Дослідження та розробка системи охолодження, опалення та гарячого водопостачання на базі повітряного теплового насосу для розміщення пересленців у типовому житловому будинку площею 160 м2 у м. Чорноморськ
Ескіз недоступний
Дата
2024
Автори
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ОНТУ, кафедра холодильних установок і кондиціювання повітря
Анотація
Кваліфікаційна робота складається з: 105 сторінки тексту, 27 рисунків, 19 таблиць, 32 посилання на літературні джерела. В даній науково-дослідній роботі проведено дослідження та розробку системи охолодження, опалення та гарячого водопостачання на базі повітряного теплового насосу для розміщення пересленців у типовому житловому будинку площею 160 м2 у м. Чорноморськ Одеської області.
Було проаналізовано сім різних видів схемних рішень теплових насосів. Результати розрахунків показали, що для високотемпературного теплового насоса використання R134a в якості холодоагенту є найефективнішим через його найвищий ηr та найнижчий тиск при температурі конденсації 65°C. R407C був обраний для низькотемпературного теплового насоса за його найвищого ηr. При використанні для систем опалення при температурі 35-37оС.
Використання двоступеневого теплового насосу, для вироблення гарячої води приводить до меншого споживання електроенергії (до 23%), ніж одноступеневим тепловим насосом. Гаряча вода попередньо нагрівається в НT баці HS1, і, нарешті, знову нагрівається в резервуарі HS2, де також нагрівається рециркуляційна гаряча вода. Обидва теплові насоси можуть працювати окремо.
Споживання електроенергії в двоступеневому тепловому насосі на 12% менше, ніж в каскадній системі, Оптимальна температура конденсації теплового насоса (TН) виявилася 35-37°C. Система 7 дає можливість виробляти всю кількість гарячої води з високим значенням СОР.
Тепловий насос з розрахунку обійдеться в 1500000 грн, за експлуатацію щорічно треба буде сплачувати від 5204 грн до 16352 грн в залежності від обраного схемного рішення та окупається він до 7 років.
Опис
Ключові слова
тепловий насос, охолодження, опалення, ГВП, COP