Глобальне погіршення екологічного стану сучасного світу, антропогенний вплив та інші негативні фактори призвели до усвідомленої необхідності контролю безпеки основних видів харчових ресурсів. На прикладі кафедри "Біохімії, мікробіології та фізіології харчування" ОНАХТ розглянуто наукову студентську роботу у цьому напрямку, під час якої використовуються класичні та сучасні методи досліджень, широко впроваджуються розробки фахівців кафедри, зокрема методи біотестування.
Пилипенко, Л. М. Впровадження сучасних методів визначення безпечності продукції в навчальні курси та наукову роботу студентів / Л. М. Пилипенко, О. І. Данилова // Управління якістю підготовки фахівців : матеріали ХХІІ Міжнар. наук.-метод. конф., Одеса, 20–21 квіт. 2017 р. / Одес. держ. акад. буд-ва та архітектури. – Одеса, 2017. – Ч. 1. – С. 244.
безпечність продукції, наукова робота студентів, контроль безпеки харчових ресурсів, біотестування