142-Енергетичне машинобудування
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 142-Енергетичне машинобудування за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 161
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- Документ«Аналіз роботи морських ГТУ в когенераційних циклах».(ОНАХТ, кафедра компресорів та пневмоагрегатів, 2021) Тихонін, Владислав Андрійович"Актуальність роботи: Останніми роками газотурбінні установки в когенераційному циклі отримують усе більш широке вживання в багатьох країнах світах як енергетичні установки малої і середньої потужності. Дослідження стаціонарних установок ведеться в різних напрямах. Якісний стрибок може бути досягнутий в результаті використання ГТУ в комбінованому циклі, що дозволяє, у свою чергу, не лише збільшити питому потужність і ККД, а і поліпшити екологічну обстановку, збільшити загальний коефіцієнт використання теплоти палива. Тому проведений в роботі аналіз ГТД UGT 6000 морського базування, з елементами термогазодинамічного аналізу, є актуальними для розвитку альтернативного енергопостачання. Мета роботи: Провести аналіз різних схем газотурбінних установок. Виконати термогазодинамічний розрахунок комбінованої газової турбіни, отримані результати представити графічно. Завдання роботи: Виконати термогазодинамічний розрахунок газової турбіни при її роботі на різних видах палива і проаналізувати отриманні результати. Використана методика дослідження: Досягнення поставленої мети здійснювалося за допомогою теоретичного аналізу та узагальнення результатів вже опублікованих робіт. Достовірність результатів підтверджується використовуванням апробованих методик розрахунку ГТУ. "
- Документ«Аналіз конструктивних та експлуатаційних показників елементів грузової системи судна - газовозу з метою підвищення її якості».(ОНАХТ, кафедра компресорів та пневмоагрегатів, 2021) Василенко, Єгор Володимирович"Актуальність теми Останнім часом все більшого розвитку набувають трансантлантичні перевозки скрапленого газу спеціальними судами-газовозами. Цей вид транспортування газу відіграє все більш значну роль в забезпеченні міжнародної торгівлі газом між країнами, які знаходяться на різних континентах світу. Світові заходи по запобіганню світового глобального потепління викликають активну діяльність по зменшенню добичі і використання вугілля в усіх галузях народного господарства. Це приводить до підвищення попиту на газові топливні ресурси, в той же час спостерігається підвищення долі використання сланцевого газу у світовому балансі постачання газу в світовій енергетиці. Всі ці фактори викликають інтенсивний розвиток спеціального судового транспорту для перевозок скрапленого газу в регіональних і світових масштабах. Все це робить тему даної роботи високо актуальною. Метою кваліфікаційної роботи є розробка науково обгрунтованих засобів підвищення ефективності роботи грузової системи (ГС) судна-газовозу шляхом вдосконалення її основних елементів. Для досягнення поставленої мети визначені такі завдання: -розглянути конструктивне виконання і технічні показники основних елементів грузової системи судна-газовозу; -провести аналіз можливостей забезпечення високої якості роботи грузової системи судна-газовозу шляхом підвищення ефективності її складових елементів; -розробити методи підвищення ефективності важливіших елементів ГС судна-газовозу; -визначити основні вимоги до екологічних характеристик ГС системи судна-газовозу та техніки безпеки її експлуатації; -провести конструктивний розрахунок поршневого компресора. Вирішенню цих завдань і присвячена дана робота. "
- ДокументПроект системи холодопостачання для овочесховища місткістю 300 т. в м. Первомайськ(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Кравченко, Ярослав Вікторович"Дипломний проект складається з: 85 сторінок тексту, 7 рисунків, 19 таблиця, 10 посилань на літературні джерела. Україна в цей час зложилася переважно як аграрна країна. Тому сільське господарство й надалі буде однієї з основних галузей економіки України. В роботі проведений проектний розрахунок овочесховища місткістю 300 т. В даному дипломному проекті розглянуто варіант зберігання капусти при 0С, буряка при + 1С і картоплі + 4С. В якості робочого тіла було прийнято холодоагент R404а. Система холодопостачання спроектованого холодильника - централізована. Для забезпечення стійкої роботи холодильника були підібрані компресорно-конденсаторні агрегати фірми Bitzer."
- Документ«Дослідження експлуатаційних характеристик турбонагнітачів газотранспортної системи».(ОНАХТ, кафедра компресорів та пневмоагрегатів, 2021) Шиян, Леонід Миколайович"Актуальність теми. Важливу роль в забезпеченні надійного і економічного енергопостачання в України відіграє газотранспортна система з використанням газотурбінних двигунів в якості привідних установок нагнітачів газу. Ефективніть роботи компресорної станції як і всієї газотранспортної системи насамперед залежить від правильного вибору робочих режимів газоперекачувальних агрегатів і в першу чергу відцентрових нагнітачів природного газу. Стійка експлуатаційна надійність турбонагнітачів визначається за базі приведених характеристик, що дозволяє вибирати найбільш ефективні з енергетичної точки зору режими роботи нагнітачів, що безумовно є завданням актуальним . Мета роботи полягає в досліджені режимів роботи турбонагнітачів компресорної станції в залежності від змінності режимів роботи трубопроводу. Об’єктом аналізу є відцентрові нагнітачі газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій та їх приведені характеристики Предметом аналізу є визначення оптимальних режимів експлуатації однощаблевих нагнітачів природнього газу на основі приведених характеристик. Методи аналізу базуються на основі теоретичного аналізу та дослідженні приведених характеристик в залежності від експлуатаційного навантаження та параметрів роботи газоперекачувального агрегату. "
- Документ«Аналіз роботи і конструктивних характеристик газової турбіни газотурбінної установки».(ОНАХТ, кафедра компресорів та пневмоагрегатів, 2021) Тітов, Владислав"Актуальність роботи. У зв'язку з важливістю проблем впровадження енергоощадних технологій в сучасних умовах одним з перспективних напрямів є використання газотурбінних установок для комбінованого вироблення електроенергії і теплоти. В умовах жорсткої конкуренції основними критеріями оцінки сучасних енергетичних об'єктів є: висока ефективність перетворення первинних енергоносіїв, екологічна чистота, надійність, оптимальні експлуатаційні витрати. Одним з напрямів ефективного розвитку і технічного переозброєння української теплоенергетики є широке застосування високоекономічних парогазових і газотурбінних установок. Особлива увага приділяється впровадженню енергоощадних технологій, підвищенню ефективності перетворення енергії, що міститься в паливі, в електрику і теплоту. Сучасні газові турбіни використовують в якості когенераційних установок, що дозволяє використати теплоту палива з максимальною ефективністю. За своєю технологічною схемою газотурбінна установка з упорскуванням пари є найбільш простою з усіх установок комбінованого циклу. Нині контактні когенераційні газотурбінні установки знаходять широке застосування в якості високоефективних джерел теплової та електричної енергії у багатьох країнах світу. Такі установки, виконані на основі вже готових ГТУ, відрізняються достатньою надійністю, відносною простотою і екологічністю. Мета роботи: аналіз екологічних, конструктивних, технічних та енергетичних характеристик газової турбіни контактної газотурбінної установки. Для досягнення поставленої мети вирішувались такі завдання: - шляхи використання газотурбінних установок для комбінованого вироблення електроенергії і теплоти; - дослідження ефективності контактної когенераційної газотурбінної установки; - зведення показників еколого-економічної ефективності застосування когенераційних газотурбінних установок з упорскуванням пари в сучасних умовах; - виконання всебічного розрахунку і проектування газової турбіни контактної газотурбінної установки на номінальному режимі; - визначення втрат енергії, ККД та техніко-економічних показників спроектованої газової турбіни контактної газотурбінної установки. "
- ДокументПроєкт холодильника м'ясокомбінату продуктивністю 100 т/добу та камерами зберігання місткістю 1800 т.(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Проворний, Олексій"Проектований холодильник по місткості камер зберігання відноситься до середніх холодильників (1800 т.), по продуктивності він відноситься також до середніх холодильників (100 т. в добу). Проектований холодильник є одноповерховим. Це обумовлено тим, що будівельні конструкції одноповерхового холодильника легші (а отже, дешевше), оскільки він не несе навантаження від укладених вантажів. В дипломній роботі проведені розрахунки: будівельних площ; ізоляційних конструкцій; теплового навантаження; холодильних циклів та компресорів; приборів охолодження та магістральних трубопроводів. Виконана графічна частина по камерам зберігання. В дипломній роботі також були розглянуті питання, повязані з охороною праці, цивільним захистом та економікою. Кількість ілюстрацій - 23, таблиць - 28, стр. ДР -101 "
- ДокументРозробка фруктосховища ємністю 2400 тон для пгт. Роздільна(ОНАХТ, кафедра кріогенної техніки, 2021) Брошко, Іван"Яблука – один з найпопулярніших фруктів в Україні. Щороку середньостатистичний житель України з'їдає близько 12кг свіжих яблук. Рекордний рівень споживання яблук пояснюється тим, що вони присутні на ринку цілий рік, на відміну від інших сезонних фруктів. Крім того, яблука відносяться до найбільш доступних видів фруктів для українців завдяки порівняно невисокими цінами і великим обсягом виробництва в присадибних господарствах населення. В роботі передбачається відтворити 6 автономних камер для зберігання яблук, кожна камера на 400т. Також буде передбачено приміщення для обробки продукції, в якому запропоновано встановити лінію з переробки фруктів, що дозволить впорядкувати і упакувати яблука в поліетиленові пакети, а також сітки з подальшою реалізацією за більш високими цінами, ніж не опрацьована продукція. Для цього розраховано: ізоляційну конструкцію зовнішньої огорожі фруктосховища, тепло припливи від можливих джерел. На основі цього зроблено теплотехнічні розрахунки холодильної машини, яка буде обслуговувати цю систему. Сконструйовано теплообмінні апарати та допоміжне обладнання. "
- ДокументПроєкт системи кондиціювання повітря з канальним кондиціонером для котеджу м. Чорноморськ(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Цупкін, Сергій"Дипломний проект складається з: --- сторінки тексту, -- рисунків, -- таблиць, -- посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про проектування та тестування кондиціонерів для котеджу . В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи конди кондиціювання повітря для котеджу "
- Документ1(ОНАХТ, кафедра кріогенної техніки, 2021) Гайдаржи, Сергій"Торговельні судна забезпечують 90% всіх вантажів, що перевозяться, тому підвищення енергоефективності судноплавства є міжнародною проблемою. У масштабах такої великої установки, як судновий енергетичний комплекс, навіть невеликий відсоток зниження енергетичних витрат стає істотною економією в абсолютному вираженні. Ефективність енергозбереження на судах визначаються режимами роботи систем машинного обладнання, і зокрема холодильних установок. У роботі проведено дослідження циклу дійсної судновий холодильної машини, і системи відводу тепла конденсації круїзного корабля ""MSC MUSICA"". Проведено термодинамічний аналіз циклу двоступеневої холодильної машини з гвинтовим одноступінчастим компресором. В роботі розраховані характеристики машини при змінному навантаженні на компресор. На окремому прикладі показано відносну економію енергоспоживання шляхом безступеневого регулювання компресора. Також проведено теплові та конструктивні розрахунки теплообмінних апаратів холодильної машини. Для економії енергії при циркуляції теплоносіїв запропоновано здійснювати регулювання витрат забортної води і дистиляту, змінюючи продуктивність насоса шляхом регулювання швидкості обертання валу. "
- ДокументПроект реконструкції холодильника торгівельно-закупівельної бази для збереження м’ясопродуктів(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Курманенко, Юлія АндріївнаДипломний проект присвячений реконструкції холодильника торгівельно-закупівельної бази для збереження м’ясопродуктів. Відповідно до необхідних технологічних вимог і кліматичних умов загальне проектування підприємства було орієнтоване на зберігання в охолодженому м'ясі, при температурі в п'яти камерах -4°С і одна камера -18°С для зберігання замороженого м'яса. В якості робочого тіла бул прийнятий холодоагент R 507А. Система холодопостачання спроектованого холодильника централізована. Підібрано теплоізоляційну конструкцію на основі сендвіч-панелей, і, виходячи з повного завантаження камер, розраховані сумарні теплопритоки. За цими даними і проведеного теплового розрахунку підібрані компресорні агрегати фірми BOCK, повітряний конденсатор фірми Alfa-Laval. Відповідно до теплового навантаження був проведений розрахунок і підібрані повітроохолоджувачі фірми Alfa-Laval.
- ДокументПроєкт системи кондиціювання повітря з перемінною витратою холодоагенту для готелю "Імперіал" м. Херсон(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Остапенко, Денис"Дипломний проект складається з: 107 сторінки тексту, 4 рисунків, 17 таблиць, -- посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про проект системи кондиціювання повітря для готелю з перемінною витратою хладогенту. В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи конди кондиціювання повітря для готелю з перемінною витратою хладогенту. "
- Документ«Проєкт кріогенної установки для одержання технічного кисню концентрацієй 99,7% на базі повітряного компресора 4ВМІ0-50/71.»(ОНАХТ, кафедра кріогенної техніки, 2021) Ікім, Артур"Розвиток техніки розділення повітря методом глибокого охолодження з метою отримання кисню, азоту, аргону привів до формування самостійної галузі промисловості. Сформувався новий напрям наукової і практичної діяльності людини - кріологія, окремими ланками якого є криоенергетика, кріоелектроніка, кріобіологія і кріомедецина, кріогенне машинобудування. Такі найважливіші галузі, як чорна і кольорова металургія, хімія, газова промисловість, космічна і ракетна техніка, атомна промисловість різко збільшили застосування кріогенних продуктів. Особливо розширилося застосування кисню. Кисень широко використовується в процесах різання та зварювання металів у машинобудуванні і металообробці. Разом з киснем широке застосування в різних галузях промисловості знаходить азот в газоподібному і рідкому стані."
- ДокументПроект холодопостачання камер зберігання винограду(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Самсонюк, Антон Миколайович"Метою і завданням дослідження є розробка проекта холодильної системи фруктосховища, призначеного для зберігання винограду, розташованого в Одеській області, місткістю G=3000 т. В роботі вирішено задачу розробки та дослідження холодильної установки для зберігання винограду, що забезпечує скорочення енерговитрат на 5 – 15 % за рахунок використання високоефективних природних робочих тіл. Виявлено та реалізовано енергопотенціал установки шляхом впровадження вищеописаних удосконалень та в підсумку енерго та ресурсозбереженням. В результаті дослідження, ПКХМ, необхідно зробити ряд висновків: 1. Запропоновано замінити робочу речовину R22, на екологічно безпечне тіло таке як: на більш безпечну речовину R404а, що частково виключить вплив на оточуюче середовище в виді парникового ефекту, та повністю виключить руйнування озонового шару. 2. Використання R404а як робочого тіла в холодильній установці може призвести до значного холодильного коефіцієнта машини в 2.67. Дана робота була націлена на енерго та ресурсозбереження, оскільки перехід від хладону R22 на хладон R404а, що також не тільки не знизило ефективність, а ще зменшило згубний вплив на оточуюче середовище, оскільки коефіцієнт озоноруйнування дорівнює нулю, а глобального потепління на 15 % вище у даного хладону, ніж у R22."
- ДокументПроект системи охолодження для камер зберігання яблук в м. Одеса(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Григорів, Микита Сергійович"Дипломний проект складається з: 81 сторінок тексту, 10 рисунків, 12 таблиця, 11 посилань на літературні джерела. Україна в цей час зложилася переважно як аграрна країна. Тому сільське господарство й надалі буде однієї з основних галузей економіки України. В роботі проведений проектний розрахунок фруктосховища місткістю 270 т. В даному дипломному проекті розглянуто варіант зберігання яблук при + 1С. Як робоче тіло було прийнято холодоагент R407а. Система холодопостачання спроектованого холодильника - централізована. Для забезпечення стійкої роботи холодильника були підібрані компресорно-конденсаторні агрегати фірми Bitzer."
- Документ«Аналіз перспективних шляхів підвищення ефективності грузової системи судна - метановозу шляхом вдосконалення його основних елементів».(ОНАХТ, кафедра компресорів та пневмоагрегатів, 2021) Макруха, Сергій Іванович"Анотація дипломної роботі студента Макрухи С.І. Актуальність теми Останнім часом все більшого розвитку набувають трансантлантичні перевозки скрапленого газу спеціальними судами-газовозами. Цей вид транспортування газу відіграє все більш значну роль в забезпеченні міжнародної торгівлі газом між країнами, які знаходяться на різних континентах світу. Світові заходи по запобіганню світового глобального потепління викликають активну діяльність по зменшенню добичі і використання вугілля в усіх галузях народного господарства. Це приводить до підвищення попиту на газові топливні ресурси, в той же час спостерігається підвищення долі використання сланцевого газу у світовому балансі постачання газу в світовій енергетиці. Всі ці фактори викликають інтенсивний розвиток спеціального судового транспорту для перевозок скрапленого газу в регіональних і світових масштабах. Все це робить тему даної роботи високо актуальною. Метою кваліфікаційної роботи є розробка науково обгрунтованих шляхів підвищення ефективноісті роботи грузової системи(ГС) судна-метановозу шляхом вдосконалення її основих елементів. Для досягнення поставленої мети визначені такі завдання: - розглянути конструктивне виконання і технічні показники судна-метановозу і основних елементівгрузової системи судна; - провести аналіз методів підвищення ефективності роботи грузової системи судна-метановозу шляхом конструктивного і технологічного вдосконалення; - розробити методи підвищення ефективності важливіших елементів ГС суднаметановозу і зниження втрат при перевезенні газу. - визначити основні вимоги до екологічних характеристик ГС системи суднагазовозу ,техніку безпеки та системи пожежогасіння; - провести конструктивний розрахунок компресора. Вирішенню цих завдань і присвячена дана робота. "
- ДокументПроєкт грунтового теплового насосу для багатоповерхового котеджу площею 300 кв. м у м. Одеса(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Вінніков, Дмитро"Сьогодні перед промисловістю холодильного сектору стають завдання енергетичної ефективності та екологічної безпеки. Як можливо задовольнити потреби спліт систем кондиціювання повітря, з особою увагою до проектування VRF обладнання, його роботи та прикладних завдань? Ми повинні реально оцінювати майбутні тенденції щодо DX систем кондиціювання повітря з VRF обладнанням, його роботою та прикладними завданнями. Майбутнє за холодоагентами з низькими показниками GWP для унітарних продуктів, якщо можливо модифікувати існуючи системи. Одне з завдань – розпізнати складні проблеми вчасно та за допомогою бенчмаркінга опрацювати можливості застосування вогненебезпечних холодоагентів. Метою дипломного проекту є розробка науково обґрунтованого технологічного рішення по проектуванню комбінованої системи охолодження, опалення та гарячого водопостачання для приватного житлового будинку площею 300 м2 для умов Півдня України: - зменшення техногенного впливу на навколишнє середовище; - використання екологічно безпечних робочих речовин при проектуванні теплових насосів"
- ДокументПроєкт системи кондиціювання повітря торгівельно-виставочного центру "Автоагрегат" м. Вінниця(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Кобушкін, Сергій"Дипломний проект складається з:112 --- сторінки тексту,7рисунків, 5 таблиць, 22 посилання на літературні джерела. У даній науковій роботі йде мова про проектування та тестування кондиціонерів для для торгівельно-виставочного центру «Автоагрегат» м. Вінниця В роботі проведений розрахунок процесів кондиціювання повітря: вибір розрахункових параметрів внутрішнього й зовнішнього повітря; розрахунок теплопритоків і вологопритоків; обгрунтування вибору і підбір обладнання для системи кондиціювання повітря для для торгівельно-виставочного центру «Автоагрегат» м. Вінниця та надані рекомендації на тестування кондиціонерів.. "
- ДокументПроект холодильника для зберігання фруктів місткістю 350 т. в м. Ізмаїл(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Горбаньов, Святослав Валерійович"Дипломний проект складається з: 81 сторінок тексту, 9 рисунків, 12 таблиця, 11 посилань на літературні джерела. Україна в цей час зложилася переважно як аграрна країна. Тому сільське господарство й надалі буде однієї з основних галузей економіки України. В роботі проведений проектний розрахунок фруктосховища місткістю 350 т. В даному дипломному проекті розглянуто варіант зберігання яблук при + 1С. Вякості робочого тіла було прийнято холодоагент R404а. Система холодопостачання спроектованого холодильника централізована. Для забезпечення стійкої роботи холодильника було підібрано компресорно-конденсаторні агрегати фірми Bitzer LH135/44CC-12.2. Відповідно до теплового навантаження було здійснено розрахунок та підібрано повітроохолоджувачі фірми Alfa-Laval."
- ДокументПроект холодильника місткістю 1000 т для м’ясокомбінату в м. Запоріжжя(ОНАХТ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря, 2021) Борисов, Ян Андрійович"Проект холодильника, розташованого в місті Запоріжжя. Виділена площадка для будівництва проектованого об'єкта перебуває в промисловій зоні міста й розміри її дозволяють у перспективі розмістити тут склади продтоварів і промтоварів. Рельєф площадки вимагає великого обсягу планувальних робіт.Під'їзна залізнична колія відсутня. Будинок м'ясокомбіната одноповерховий з висотою камер 6 м, сітка колон 6 х 12 м. В 3-х камерах з температурним режимом -18°С передбачається тривале зберігання замороженого м'яса, в 2-х камерах з температурним режимом -2°С передбачається зберігання охолодженого м'яса і передбачена камера для швидкої заморозки продукту -30 °С. Холодильник повинен забезпечувати населення міста Запоріжжя й окружні райони м`ясом."
- Документ"«Проект дросельної кінцевої ступені охолодження кріогенної гелієвої установки, аналіз ії термодинамічної ефективності»"(ОНАХТ, кафедра кріогенної техніки, 2021) Цуркан, Максим"Виконано критичний огляд літературних джерел по декомпозиції кріогенних систем різного призначення. основі якого представлені можливі ступені остаточного гелієвих установок. Складено розрахункова схема для термодинамічної розрахунку дросельної ступені остаточного охолодження. Використовуючи програмне забезпечення, розроблене на кафедрі кріогенної техніки ОНАХТ, виконаний розрахунок оптимальних тисків прямого потоку для рефрижераторного і зріджувального режимів роботи кріогенних гелієвих установок. Показано, що тиску прямих потоків, відповідні максимальної термодинамічної ефективності для обох режимів однакові. В якості критеріїв термодинамічної ефективності для зріджувального режиму обраний коефіцієнт зрідження, для рефрижераторного режиму - питома холодопродуктивність. На прикладі чисельних розрахунків показано, що термодинамічний ККД дросельної ступені остаточного охолодження в ожіжітельном режимі більше аналогічного критерію для рефрижераторного режиму."