, то розвиваються в таких масштабах кухні, які в своєму коді мають винну культуру. Грузія і Україна з усіх пострадянських країн — держави з культурним кодом вина. Так можна вважати, оскільки зараз в Україні виноробство теж стрімко почало розвиватися. Тому проект ресторану саме грузинської кухні є актуальним.
Мета дипломного проекту - проект ресторану грузинської кухні. Для досягнення поставленої мети визначені завдання:
- розробити меню ресторану, проаналізувати конкурентний ринок для майбутнього підприємства.
- скласти виробничу програму і встановити перелік виробничих цехів, які необхідно спроектувати для його забезпечення.
- на основі виробничої програми, провести розрахунок заготівельних та доготівельних цехів (розрахувати обладнання, чисельність працівників та площу);
- розробити рекомендації щодо охорони праці та техніки безпеки на підприємстві.
- розрахувати показники економічної ефективності проекту та встановити термін його окупності.
Опис
Ключові слова
ресторан, грузинська кухня, чахохбілі, бобові, харчова цінність