Гідрогазодинаміка

У гідравлічній лабораторії студент може практично спостерігати протікання різних складних гідравлічних явищ, ознайомитися з існуючими методами технічних вимірів, з’ясувати реальне значення коефіцієнтів, якими коригуються теоретичні дослідження гідравлічних явищ, вивчити конструкції гідравлічних машин (насосів), що в цілому дає можливість закріпити теоретичний матеріал лекцій і надалі застосовувати його для вирішення практичних інженерних завдань. Перед виконанням лабораторної роботи студент повинен самостійно проробити відповідні розділи курсу за підручниками і лекційним матеріалом, докладно вивчити методичний посібник з даного завдання. У гідравлічній лабораторії перед проведенням експерименту з’ясовується ступінь підготовленості студентів до проведення даної роботи, уточнюються конструктивні особливості установки, особливості постановки експерименту й обробки отриманих даних. Зроблені виміри й розрахунки записуються студентами в заздалегідь підготовлені протоколи, які потім пред'являються для перевірки керівникові занять. Експеримент повторюється, якщо отримані результати визнані керівником незадовільними. Протокол лабораторної роботи повинен складатися акуратно, містити схему установки, необхідні розрахункові формули й розрахунки. При проведенні експерименту й обробці результатів робіт студент користується довідковим матеріалом і дає критичну оцінку триманим результатам. Студент повинен захистити протокол роботи з результатами дослідів та розрахунків.
Альтман, Е. І. Гідрогазодинаміка [Текст] : посіб. до виконання лаб. робіт / Е. І. Альтман, І. Л. Бошкова, І. О. Кузнєцов ; Одес. нац. акад. харч. технологій, Навч.-наук. ін-т холоду, кріотехнологій та екоенергетики. – Одеса, 2012. – 61 с.
гідравліка, гідравлічний прес, режим руху рідини, стенд, гідродинамічний напор, п'єзометрична лінія, витратомірний пристрій, трубопровід, коефіцієнт опору, витікання рідини, насадка, відцентровий насос, пограничний шар, тарування, гидравлика, гидравлический пресс, режим движения жидкости, стенд, гидродинамический напор, пьезометрическая линия, расходомерное устройство, трубопровод, коэффициент сопротивления, истечение жидкости, центробежный насос, пограничный слой, тарирование