Проект розвитку мережі ресторанних закладів «Козачок» з організацією кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків та впровадженням у меню імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба у с.м.т. Великодолинське Одеської обл.
Ескіз недоступний
Дата
2021
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ОНАХТ, кафедра технології ресторанного і оздоровчого харчування
Анотація
Кваліфікаційна магістерська робота, метою якого є проект розвитку мережі ресторанних закладів «Козачок» з організацією кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків та впровадженням у меню імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба у с.м.т. Великодолинське Одеської обл. містить:
Вступ, в якому розглянуто основні задачі та напрями розвитку ресторанної галузі, мету даного проекту.
Науковий розділ.
Аналіз регіонального ринку послуг підприємств харчування заданого регіону і вибір типу ресторанного закладу в даному місті. Він містить теоретичне обґрунтування і дослідування регіонального ринку продукції і послуг підприємств харчування, загальну характеристику об`єму попиту і можливостей ринку, вплив конкуренції та інших факторів, визначення можливих типів підприємств, необхідних у даному регіоні.
Технологічний розділ включає розробку виробничої програми підприємства і цехів, розробку схем виробничого процесу підприємства, обґрунтування складу приміщень, реконструкції складського господарства, заготівельних та доготівельних цехів, торгових, адміністративно-побутових та допоміжних приміщень, розрахунок обладнання. Представлені організація виробництва, контроль якості продукції, організація обслуговування, санітарно-гігієнічне забезпечення, рекламне забезпечення діяльності та об`ємно-планувальне рішення підприємства.
Інженерно-будівельний розділ містить опис генерального плану, конструктивні характеристики і інженерні системи будівлі, пропозиції що до дизайну будівлі.
Науковий розділ містить частини: літературно-патентний пошук, об'єкти і методика дослідження, аналітичну частину.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є проект розвитку мережі ресторанних закладів «Козачок» з організацією кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків та впровадженням у меню імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба у с.м.т. Великодолинське Одеської обл..
Задачі – аналіз літературно-патентних джерел для науково обгрутованого проекту й організації розвитку ресторанних закладів «Козачок» шляхом організації кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків та впровадженням у меню імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба.
Актуальність роботи. Ресторану «Козачок» вже 5 років, це новий, але вже успішно працюючий ресторанний заклад у Одеському регіоні. Ресторан «Козачок» розташований в у с.м.т. Любашівка Одеської обл. В меню закладу наданий широкий асортимент страв як традиційної української кухні так і сучасних страв. Заклад організовує різні бенкети. Тому що ресторан «Козачок» показав конкурентноспроможність й економічну ефективність, його керівництво налаштоване на подальший розвиток бізнесу. Ми пропонуємо для розвитку мережі ресторанних закладів «Козачок» проект кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків з впровадженням у меню імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба.
Новий заклад – кафе зі спеціалізованим цехом по виробництву млинчиків ми пропонуємо збудувати у с.м.т. Великодолинське Одеської обл.
с.м.т. Великодолинське – це близький пригород м. Одеси і сьогодні с.м.т. Великодолинське бурхливо розвивається, чисельність населення постійно збільшується. ється Через с.м.т. Великодолинське проходить Овідіопільська дорога, по який місцеві жителі й гості Одещини подорожують до курортів Грибівка, Санжейка, Затока та інших. По цьому шляху їдуть тисячі туристів як з України так й із зарубіжжя. Більшість зупиняється у с.м.т. Великодолинське щоб поїсти. Отже, потенційних клієнтів тут багато, а от ресторанних закладів в обмаль. Нове кафе зацікавить не тільки подорожуючих українців й зарубіжних туристів, а також місцевих жителів, адже в новому закладі буде реалізовуватися смачна продукція за демократичними цінами. В кафе буде організоване самообслуговування.
Ми проектуємо на базі кафе спеціалізований цех по виробництву заморожених млинчиків. Млинці - це в першу чергу дуже смачна страва української національної кухні. Але з кожним роком продаж всіляких млинців, з начинками і без, в кафе, ресторанах, або просто на вулицях міста стає все більш прибутковим бізнесом.
Бізнес по виробництву такої продукції відрізняється високою рентабельністю і прибутком, що зменшує терміни окупності підприємства . При цьому для його організації потрібно відносно невеликий стартовий капітал. Обладнання, яке використовується для виробництва напівфабрикатів, просте в експлуатації і дозволяє виробляти широкий асортимент заморожених продуктів швидкого приготування.
Отже, цей сегмент продукції сьогодні користується високою популярністю у населення, й буде розкупатися місцевими мешканцями й туристами, а також планується частину млинців, які буде виробляти цех постачати для реалізації в продовольчі магазини та супермаркети. Для виробництва напівфабрикатів млинців у спеціалізованому цеху по виробництву млинчиків буде встановлена сучасна Автоматична лінія BN-24 для виробництва млинців з начинкою.
Ми вважаємо, що новий заклад з гарною кухнею буде популярним у відвідувачів й конкурентоспроможним на ресторанному ринку, а отже принесе дохід й сприятиме розвитку мережі ресторанних закладів «Козачок». Новий заклад зробить вклад у розвиток соціальної інфраструктури с.м.т. Великодолинське.
Наукова новизна роботи. Наукова робота на тему: «Розробка імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба». Аналіз літературно-патентного пошуку показав, що імуностимулюючий напій доцільно готувати на основі настою чайного гриба. Імуностимулятори – речовини природного або лікарського спектру, які активізують функції тієї чи іншої ланки імунітету, підвищуючи можливості імунної відповіді і опірність організму до хвороби [3]. Для розробки нових напоїв в якості функціональних інгредієнтів, які мають потужні імуностимулюючі властивості можна використовувати напій чайного гриба. Адже він містить вітамін D, відомо, що імуностимулюючими властивостями володіють продукти, які містять у своєму складі вітамін D [4]. Настій чайного гриба містять вітаміни A, B1, В2, B6, РР і D, каратиноїди, це дозволить збагатити соковий напій цінними біологічно-активними речовиними.
Настій чайного гриба володіє вираженою імуностимулюючою дією, його вживання забезпечує організм людини вітамінами, цінними макро й мікроелементами, що підвищує імунітет.
При експериментах з пропорціями чаю і цукру встановлено, що смак виробленої грибом рідини змінюється.
В настій чайного додавали слайси кореню імбиру, який відомий своїми імуностимулюючими властивостями, й настоювали у холодильнику до охолодження. Напій розливають у бокали й подають при температурі 7-10 оС.
За висновками, особливо приємний напій отримали, використовуючи імбир.
Рекомендації до вживання настою: Настій чайного грибу корисний в помірних кількостях. Як імуностимулюючий напій, а також для підтримки тонусу і гарного самопочуття, втамування спраги в жарку погоду достатньо приймати 200 мл на добу.
Небажано вживати імуностимулюючого напою на основі настою чайного гриба під час їжі або безпосередньо після трапези, так як це призведе до швидкої появи почуття голоду. Однак при тяжкості в шлунку після переїдання можна випити імуностимулюючий напій на основі настою чайного гриба відразу: це прискорить процес перетравлення їжі та полегшить неприємні симптоми.
Був розроблений імуностимулюючий напій на основі настою чайного гриба, яку можна рекомендувати для здорового харчування.
Новий напій ми впроваджуємо у меню кафе, який проектуємо.
Виходячи із усього вищеописаного, можна зробити висновок про те, що дана тема у ресторанному бізнесі має наукову новизну.
Охорона праці у лабораторії спрямована на розробку безпечних умов роботи у лабораторії.
Економічна ефективність та інвестиційна привабливість проекту визнається відповідними показниками виробничо-господарської діяльності ресторану та терміном окупності інвестиційних витрат на будівництво підприємства.
Дипломний проект містить :
текстової частини - 126
графічних аркушів - 10 (формату А1)
Опис
Ключові слова
проект кафе, спеціалізованимй цех по виробництву млинчиків, імуностимулюючий напій на основі настою чайного гриба