G11 (142) - Енергетичне машинобудування
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Нові надходження
Зараз показуємо 1 - 5 з 178
- ДокументДослідження та розробка системи холодопостачання холодильника місткістю 550т для зберігання тропічних плодів у регульованому газовому середовищі у м. Одеса(ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2024) Савонов ІгорКваліфікаційна робота складається з: 147 сторінок тексту, 29 рисунків, 28 таблиць, 18 посилань на літературні джерела. В даній кваліфікаційній роботі проведено дослідження та розробку системи холодопостачання холодильника місткістю 550 т. для зберігання тропічних плодів у регульованому газовому середовищі у м. Одеса.В науково-дослідній роботі проведено аналіз енергоефективності на наступних холодоагентах: R134a, R417a, R407С, R404а, R410A, R290 з метою виявлення найефективнішого робочого тіла для застосування за даних умов, а саме з метою виявлення найвижчої енергоефективності та найбільшої кількості виробленої теплоти. В результаті дослідження отримано наступне: високий тиск нагнітання та низька критична температура в R410a, яка складає 62оС тоді як тиск конденсації в R410a в 2.5 рази вищий ніж в R404a, R134a та R290. Споживана потужність для розглянутих холодоагентів є нижчою для пропану та R134a, для інших вона вище на 5-7%, як наслідок СОР для систем на цих холодоагентів є також вищий на 7-10%. Була проаналізована можливість використання системи утилізації теплоти для системи сушіння. Використання системи утилізації теплоти дозволяє знизити викиди теплоти в навколишнє середовище від системи охолодження від 38.5 до 56.5 кВт для системи зняття попереднього нагріву та до 13.5 кВт від конденсатору.
- ДокументРозробка та дослідження холодильної установки цеху по виробництву сиру продуктивністю 8 тон на добу(ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2024) Чигрін АртемКваліфікаційна робота складається з розрахунково-пояснювальної записки, графічній частини та презентації. Метою роботи розробка та дослідження схемного рішення холодильної установки промислової аміачної холодильної системи цеху по виробництву сиру продуктивністю 8 тон на добу. В роботі проаналізовані особливості сучасних технології виробництва сиру, обрано технологічну схему, виділено процеси, в яких необхідно застосування холоду. Розраховані теплові баланси, визначено необхідне навантаження для забезпечення процесів. Зроблено планування камер для дозрівання упакованого сиру, визначено теплове навантаження по камерам. Проведено розрахунок повітроохолоджувача, тепловий розрахунок, підбір основного та допоміжного устаткування. Проведено енергетичний аналіз роботи холодильної установки на різних холодильних агентах. Результати даної роботи можливо використати для проектування та модернізації сучасних підприємств, які орієнтовано на виробництво сиру та сирних виробів."
- ДокументДослідження холодильної установки на базі ежекторної машини з використанням енергії сонця(ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2024) Венгер МаксимВ дипломній роботі розглянуті такі питання, як використання різних джерел енергії для розробки схем ежекторних машин з метою отримання холоду. В цьому випадку потрібні відновлювальні джерела високого температурного потенціалу такі, як наприклад енергія сонця Виходячи з цього, в роботі були проведені розрахунки паро ежекторної холодильної машини; сонячного колектору; ежектора; теплообмінників та тепло використовуючого насосу. На базі досліджень розроблена транспортна установку, в яку входить ежекторна холодильна машина (ЕХМ), що включає в себе: ежектор, конденсатор повітряного охолодження, повітроохолоджувач. Робочою речовиною в установці являється фреон R-600а. Установка призначена для роботи в складі сільськогосподарської техніки при зборі врожаю зернових, фруктів, ягід, при підготовці молока для здачі на переробні заводи. Установка змонтована як єдиний блок с автономним джерелом живлення (бензиновим двигуном) і встановлена на автомобільному причепі. Причіп розрахований на вантажопідйомність 1000 кг. Для роботи установки використовується сонячна енергія. Кількість ілюстрацій – 27, таблиць – 29, література - 15
- ДокументРозробка системи охолодження та опалення на базі повітряного теплового насосу для приватного житлового будинку площею 220 м2 у м. Одеса(ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2024) Кузьменко ОлександрВ роботі представлена система опалення на базі парокомпресійного теплового насосу з можливыстю використання відновлюваних джерел енергії. Проведений термодинамічний аналіз та оцінка ефективності різних схемних рішень при використанні декількох видів робочих речовин. Проведений варіантний аналіз схемних рішень теплового насосу з використанням відновлюваних джерел Проведено аналіз робочих тіл теплового насосу. Проаналізовано схемні рішення для роботи системи теплонасосної установки в парі з відновлюваними джерелами тепла (сонячні колектори). Розраховано коефіцієнт сезонної ефективності.
- ДокументДослідження та розробка каскадної холодильної установки для реконденсації супутнього нафтового газу при транспортуванні(ОНТУ, кафедра кріогенної техніки, 2024) Чілінгір ДмитроКваліфікаційна робота складається з: 138 сторінок тексту, 31 рисунок, 27 таблиць, 20 посилання на літературні джерела. У даній науково-дослідній роботі розроблено систему кондиціонування повітря та теплопостачання, засновану на парокомпресійному тепловому насосі з можливістю інтеграції відновлюваних джерел енергії. Система орієнтована на забезпечення енергетичних потреб житлових будинків для переселенців в Одеському регіоні. У роботі виконано термодинамічний аналіз і оцінку ефективності різних схемних рішень з використанням кількох типів робочих речовин. Як основний холодоагент обрано природний R-600a, який завдяки своїм екологічним характеристикам, економічній доступності та низькій вартості перевершує альтернативи, такі як R-134a, R-407С та R-142b. Проведено ексергетичний аналіз, визначено втрати ексергії в кожному компоненті установки, а також запропоновано шляхи їх зниження і вдосконалення роботи системи. Досліджено різні схеми інтеграції теплонасосної установки з відновлюваними джерелами тепла, зокрема сонячними колекторами. Виконано порівняльний розрахунок ефективності системи з традиційним газовим котлом для опалення.