ОНАХТ
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.02 - технологія зернових, бобових, круп’яних продуктів і комбікормів, олійних і луб’яних культур. Дисертаційну роботу присвячено удосконаленню технології виробництва повнораціонних комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці. Теоретично та експериментально обґрунтовано доцільність збагачення зернової сировини у складі комбікормів білками тваринного походження через суттєве зниження поживної та енергетичної цінності зернових компонентів, які виробляються в Україні часто з порушенням агротехнології. Розроблено технологічний спосіб збагачення зернової сировини білками тваринного походження, який передбачає отримання передсуміші подрібненого зерна кукурудзи та яєчної маси без шкаралупи некондиційних курячих яєць у співвідношенні 1:1, змішування передсуміші з кукурудзяною крупкою, яка залишилась, та екструдування отриманої високооднорідної суміші. На основі вивчення потреб в поживних та біологічно активних речовинах молодняка сільськогосподарської птиці розроблені рецепти стартових комбікормів, які відповідають нормам годівлі та обмеженням по введенню компонентів, удосконалено програми годівлі птиці. В результаті проведення теоретичних та експериментальних досліджень удосконалена принципова технологічна схема виробництва стартових комбікормів для сільськогосподарської птиці.
Диссертация на соискание научной степени кандидата технических наук по специальности 05.18.02 - технология зерновых, бобовых и крупяных продуктов и комбикормов, масличных и лубяных культур. Диссертационная работа посвящена усовершенствованию технологии производства полнорационных комбикормов для молодняка сельскохозяйственной птицы. Теоретически и экспериментально обоснованна целесообразность обогащения зернового сырья в составе комбикормов белками животного происхождения из-за существенного снижения питательной и энергетической ценности зерновых компонентов, которые производятся в Украине часто с нарушением агротехнологии. Разработан технологический способ обогащения зернового сырья белками животного происхождения, который предусматривает получение предсмеси измельченного зерна кукурузы и яичной массы без скорлупы некондиционных куриных яиц в соотношении 1:1, смешивание предсмеси с кукурузной крупкой, которая осталась, и экструдирование полученной высокооднородной смеси. На основе изучения потребностей в питательных и биологически активных веществах молодняка сельскохозяйственной птицы разработаны рецепты стартовых комбикормов, которые удовлетворяют нормам кормления и ограничениям по введению компонентов. В результате проведения теоретических и экспериментальных исследований усовершенствована принципиальная технологическая схема производства стартовых комбикормов для сельскохозяйственной птицы.
Dissertation for obtaining the scientific degree of the Candidate of Technical Science on the specialty 05.18.02 - technology of grain, bean, cereal products and mixed fodders, olive and fibre crops cultures. Dissertation work is devoted to the improvement of technology of production of the full ration mixed fodders for young growth of an agricultural bird. Theoretically and experimentally expediency of enrichment of grain raw materials as a part of mixed fodders squirrels of an animal origin is proved. It is connected with essential decrease in nutritious and power value of grain components which are made in Ukraine often with agrotechnology infringement. The technological way of enrichment of grain raw materials by squirrels of an animal origin is developed. It provides reception of a premix of the crushed grain of com and egg weight without a shell of sub-standard eggs in the ratio 1:1, mixing of a premix with the crushed corn which remained, and extruding received mixes. As a result of carrying out theoretical and experimental researches the basic technological scheme of manufacture of starting mixed fodders for an agricultural bird is improved. It provides manufacture possibility of the extruded fodder additive on the existing equipment of the mixed fodder factoiy with installation of the additional equipment. It is experimentally established that for as much as possible uniform distribution of microcomponents in mixed fodder taking into account weight of single consumption of a forage of an agricultural bird it is expedient to receive premixes of microcomponents and extruded fodder additive by their two-phases mixing in the ratio 1:1 at the first stage of mixing and 1:2 at the second stage.
Ворона, Н. В. Удосконалення технології виробництва комбікормів для молодняка сільськогосподарської птиці : автореф. дис. ... канд. техн. наук : спец. 05.18.02 "Технологія зернових, бобових, круп`яних продуктів і комбікормів, олійних і луб`яних культур" / Ворона Ніна В’ячеславівна ; наук. кер. Б. В. Єгоров ; Одес. нац. акад. харч. технологій. – Одеса : ОНАХТ, 2012. – 20 с.
екструдована кормова добавка, стартові комбікорми, норми годівлі, збагачення зернової сировини, экструдированная кормовая добавка, стартовые комбикорма, нормы кормления, обогащение зернового сырья, extruded feed addition, starting mixed fodders, norms of feeding, enriching of com raw material