Самостійна робота студента не є додатком до навчального процесу, а його необхідною складовою. Не є вона й самометою, а способом свідомого й міцного засвоєння знань, формування умінь і навиків. Вона повинна органічно входити до всіх ланок навчального процесу, узгоджуватися з іншими методами та прийомами. Самостійну роботу студентів треба планувати нарівні з іншими видами роботи у системі практичних занять із тієї чи тієї теми.
Віват, Г.І. Методика організації та проведення самостійної роботи при вивченні української мови (за професійним спрямуванням) / Г.І. Віват // Сучасні тенденції викладання у вищій школі: інформаційні та інноваційні технології навчання : електрон. зб. тез. 44-ї наук.-метод. конф. викл. акад., Одеса, [10-11 квіт.] 2013 р. / ОНАХТ. – Одеса, 2013. - С. 120.
самостійна робота студентів, вивчення української мови, українська мова за професійним спрямуванням, організація самостійної роботи