118297 Планетарна коробка передач

Планетарна коробка передач, яка містить корпус з кришкою, ведучу вал-шестірню, ведений вал, співвісний з ведучою вал-шестірнею, центральні циліндричні зубчаті колеса з внутрішніми зубами, які співвісно установлені на ведучій вал-шестірні та на веденому валу, сателіти, водило, гальмівні пристрої, що охоплюють центральні циліндричні зубчаті колеса з внутрішніми зубами, муфту перемикання швидкостей, яка відрізняється тим, що ведуча вал-шестірня зачеплена з першими сателітами, які установлені нерухомо на валах сателітів, вали сателітів установлені рухомо по периметру водила, яке установлено на проміжному валу, перші сателіти одночасно зачеплені з першим центральним циліндричним зубчатим колесом з внутрішніми зубами, яке установлено співвісно та рухомо з ведучою вал-шестірнею у корпусі з кришкою, ведуча вал-шестірня одним кінцем рухомо і співвісно розміщена на одному кінці проміжного вала, а другим кінцем - рухомо у корпусі з кришкою, водило рухомо і співвісно установлено на проміжному валу, на якому нерухомо установлено центральне циліндричне зубчате колесо з зовнішніми зубами і яке зачеплено з другими сателітами, нерухомо установленими на валах сателітів, другі сателіти зачеплені з другим центральним циліндричним зубчатим колесом з внутрішніми зубами, яке установлено співвісно та рухомо у корпусі з кришкою, на маточині другого центрального циліндричного зубчатого колеса з внутрішніми зубами рухомо і співвісно з ним через шпонку або шліци установлена перша зубчата півмуфта з внутрішніми і зовнішніми зубами, усередині цієї маточини за допомогою шпонки або шліців співвісно установлена маточина другої зубчатої півмуфти з внутрішніми і зовнішніми зубами, усередині маточини другої зубчатої півмуфти за допомогою шпонки або шліців співвісно установлений проміжній вал, на другому кінці якого рухомо і співвісно з ним установлений один кінець веденого вала, на якому за допомогою шпонки або шліців рухомо установлена третя зубчаста півмуфта з внутрішніми і зовнішніми зубами, іншім кінцем ведений вал установлений у корпусі веденого вала, який закріплений гвинтами з корпусом з кришкою, перший важіль переміщення шарнірно сполучений з корпусом веденого вала та одним кінцем рухомо сполучений з першою зубчатою півмуфтою, а другим кінцем - зі штоком першого пневмо- або гідроприводу, закріпленого жорстко на корпусі веденого вала, другий важіль переміщення шарнірно сполучений з корпусом веденого вала та одним кінцем рухомо сполучений з третьою зубчатою півмуфтою, а другим кінцем - зі штоком другого пневмо- або гідроприводу, закріпленого жорстко на корпусі веденого вала, на корпуси з кришкою установлені три пневмо- або гідроприводи, штоки яких жорстко з'єднані з гальмуючими пристроями, які охоплюють перший і другий центральні циліндричні зубчаті колеса з внутрішніми зубами і водило.
Пат. на винахід 118297 Україна, МПК F16Н 3/44 (2006.01), F16Н 57/10 (2006.01). Планетарна коробка передач / Амбарцумянц Р. В., Амбарцумянц Р. Р. ; власник Одес. нац. акад. харч. технологій. – № a201701834 ; заявл. 27.02.2017 ; опубл. 26.12.2018, Бюл. № 24.
планетарна коробка передач, корпус, ведуча вал-шестірня, циліндричні зубчаті колеса, ведений вал, сателіти, водило, гальмівні пристрої, муфта перемикання швидкостей