Технологічна експертиза виробництва новітніх булочних виробів з корицею та ентеросорбентами

Ескіз недоступний
ОНТУ, кафедра харчової хімії та експертизи
Здоров'я дітей та підлітків в будь-якому суспільстві, в будь-яких екологічних і політичних умовах є актуальною проблемою і предметом першочергової уваги, так як цей чинник в значній мірі визначає майбутнє країни, генофонд нації, будучи при цьому поряд з іншими демографічними показниками, чуйним барометром розвитку країни. Харчування є необхідною умовою існування будь-якої живої істоти. Період шкільного віку дитини характеризується зростанням і структурно-функціональним дозріванням всіх органів і систем. В даний час, 98 % жителів країни відчувають нутрієнтну і вітамінну недостатність, і школярі не є винятком. За даними, лише менше 10 % дітей, які закінчують сьогодні школу, можна вважати здоровими. При цьому кожен другий школяр має ті чи інші проблеми з травною системою організму. Правильна організація харчування школярів може допомогти у вирішенні дуже багатьох проблем, що виникають саме в підлітковий період. Зараз особливо важливо забезпечити організм всіма ресурсами не тільки для зростання і розвитку, але також для подолання зростаючих навантажень в школі і статевого дозрівання. Структура харчування дітей шкільного віку в Україні характеризується зниженням споживання найбільш цінних у біологічному відношенні харчових продуктів, таких, як м'ясо та м'ясопродукти, молоко та молочні продукти, риба, яйця, рослинне масло, фрукти і овочі; при цьому збільшується споживання хліба і хлібопродуктів, а також картоплі. Тому у дітей є дефіцит поліненасичених жирних кислот, дефіцит вітамінів, недостатність надходження ряду мінеральних речовин; дефіцит харчових волокон. Тому робота присвячена дослідженню сорбції харчовими волокнами з різних рослинних джерел йонів важких металів (на прикладі сорбції плюмбуму (II)), сорбції фенолу, метиленового синього (який корелює з сорбцією ними мікроорганізмів), водо- та жироутримуючої здатності та сорбції холевих кислот, та створенню хлібобулочних виробів на основі найкращих з них, які найбільш перспективним продуктом для школярів. Об’єкт дослідження: технологія булочок з корицею та підвищеним вмістом ентеросорбентів. Предмет дослідження: харчові волокна рослинного походження з різних джерел, НАССР план. Наукова новизна одержаних результатів: проведено порівняльну характеристику харчових волокон з різних рослинних джерел за фізико-хімічними показниками, що зумовлюють фізіологічну дію ХВ та запропоновано поєднання трьох для отримання найкращого результату, розроблено рецептуру булочок з корицею та суміші ентеросорбентів, запропоновано технологічну схему виробництва даного продуту та встановлено фактори ризиків його виробництва. Практичне значення: розроблені і апробовані рецептури хлібобулочних виробів з включенням композицій харчових волокон, обґрунтованих по їх користі для організму людини. Структура роботи. Робота обсягом 92 сторінки складається із вступу, 5 розділів, загальних висновків, списку використаних літературних джерел, що включає 35 найменувань (4 сторінки), 8 рисунків (4 сторінки), 9 таблиць (7 сторінок) та додатку (7 сторінок).
технологічна експертиза, булочні вироби, ентеросорбенти, кориця, НАССР