Роботи 2023 року
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Роботи 2023 року за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 30
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз загроз кібербезпеці хмарних сервісів та методів боротьби з ними(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Студзінський Дмитро СергійовичЗ метою визначення базових умов, щодо подальших досліджень для визначення загроз хмарним технологіям та мірам їх протидії, у роботі проведений розширений аналіз хмарних обчислень як сервісів. Серед наведених сервісів виділено базові сервіси IaaS, SaaS, РaaS, які є основою для існування більш уніфікованих сервісів (СааS, МСааS, DааS, FааS, IPааS, MBааS, NааS, SeСааS, DBааS, MааS, GааS, STааS, TааS, DRааS,), що збільшують область використання. Вказані можливі постачальники сервісів, в тому числі і українські. У дипломі буде зроблений огляд хмарних рішень та представлений загальний аналіз можливостей захисту їх застосування від загроз кібербезпеці.
- ДокументАналіз методів та засобів щодо захисту комерційної таємниці сучасного підприємства(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Андріяненко Олексій ЮрійовичМетою даної роботи є аналіз методів та засобів щодо захисту комерційної таємниці сучасного підприємства. У бакалаврській роботі розглянуто роль підприємств малого та середнього бізнесу в структурі держави, наведено класифікації. Розглянуто загрози та ризики підприємств малого бізнесу (ПМБ) – як внутрішні, так і зовнішні. Наведено ризикоутворюючі фактори виникнення загроз. В рамках застосування засобів захисту запропоновано використання технічних засобів охорони та спецзасобів щодо блокування каналів витоку відеоінформації. В рамках захисту корпоративної мережі використовуються системи протидії витокам (DLP) та додаткові методи з позиції NIST 7621.
- ДокументАналіз методів та засобів інформаційної безпеки українського ІТ-бізнесу(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Поляков Ілля ДмитровичРозглянуті питання, які пов'язані з інформаційною безпекою українських ІТ-підприємств. Інформаційна безпека являє собою набір інструментів і методів, використовуваних для захисту цифрової та аналогової інформації. Показано призначення системи управління інформаційною безпекою і роль технічних засобів захисту інформації від інформаційних загроз підприємству. Для створення та ефективної експлуатації системи забезпечення інформаційної безпеки необхідно завжди використовувати вже напрацьовані практики (стандарти, методології) побудови подібних системи забезпечення інформаційної безпеки та реалізовувати їх до систем управління (менеджменту) інформаційною безпекою Запропоновано до реалізації інноваційні рішення від Microsoft та проаналізовані кібератаки які можуть прийти через постачальників підприємств України в цілях підвищення ефективності виявлення інформаційних сучасних загроз і захисту інформації.
- ДокументАналіз новітніх технологій кібербезпеки в період пандемії Covid-19 та період воєнного часу(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Аверін Володимир МихайловичСпостерігається значне збільшення загроз у кіберпросторі проти українських стратегічних цілей, що доволі очікувано може розповсюдитися на прибічників та союзників України. Уряд Росії зробив рішучі заяви щодо дій, які він збирається вживати проти суб'єктів підприємницької діяльності, які намагаються вийти з країни, включаючи націоналізацію активів. Організації повинні бути готові до потенційного збільшення кібератак у відповідь на такі рішення. Крім того, ті підприємства, які є частиною критичної інфраструктури, включаючи енергетичні, телекомунікаційні, медіа та фінансові компанії, також мають бути у режимі підвищеної готовності, оскільки саме ці галузі часто вважаються пріоритетними цілями у період війни. Незалежно від того, чи локалізована бізнес діяльність компаній в Україні чи інших країнах, вони повинні оцінити свою готовність до кіберінцидентів і свою здатність відновитися після кібератак.
- ДокументАналіз підсистем технічних засобів охорони при побудові систем захисту об'єктів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Прудкий Віталій ІгоровичМетою даної роботи є аналіз підсистем технічних засобів охорони при побудові систем захисту об'єктів. У бакалаврській роботі проведено аналіз технологій систем відеоспостереження, представлено критерії вибору. Розглянуто базові відомості щодо технологій систем відеоспостереження. Проведено дослідження критеріїв відеоаналітики систем відеоспостереження. Представлено архітектуру та фундаментальні принципи побудови систем фізичного захисту (СФЗ), в рамках чого розглянуто стадії та етапи проектування, документацію, нормативну базу. Досліджено основні компоненти СФЗ – охоронно-пожежна сигналізація, відеоспостереження та система контролю та керування доступом.
- ДокументАналіз систем захисту Webсайту від несанкціонованого доступу(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Скляров Євген ІгоровичМетою даної роботи є аналіз систем захисту веб-сайту від несанкціонованого доступу. У роботі розглянути причини несанкціонованого доступу, способи несанкціонованого доступу, схеми несанкціонованого доступу до вебресурсів із використанням вразливостей програмного забезпечення вебсерверів та веб-сервісів. Описані методи запобіганню порушенню інформаційної безпеки он-лайн ресурсів та вебзастосунків на основі використання як комплексних систем захисту так і спеціалізованих інструментів захисту. Проведено аналіз систем захисту веб-сайту, до якого увійшли наступні сегменти: аналіз захисту від атак на рівні додатків, аналіз захисту від атак на рівні мережі, аналіз системи легування та ін. Вивчена процедура реагування на інциденти та проаналізован план реагування на інциденти. Розглянуто питання з охорони праці та техніки безпеки.
- ДокументАналіз сучасних сервісів хмарного відеоспостереження(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Очеретнюк Владислав ОлександровичМетою даної роботи є аналіз сучасних сервісів хмарного відеоспостереження. У бакалаврській роботі розглянуто методи організації систем охоронного телебачення, технології, способи запису відеопотоків в системах відеоспостереження. Представлено фундаментальні відомості про хмарні сервіси, а саме – моделі обслуговування та розгортання, їх переваги та недоліки тощо. Досить ретельно досліджено напрям VSaaS – відеоспостереження як сервіс. Проведено порівняння основних провайдерів хмарних сховищ. Представлено ланку інструментів щодо вирішення проблематики вузьких каналів зв’язку при розгортанні системи відеоспостереження, розглянуто фактории безпеки. В аспекті побудови систем відеоспостереження представлено необхідні схеми, розраховано технологічні параметри. Проведено дослідження найбільш представлених на ринку безпеки програмних рішень з напрямку VSaaS. Проведено аналіз економічної доцільності застосування VSaaS у порівнянні з VMS.
- ДокументАналіз технології "Internet of things" з позиції інформаційної безпеки(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Загорій Єгор ІвановичМетою даної роботи є аналіз технології "Internet of Things" з позиції інформаційної безпеки. У бакалаврській проведено дослідження концепції Internet of Things (IoT), в рамках чого представлено ідеї та основні принципи, архітектуру, класифікацію пристроїв. Проведено детальний аналіз загроз та ризиків інформаційної безпеки IoT. Розглянуто причини виникнення загроз, проблематики на різних рівнях сприйняття, найбільш поширені атаки. Проведено формування базової моделі загроз IoT. Представлено базові механізми захисту IoT, методи тестування, рекомендації щодо забезпечення безпеки IoT-пристроїв.
- ДокументВпровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ: розробка модуля для автоматизації процедур адміністрування начальними групами(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Ротар Микита ВолодимировичТема кваліфікаційної роботи: Впровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ: розробка модуля для автоматизації процедур адміністрування начальними групами У рамках аналітичного етапу було проведено детальний аналіз поточного стану процедур адміністрування начальними групами в системі Moodle. Для усилення системи було впроваджено спеціальний модуль, який дозволяє автоматизувати процедури створення та керування начальними групами в системі Moodle. Далі було проведено реалізацію модуля та його тестування з метою перевірки функціональності та коректності роботи. Ключові слова: Moodle, phpMyAdmin, MySql, плагін, адміністрування групами, автоматізація.
- ДокументВпровадження інструментарію для автоматизації робочих процесів Moodle та модернізація навчальної платформи для ОНТУ: розробка модуля для автоматизації процедур реєстрації та підключення до навчальних курсів здобувачів освітиосвіти(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Юра Руслан ІгоровичТема модулів системи дистанційного навчання на платформі Moodle та налаштування їх згідно норм навчального закладу. У цій роботі описане налаштування сторінок автоматичної реєстрації та доведення їх до робочого стану. Для групового запису нових користувачів системи та прискорення процедури реєстрування в системі Moodle. Зміст роботи: Аналітична частина(Опис аналогів та актуальність на цей час, порівняння з схожими системами), Розширення функціоналу системи Moodle (Обрані опис інструменти для взаємодії та визначення дій), Реалізації (Опис змін які були здійснені в системі), Тестування (Перевірка працездатності системи), та Висновок в якому зазначено корисність та результат стосовно виконаної роботи. Ключові слова: прискорення процесу реєстрації в середовище Moodle.
- ДокументДослідження алгоритмів маршрутизації у програмно-визначувальних мережах(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Мілєв Микита Іванович
- ДокументДослідження алгоритмів розподілу потоків для підвищення продуктивності Web-ресурсів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Задворний Максим Євгенович
- ДокументДослідження біометричних систем комп'ютерної ідентифікації особистості(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Борщ Олег ОлеговичМетою даної роботи «Дослідження біометричних систем комп’ютерної ідентифікації особистості» є дослідження та впровадження сучасних біометричних методів ідентифікації особистості. Методи дослідження - аналіз технологій біометричної ідентифікації особистості, порівняльний аналіз обладнання для таких систем. У підсумку обрано одну з біометричних систем для побудови системи контролю доступу до об'єкта із використанням смартфонів та програмного забезпечення Azure Cognitive Services Face API.
- ДокументДослідження етапів управління неперервністю бізнесу сучасного підприємства(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Блищик Владислав МиколайовичМетою даної роботи є дослідження етапів управління неперервністю бізнесу сучасного підприємства. У бакалаврській роботі розглянуто ключові характеристики та показники підприємств України. Проведено аналіз загроз економічної безпеки підприємства в фокусі життєвого циклу за І.Адізесом. Розглянуто концепцію неперервності бізнесу – мотивацію, складові, етапи, стандарти та практики. Представлено алгоритми корпоративних програм неперервності бізнесу як приклади для впровадження. В фокусі принципа безперервності бізнесу (BCM) розглянуто сценарії та етапи компаній IBM та Accenture.
- ДокументДослідження програмних засобів для розгортання і покриття Wireless LAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Песецький Іван ІвановичМетою даної роботи «Дослідження програмних засобів для розгортання і покриття Wireless LAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax» є забезпечення максимальної якості зв’язку в усіх частинах приміщення. Об’єктом дослідження є Wireless LAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax. Предметом дослідження є зона покриття точки доступу бездротової мережі та її пропускна спроможність під впливом навантаження та колізій. В кваліфікаційній роботі проведено: 1) Дослідження існуючих програмних засобів щодо проєктування та опитування моделі бездротової мережі Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax. 2) Дослідження зони покриття точки доступу на різних частотах роботи на прикладі приміщення кав’ярні. 3) Дослідження шляхів підвищення якості сигналу для користувачів. 4) Дослідження впливу навантаження та колізій на пропускну здатність бездротової мережі Wi-Fi 802.11ax.
- ДокументДослідження ролі аудиту та ризик-менеджменту в системі безпеки підприємства(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Усков Сергій ОлександровичМетою даної роботи є дослідження ролі аудиту та ризик-менеджменту в системі безпеки підприємства. У бакалаврській роботі розглянуто базові відомості про ITінфраструктуру сучасного підприємства, розглянуто компонентний склад, вимоги до безперебійної роботи, представлено класифікацію IT-систем за рівнем безперервності. Розглянуто загрози та ризики кіберсередовища підприємства, наведено класифікацію порушників та модель загроз інформаційної безпеки підприємства. Проведено дослідження життєвого циклу інформаційних засобів та систем, розглянуто стадії, стандарти, обрано додаткові етапи в рамках життєвого циклу – аудит та інвентаризацію.
- ДокументДослідження рівня безпеки малих підприємств з розробкою захисних мір(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Козак Микита ОлексійовичМетою даної роботи є аналіз методів та засобів щодо захисту малих підприємств. У бакалаврській роботі розглянуто роль малих підприємств в рамках держави. Розглянуто загрози та ризики підприємств малого бізнесу (ПМБ) - як внутрішні, так і зовнішні. Наведено ризикоутворюючі фактори виникнення загроз. В рамках застосування засобів захисту запропоновано використання антивірусів та іншого захисного програмного забезпечення. Ключові слова: малий бізнес, захист, підприємство.
- ДокументДослідження технологій та компонентного складу систем протипожежного захисту(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Стасюк Андрій РомановичМетою даної роботи є аналіз та обґрунтування вибору компонентів технічних засобів охорони. У бакалаврській роботі розглянута архітектуру та фундаментальні принципи побудови технічних засобів охорони. Наведено класифікацію технологій, прикінцевого обладнання та оптимальних параметрів безпроводових систем відеоспостереження, а також класифікацію безпроводових камер. Для об’єктивного аналізу проведено дослідження безпроводових систем охоронно-пожежної сигналізації. Аналіз проводився з урахуванням цілої ланки технічних параметрів систем, за результатами чого було обрано оптимальний варіант. Розраховано технологічні параметри систем охоронно-пожежної сигналізації – опір шлейфу, параметри резервного джерела живлення, тощо.
- ДокументДослідження традиційних форматів звуку та їх застосування у сучасних гаджетах(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Васильєв Владислав АндрійовичДана кваліфікаційна робота присвячена аналізу перетворювачів звукових сигналів, які застосовуються в різноманітних пристроях, таких як мобільні телефони, аудіопрогравачі, музичні центри, Bluetooth-передатчики та інші. В роботі розглядаються методи перетворення звукового сигналу, надаються приклади інших передатчиків звукових сигналів, побудованих на базі інших методів, що відрізняються від розроблюваного підходу. Досліджуються стандарти оцифровки звуку та формати, у яких аудіоінформація поступає до отриму вача. Головною особливістю розробленого аналізу є максимальне збільшення якості звуку шляхом виключення операції квантування на рівні імпульсів помилки передбачення і повне виключення втрат інформаційних імпульсів. Представлена схема перетворювачів звукових сигналів може бути подальшим удосконаленням для майбутнього використання. Ключові слова: перетворювачі звукових сигналів, аналіз, операція квантування, якість звуку, оцифровка звуку
- ДокументКомп’ютерна модель розрахунку послуг хот-споту місцевості за технологією радіодоступу Wi-Fi(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2023) Сербов Максим ОлександровичМетою даної роботи «Комп’ютерна модель розрахунку послуг хот-споту місцевості за технологією радіодоступу Wi-Fi» є дослідження та впровадження комп’ютерної модели Wi-Fi мереж для надання вільного доступу до Інтернет у Пунктах Незламності в Приморському районі м. Одеса. Об’єктом дослідження даної теми щодо впровадження мережі хот спотів у Пунктах Незламності є вивчення літератури щодо технології радіодоступу WiFi, створення схеми мережі хот спотів, розрахунок показників сегменту мережі. Предмет дослідження - мережа хот спотів для публічного доступу до інтернету в Пунктах Незламності. Методи дослідження - аналіз технологій Wi-Fi, порівняльний аналіз обладнання для мережі радіо доступу Wi-Fi, застосування програмного забезпечення для моделювання показників сегменту мережі.