Розвиток студентської правосвідомості як об’єкт соціально-філософського аналізу

ОНАХТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук зі спеціальності 09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії. Дисертація є соціально-філософським дослідженням проблем розвитку студентської правосвідомості. Правосвідомість аналізується як складна система цінностей, що включає широке коло аксіологічних уподобань людини та є водночас результатом та інструментом соціальної комунікації. В роботі створено соціально-філософську модель вивчення правосвідомості, на базі якої проаналізовано сучасний стан української студентської правосвідомості, продемонстровано можливі шляхи формування правової особистості.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата философских наук по специальности 09.00.03 - социальная философия и философия истории. Целью исследования является определение сущности феномена студенческого правосознания как фактора регуляции отношений в социуме и как фактора диагностики социальной стабильности. Диссертация является социально-философским исследованием проблем развития студенческою правосознания. Правосознание анализируется как сложная система ценностей, включающая широкий круг аксиологических предпочтений человека и является одновременно результатом и инструментом социальной коммуникации. В ходе исследования было доказано, что изучение студенческого правосознания является одной из значимых задач отечественной социальной философии, ибо правосознание обусловливает действенность такого регулятора социальных отношений, как право.
Thesis for a Candidate’s Degree of Philosophical Sciences, Speciality 09.00.03 - Social Philosophy and Philosophy of History. This thesis is social-philosophical research of problems of development of student legal conscience. Legal conscience is analyzed as a complex system of values, including the wide circle of axiological preferences of a person and is simultaneously the result and the instrument of social communication. The socio-philosophical model for the study of legal conscience is created in the thesis, which the modem state of Ukrainian student’s legal conscience is analyzed on the base of the ways of creation of legal personality are shown.
Михайлова, В. Л. Розвиток студентської правосвідомості як об`єкт соціально-філософського аналізу [Текст] : автореф. дис. ... канд. філос. наук : спец. 09.00.03 "Соціальна філософія та філософія історії" / Михайлова Вікторія Леонідівна ; наук. кер. В. М. Чугуєнко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : ОНАХТ, 2014. - 16 с.
епістемологія, інтерсуб'єктні комунікації, комунікативна філософія, правове виховання, правосвідомість, соціальна філософія, рівносуб’єктний дискурс, интерсубъективные коммуникации, коммуникативная философия, правовое воспитание, правосознание, социальная философия, равносубъекткый дискурс, эпистемология, communicative philosophy, equal ly-subjective discourse, epistemology, inter-subjective communications, legal conscience, legal education, social philosophy