182 Технології легкої промисловості
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд 182 Технології легкої промисловості за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 74
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументПроєктно-конструкторська розробка моделі сукні жіночої офісного стилю із сучасних тканин. Розмір: 164-96-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Ольги ЗУЛІНОЇОдяг безпосередньо пов'язаний з нашим способом життя, з наший роботою, тому вона повинна бути доцільною, повинна не тільки не заважати, але і допомагати людині в його роботі, на відпочинку. Одяг повинен підкреслювати внутрішні гідність людини і його зовнішні дані. Тільки у відповідному одязі можна відчувати себе зручно, бути упевненим в собі. Створення зручного і красивого одягу і є метою моделювання. За декілька років в Україні змінилось життя та становлення до цінностей. Пандемія, а потім воєнний стан внесли сильних характер до одягу. Більш уваги захисту та практичності. І тут зрозуміло чому. Головні убори з масками, різновид комірів – капюшонів, як трансформери для комфортного використовування. Кольори тканин перейшли в більш захисні кольору хакі та маскування. І ці прояві у будь якому напрямку та стилі, це стало вимогами життя. Змінилось усе і ми під зміни підлаштовуємся з креативним підходом. Легка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до коронакризи забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона має значний потенціал для подальшого розвитку. Щоправда, пандемія внесла свої корективи у галузь: чимало компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили співробітників та закрили свій бізнес. Інші – адаптувалися до нових реалій та, наприклад, перейшли на державні замовлення – стали шити маски. Що зараз відбувається в українській легкій промисловості та чи реально у ній заробити після всіх локдаунів?
- ДокументПроєктування жіночих штанів зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 176- 92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Дєткова Дар`яГоловним завданням швейної промисловості є задоволення потреб споживачів одягом високої якості і різноманітного асортименту. Вирішення цього завдання досягається шляхом збільшення ефективності виробництва, зростання продуктивності праці, підвищення якості виробів, вдосконалення праці і виробництва. Швейна промисловість України посідає друге місце в легкій промисловості після текстильної, в якій налічується 5,3 тис. підприємств, дві третини з них складали швейні підприємства. Практично в усіх регіонах України працюють швейні підприємства. В м. Києві та Київській області, Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Закарпатській, Миколаївській, Полтавській, Житомирській та інших областях зосереджені найбільші виробничі потужності Cьогодні українська швейна промисловість має велику пріоритетність, а саме: значна ємність внутрішнього ринку товарів,яка скаладає понад 125 млрд. грн. щорічно; високий рівень доданої вартості продукції – до 50%; виробничі потужності та висококваліфіковані кадри у всіх регіонах, понад 75% з яких – жінки; швидкий обіг капіталу; незначний вплив на довкілля та низька енергоємність виробництва (1 – 3% валових витрат) В даний час з розвитком науки і техніки значно розширився асортимент застосовуваних матеріалів, збільшилася номенклатура обладнання та засобів малої механізації. Зі збільшенням асортименту виробів виникла необхідність в скороченні термінів підготовки виробництва нових моделей.
- ДокументПроєктування жіночого легкого літнього пальта типу «Пильник» з особливостями конструювання деталей із полімерних матеріалів. Розмір: 170-100-108(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Дарини НІНІЧУКШвейна промисловість є однією з найважливіших галузей економіки, що забезпечує населення швейними виробами у відповідності до загальних особливостей попиту та окремих вподобань споживачів. Її речі потрібні щодня, щогодини, щохвилини, тому їх часто називають товарами першої необхідності.[1] Пріоритетність розвитку даної галузі для будь-якої країни визначається її вагомим внеском у забезпечення товарами народного споживання, високим рівнем створюваної доданої вартості (до 50%), порівняно невеликими витратами на організацію робочих місць та незначним впливом на екологічний стан навколишнього середовища. У швейній галузі України створено багато підприємств, які виробляють якісні товари, що мають попит у багатьох країнах і є конкурентоспроможними на світових ринках. Серед них у Києві ВАТ «Желань», що спеціалізується на виготовленні чоловічих костюмів, і ЗАТ «Селена» у Запоріжжі та ін.. Ці підприємства освоїли нові види продукції, збільшили обсяг випуску й рівень якості продукції, суттєво модернізували технологію виробництва.[1] Вітчизняна швейна промисловість ще здавна славилася своїми швейними традиціями та високою якістю виробництва, але в цілому впродовж останніх двадцяти років вона перебуває у стані занепаду. Загальне скорочення обсягів виробництва, порівняно з 1990 р., досягло 90%, а частка у загальній структурі ВВП країни не перевищує 1%.
- ДокументПроєктування жіночої сукні з тканин-компаньйонів із застосуванням особливостей конструювання різних силуетних форм. Розмір: 164-88-92(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Марії ІВАНОВОЇНа сьогоднішній день важливою ціллю для України є перемога у війні, а також розбудова сильної економіки. Одна із важливих складових економіки є легка промисловість, зростання якої може значно покращити економічні показники країни [9]. До складу 20 найрозвинутіших ринків України, входить ринок одягу та взуття. Але, на жаль, на сьогоднішній день легка промисловість перебуває у незадовільному стані. Частка реалізованої продукції підприємств легкої промисловості є незначною в порівнянні з продукцією вітчизняної промисловості і складає 0,7-0,8%. Це пов'язано з низкою проблем, характерних для легкої промисловості [9]. Історично склалося так, що легка промисловість України має сильний потенціал. Це важлива галузь народного господарства, яка включає 17 підгалузей: текстильну, трикотажну, швейну, шкіряну, взуттєву, хутрову, галантерейну та інші галузі. При цьому легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями і обслуговує весь народногосподарський комплекс країни. Підприємства легкої промисловості виробляють широкий асортимент товарів народного споживання та промислового призначення [9]. Основними стримуючими факторами розвитку легкої промисловості є: криза в економіці та війна в країні, висока собівартість виробництва товарів легкої промисловості, низький притік молодих кадрів на підприємства легкої промисловості, залежність вітчизняного виробництва від імпортованої сировини, низька купівельна спроможність населення, заповнення внутрішнього ринку країни дешевою продукцією китайського та турецького виробництва, а також завезення «секонд-хенду» з Європи, недостатня інвестиційна та інноваційна діяльність;
- ДокументПроєктування жіночої сукні із застосуванням особливостей конструювання сучасних елементів крою. Розмір: 164-96-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Марії МАШКАНШвейна промисловість є важливою галуззю економіки, яка задовольняє потреби населення у швейних виробах. Її продукція вважається товарами першої необхідності, оскільки швейні товари потрібні людям щодня і часто. Розвиток швейної галузі має велике значення для будь-якої країни, оскільки вона забезпечує народне споживання товарами, створює значну додану вартість (до 50% в загальній структурі економіки), забезпечує робочі місця з невеликими витратами і має незначний екологічний вплив. Україна також має багато підприємств швейної промисловості, які виробляють якісні товари і є конкурентоспроможними на світових ринках. Наприклад, ВАТ "Желань" у Києві спеціалізується на виготовленні чоловічих костюмів, а ЗАТ "Селена" у Запоріжжі теж відоме у галузі. Ці підприємства постійно модернізуються, збільшують обсяги виробництва та поліпшують якість своїх продуктів. Однак, вітчизняна швейна промисловість останні двадцять років перебуває у стані занепаду. Обсяги виробництва зменшилися на 90%, а частка галузі у ВВП країни становить менше 1%. Це пов'язано з недостатнім розвитком модної індустрії, проблемами з фінансуванням та модернізацією виробничих потужностей, недостатністю вітчизняної сировини та обмеженими можливостями збуту. Також великий вплив на галузь мають конкуренція з боку імпортерів і світова фінансовоекономічна криза, яка змінила споживчий попит
- ДокументПроєктування куртки жіночої спортивного стилю прямого силуету зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 176-92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Бузак ТетянаУкраїнська легка промисловість сьогодні є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання. Вона забезпечує приблизно 150 тис. робочих місць. Цей соціально вагомий сектор економіки орієнтований на кінцевого споживача. Потенціальні можливості підприємств легкої промисловості дозволяють виробляти широкий спектр товарів, здатних задовольнити увесь попит внутрішнього ринку. На підприємствах галузі, розташованих в усіх регіонах України, зосереджено близько 7% загальної чисельності промислововиробничого потенціалу промисловості і 2,4% виробничих фондів. У галузі легкої промисловості функціонує понад 10 тис. підприємств, з них у текстильній промисловості – близько 2,5 тис., з виробництва готового одягу і хутра – близько 6 тис., шкіри і шкіряного взуття – близько 1,5 тис. Практично всі підприємства легкої промисловості приватизовані, а ті, що знаходяться у державній власності, становлять менше 1%. Галузь складається з 17 підгалузей, має потужний виробничий потенціал, здатний виробляти широкий спектр товарів широкого вживання і промислового призначення. Водночас легка промисловість пов’язана з багатьма суміжними галузями і обслуговує весь господарський комплекс країни.
- ДокументПроєктування моделі блузи жіночої прямого силуету зі змішаної тканини. Розмір 164-88-96(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Заболотна ОльгаУкраїнська легка промисловість сьогодні є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання. Вона забезпечує приблизно 150 тис. робочих місць. Цей соціально вагомий сектор економіки орієнтований на кінцевого споживача. Потенціальні можливості підприємств легкої промисловості дозволяють виробляти широкий спектр товарів, здатних задовольнити увесь попит внутрішнього ринку. На підприємствах галузі, розташованих в усіх регіонах України, зосереджено близько 7% загальної чисельності промислововиробничого потенціалу промисловості і 2,4% виробничих фондів. У галузі легкої промисловості функціонує понад 10 тис. підприємств, з них у текстильній промисловості – близько 2,5 тис., з виробництва готового одягу і хутра – близько 6 тис., шкіри і шкіряного взуття – близько 1,5 тис. Практично всі підприємства легкої промисловості приватизовані, а ті, що знаходяться у державній власності, становлять менше 1%. Галузь складається з 17 підгалузей, має потужний виробничий потенціал, здатний виробляти широкий спектр товарів широкого вживання і промислового призначення. Водночас легка промисловість пов’язана з багатьма суміжними галузями і обслуговує весь господарський комплекс країни. Виробництво швейної галузі представлено різноманітним випуском продукції: різні текстильні і шкіряні головні убори, головні убори із штучного і натурального хутра, верхній одяг – пальта, куртки, кожушки з штучного хутра і текстилю, піджаки, костюми, одяг для дітей, нижня білизна, рукавиці.
- ДокументПроєктування моделі жилету чоловічого напівприлеглого силуету зі змішаних тканин. Розмір 182-92- 76(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Олексієнко КостянтинЛегка промисловість налічує близько 5 тис. підприємств, на яких було зосереджено майже 240 тис. робочих місць. Вона є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживача, який має 17 підгалузей. Легка промисловість з року в рік розвивається великими темпами і посідає найвище місце поміж інших галузей. Найважливішою задачею легкої промисловості являється підвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Проектування в сучасному розумінні це сукупність по створенню нового зразка виробу, включаючи техніко-економічні розрахунки і обґрунтування, створення ескізів, моделей, розрахунків і побудова креслень деталей, виготовлення і випробування дослідних зразків. Невід’ємною частиною проектування являє наука, яка займається питанням раціонального проектування конструкції одягу для масового виробництва. При цьому передбачається використання наукових досягнень, передових технологій і багаторічний досвід практики конструкції одягу, а також досягнення суміжних дисциплін. Тому все в більшому обсязі застосовується сучасні математичні методи проектування одягу САПР. Саме завдяки цим технологіям нові моделі, розширюється можливість моделювання одягу, створити ексклюзивний, новий, конкурентоспроможній одяг. Тому в нашій країні легка промисловість сьогодні потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживача.
- ДокументПроєктування моделі жіночої молодіжної куртки прямого силуету зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 176- 92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Яртимець НікаСвітова пандемія вплинула на всі сфери економіки і нашого буття. На жаль, не оминула і легку промисловість, різко поглибивши негативний тренд попереднього року. Так, індекс обсягів галузевого виробництва за січень-травень 2020 року скоротився на 18,4%, однак у квітні і травні порівняно з відповідними місяцями 2019 спад загалом – майже 40%. За даними Державної служби статистики у січні – лютому 2020 р. індекс промислової продукції становив 96,9%. У легкій промисловості у лютому проти січня поточного року традиційно позитивне значення індексу промислової продукції -103,6%, а за січень-лютий 2020 р. – 101,2%, але це оманливий позитив – на тлі різкого минулорічного падіння галузевих обсягів виробництва за результатами перших двох місяців. Адже, навіть у високосний лютий 2020, порівняно з лютим 2019 – вже маємо тривожну спадну динаміку виробництва – 98,5%. І це ще до початку запровадження обмежувальних заходів, пов’язаних з пандемією. У розрізі підгалузей легкої промисловості за результатами роботи двох місяців поточного року позитивна динаміка у текстильному виробництві – 105% до січня-лютого 2019 р., зокрема за рахунок збільшення обсягів виробництва інших текстильних виробів (пледів, постільної і кухонної білизни тощо) – 110,1%. Натомість, ткацьке виробництво ще більше скоротилось у січні-лютому 2020 – на 20,5%. У шкіряно-взуттєвій галузі за 2 місяці 2020 відновлення зростання обсягів виробництва – на 13,5% проти січня-лютого минулого року, зокрема, у виробництві шкіри – 130,5%, а у виробництві взуття – 101,6%. Однак, це знову ж таки на тлі провальних результатів 2019.
- ДокументПроєктування моделі сорочки жіночої напівприлеглого силуету зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 164-96-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Мінгальова ОленаЛегка промисловість України виробляє товари народного споживання - тканин, одягу, взуття, галантерейних виробів, парфумерії та ін. До неї належать текстильна, швейна, трикотажна, шкіряна, взуттєва, хутряна та інші галузі. Крім того, компанії легкої промисловості також виробляють промислові товари, а саме шнури, мотузки, штучну шкіру тощо. Головною метою легкої промисловості є задоволення потреб різних груп та державних потреб споживчих товарів та виробів промислового, технічного та спеціального призначення З кожним роком в нашій країні зростають вимоги до якості та асортименту одягу. Виробництво високоякісної, модною, відповідної кращим світовим зразкам одягу неможливо без використання передової техніки і технології на всіх етапах виробництва, в тому числі на етапі конструювання та моделювання, що визначає подальшу долю нової моделі одягу. В сучасних економічних умовах особливої актуальності набуває проблема формування раціональної структури асортиментного різноманіття, що забезпечують достатній прибуток і ефективність виробництва в повній мірі задовольняють населення модним і якісним одягом. Світ змінюється і змінює наше ставлення до всього, але незмінним залишаються головні вимоги до кравецькому мистецтва і творчості художника-модельєра. Конструювання за моделлю є складним творчим процесом, що з'єднує в собі рішення художніх і технічних завдань. До вирішення художніх завдань відноситься створення модної форми, силуету і покрою вироби, знаходження модних пропорційних співвідношень частин і цілого.
- ДокументПроєктування моделі сорочки чоловічої прямого силуету зі змішаних тканин. Розмір 182-92-76(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Коханчик МаксимЛегка промисловість налічує близько 5 тис. підприємств, на яких було зосереджено майже 240 тис. робочих місць. Вона є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживача, який має 17 підгалузей. Легка промисловість з року в рік розвивається великими темпами і посідає найвище місце поміж інших галузей. Найважливішою задачею легкої промисловості являється підвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Проектування в сучасному розумінні це сукупність по створенню нового зразка виробу, включаючи техніко-економічні розрахунки і обґрунтування, створення ескізів, моделей, розрахунків і побудова креслень деталей, виготовлення і випробування дослідних зразків. Невід’ємною частиною проектування являє наука, яка займається питанням раціонального проектування конструкції одягу для масового виробництва. При цьому передбачається використання наукових досягнень, передових технологій і багаторічний досвід практики конструкції одягу, а також досягнення суміжних дисциплін. Тому все в більшому обсязі застосовується сучасні математичні методи проектування одягу САПР. Саме завдяки цим технологіям нові моделі, розширюється можливість моделювання одягу, створити ексклюзивний, новий, конкурентоспроможній одяг. Тому в нашій країні легка промисловість сьогодні потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживача.
- ДокументПроєктування моделі спідниці жіночої з асиметричною композицією виробу зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 176- 92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Руссу ЄлизаветаЛегка промисловість є перспективна галузь, що спеціалізується на випуску непродовольчих товарів народного вжитку. Вона забезпечую населення нашої держалу одягом, взуттям, тканинами, трикотажними виробами, і іншими предметами народного вжитку. Головна її мита полягає у тому, щоб збільшити випуск якісних конкурентоспроможних товарів. Вирішенням цього завдання здійснюється з урахуванням збільшення виробництва, прискорення науково-технічного прогресу, підйому продуктивність праці, поліпшення праці та виробництва. 2020-2021 – період особливих викликів для модної індустрії. Змінився темп і тип життя планети, що змістився в дистанційний і цифровий формат, що призвело до кардинальних змін споживчих переваг, попиту та ставлення до вживання одягу, взуття, текстильних виробів. Були помітні нові виклики і в традиційних логістичних ланцюжках поставки текстильної сировини, матеріалів з країн Азії, а осінь 21-го вразила виробників новими непрогнозованими високими енерготарифами. Разом з тим, упродовж 2021 р. українська легка промисловість (13- 15 КВЕД) показує позитивну динаміку відновлення виробництва. За січень-вересень 2021р. маємо загалом 103,5% у порівнянні з 2020 роком. «Домашній» дистанційний режим роботи значної частини покупців зрушив більший попит на сферу товарів побутового текстилю, кежуал, зручного трикотажного одягу, та одягу для дому, унаслідок цього ми також маємо найвищий темп виробництва у текстильної промисловості – 118,1%, у тому числі завдяки виробництву постільної, столової, кухонної білизни – 121,6%.
- ДокументПроєктування перспективної моделі жіночого комбінезону стилю «Сафарі» зі змішаних тканин. Розмір: 176-92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Світлани МАЛЕНКОВОЇЛегка промисловість – це галузь, до складу якої входить сукупність галузей виробництва і підприємств, які виготовляють головним чином речі народного вжитку: тканини, білизняний та верхній трикотаж, хутро, взуття, швейні та галантерейні вироби. До її складу входять 17 підгалузей, вона забезпечує роботою майже 260 тис. чоловік, більшість з них становлять жінки – трудівниці, а це дуже важливо для розв'язання проблеми зайнятості у суспільстві [18]. Швейна промисловість – одна із крупних галузей легкої промисловості – покликана задовольняти безперервно зростаючі потреби людини у різних добротних та гарних виробів. Вона розвивається разом із економікою нашої держави і проходить з нею весь шлях становлення в умовах реформування [18]. Для підвищення ефективності виробництва впроваджують раціональні технологічні конструкції одягу, що забезпечують підвищення продуктивності праці на 10-35% в результаті зниження ручних робіт, використання високоефективних клейових матеріалів, уніфікацій деталей, вузлів, конструктивних ліній. Уніфікування та стандартизація деталей та вузлів забезпечує скорочення витрат на розробку технічної документації, підвищує рівень механізації та автоматизації технологічних процесів, якість праці та продукції [18]. Споживача потрібно завоювати насамперед якістю й доступними цінами. Потрібно використовувати свої сировинні ресурси, вітчизняну фурнітуру, сертифікувати не вироби, а сировину, всіляко відстоювати свої національні інтереси [18].
- ДокументПроєктування перспективної моделі костюму жіночого (блуза та спідниця) за елементами крою модних напрямків. Розмір: 164-96-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Марини КРУПІНОЇУ цей час споживач ставить перед виробником одягу жорсткі вимоги: якість, новизна, стильність, зручність, оптимальна ціна. Підвищення вимог до якості може бути здійснене при рішенні комплексу питань, пов'язаних з вдосконаленням процесів моделювання і конструювання на базі застосування нових матеріалів, вузлів виробу. Високі вимоги, що пред'являються до якості виробів, що виготовляються, можливо задовольнити тільки при постійному вдосконаленні технології. При цьому підвищення ефективності процесів виготовлення може бути досягнуте за рахунок використання прогресивних способів обробки. Технологія швейного виробництва стає механізованою, її ефективність зумовлюється застосуванням спеціальних машин і обладнання. Сучасна техніка дозволяє механізувати і автоматизувати виконання складально-з'єднувальних технологічних операцій. У результаті значно підвищується продуктивність труда, забезпечується висока точність зборки, стабільність деталей, що обробляються і вузлів, знижується стомлюваність операторів. Використання САПР в процесі конструкторської і технологічної підготовки дозволяють скоротити терміни створення моделі і поліпшують його якість. САПР дозволяє автоматизувати всі етапи проектування і виробництва одягу. Впровадження передової техніки і технології, організація виробництва на промислових підприємствах сприяють зміцненню технічної дисципліни в галузі, підвищення продуктивності труда і поліпшення якості виробу. Великі можливості має малоопераційна технологія, що дозволяє за один прохід виконати декілька неподільних операцій або здійснити монтаж вузлів, попереднє з'єднання окремих деталей
- ДокументПроєктування перспективної моделі сукні жіночої без рукавів зі змішаних тканин. Розмір: 176-92-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Юлії ТИНКОВАНЛегка промисловість –найбільш глобалізована галузь у світі. У багатьох країнах вона формує бюджет країни та наповнює внутрішній ринок продукцією власного виробництва. На сьогоднішній день швейна промисловість України знаходиться на другому місці серед галузей легкої промисловості після текстильної. Практично в усіх регіонах України працюють швейні підприємства. В м. Києві та Київській області, Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Закарпатській, Миколаївській, Полтавській, Житомирській та інших областях зосереджені найбільші виробничі потужності [16]. Аналізуючи дослідження вітчизняних вчених можна помітити, що протягом останніх років швейна промисловість постала перед проблемами, які призвели до погіршення показників її діяльності. До основних причин можна віднести фінансову кризу, нерівноправність у системі оподаткування, існування «тіньового» імпорту, що призводить до зниження конкурентоспроможності вітчизняних підприємств та споживчого попиту, що, своєю чергою, може призвести до руйнівних наслідків [16]. На сучасних підприємствах виготовляють досить широкий асортимент виробів: одяг побутового призначення, робочий, спеціальний, спортивний, а також головні убори тощо. Такі підприємства е менш трудо-затратними, ніж ті на яких шиють одяг за індивідуальними замовленнями [16]. Мода — економічне, соціальне і художнє явище, яке чуйно реагує на сучасність, відображає її події й тренди, а часом і пророкує майбутнє. Головне призначення модних речей — не тільки задовольняти естетичні потреби, але й увиразнити соціальні, вікові, етнічні тощо відмінності, сигналізувати про соціальний статус, уподобання, смаки, ідентичність їх власника [17].
- ДокументПроєктування перспективної моделі штанів жіночих типу «Капрі» з елементами крою модного спрямування. Розмір: 164-88-92(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Надії НАГРІБЕЦЬКОЇЛeгка промиcловicть - cукупнicть галузeй промиcловоcтi, що cпeцiалiзуютьcя на виробництвi товарiв народного cпоживання з рiзних видiв cировини. Лeгка промиcловicть займає однe з важливих мicць у виробництвi валового нацiонального продукту i вiдiграє значну роль в eкономiцi країни. Швeйна промиcловicть України поciдає другe мicцe в лeгкiй промиcловоcтi. Налiчуєтьcя приблизно 2,3 тиc. пiдприємcтв лeгкої промиcловоcтi. Бiльшe половини з цих компанiй виробляють готовий одяг. Потiм йдe тeкcтильнe виробництво. Трохи мeншe - виробництво взуття та шкiряних товарiв. Тiльки 1% вiд загального чиcла виробництв є дeржавними, вci iншi - приватна влаcнicть. А вжe ceрeд цього ceктора малий i ceрeднiй бiзнec значно пeрeважають за кiлькicтю над вeликими компанiями. Тобто такi нeвeликi пiдприємcтва є рушiйною cилою вciєї галузi, розвиваючи ринок i проcуваючи українcькi брeнди кожeн дeнь. Продуктивнicть на пiдприємcтвах покращують шляхом модeрнiзацiї заcобiв виробництва за cучаcними тeхнологiями. Наприклад, за допомогою викориcтання цифрового друку. Кiлькicть виробництв, якi поповнюють cвої потужноcтi cпeцiалiзованими принтeрами, зроcтає з року в рiк.
- ДокументПроєктування сорочки жіночої класичного стилю з поясом типу «Корсет» з тканин-компаньйонів. Розмір: 170-104-112(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Рої РЗАЄВОЇГоловна мета конструктора швейного виробництва - забезпечити людині максимум зручностей і комфорту в новій моделі, технологічності і економічності її виробництва і надійності в експлуатації. Головною задачею художнього конструювання при розробці нових зразків промислових виробів є узгодження зовнішньої форми виробу, що проектується з його внутрішньою структурою (конструкцією), а через неї і з основними функціями, тобто створення естетичного досконалого виробу. Технічне завдання шляхом виконання ряду проектних операцій і процедур перетворюється в кінцевий опис - проектно-конструкторську документацію (ПКД), яка несе в собі всю необхідну інформацію для створення об'єкту і яка виконує роль посередника між конструктором і виробництвом. Нові моделі одягу починають проектувати при наявності первинного опису, в якому в загальному вигляді сформульоване призначення майбутнього об'єкту і вимоги до його властивостей. Первинний опис представляється в формі технічного завдання (ТЗ). Основним результатом інженерного конструювання являється створення зразка - еталона нової моделі одягу і комплекту проектноконструкторської документації. Проектування, як процес розчленовується на стадії, етапи, проектні процедури і операції.
- ДокументПроєктування спідниці жіночої з розширенням за моделлю зі змішаних тканин з урахуванням сучасних тенденцій моди. Розмір 176-92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Караман МаріамПідвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки є основною задачею легкої промисловості. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Основною задачею легкої промисловості є підвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Легка промисловість на початку 2022 року налічувала близько 5 тис. підприємств, на яких було зосереджено майже 240 тис. робочих місць. Вона є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання, який має 17 підгалузей. Проектування в сучасному розумінні це сукупність по створенню нового зразка виробу, включаючи техніко-економічні розрахунки і обґрунтування, створення ескізів, моделей, розрахунків і побудова креслень деталей, виготовлення і випробування дослідних зразків. Невід’ємною частиною проектування являється наука, яка займається питанням раціонального проектування конструкції одягу для масового виробництва. При цьому передбачається використання наукових досягнень, передових технологій і багаторічний досвід практики конструкції одягу, а також досягнення суміжних дисциплін. Тому все в більшому обсязі застосовуються сучасні математичні методи проектування одягу САПР.
- Документ«Проєктування технологічного процесу виготовлення жіночих напівчеревиків з настрочними берцями типу крипери, з організацією поточного сучасного виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Катерини МІХАЛЬЧЕНКОЛегка промисловість є базовою стратегічною галуззю економіки України, комплексом з виробництва різноманітних товарів народного споживання, що задовольняють потреби населення. Це одна з небагатьох галузей економіки з швидким оборотом капіталу. До війни галузь складалася з 17 підгалузей з потужним виробничим потенціалом, здатних виробляти широкий асортимент споживчих і промислових товарів. При цьому легка промисловість пов'язана з рядом суміжних галузей, обслуговуючи весь народногосподарський комплекс країни. Тотальна війна Росії на українській землі має катастрофічні наслідки для вітчизняної промисловості. Неминучим наслідком війни стане значне скорочення українського виробництва, як мінімум на 25- 35% до 2022 року, за прогнозами МВФ. Руйнівний вплив російської армії на логістичну інфраструктуру порушив внутрішні ланцюжки поставок і унеможливив експорт готової продукції. Тимчасова або повна зупинка виробництва багатьох промислових підприємств в Україні під час війни, лібералізація умов імпорту з метою поповнення дефіциту призведе до різкого посилення залежності деяких промислових товарів від імпорту. За даними ООН, станом на 15 березня з України виїхало майже 3 мільйони чоловік. Менше половини її громадян працездатного віку. Майже всі вони жінки.
- Документ«Проєктування технологічного процесу виготовлення жіночих напівчобітків з еластичними вставками типу челсі з використанням організації конвеєрного виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Олександра РУДНЄВАЛегка промисловість є базовою стратегічною галуззю економіки України, комплексом з виробництва широкого спектру товарів народного споживання, здатних задовольнити попит населення. Це одна з небагатьох галузей економіки з швидким оборотом капіталу. Легка промисловість є соціально значущою галуззю, яка орієнтується на кінцевого споживача. Загалом до війни Україна мала велику промислововиробничу базу. Масштабне військове вторгнення Росії в Україну, з масштабними руйнуваннями, колосальними економічними та людськими втратами, триває вже понад рік. З причини російського вторгнення в Україну загалом 52,8% підприємств скоротили свою діяльність, 23,6% взагалі припинили свою діяльність, а 2% підприємств були змушені покинути регіони активних бойових дій. Українська асоціація підприємств легкої промисловості не припинила роботу та швидко розпочала роботу після російського вторгнення 24 лютого 2022 року, адже цей виклик створив багато «нечуваних» раніше проблемних проблем для промислових підприємств: від втрати майна через агресію, релокацій, масової міграції кадрів, розриву довгострокових відносин постачання, зруйнованої логістики, інфраструктури, роботи в умовах постійної повітряної тривоги та відключення електроенергії, непередбачувані зміни, критичний імпорт сировини, швидка переорієнтація та розробка нової продукції, Відновлення після звільнення регіонів, реконструкція, необхідність відвідувати зарубіжні виставки та приберегти закордонні заявки, а першорядне – вижити та зберегти людський і виробничий ресурс.