117903 Низькотемпературна каскадна холодильна установка

1. Низькотемпературна каскадна холодильна установка, що містить три каскади - верхній, середній та нижній, при цьому у верхньому каскаді сполучені між собою системою технологічних трубопроводів компресор, конденсатор та конденсатор-випарник, в середньому каскаді сполучені між собою системою технологічних трубопроводів компресор, конденсатор-випарник, рекуперативний теплообмінник рідини, розширювальна ємність, у нижньому каскаді сполучені між собою системою технологічних трубопроводів компресор, рекуперативний теплообмінник пари, рекуперативний теплообмінник рідини, блок фільтрації мастила, розширювальна ємність, яка відрізняється тим, що верхній каскад містить випарник для забезпечення температури до мінус 40 °C, сполучений рідинним і паровим трубопроводами з рекуперативним теплообмінником рідини, середній каскад містить випарник для забезпечення температури до мінус 80 °C, сполучений рідинним і паровим трубопроводами з рекуперативним теплообмінником рідини, а нижній каскад містить випарник для забезпечення температури до мінус 150 °C, сполучений рідинним і паровим трубопроводами з рекуперативним теплообмінником рідини, при цьому середній каскад містить барботажний конденсатор-випарник, сполучений рідинним і паровим трубопроводами з рекуперативним теплообмінником рідини, а також з рекуперативним теплообмінником пари та блоком фільтрації мастила нижнього каскаду, який сполучений з рекуперативним теплообмінником рідини, з компресором і конденсатором верхнього каскаду, та трубопроводом повернення мастила в картер компресора - з компресором нижнього каскаду, окрім того, на рідинних трубопроводах, що з'єднують випарники та конденсатори-випарники з рекуперативними теплообмінниками рідини, установлено регулюючі вентилі. 2. Низькотемпературна каскадна холодильна установка за п. 1, яка відрізняється тим, що барботажний конденсатор-випарник містить корпус, всередині якого установлені змійовик і барботажний патрубок, а в нижній частині корпусу розташований барботажний відсік, в якому розміщено поплавковий клапан, при цьому нижня частина барботажного патрубка розміщена в барботажному відсіку, а верхня частина сполучена з трубопроводом подачі паромастильної суміші, вхід змійовика сполучений з трубопроводом подачі холодоагенту, а вихід - з відвідним трубопроводом пари холодоагенту, нижня частина корпусу сполучена з трубопроводом подачі суміші рідкого холодоагенту з мастилом з барботажного відсіку до блока фільтрації мастила низькотемпературної каскадної холодильної установки.
Пат. на винахід 117903 Україна, МПК (2018.01) F25B 7/00, F25B 9/10 (2006.01). Низькотемпературна каскадна холодильна установка / Русов Є. Х., Гоголь М. І., Желязко Ф. С., Гоголь О. М. ; власник Одес. нац. акад. харч. технологій. – № a201406625 ; заявл. 13.06.2014 ; опубл. 25.10.2018, Бюл. № 20.
каскадна холодильна установка, низькотемпературна холодильна установка, компресор, конденсатор, конденсатор-випарник, рекуперативний теплообмінник рідини, розширювальна ємність, рекуперативний теплообмінник пари, блок фільтрації мастила, регулюючі вентилі