Том 14 № 4
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Том 14 № 4 за Назва
Зараз показуємо 1 - 7 з 7
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- Документ3D-моделювання персонажів з анімацією для ігрових проектів. Частина 2(2023) В. С. Вилков, С. В. Болтач, П. Б. ЛомовцевТехнології 3d графіки проникли в багато сфер людської діяльності, і приносять колосальний прибуток. Так у сфері науки 3D-графіка використовується в основному для проектування технічних виробів. Сучасні технології дозволяють створити візуалізацію проектованого об'єкта, максимально наближеного до реального пристрою, оцінити його наочно. Тривимірна модель майбутнього механізму прискорює і полегшує роботу інженера-конструктора, позбавляючи його від процесу креслення. Графіка у сфері реклами та маркетингу використовується майже завжди. Все частіше маркетологи використовують 3D-візуалізацію об'єктів, створюючи анімаційні рекламні ролики. Зйомки в реальних умовах не дають такої привабливої картинки, як із застосуванням анімації. 3D-зображення інтер'єру або будівлі з використанням комп'ютерних програм зацікавилися порівняно недавно, так як раніше для цього виготовляли макети з картону або спеціальних матеріалів. Сьогодні 3D-візуалізація будинку - важливий етап перед початком будівельних робіт. Дана технологія дозволяє подивитися на готовий об'єкт і внести зміни при необхідності. Звичайно у кінематографі і ігровій індустрії 3D-графіка прижилася і вкоренилася назавжди. Сучасній людині важко уявити улюблену гру без тривимірних персонажів, а черговий фільм - без 3D-графіки.
- ДокументБЕНЧМАРКІНГ ВИКОРИСТАННЯ СИСИТЕМИ ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ ТА MOODLE(2023) Є. М. Королевич, С. Й. Гриньків, В. С. Кривенко, В. В. КолесникСьогодення вимагає використовувати змішаний формат навчання, адже уявити сучасний світ без інформаційних технологій неможливо. Останні кілька років стали періодом надзвичайно стрімких та масштабних змін у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Розвиток комп'ютерної сфери напряму впливає на цей процесс. Для повноцінного забезпечення навчального процесу необхідно використовувати сінергію електронних ресурсів. Бібліотека є невід’ємною складовою навчального процесу. Для того щоб відповідати вимогам, що пред'являються бібліотекам сьогодні, бути затребуваними для користувача - потрібно забезпечити відповідність новим технологіям і формам функцій бібліотеки. Використання сучасних технологій в роботі НТБ дає можливість значно розширити інформаційне забезпечення навчального процесу. Однією зі складових є Електронний каталог НТБ ОНТУ, завдяки якому студент має можливість користуватися всіма привілеями сучасних інформаційних технологій. Найбільш значимим є можливість віддаленого доступу до навчально-методичної літератури та книг, які забезпечують повноцінний навчальний процес. Метою дослідження є проведення аналізу забезпечення науково-методичними матеріалами електронного каталогу науково-технологічної бібліотеки ОНТУ. Методами дослідження було обрано аналіз – вивчення окремих частин та порівняння різноманітних підходів або їх складових, для отримання більш детального аналізу.
- ДокументДОСЛІДЖЕННЯ АСПЕКТУ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ТА ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ СТАНДАРТІВ PAPERLESS ПРИ ФОРМУВАННІ ТА БЕНЧМАРКІНГОВУ АНАЛІЗУ ЗВІТНИХ ПОКАЗНИКІВ З НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ(2023) Ю. В. Борцова, Б. В. ЛюлькаЦя стаття допоможе розглянути проблему використання суспільством web – ресурсів та потребу захисту від кібератак. В даному випадку – це захист даних. В даній статті описуються три підходи до локалізації віддаленого хоста в мережі: whois, traceroute, and distributed traceroute. whois основна база даних, яка містить інформацію про мережі, підтримується організацією InterNic. Також приведений загальний вигляд DoS–атак, та один з підходів до їх класифікації. Розробка системи захисту інформації неможлива без знань можливих наслідків від загроз. Далі йдеться про класифікацію загроз, поділених на 3 групи: інформаційна безпека, спосіб здійснення, за розташуванням джерела загрози. Розповідається про шляхи несанкціонованого доступу до інформації та деякі класичні засоби захисту. про проведення аналізу вразливостей які можна виявити у системах, які користуються попитом у численної кількості хостинг провайдерів: cPanel на CentO. Інжекція SQL– це один з найпоширеніших типів вразливості безпеки веб-додатків. Проблеми безпеки збору даних є дуже важливим питанням. Про Open Data Kit (ODK), дозволяє створювати цифрові форми без глибокого технічного досвіду.
- ДокументДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ЯКІСТЬ ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО КОНТЕНТУ(2023) Л. В. Іванова, Д. В. ДжабраіловВ статті проведено аналіз використання мультимедійних технологій у освітньому процесі, представлені результати аналізу навчального контенту створеного з застосуванням мультимедійних засобів. Визначені основні групи навчального та довідникового мультимедійного контенту. Проведено аналіз мультимедійних засобів та визначена їх частка у навчальних курсах відомих освітніх платформ. Представлена методика проведення експериментального дослідження щодо визначення впливу мультимедійних засобів навчального контенту на якість засвоєння навчального контенту. Визначені етапи проведення експериментального дослідження щодо впливу мультимедійних засобів подання навчального контенту на якість засвоєння навчального матеріалу. Для проведення дослідження розроблена діагностувальна програма. Модулі програми дозволяють провести всі етапи експериментального дослідження впливу мультимедійних технологій на якість сприйняття навчального матеріалу здобувачами освіти. Представлені результати експериментального дослідження проведені серед здобувачів освіти коледжу. Представлена модель взаємодії учасників експериментального дослідження. Надано рекомендації щодо використання методики для створення якісного навчального контенту для певних категорій здобувачів освіти.
- ДокументЕКСЕРГЕТИЧНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ НЕПОЛАДОК У КОМПОНЕНТАХ ТЕПЛОВОГО НАСОСУ У ЗМІННИХ РЕЖИМАХ РОБОТИ(2023) О. В. Некрашевич, В. А. ВолощукВпродовж роботи теплоенергетичних систем показники роботи окремих компонентів можуть поступово відхилятися від проектних. У свою чергу це призводить до зниження енергетичної ефективності системи в цілому. Враховуючи взаємовплив між окремими компонентами, актуальною є задача кількісного оцінювання та ідентифікації тих компонентів, неполадки в яких впливають як на інші компоненти, так і на систему в цілому. У свою чергу це дасть можливість ефективно реалізувати предиктивне обслуговування системи. В роботі, на основі ексергетичного аналізу запропоновано подальше розроблення та реалізацію методу діагностування неполадок в роботі компонентів теплового насосу системи теплозабезпечення з урахуванням змінних режимів роботи. Показано, що визначення відхилень найбільш відомих параметрів компонентів від їх проектних значень не дає об’єктивної інформації щодо впливу цих відхилень на систему в цілому. Крім того, така інформація може призвести до помилкових висновків щодо неполадок у компонентах. Використання в якості ключового показника діагностування умов роботи компонентів теплоенергетичної системи ендогенної частини деструкції ексергії та динаміку її зміни дає змогу ідентифікувати, кількісно оцінити неполадки в компонентах та їх вплив як на ефективність інших компонентів так і на ефективність системи в цілому. Запропонований для досліджуваних умов сценарій предиктивного обслуговування теплового насосу дав можливість зекономити від 10 до 16% електроенергії за один опалювальний сезон.
- ДокументПРОЕКТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АРКАДНОЇ ГРИ ЖАНРУ «RACING»(2023) Д. В. Щербини, С. В. ШестопаловРобота присвячена проектуванню та розробці аркадної гри жанру «Racing». Досліджено предметну область, розглянуто існуючі сучасні аналоги та популярні представники жанру. Показано їх переваги та недоліки. Розроблено концептуальний та дизайнерський документ. Створено графічну складову гри. Розроблено демонстраційну версію гри та проведено її тестування.
- ДокументРОЗРОБКА СИСТЕМИ ДІАГНОСТУВАННЯ СУДНОВИХ ХОЛОДИЛЬНИХ УСТАНОВОК(2023) Ю. О. ОчеретянийНадійність та енергоефективність технічної експлоатації СХУ багато в чому залежить від своєчасного виявлення недоліків у роботі механізмів, та прийняття своєчасних об'єктивних рішень на підставі отриманих у режимі реального часу та оброблених термодинамічних параметрів за допомогою програмовано-логічних контролерів (ПЛК)