Одним з найважливіших напрямів підготовки фахівців всіх рівнів і форм навчання є курсове і дипломне проектування нового і модернізація існуючого устаткування галузі зернопереработки. Реалізація даного напряму можлива при максимальній активізації учбового процесу, який передбачає уміння накопичувати і поповнювати знання під час лекційних, практичних і лабораторних занять, а також уміння систематизувати, аналізувати і застосовувати отримані знання.
Алексашин, О.В. Комплексний підхід при вивченні курсу “Розрахунок і конструювання типових машин” / О.В. Алексашин, Г.А. Гончарук, А.В. Ульяницький // Сучасні тенденції викладання у вищій школі: інформаційні та інноваційні технології навчання : електрон. зб. тез. 44-ї наук.-метод. конф. викл. акад., Одеса, [10-11 квіт.] 2013 р. / ОНАХТ. – Одеса, 2013. - С. 70.
вивчення курсу, підготовка фахівців, організація самостійної роботи, самостійна робота студентів