Мовне питання сьогодні є не лише лінгвістичним, а набуває політичного, соціального та культурного значення. Курс української мови за професійним спрямуванням, розроблений на кафедрі українознавства та лінгводидактики, спрямований на формування у студентів свідомого ставлення до державного статусу української мови, розуміння її як національного феномена у контексті минулого й сучасного держави.
Машарова, Я.В. Соціополітичні процеси в Україні у межах викладання курсу української мови за професійним спрямуванням / Я.В. Машарова, О.В. Шевчук // Роль комплексного дипломного проектування у підвищенні якості підготовки фахівців: електрон. зб. тез 45-ї наук.-метод. конф. виклад. акад., Одеса, 9 - 10 квіт. 2014 р. / Одес. нац. акад. харч. технологій. – О., 2014. - С. 121 - 122.
українська мова за професійним спрямуванням, соціополітичні процеси