На кафедрі фізики і матеріалознавства ОНАХТ підготовка бакалаврів напрямку інженерна механіка за спеціальністю технологічне обладнання переробних і харчових виробництв на І – ІІ курсах ведеться у такій послідовності: «Матеріалознавство» – «Технологія конструкційних матеріалів» - «Учбова практика в майстерні». Задача дисципліни «Учбова практика в майстерні» - навчити студента, як майбутнього інженера, своїми руками виконувати роботи за сучасними методами обробки матеріалів, які викладені у курсі технології конструкційних матеріалів: лиття металів, обробка металів тиском, зварювання металів, обробка металів різанням і шліфування заготовок.
Маннапова, О.В. Необхідність включення у дисципліну “Учбова практика в майстерні” практичних занять по зварювальним роботам / О.В. Маннапова, О.Д. Соколов // Сучасні тенденції викладання у вищій школі: інформаційні та інноваційні технології навчання : електрон. зб. тез. 44-ї наук.-метод. конф. викл. акад., Одеса, [10-11 квіт.] 2013 р. / ОНАХТ. – Одеса, 2013. - С. 195.
учбова практика в майстерні, практичні заняття, зварювальні роботи