141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 45
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз режимів роботи комбінованого фотоелектричного-теплового колектора з прямим поглинанням сонячної радіації(ОНАХТ, кафедра термодинаміки та відновлювальної енергетики, 2021) Петров, Микола"Кваліфікаційна робота складається з 69 сторінок тексту, 13 рисунків, 9 таблиць, 29 посилань на літературу. Метою роботи є аналіз доцільності застосування комбінованого фотоелектричного-теплового колектора з прямим поглинанням сонячної радіації. В роботі розглянуто перспективи застосування комбінованих теплових фотоелектричних колекторів, розглянуто можливі схеми таких систем, виконано розрахунок залежності ККД фотоелементу від його температури та сонячної радіацію, що надходить; виконаний тепловий розрахунок комбінованого сонячного колектору при різних режимах його роботи, концентраціях фулерену С60 в теплоносії та наявності або відсутності повітряного зазору в покритті колектору; вико-наний аналіз теплового та електричного ККД в залежності від зазначених факто-рів, розраховано грошову економію від впровадження комбінованого колектору та його строк окупності. "
- ДокументВикористання геотермальної енергії для забезпечення функціювання систем кондицінювання повітря(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Кашин ДанилоКондиціювання повітря - це створення і автоматична підтримка (регулювання) в закритих приміщеннях всіх або окремих його параметрів (температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря) на певному рівні з метою забезпечення оптимальних метеорологічних умов, найбільш сприятливих для самопочуття людей або ведення технологічного процесу. Кондиціонування повітря здійснюється КОМПЕКС технічних засобів, званим системою кондиціонування повітря. До складу систем кондиціонування входять технічні засоби забору повітря, підготовки, тобто додання необхідних кондицій (фільтри, теплообмінники, зволожувачі або осушувачі повітря), переміщення (вентилятори) і його розподілу, а також кошти хладо- і теплопостачання, автоматики, дистанційного керування і контролю. Промислове кліматичне великих громадських, адміністративних і виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами управління. Основне обладнання системи кондиціонування для підготовки і переміщення повітря агрегатується (компонується в єдиному корпусі) в апарат, званий кондиціонером. У багатьох випадках всі технічні засоби для кондиціонування повітря скомпоновані в одному блоці або в двох блоках, і тоді поняття «система кондиціонування» і «кондиціонер» однозначні. Перш ніж перейти до класифікації систем кондиціонування, слід зазначити, що загальноприйнятої класифікації досі не існує і пов'язано це з багатоваріантністю принципових схем, технічних і функціональних характеристик, які залежать не тільки від технічних можливостей самих систем, але і від об'єктів застосування (кондиціонованих приміщень).
- ДокументДослідження використання відновлювальних джерел енергії для систем опалення на базі теплового насоса(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Томаши ДанилоТема дипломної роботи: Дослідження використання відновлювальних джерел енергії для систем опалення на базі теплового насоса Дипломна робота: 78 с.; Рис.:27; Таб.:24; Літ. джерел:16. Необхідність економії енергії характерна відмінність для нашого повсякденного життя , вдома , в офісі та на підприємстві. Прагнення раціонально використовувати енергію зближує народи. Це спостерігається на діяльності Міжнародного енергетичного агентства та Європейського економічного союзу, які фінансують спільні енергетичні проекти. Одним з пристроїв, здатних внести вагомий внесок в економію енергії, є тепловий насос. Підвищення потенціала (температури) низькопотенціального тепла дозволяє залучити «нові», джерела, такі як геліотермальна та геотермальна (грунт,вода) енергії. Тепловий насос вагомо розширює можливості використання цієї енергії. В дипломній роботі було проведення дослідження використання відновлювальних джерел енергії для систем опалення на базі теплового насоса. В якості об'єкта було обрано опалювальну систему для двоповерхового будинку, загальною площею 200 кв.м. Для цього були проведені наступні розрахунки: втрати тепла в опалювальний період; цикл теплового насоса; сонячного колектора; навантаження на систему опалення та гарячого водопостачання по місяцях; ступінь покриття теплового навантаження по місяцям з використанням номограми обрахунку ККД сонячного колектору. Розроблені схеми опалення будинку з використанням теплового насоса.
- ДокументДослідження ежекторної холодильної машини на R606а з використанням сонячної енергії(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Свінченко ОлександрТема дипломної роботи: «Дослідження ежекторної холодильної машини на R606а з використанням сонячної енергії » Дипломна робота: 75 с. Рис.: 36; Таб: 28; Літ. джерел:16. Мета роботи: Розробити транспортну установку, в яку входить ежекторна холодильна машина (ЕХМ), що включає в себе: ежектор, конденсатор повітряного охолодження, повітроохолоджувач. Робочою речовиною в установці являється фреон R-600а. Установка призначена для роботи в складі сільськогосподарської техніки при зборі врожаю зернових, фруктів, ягід, при підготовці молока для здачі на переробні заводи. Установка змонтована як єдиний блок с автономним джерелом живлення (бензиновим двигуном) і встановлена на автомобільному причепі. Причіп розрахований на вантажопідйомність 1000 кг. Для роботи установки використовується сонячна енергія. В дипломній роботі були отримані наступні результати: Проведені розрахунки холодильного циклу, повітроохолоджувача, конденсатора, ежектора. Також освітлені питання автоматичного управління, капітальних вкладень, охорони праці та цивільного захисту.
- ДокументДослідження ефективності високотемпературних теплових насосів в системах теплопостачання з аналізом низькопотенційних джерел теплоти.(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Полевой МаксимКваліфікаційна робота бакалавра на тему «Дослідження ефективності високотемпературних теплових насосів в системах теплопостачання з аналізом низькопотенційних джерел теплоти. Пояснювальна записка включає: 78 стр., 30 рис., 14 табл., 19 літературних джерел, 15 слайдів презентації. Актуальність теми Одними із актуальних та ефективних енергозберігаючих технологій в системах теплопостачання громадських та промислових будівель являються теплові насоси, що дає можливість використовувати низькотемпературні джерела енергії, економити органічне паливо, знижувати забруднення навколишнього середовища та комплексно задовольняти потреби споживачів у гарячому водопостачанню, опаленню і технологічному теплі. Мета роботи: дослідження можливостей застосування високотемпературних теплових насосів з аналізом низькопотенційних джерел теплоти природнього та штучного походження для комплексного теплопостачання житлово-комунальних об'єктів та проектне визначення основного технологічного обладнання на основі оптимального двохступеневого термодинамічного циклу з використанням низькопотенційної енергії ґрунту. Для досягнення вказаної мети поставлено і виконано завдання: провести критичний аналіз традиційних систем теплопостачання, визначити рівень їх впливу на екологію та проаналізувати умови оптимального функціонування теплових насосів в умовах півдня України з визначенням низькотемпературних джерел енергії та їх впливом на енергетичну ефективність; провести порівняльне дослідження особливостей високотемпературних теплових насосів та їх структурно технологічного обладнання в системах гарячого водопостачання; провести порівняльний аналіз термодинамічних, теплофізичних та екологічних властивостей робочих тіл теплових насосів з вибором відповідного фреону; провести аналіз та виконати розрахунок низькотемпературного джерела енергії на основі грунтового теплообмінника; виконати розрахунок двохступеневого термодинамічного циклу теплового насосу з визначенням енергетичного навантаження на складові елементи з розрахунком та вибором компресорного і теплообмінного обладнання ; провести техніко-економічне порівняння високотемпературної теплонасосної установки з бойлерною системою теплопостачання та розрахувати економічний ефект; результати роботи можуть бути використані при розробці реального інвестиційного проекту по впровадженню високотемпературної теплонасосної установки для гарячого водопостачання громадських та житлово - побутових обєктів для кліматичних умов півдня України.
- ДокументДослідження комбінованої системи енергопостачання готельного комплексу в с.м.т. Затока на основі відроджувальних джерел енергії(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2022) Соколов, Ілля"Пояснювальна записка включає: 61с., 18 рис., 8 табл., 2додатки, 15 літературних джерел. Актуальність теми Одним із актуальних та ефективних енергозберігаючих способів, являються комбіновані теплонасосні технології із застосуванням утилізаційних та відроджувальних енергетичних джерел, що дає можливість економити органічне паливо, знижувати забруднення навколишнього середовища та комплексно задовольняти потреби споживачів у гарячому водопостачанні, опаленні й технологічному теплі. Мета роботи: дослідження можливостей застосування комбінованих теплонасосних установок на основі відроджувальних енергетичних джерел для комплесного теплопостачання житлово-комунальних об'єктів та проектне визначення основного технологічного обладнання на основі оптимального термодинамічного циклу теплового насосу з використанням енергії сонячного випромінювання та низькопотенційної енергії грунту. Для досягненнявказаної мети поставлено і виконано завдання: провести аналіз систем комплексного теплопостачання на основі теплонасосного термодинамічного циклу; встановити умови оптимального функцінування теплових насосів в умовах півдня України та способи визначення їх енергетичної ефективності; розробити схему комбінованої теплонасосної установки для теплопостачання готельного комплексу з використанням енергії сонячного випромінювання та теплової енергії грунту; провести порівняльний аналіз термодинамічних, теплофізичних та екологічних властивостей робочих тіл теплових насосів з вибором відповідного фреону; провести дослідження особливостей грунтових теплообмінників для комбінованої теплонасосної установки; виконати розрахунок термодинамічного циклу теплового насосу з визначенням енергетичного навантаження на складові елементи установки; провести розрахунок та відповідний вибір компресорного і теплообмінного обладнання установки; виконати розрахунок плоского сонячного колектору установки; провести техніко-економічне порівняння комбінованої теплонасосної установки з бойлерною системою теплопостачання та розрахувати економічний ефект. Результати роботи можуть бути використані при розробці реального інвестиційного проекту по впровадженню комбінованої теплонасосноїустановки для енергозабезпечення готельного комплексу, що розташовується в кліматичних умовах півдня України."
- ДокументДослідження комбінованої системи енергопостачання житлового комплексу смт. Чорноморське Одеської обл. на основі відновлювальних джерел(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Дальчук КостянтинКваліфікаційна робота бакалавра на тему Дослідження комбінованої системи енергопостачання житлового комплексу смт. Чорноморське Одеської обл. на основі відновлювальних джерел Пояснювальна записка включає: 87 стр., 26 рис., 13 табл., 11 літературних джерел, 20 слайдів презентації. Актуальність теми Одними із актуальних та ефективних енергозберігаючих технологій в системах теплопостачання громадських та промислових будівель являються теплові насоси, що дає можливість використовувати низькотемпературні джерела енергії, економити органічне паливо, знижувати забруднення навколишнього середовища та може енергетичну незалежність та резистинтність Українни. Мета роботи: дослідження можливостей застосування високотемпературних теплових насосів з аналізом низькопотенційних джерел теплоти природнього та штучного походження для комплексного теплопостачання житлово-комунальних об'єктів та проектне визначення основного технологічного обладнання на основі оптимального двохступеневого термодинамічного циклу з використанням низькопотенційної енергії ґрунту. Для досягнення вказаної мети поставлено і виконано завдання: провести критичний аналіз традиційних систем теплопостачання, визначити рівень їх впливу на екологію та проаналізувати умови оптимального функціонування теплових насосів в умовах півдня України з визначенням низькотемпературних джерел енергії та їх впливом на енергетичну ефективність; провести порівняльне дослідження особливостей високотемпературних теплових насосів та їх структурно технологічного обладнання в системах гарячого водопостачання; провести порівняльний аналіз термодинамічних, теплофізичних та екологічних властивостей робочих тіл теплових насосів з вибором відповідного фреону; провести аналіз та виконати розрахунок низькотемпературного джерела енергії на основі грунтового теплообмінника; виконати розрахунок одноступеневого термодинамічного циклу теплового насосу з визначенням енергетичного навантаження на складові елементи з розрахунком та вибором компресорного і теплообмінного обладнання ; провести техніко-економічне порівняння високотемпературної теплонасосної установки з бойлерною системою теплопостачання та розрахувати економічний ефект; результати роботи можуть бути використані при розробці реального інвестиційного проекту по впровадженню високотемпературної теплонасосної установки для гарячого водопостачання громадських та житлово - побутових обєктів для кліматичних умов півдня України.
- ДокументДослідження системи тепло- та холодопостачання індивідуального житлового будинку на базі нетрадиційних джерел енергії для умов Одеської області(ОНТУ, кафедра екоенергетики, термодинаміки та прикладної екології, 2023) Королевич АндрійКваліфікаційна робота бакалавра на тему «Дослідження системи тепло та холодопостачання індивідуального житлового будинку на базі нетрадиційних джерел енергії для умов Одеської області. Пояснювальна записка включає: 99 стр., 23 рис., 17 табл., 7 додатки, 37 літературних джерел, 24 слайдів презентації. Актуальність теми Одним із актуальних та ефективних енергозберігаючих способів, являються комбіновані теплонасосні технології із застосуванням утилізаційних та відроджувальних енергетичних джерел, що дає можливість економити органічне паливо, знижувати забруднення навколишнього середовища та комплексно задовольняти потреби споживачів у гарячому водопостачанню, опаленню і технологічному теплі. Мета роботи: дослідження можливостей застосування комбінованих теплонасосних установок на основі відроджувальних енергетичних джерел для комплесного теплопостачання житлово-комунальних об'єктів та проектне визначення основного технологічного обладнання на основі оптимального термодинамічного циклу теплового насосу з використанням енергії сонячного випромінювання та низькопотенційної енергії ґрунту. Для досягнення вказаної мети поставлено і виконано завдання: провести аналіз систем комплексного теплопостачання на основі теплонасосного термодинамічного циклу; встановити умови оптимального функціонування теплових насосів в умовах півдня України та способи визначення їх енергетичної ефективності; розробити схему комбінованої теплонасосної установки для теплопостачання житлового будинку з використанням енергії сонячного випромінювання та теплової енергії ґрунту; провести порівняльний аналіз термодинамічних, теплофізичних та екологічних властивостей робочих тіл теплових насосів з вибором відповідного фреону; провести дослідження особливостей ґрунтових теплообмінників для комбінованої теплонасосної установки; виконати розрахунок термодинамічного циклу теплового насосу з визначенням енергетичного навантаження на складові елементи установки; провести розрахунок та відповідний вибір компресорного і теплообмінного обладнання установки; виконати розрахунок плоского сонячного колектору установки; провести техніко-економічне порівняння комбінованої теплонасосної установки з бойлерною системою теплопостачання та розрахувати економічний ефект; результати роботи можуть бути використані при розробці реального інвестиційного проекту по впровадженню комбінованої теплонасосної установки для енергозабезпечення готельного комплексу, що розташовується в кліматичних умовах півдня України. Ключові слова: готельний комплекс тепловий насос; термодинамічний цикл, ґрунтовий теплообмінник, плоский колектор, сонячне випромінювання, опалення, гаряче водопостачання.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу подвійного підйомного механізму фунікулера(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Кінєв ВадимОб'єктом дослідження в даній роботі є подвійнийо підйомний механізм фунікулера. Предмет дослідження - електропривод даного механізму. В роботі поставлена актуальна науково-технічна задача – теоретичне обґрунтування, моделювання і розрахунки регульованого асинхронного електропривода, що забезпечують його високі техніко-економічні, енергетичні, експлуатаційні й технологічні показники. В роботі був розроблений і досліджений частотно-регульований електропривод подвійного підйомного механізму фунікулера. Розроблена імітаційна модель перетворювача напруги й запропонований алгоритм його роботи. Показана можливість підвищення енергетичної ефективності при використанні перетворювача напруги в порівнянні з традиційним прямим підключенням асинхронного двигуна до електричної мережі. Установлено, що в результаті проведеного порівняння видно, що варіант електроприводу з асинхронним двигуном з короткозамкненим ротором і перетворювачем частоти економічно доцільніше, ніж асинхронний двигун без регулювання, так як час окупності впроваджуваного електроприводу менше нормативного.
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу підвісного конвеєру(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Курдоглов ОлександрОб'єктом дослідження у даній дипломній роботі є підвісної конвеєр. Предмет дослідження - електропривод підвісного конвеєра. На підставі вивченого теоретичного матеріалу було підтверджено актуальність теми, поставлено актуальне наукове-технічне завдання. У дипломній роботі наведено загальні відомості про призначення, типи та конструкції конвеєрів. Розглянуто режими та умови їх роботи. Проаналізовано системи електроприводів, що застосовуються у конвеєрах. Сформульовано вимоги до сучасних електроприводів конвеєрів, розроблено модернізацію електроприводу підвісного конвеєра. Відповідно до результатів розрахунків було обрано асинхронний двигун, визначено параметри схеми заміщення двигуна та побудовано його механічні та електромеханічні характеристики, визначено енергетичні показники. Розроблено структурну схему замкнутої системи електроприводу, силову схему електроприводу, обрано частотний перетворювач та визначено параметри його елементів. Розглянуто динамічні моделі асинхронних двигунів та перетворювачів частоти та визначено їх передатні функції. Розроблена імітаційна модель перетворювача напруги. В економічному розділі роботи дається техніко-економічне обґрунтування ефективності та доцільності використання даної розробки.
- ДокументДослідження та модернізація електроприводу вентиляції цеху дріжджового виробництва(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Ачкасов АнтонУ кваліфікаційній роботі бакалавра розроблений керований електропривод системи вентиляції цеху підприємства дріжджового виробництва; розраховано потужність та проведений вибір двигуна для електроприводу вентиляторів; приведені механічні характеристики двигуна при різних частотах. Надається обґрунтування вибору вентиляторів, електродвигунів перетворювача частоти для синхронного управління двигунами вентиляторної системи, розроблена схема керованого електроприводу. Досліджена система управління електроприводом на електронній моделі в середовищі Matlab Simulink при різних режимах його роботи. В організаційно-технічній частині, описана послідовність монтажних робіт, надаються вимоги техніки безпеки при організації монтажних робіт електроприводу та при його експлуатації. Показані економічні розрахунки ефективності представленого проекту.
- ДокументДослідження та модернізація електроприводу насосу для системи водопостачання підприємства дріжджового виробництва(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Бондар МаксимУ кваліфікаційній роботі бакалавра розроблений керований електропривод системи водопостачання підприємства дріжджового виробництва; розраховано потужність та проведений вибір двигуна для електроприводу насосу; приведені механічні характеристики двигуна при різних частотах. Надається обґрунтування вибору насосів, електродвигунів перетворювача частоти для керованого управління двигуном вентиляторної системи водопостачання, розроблена схема керованого електроприводу. Досліджена система управління електроприводом на електронній моделі в середовищі Matlab Simulink при різних режимах його роботи. В організаційно-технічній частині, описана послідовність монтажних робіт, надаються вимоги техніки безпеки при організації монтажних робіт електроприводу та при його експлуатації. Показані економічні розрахунки ефективності представленого проекту.
- ДокументДослідження та модернізація електроприводу рециркуляційного вентилятору пекарної камери хлібопекарної печі(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Татауш ОлексійВ розділі «Вступ» відмічена важливість хлібопекарної галузі в екстремальних ситуаціях для держави Україна, необхідність реконструкції існуючого обладнання, зокрема, з метою підвищення ефективності споживання електричної енергії. В розділі «1 Загальна характеристика роботи» описані типи хлібопекарних печей, зокрема печей з тунельною пекарною камерою, показаний принцип заощадження енергії при використанні рециркуляційного вентилятору для формування потоку теплоносія. Обґрунтована актуальність і мета проекту. В розділі «2 Розрахунково-конструкторська частина» описана конструкція і технічні характеристики пекарної камери хлібопекарної печі ПХК-16, розрахована кінематична схема електроприводу рециркуляційного вентилятору, обраний двигун оптимальної потужності, а також перетворювач частоти для оптимізації роботи електроприводу. В розділі «3 Імітаційне моделювання електроприводу в середовищі Matlab/Simulink» розроблена математична модель електроприводу конвеєра хлібопекарної печі у середовищі MATLAB Simulink, і отримані результати моделювання його роботи у режимі прямого пуску та при широтно-імпульсній модуляції напруги живлення. В розділі «4 Організаційна, технологічна та економічна частина» описана організація монтажних робіт, правила техніки електробезпеки при обслуговуванні електроприводу у номінальному режимі, організації поточного ремонту і профілактичного огляду ремонту вентилятора В розділі «5 Економічна частина» приведений розрахунок економічної ефективності від модернізації електроприводу хлібопекарної печі. В розділі «6 Результативна частина» приведені висновки і рекомендації за прийнятими в роботі рішеннями.
- ДокументМодернізація електропривода вертикального гвинтового конвеєра сипучих матеріалів(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Абдрахманов ТимурВ кваліфікаційній роботі наведено опис вертикального шнекового конвеєра, галузь застосування та його конструктивні особливості. Були сформульовані вимоги до електроприводу, розраховані навантаження та обраний двигун привода конвеєра. В роботі було обґрунтовано вибір системи електроприводу «перетворювач частоти – асинхронний двигун», розглянуті закони управління за допомогою перетворювача частоти та обраний закон управління. Проведені розрахунки електричних параметрів схеми заміщення двигуна. Було виконане моделювання перехідних процесів в двигуні при прямому пуску та в комплекті з перетворювачем частоти, побудовані механічні та електромеханічні статичні характеристики. Розраховано економічний ефект модернізації даної установки, приведені заходи з охорони праці та техніки безпеки.
- ДокументМодернізація електропривода відцентрової дробарки для винограду(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Пустовойт ВладиславВ розділі «Вступ» показано, що більш ніж 70% виробленої електроенергії споживається системами електроприводів виробничих машин. Електроприводи з частотним керуванням системи ПЧ-АД дозволяють заощаджувати до 10…15% енергії споживання і поліпшувати управління технологічними процесами. В розділі «1 Загальна характеристика роботи» описані технологічний процес переробки винограду та обладнання для виробництва вина, обґрунтована актуальність теми, обраний об’єкт та ціль модернізації дробарки. В розділі «2 Розрахунково-конструкторська частина» описана конструкція і технічні характеристики відцентрової дробарки ЦДГ-30 для подрібнення винограду. Приведені розрахунок потужності і вибір двигуна та перетворювача частоти для електропривода дробарки. В розділі «3. Моделювання роботи електропривода на ПОЕМ» розроблена математична модель електропривода відцентрової дробарки у середовищі MATLAB Simulink і результати модулювання його роботи на ЕОМ. В розділі «4 Організаційна та технологічна частина» описана організація та технологія монтажу, ремонту і обслуговування електропривода дробарки. В розділі «5 Економічна частина» приведений розрахунок економічної ефективності від модернізації електропривода відцентрової дробарки ЦДГ-30. В розділі «6 Результативна частина» приведені висновки і рекомендації за прийнятими в роботі рішеннями.
- ДокументМодернізація електроприводу барабанної сушилки соняшникового насіння(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Кедік ОлександрУ кваліфікаційній роботі бакалавра розроблена система управління електроприводом барабанного сушильного агрегату, за схемою перетворювач частотиасинхронний двигун. Розрахований і обраний двигун для механізму сушильного агрегату, побудовані механічні характеристики електроприводу при різних режимах його роботи. Розроблено математичну і віртуальна моделі електроприводу. Дослідження віртуальної моделі в середовищі Matlab показало хороше якість перехідних процесів, які задовольняють вимогам технологічного процесу. У розділі «Техніка електробезпеки » наведено методику по експлуатації барабанної сушарки, розглянуті заходи щодо зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Проведено техніко-економічне обґрунтування проекту.
- ДокументМодернізація електроприводу двокоординатного транспортного модуля координатного стола(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Іванов ДмитроКваліфікаційна робота бакалавра присвячена дослідженню електроприводу двокоординатного транспорного модуля на основі лінійних крокових двигунів, що застосовується для виготовлення мікросхем високого ступеня інтеграції. В роботі приведено: завдання дослідження; аналіз технологічного процесу і конструкцій крових двигунів; особливості крокових лінійних двигунів; вибір електродвигуна; cистема упраління двигуном; дослідження електроприводу на електронній моделі; економіка; техніка електробезпеки.
- ДокументМодернізація електроприводу для нейтралізації жирних кислот соняшникової олії(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Колісниченко ДмитроВ роботі розрахована потужність приводного двигуна. Здійснена перевірка за перевантажувальною здатністю. За результатами розрахунку вибрана система «перетворювач частоти – асинхроний двигун». Розраховані та побудовані механічні характеристики для режимів роботи, розроблена функціональна схема електропривода. Для перевірки модернізованої СУЕП проведене моделювання в середовищі Matlab, а також перевірка на стійкість та якість. Проведений техніко- економічний розрахунок системи електропривода. Розроблені заходи з електробезпеки та охороні праці.
- ДокументМодернізація електроприводу компресора скрапленого кисню(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Тонкус РусланУ кваліфікаційній роботі описано автоматизований електропривод компресорної установки, області його застосування та конструктивні особливості. Сформульовано вимоги до електроприводу, розраховано навантаження та обрано двигун для приводу компресорної установки. Вибрано систему електроприводу «перетворювач частоти - асинхронний двигун», обрано та досліджено закон керування за допомогою перетворювача частоти. Розраховано електричні параметри схеми вмикання двигуна. Змодельовано перехідні процеси двигуна при прямому пуску та в комбінації з перетворювачем частоти, побудовано механічні та електромеханічні статичні характеристики. Розраховано економічний ефект від модернізації електроприводу компресорної установки та наведено заходи з охорони праці та техніки безпеки.
- ДокументМодернізація електроприводу компресора стислого повітря(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Плешканівський АртурУ кваліфікаційній роботі описано автоматизований електропривод компресорної станції, області її застосування та конструктивні особливості. Сформульовано вимоги до електроприводу, розраховано навантаження та обрано двигун для приводу компресорної станції. Вибрано систему електроприводу «перетворювач частоти - асинхронний двигун», обрано та досліджено закон керування за допомогою перетворювача частоти. Розраховано електричні параметри схеми вмикання двигуна. Змодельовані перехідні процеси двигуна при прямому пуску та в комбінації з перетворювачем частоти, побудовано механічні та електромеханічні статичні характеристики. Розраховано економічний ефект від модернізації електроприводу компресорної станції та наведено заходи з охорони праці та техніки безпеки.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »