Група 4КВ-06
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Група 4КВ-06 за Назва
Зараз показуємо 1 - 16 з 16
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроект системи кондиціювання і вентиляції виставкового центру на 130 відвічувачів в місті Львів.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Тригубчака Павла ПавловичаДо розробки прийнято проект системи кондиціювання і вентиляції виставкового центру на 130 відвічувачів в місті Львів. Актуальність теми ґрунтується на забезпеченні допустимих параметрів мікроклімату в приміщеннях. Систему вентиляції вибираємо в залежності від району будівництва, теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій та типу будівлі. Система вентиляції виставкового центру повинна відповідати вимогам економікі, гігієни та безпеки в пожежному відношенні. Метою даної роботи є: забезпечення комфортних умов мікроклімату в приміщеннях виставкового центру; вибір і обґрунтування схеми організації повітрообміну та кількості припливних і витяжних систем в споруді; підбір вентиляційного обладнання та перерізу трубопроводів для витяжних і припливних систем вентиляції; економія еноергозабезпечення системи. Виставковий зал - це приміщення для демонстрації предметів, які представленні на громадський огляд. Виставковий зал відповідає важливим вимогам - місткість, надійна система безпеки і протипожежної охорони, оснащення відповідним експозиційним обладнанням та сховищем для виняткових випадків загрози життю, транспортна доступність та інше. Першими виставковими залами були будь-які великі споруди (палаци, манежі та ін.). Організація великих міжнародних промислових виставок у другій половині ХІХ ст. привелаъ до необхідності будівництва спеціальних приміщень і павільйонів. Об’єднання виставкових залів дозволило створити обширні виставкові комплекси (всесвітні виставки в Парижі (1937 р.), НьюЙорку (1939 р.), Брюсселі (1958 р.) та ін. У галузі сфери послуг і туризму виставкові зали використовуються для проведення спеціалізованих виставок сервісного і туристичного призначення, і, як правило, є об’єктами туристичноекскурсійного показу.
- ДокументРозробка системи вентиляції і кондиціювання повітря розважального комплексу на 130 відвідувачів, м. Житомир.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Серова Євгенія МаксимовичаНаразі дитячі розважальні центри стали невід'ємною частиною торговорозважальних центрів, кафе, ресторанів, супермаркетів та аеропортів. Дитячий розважальний центр став відмінним вирішенням питання активного та корисного часу проведення дітей, а також є незамінним помічником батьків. Розважальний центр є яскравим і барвисто оформленим приміщенням, в якому поєднуються ігровий комплекс для активного проведення часу та пристосування для розвиваючих ігор. Ігровий комплекс сконструйований з м'яким ігровим лабіринтом, гіркою, басейном із різнобарвними пластиковими кульками, батутом, сходами, смугами перешкод та іншим ігровим інвентарем. Таке проведення часу має не тільки розважальний характер, а й розвиваючий: Діти зміцнюють свою фізичну форму; Розвивають фантазію, спритність, логічне мислення; Поліпшують координацію рухів; Спілкуються з однолітками та заводять нових друзів; Таким чином, наявність дитячого розважального центру вирішує проблему батьків, як організувати дітям дозвілля розумно та максимально весело. Коли батьки займаються своїми справами, діти розважаються в безпеці. Все обладнання у дитячому розважальному центрі має бути абсолютно безпечним. Ігрові елементи зазвичай виготовлені з якісних матеріалів. При їх розробці приділяється особлива увага безпеці та надійній експлуатації. Сітка запобігає падінню, а м'яке покриття у вигляді матів захищає від ударів. Всі тверді частини ігрового обладнання обмотані м'яким покриттям, а елементи кріплення захищені чохлами. Всі проходи та тунелі продумані так, щоб діти могли легко пролазити.
- ДокументРозробка системи вентиляції і кондиціювання повітря пекарні при торговому центрі площею 100 м 2 , м. Луцьк.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Ткаченко Сергія ВіталійовичаКондиціонування повітря - це надання йому і автоматична підтримка необхідних тепловологісних якостей. При цьому на відміну від загально обмінної вентиляції і опалювання при кондиціонуванні протягом круглого року і особливо в теплий час в приміщенні можна підтримувати будь-які параметри внутрішнього повітря, незалежно від зовнішніх метеорологічних умов і змінних надходжень в приміщення тепла і вологи. Комплекс технічних засобів за допомогою яких здійснюється кондиціонування повітря називається системою кондиціонування повітря (СКП). У СКП входять устаткування для здійснення всіляких процесів обробки повітря, його переміщення і розподілу, джерела тепло - і холодопостачання , засоби автоматичного регулювання, дистанційного керування і контролю, насоси і трубопроводи, місцеві підігрівачі, осушувачі і зволожувачі, а також допоміжне електроустаткування. Системи кондиціонування, як правило, забезпечуються засобами очищення повітря від пилу, бактерій і запахів: підігрівання, зволоження і осушення його: переміщення, розподілу і автоматичного регулювання температури повітря, його відносної вологості, а інколи і засобами регулювання газового складу і іонного змісту повітря.
- ДокументРозробка системи кондиціювання та вентиляції повітря пентхаусу площею 130 м2 в Київській області(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) ГУТАРЄВА ВЛАДИСЛАВА ОЛЕКСАНДРОВИЧАТемою проекту передбачено розробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для пентхаусу площею 130 м. кв., Київська обл. Сьогоднішній темп життя, сучасні технології призводять до того, що клімат змінюється. І вже навіть в нашій країні без кондиціонерів, регулювання холод-тепло, очищення та іонізації повітря просто не обійтися. Зараз кондиціонер встановлений майже в кожному будинку, магазині, будьякому закритому громадському місці. Поставити кондиціонер в квартирі досить просто, а ось в приватному будинку - вимагає відповідального підходу. Закладка системи вентиляції, кондиціонування та рекуперації має бути проведена на етапі створення креслень і проектування будинку. Система кондиціювання грає важливу роль в будинку. Вона охолоджує або нагріває повітря. Зволожує або підсушує. А також така техніка очищає повітря, підтримує правильну циркуляцію повітряних мас. Можна виділити три основні види систем кондиціонування для приватного будинку - спліт-система, міні-спліт і VRF-система. Спліт-система передбачає установку кондиціонера в кожній кімнаті, а на фасаді будинку - зовнішні модулі. Це один з найпростіших способів кондиціонування. При виборі цього варіанту враховується вартість кондиціонеру. Є бюджетні варіанти, які виконують найпростіші функції - нагрівання та охолодження повітря. Середній варіант - більш надійний, тут вже властива функція очищення повітря. І еліт - це якісна кліматична техніка, яка забезпечує всі можливі функції з підтримки потрібної температури в будинку, очищає та іонізує повітря.
- ДокументРозробка системи кондиціювання та вентиляції повітря приміщення музею міського електротранспорту, м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) ОЛЕФІРЕНКА ВОЛОДИМИРА ОЛЕКСАНДРОВИЧАУ якості об’єкту завдання було вибрано третє одеське трамвайне депо, на базі якого нещодавно було створено зразковий цех з обслуговування вагонного складу та музей трамваїв в Одесі. Третє трамвайне депо побудували до 1911 року. Проектував його відомий одеський архітектор Лев Влодек, а будівництвом керував не менш відомий архітектор Семен Ландесман. Депо назвали "Великий Вокзал". Воно розташовувалося поряд із жвавим базаром і так званим Великим вокзалом на станції Одесса-Товарна, який обслуговував рейси тих потягів, які зараз мають статус місцевих і приміських. На момент будови в комплекс депо входили критий ангар для вагонів на чотири бокси по чотири шляхи в кожному, адміністративний корпус, побутовий корпус, електропідстанція і кузня. З боку вулиці Степовой до боксів депо примикала тупикова кінцева на декілька шляхів. У 1925 році депо перейменували - тепер вона стало називатися "Депо імені Ілліча" на честь того самого Ілліча, який помер роком раніше. Далі за радянських часів розвиток депо полягав в тому, що побудували новий виробничий корпус і тупік для вагонів між кузнею і ангаром. Депо отримало ушкодження від артилерійського обстрілу і авіанальотів під час оборони Одеси 1941 року - оскільки воно знаходилося біля важливої залізничної станції. Під час окупації його законсервували і використали як майданчик для стоянки несправних трамваїв. Депо відновили в 1948-1949 рр. - два бокси в 1948, і два бокси в 1949-му. Обслуговувати пасажирські трамваї і повноцінно працювати депо почало 7 листопада 1948 року. У 1946-52 роках на території депо також розміщувалася служба вантажоперевезень.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря приміщення студентської їдальні «BISTRO» на 230 посадкових місця, м. Харків.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Олійника Дмитра ОлександровичаЗдоров'я, працездатність, та й просто самопочуття людини в значній мірі визначаються умовами мікроклімату і повітряного середовища в житлових і громадських приміщеннях, де він проводить значну частину свого часу. Якщо говорити про фізіологічному впливі на людину навколишнього повітря, то слід нагадати, що людина в добу споживає близько 3 кг їжі і 15 кг повітря. Що це за повітря, яка його свіжість і чистота, душно, спекотно або холодно людині в приміщенні, багато в чому залежить від інженерних систем, спеціально призначених для забезпечення повітряного комфорту. Серед таких систем можна виділити: систему вентиляції, систему опалення (або комбіновану опалювально-вентиляційну систему) і систему кондиціонування повітря (ВКВ). Повітряне опалення, поєднане з вентиляцією, створює в приміщенні цілком задовільний мікроклімат і забезпечує сприятливі умови повітряного середовища. ВКВ представляє собою систему більш високого порядку (з великими можливостями). Принципова перевага полягає в тому, що, крім виконання завдань вентиляції та опалення, ВКВ дозволяє створити сприятливий мікроклімат (комфортний рівень температур) в літній, жаркий період року, завдяки використанню в своєму складі фреонової холодильної машини. На тепловідчуття людини впливають в основному такі чотири чинники: - температура повітря - вологість повітря, - швидкість переміщення, - температура огороджувальних поверхонь приміщення. При різних комбінаціях цих параметрів теплові відчуття людини можуть здаватися однаковими.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря бібліотеки ВСП «ОТФК ОНТУ» на 93 посадкових місця(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Скупий Данило ДмитровичЦентральна система кондиціонування є різновидом центральної системи вентиляції і поєднує в собі дві функції – вентиляцію та кондиціювання. Склад центральної системи кондиціонування Принципово центральна система кондиціонування складається з: центрального кондиціонера; джерела холоду (компресорно-конденсаторний блок, чиллер); магістральних повітроводів; повітроводів у приміщеннях; повітророзподільних і повітрозабірних пристроїв. Основна відмінність центральної системи кондиціонування від центральної системи вентиляції в продуктивності установки (витрати повітря набагато більші), а також в обов'язково наявні секції охолодження. Іноді помилково називають центральною системою кондиціонування мультизональну систему кондиціонування (VRV у Daikin, VRF у Mitsubishi Electric). Принцип дії центральної системи кондиціонування і мультизональної системи кондиціонування принципово різний. В одній холодоносієм є повітря і подається певна кількість свіжого зовнішнього повітря, в іншій – холодоносій – фреон і подача свіжого повітря зовсім необов'язкова. Джерелом холоду для центрального кондиціонера може служити компресорно-конденсаторний блок з фреоновим теплообмінником, або холодильна машина (чиллер) з водяним теплообмінником. Раніше в центральних кондиціонерах як джерело холоду використовувалася камера зрошення. Відмінною особливістю повітроводів системи кондиціонування є необхідність їх хорошої теплоізоляції, щоб уникнути конденсації вологи на стінках повітроводів і втрати холоду.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для приватного будинку площею 153 м2(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Скибенко Дмитра РуслановичаПереймаючись питанням вибору кондиціонера для своєї обителі, багато людей розраховують знайти в будь-якій статті однозначну відповідь. Насправді, все не так просто, і є безліч факторів, які необхідно враховувати. Адже правильно підібрана техніка стане гарантією Вашого комфорту, відсутності зайвих витрат та головного болю. Благо, сучасні рішення дозволяють виконати роботи із збереженням будь-якого стилю, без шкоди внутрішньому оздобленню та зовнішньому вигляду будівлі. Підбираючи кондиціонер для будинку, зазвичай керуються принципами, які застосовуються і для інших об'єктів – враховується обсяг приміщення, додаткові джерела тепла, необхідність вентиляції тощо. Однак у цьому випадку є деяка перевага, наприклад у порівнянні з квартирами, де конструктивні особливості приміщень найчастіше не дозволяють встановлювати щось відмінне від звичайних настінних спліт-систем. У процесі планування системи кондиціювання для приватного будинку або котеджу «арсенал», проектувальника, окрім традиційних «сплітів», може включати й інші типи пристроїв: мультисистеми, касетні, канальні, підлогові, стельові кондиціонери і навіть мультизональні (VRF та VRV-системи) . Кожен з них має свої плюси та мінуси, і звідси виникає цілком природне питання: «На якому саме кондиціонері зупинити свій вибір?». Касетні кондиціонери - хороший варіант для прихованого монтажу в гіпсокартоні або підвісній стелі, але в будинках з двома і більше поверхами, як правило, створюються конструкції, в яких відстань між перекриттям і самою стелею не дозволяє помістити касетний внутрішній блок. Тому зазвичай вони встановлюються в кімнатах, над якими розташоване горище, іноді мансарда.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря для таунхаусу на п’ять квартир загальною площею 630 м2., Київська обл. _(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) СІМІНЕНКА МИХАЙЛА ЮРІЙОВИЧАПротягом декількох останніх років в секторі житлової нерухомості набув популярності новий вид житла, який називається таунхаус. Слід зазначити, що перші таунхауси почали будуватись в Україні ще в 2000-х роках, але в ті часи така нерухомість зустрічалася дуже рідко і мало кого цікавила. В цей же час для жителів європейських країн таунхауси були вже звичним поняттям. Наприклад, в країнах Балтії міські споруди такого типу почали будуватися ще в кінці 19-го століття. Але в ті далекі часи будинки такого типу будувалися виключно для аристократичного суспільства і заможних мешканців. Зовсім інший формат отримали таунхауси як житло в нашій країні. Сьогодні житло в таких будівлях найчастіше відноситься до класу “економ” і значно рідше вважається елітною нерухомістю. Однак і тут бувають винятки – на ринку висуваються й пропозиції для багатих людей. В країнах Європи люди вже давно прагнуть жити у власному будинку, оскільки це більш комфортно і затишно на відміну від проживання в багатоповерхівці. Якщо при цьому вдається значно здешевити проект приватного будинку, тоді вигода буде ще більшою. Для зменшення вартості найпопулярнішим вважається рішення, коли будинки з’єднуються з двох сторін з такими ж сусідніми будинками. Це дозволяє комфортно почувати себе на земельній ділянці незначного розміру. Ось внаслідок таких міркувань і почали з’являтися перші таунхауси, що містять по декілька з’єднаних між собою приватних будинків.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря залу засідань ТОВ «Вінницька птахофабрика» на 293 посадкових місць(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Пруби Дмитра СергійовичаОсновною метою кондиціювання повітря є створення та автоматичне підтримання у приміщенні оптимальних параметрів повітряного середовища. Мікроклімат приміщення - це метеорологічні умови внутрішнього середовища приміщення, що визначаються діючими на людину сполученнями температури, відносної вологості, швидкості пересування повітря і теплового випромінювання. Оптимальними називаються параметри повітряного середовища, які при тривалому й систематичному впливі на людину забезпечують збереження нормального теплового стану організму без напруження реакції терморегуляції. Вони забезпечують почуття теплового комфорту і створюють підставу для високої працездатності.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря кінотеатру «IMAX» на 300 посадкових місць(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Голубченко Максима ІгоровичаПроектування вентиляції в кінотеатрах, з інженерної точки зору, складний і трудомісткий процес. У залах для глядачів кінотеатрів в зоні розміщення глядачів, параметри повітря повинні бути забезпечені системою кондиціонування повітря або вентиляції відповідно до вимог згідно з даними СНиП. Кількість свіжого повітря на людину має бути не менше 20 куб.м / год, що подається переважно в нижню частину залу. Для розрахунку вентиляції зали для глядачів береться кількість глядачів щодо стовідсоткового його заповнення. Проблеми вентиляції в кінотеатрі найчастіше вирішується за допомогою приточно-витяжних систем. Припливно-витяжна установка може обслуговувати відразу кілька невеликих залів. Роздільні системи припливно-витяжної вентиляції і кондиціонування повітря: - глядацький зал; - клубний комплекс; - адміністративні приміщення; - фойє; - приміщення обслуговування сцени Також, вентиляційні системи проектуються і монтується з урахуванням дизайну приміщень і естетичних міркувань, наприклад при підборі повітророзподільних дифузорів.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря лікарні на 230 відвідувачів, м. Миколаїв.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) ШВИДКОГО НІКІТИ АНАТОЛІЙОВИЧАВ даний час лікувально-профілактичні установи (ЛПУ) повинні задовольняти все зростаючі вимоги санітарних норм і правил. Одним із важливих факторів, що становлять небезпеку в ЛПЗ, внутрішньолікарняна інфекція в повітрі. При неправильно організованому повітрообміні це може призвести до зараження 90-95% пацієнтів [10]. Якість повітря визначається не тільки такими параметрами, як температура, вологість, концентрація СО2,рухливість, а й концентрацією мікроорганізмів у повітрі. Термін КУО означає «колонієутворюючі одиниці» (англ. CFU – Colony Forming Units) і є більш точною характеристикою мікробної забрудненості. Техніка чистих приміщень дозволяє забезпечити рівень мікробної забрудненості менше 10 КУО/м3. Зниження мікробної забрудненості повітря у зоні операційного столу у 10 разів знижує ризик інфекції на 2% [11]. Забезпечити необхідні мікроклімату приміщень різних класів чистоти та повітряного середовища – комплексне завдання, яке треба вирішити на даному етапі експлуатації будівлі. санітарно-гігієнічні показники Робота передбачає влаштування механічної припливної та витяжної вентиляції та системи кондиціонування приміщень малої операційної та перев'язувальних відповідно до вимог норм у приміщенні лікарні. Вентиляція операційної – припливно-витяжна примусова, окрема від систем вентиляції основного корпусу. Приплив – організований з цілорічним кондиціюванням повітря, що передбачає охолодження, зволоження та високий ступінь очищення повітря. Практична застосування отриманих результатів обумовлена підбором обладнання компанії VTS, яка розуміючи специфіку роботи та потреби проектувальників, впроваджує програму ClimatCan OnLine 4.0, яка створює цифрові моделі вентиляційних установок, генерують файли у форматі RFA
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря ресторанного комплексу при «Дельфінарії» на 193 посадкових місць, м. Одеса(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Тимченко Дмитра ОлеговичаРесторатори знають, як важливо справити гарне враження на гостей, які після відвідування закладу можуть порекомендувати його знайомим. Або навпаки, залишити негативний відгук, який прочитають тисячі потенційних відвідувачів, тому сучасні ресторани, що піклуються про своїх клієнтів, повинні демонструвати не тільки бездоганну роботу кухні і високий рівень обслуговування, але і забезпечувати комфортні умови в закладі. Одне з найважливіших завдань, які повинна вирішити вентиляційна система громадського харчування - зробити так, щоб гість не відчув небажаних запахів, відволікаючих його від страв. «Аромати» з гарячого цеху, сигаретний дим із кімнат для куріння, запахи з санвузла, проникаючі в обідню зону, можуть перекреслити враження від старань шеф-кухаря і негативно вплинути на репутацію закладу. При виборі конкретного технічного рішення для кліматизації їдальні, кафе чи ресторану слід враховувати архітектурні особливості приміщень, дизайн інтер'єру, вартість кліматичної системи, геометричні параметри приміщення для відвідувачів (обіднього залу) і безліч інших чинників.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції повітря фітнес центру для здобувачів освіти ВСП «ОТФК ОНТУ» на 53 відвідувача(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Мартинюк Василь ІгоровичФітнесом можна назвати тренування, яке складається з аеробних вправ і вправ із гирями, а також відповідної дієти.Сидячи за столом, ми не змінимо власного тіла, тому варто піти в найближчий фітнес-клуб або спортзал і почати змінюватися. З англійської можна перекласти його як «фізична підготовка», «хороша форма». Це стиль життя, в якому гармонійно поєднуються здорове харчування та фізична активність. Методи, розроблені професійними спортсменами, сьогодні використовуються у фітнес-клубах. Заняття спортом на сьогоднішній день є актуальними для багатьох людей. Сьогодні для цього створені всі умови - є великий вибір як самих занять певного роду, так і місця їх проведення. Вибираючи фітнес-центр, ми звертаємо увагу не тільки на його репутацію, але перш за все на комфортні умови, створені для відвідувачів. Під час фізичних тренувань нам важливо дихати чистим повітрям, насиченим киснем, а не видихається вуглекислим газом і випарами поту. Від цього залежить не тільки результативність тренувань, але в першу чергу самопочуття і здоров'я людей. Мікроклімат це основа. Певний температурний режим і необхідну вологість в спортивних залах фітнес-центру, де одночасно займаються часом до кількох десятків людей, якісно підтримають сучасні системи вентиляції. Вони забезпечать стабільний приплив свіжого повітря і ефективно видалять з приміщень забруднене, насичений теплом і вологою повітря. Потрібно сказати, що кондиціонери не впораються із завданням забезпечити спортивне приміщення чистим повітрям. Для цього краща централізована система вентиляції з рекуперацією тепла і хороша витяжна система.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції торгівельного центру «KRASH» площею 1300 м2(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) Немировського Іллі ІгоревичаКондиціювання повітря – це створення та автоматична підтримка (регулювання) у закритих приміщеннях усіх чи окремих параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря) на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або проходження технологічного процесу. Кондиціювання повітря здійснюється комплексом технічних засобів, який називається системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто надання необхідних властивостей (фільтри, теплообмінники зволожувачі чи осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) та його розподілу, а також засоби холодо- та теплопостачання, автоматики, дистанційного керування та контролю. СКП великих громадських, адміністративних та виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування. Автоматизована система кондиціювання підтримує заданий стан повітря в приміщенні, незалежно від коливань параметрів навколишнього середовища (атмосферних умов). Основне обладнання системи кондиціювання для підготовки та переміщення повітря компонується в єдиному корпусі, який називається кондиціонером. У багатьох випадках усі технічні засоби для кондиціювання повітря скомпоновані в одному блоці або двох блоках, і тоді поняття «СКП» та «кондиціонер» є однозначними. Сучасні системи кондиціювання можуть бути класифіковані за: - основним призначенням (об’єктом застосування) — комфортні та технологічні; - принципом розташування кондиціонера по відношенню до приміщення, що обслуговується, — центральні та місцеві; - наявністю власного (тобто такого, що входить до конструкції кондиціонера) джерела тепла та холоду – автономні та неавтономні; - принципом дії — прямоточні, рециркуляційні та комбіновані; - способом регулювання вихідних параметрів кондиційованого повітря з якісним (однотрубним) та кількісним (двотрубним) регулюванням; - ступенем забезпечення метеорологічних умов у приміщенні, що обслуговується — I-го, II-го та III-го класу; - кількістю приміщень, що обслуговуються (локальних зон) — однозональні та багатозональні; - тиском, який розвивається вентиляторами кондиціонерів: низького, середнього та високого тиску.
- ДокументРозробка системи кондиціювання і вентиляції фітнес-центру на 103 відвідувача, м. Тернопіль.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Енергетичних систем, 2023) ОПАНАСЕЦЬ ВЛАДИСЛАВА БОГДАНОВИЧАЛюдство з давніх-давен прагнуло підвищити комфорт свого існування та праці. Кондиціювання, як засіб штучної обробки повітря до комфортного стану відомо більш, як шість тисяч років. Не варто стверджувати, що це – найдавніша професія, але вона завжди вважалась важливою. За сучасними визначеннями, кондиціювання — це механічна вентиляція, яка забезпечує необхідний обмін повітря з автоматичним регулюванням температури та вологості повітря в приміщенні. За іншим визначенням – це створення і підтримка параметрів повітряного середовища (температури, відносної вологості, складу, швидкості руху і тиску повітря), найсприятливіших для роботи персоналу, обладнання і приладів. У більш вузькому значенні під кондиціонуванням повітря розуміють відведення зайвого тепла (теплонадлишків) з приміщень, з метою забезпечення теплового комфорту. Кондиціювання сучасного типу має забезпечити повний цикл обробки повітря для забезпечення максимального комфорту праці та відпочинку у будь яку пору року Для охолодження зовнішнього та рециркуляційного повітря мають використовуватись холодильні машини, що отримують штучний холод тим чи іншим способом. Темою дипломного проекту передбачена розробка системи кондиціювання і вентиляції фітнес-центру на 103 відвідувача, м. Тернопіль. Для будь-яких приміщень різних категорій та специфіки їхньої діяльності пред’являються певні вимоги до санітарних, технічних та повітряних параметрів. Не є винятком і приміщення, де проводяться різні спортивні заходи. До подібних закладів належать спортивні клуби, фітнес-центри . Найбільшою проблемою при забезпеченні циркуляції свіжого повітря, а також видаленні відпрацьованого повітря, насиченого різними запахами та вуглекислим газом, є протяги, які утворюються внаслідок відчинення дверей та вікон для провітрювання під час перебування у приміщеннях відвідувачів. При недостатньому повітрообміні перебування у спортивному залі, фітнес-клубі чи центрі створює певний дискомфорт через відчуття задухи чи спертості повітря. Для вирішення такого непростого завдання рекомендується наступне рішення – обладнання таких приміщень системою вентиляції та кондиціювання повітря .