Група ВВ-20
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Група ВВ-20 за Назва
Зараз показуємо 1 - 12 з 12
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументРозробка технології складання дитячих напівчеревиків типу кросівки клейового методу кріплення підошов, Рзм = 360 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Лоза ЮліяЗмінився темп і спосіб життя планети, який змістився у дистанційний та цифровий формат, що призвело до кардинальних змін споживчих уподобань, попиту та відношення до споживання одягу, взуття, текстильних виробів. З’явилися нові виклики і в традиційних логістичних ланцюжках постачання текстильної сировини, матеріалів з країн Азії, а осінь 21-го вразила виробників новими непрогнозовано високими енерготарифами. Разом з тим, упродовж 2021 р. українська легка промисловість демонструвала динаміку поступового відновлення виробництва: за січеньжовтень 2021 р. – 102% до відповідного періоду 2020 року. Але вже на початку 2022 року, ця динаміка змінилася зовсім в не найкращий бік, тому що в Україні почалася війна. А “домашній” дистанційний режим роботи значної частини споживачів змістив найбільший попит у сферу товарів домашнього текстилю, зручного трикотажного одягу, одягу для дому, тож маємо найвищий темп виробництва у текстильній промисловості – 118,1%, зокрема завдяки виробництву постільної, столової, кухонної білизни -121,6%. Обсяг галузевого експорту за 10 місяців 2021 р. перевищив 1 млрд.дол.США, що на 13,1% більше, ніж торік, однак (з 2,2% до 1,8%) зменшилася частка сектору у структурі товарного експорту України. Це зумовлено поки негативним (-4,3%) ключовим показником з експорту одягу текстильного. Натомість, зазначені вище споживчі тренди зумовили зростання експорту трикотажного одягу – на 22,2%, взуття – на 13,1%, трикотажних полотен – на 53,2%, домашнього текстилю – на 24,8%, килимів – на 39,6%.
- ДокументРозробка технології складання дівочих туфель з ЧПР, клейового методу кріплення підошов, Рзм = 480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Мазур ВалеріяСеред галузей виробництва непродовольчих товарів однією із найголовніших є легка промисловість. Її продукція йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання. Легка промисловість є однією з найперспективніших галузей економіки, оскільки забезпечує весь господарський комплекс України. На жаль, стан легкої промисловості в країні сьогодні є незадовільним через постійний дефіцит фінансових ресурсів; її частка в промисловому виробництві є дуже незначною. Пріоритетність галузей легкої промисловості для економіки нашої країни зумовлена великою місткістю внутрішнього ринку товарів, незначним впливом на довкілля, низькою енергоємністю виробництва та потребою у висококваліфікованих кадрах. Легка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до коронакризи забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона має значний потенціал для подальшого розвитку Щоправда, пандемія внесла свої корективи у галузь: чимало компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили співробітників та закрили свій бізнес. Інші – адаптувалися до нових реалій та, наприклад, перейшли на державні замовлення Сьогодні легка промисловість України експортує свої товари переважно до ЄС, це 83,7% від загальногалузевого експорту. Їхня значна частина традиційно виготовлена на замовлення відомих брендів, однак є і «чистий» експорт українських брендів одягу та взуття.
- ДокументРозробка технології складання жіночих напівчеревиків з настрочною союзкою КМК, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Коломицев ВолодимирЛегка промисловість – галузь покликана задовольняти потреби кожного громадянина, відіграє важливу роль на сучасному етапі розвитку вітчизняної економіки, сприяє поліпшенню якості життя українців. Легка промисловість сьогодні – це майже двісті тисяч працюючих і понад п’ять тисяч підприємств, розташованих в усіх регіонах держави. В цілому вітчизняні легковики випускають продукцію великої номенклатури. Нині практично немає обмежень у виробництві продукції для потреб національно-господарського комплексу. До того ж майже всі провідні підприємства галузі освоїли випуск продукції, що відповідає світовому рівню, впроваджують новітні технологічні процеси, вводять в експлуатацію обладнання для забезпечення високого товарного рівня продукції. Головним якісним зрушенням у галузі, що відбулося протягом останнього часу, є спрямованість практично всіх підприємств на виробництво конкурентоспроможної продукції. Лише впровадження інноваційної моделі розвитку промисловості забезпечить оновлення виробництва, підвищення конкурентоспроможності і якості продукції. Як відомо, Україна активно готується до інтеграції в європейську спільноту і до вступу в Світову організацію торгівлі. Легка промисловість є прикладом галузі, на розвитку якої позитивно позначиться вплив вступу України до СОТ, членство в якому забезпечуватиме зменшення тарифних і нетарифних обмежень доступу українських товарів на ринки розвинених країн світу. Перед нашими виробниками відкриваються великі можливості щодо виходу на дорогі ринки. На сьогодні для легкої промисловості вже є відкритим європейський ринок, де можна продавати товари за найвищими цінами та без усіляких квот.
- ДокументРозробка технології складання жіночих напівчобітків з еластичними вставками, КМК, Рзм = 480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Вінар ІринаЛегка промисловість – найбільш глобалізована галузь у світі. У багатьох країнах вона формує бюджет країни та наповнює внутрішній ринок продукцією власного виробництва. В Україні протягом останніх років легка промисловість постала перед проблемами, які призвели до погіршення показників її діяльності. До основних причин можна віднести фінансову кризу, нерівноправність у системі оподаткування, існування «тіньового» імпорту, що призводить до зниження конкурентоспроможності вітчизняних підприємств та споживчого попиту, що, своєю чергою, може призвести до руйнівних наслідків. Попередні роки – період особливих викликів для модної індустрії, змінився темп і спосіб життя планети, який змістився у дистанційний та цифровий формат, що призвело до кардинальних змін споживчих уподобань, попиту та відношення до споживання одягу, взуття, текстильних виробів. З’явилися нові виклики і в традиційних логістичних ланцюжках постачання текстильної сировини, матеріалів з країн Азії, а осінь 21-го вразила виробників новими непрогнозовано високими енерготарифами. Разом з тим, упродовж 2021 р. українська легка промисловість (13- 15 КВЕД) демонструє позитивну динаміку відновлення виробництва. За січень-вересень 2021 р. маємо загалом 103,5% до відповідного періоду 2020 року. Через нерівні умови конкуренції на внутрішньому ринку виробники, передусім, одягу та взуття, експортоорієнтовані на зовнішні ринки. З пожвавленням ділової активності в Європі, куди спрямовано понад 80% українського експорту, активізувалися іноземні замовлення, до того ж, спостерігаємо підвищення попиту та готовність до експорту готових українських товарів, пошук альтернативи азійським виробникампостачальникам.
- ДокументРозробка технології складання жіночих напівчобітків з халявками з 3-х частин, клейового методу кріплення підошов, Рзм = 480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Русов МикитаЛегка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до корона кризи та війни забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона мала і має значний потенціал для подальшого розвитку. Щоправда, пандемія та війна внесли свої корективи у галузь: чимало компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили співробітників та закрили свій бізнес. Інші – адаптувалися до нових реалій та наприклад, перейшли на державні замовлення – стали шити маски. Сьогодні легка промисловість України експортує свої товари переважно до ЄС, це 83,7% від загальногалузевого експорту. Їхня значна частина традиційно виготовлена на замовлення відомих брендів, однак є і «чистий» експорт українських брендів одягу та взуття. І якщо до пандемії та війни 75% швейного виробництва в Україні працювало на давальницьких схемах на Захід, то потім чимало компаній втратили свої замовлення. Для порівняння: за 9 місяців 2020 року галузевий експорт скоротився на 11,4% і склав $788,4 млн, а імпорт зменшився лише на 5,6% і склав $2155,3 млн. Водночас на внутрішньому ринку України споживалося тільки 53,79% продукції вітчизняних виробництв, тоді як імпортозалежність у сегменті кінцевого споживання товарів легкої промисловості становила 87,22%. Варто зауважити, що за розвитком легпрому наразі Україна відстає від Польщі – у 6 разів, від Німеччини – у 21 раз, а від Італії – у 73 рази.
- ДокументРозробка технології складання жіночих туфель з черезпідйомним ременем КМК, Рзм = 420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Лемець АнгелінаЛегка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до коронакризи забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона має значний потенціал для подальшого розвитку. Сьогодні легка промисловість України експортує свої товари переважно до ЄС, це 83,7% від загальногалузевого експорту. Їхня значна частина традиційно виготовлена на замовлення відомих брендів, однак є і «чистий» експорт українських брендів одягу та взуття. В Україні локдауни сильно вдарили по бізнесу «на речах, які потрібно міряти». Не всі змогли профінансувати простій у торгівлі, втратили свої команди. Деякі збанкрутували та не змогли заново відкритися. Крім того, змінився й попит у споживачів. Наразі зменшився чек, люди економлять. Після Нового року та останнього локдауну це особливо видно. Тому виробники влазять у борги для створення нових колекцій. За статистикою, до пандемії в Україні функціонувало понад 2,3 тис. малих і середніх підприємств легкої промисловості, на яких було задіяно близько 85 тис. працівників. Річні обсяги виготовленої ними продукції досягали 22 млрд грн. Тільки за минулий рік галузь орієнтовно втратила до 20 тис. робочих місць. Розвиток української легкої промисловості стримують нерівні умови конкуренції на внутрішньому ринку, нестабільність податкового законодавства, застарілий механізм контролю безпеки продукції. А ще висока залежність від імпортної сировини, матеріалів і комплектуючих; низька цінова конкурентоспроможність продукції.
- Документ«Розробка технології складання жіночих туфель типу «сліпери» КМК, Рзм =480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Гунчак ВікторіяЛегка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до коронакризи забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона має значний потенціал для подальшого розвитку. Щоправда, пандемія внесла свої корективи у галузь: чимало компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили співробітників та закрили свій бізнес. Інші – адаптувалися до нових реалій та, наприклад, перейшли на державні замовлення – стали шити маски. Сьогодні легка промисловість України експортує свої товари переважно до ЄС, це 83,7% від загальногалузевого експорту. Їхня значна частина традиційно виготовлена на замовлення відомих брендів, однак є і «чистий» експорт українських брендів одягу та взуття. І якщо до пандемії 75% швейного виробництва в Україні працювало на давальницьких схемах на Захід, то потім чимало компаній втратили свої замовлення. Для порівняння: за 9 місяців 2020 року галузевий експорт скоротився на 11,4% і склав $788,4 млн, а імпорт зменшився лише на 5,6% і склав $2155,3 млн. Водночас на внутрішньому ринку України споживалося тільки 53,79% продукції вітчизняних виробництв, тоді як імпортозалежність у сегменті кінцевого споживання товарів легкої промисловості становила 87,22%. Варто зауважити, що за розвитком легпрому наразі Україна відстає від Польщі – у 6 разів, від Німеччини – у 21 раз, а від Італії – у 73 рази.
- ДокументРозробка технології складання жіночих туфель човників на високому підборі клейового методу кріплення, Рзм = 420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Кудряшов МиколаТема розвитку легкої промисловості в Україні є підставою для багатьох суперечок та дискусій в засобах масової інформації, тому можна дійти до висновку, що на даний час вона є одною з найактуальніших тем. Легка промисловість відіграє одну з найважливіших показників розвитку промисловості країни, тому перспективи цієї галузі є вигідними як економіці держави, так і населенню, загалом. У зв’язку з цим виділення основних перспектив розвитку легкої промисловості має великий теоретичний і практичний аспект. В умовах посилення світової конкуренції та стрімкого економічного зростання окремих держав ключову роль у збереженні та підвищенні позицій країни відіграє її промисловий розвиток. Проте промисловість України характеризується низькою інноваційною активністю підприємств та низькими фінансовими результатами їх операційної діяльності. Одним із важливих видів промислової діяльності є легка промисловість, яка є багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання та включає 4,5 тис. підприємств, що забезпечують близько 150 тис. робочих місць. Цей соціально важливий сектор економіки орієнтований на кінцевого споживача. Проте легка промисловість України протягом останніх років зіткнулась з рядом проблем, які призвели до стійкого погіршення показників її діяльності. До основних причин треба віднести фінансову кризу, нерівноправність в системі оподаткування, існування так званого «сірого» імпорту, що поряд із зниженням конкурентоспроможності вітчизняних товарів та споживчого попиту на них можуть призвести до руйнівних наслідків.
- ДокументРозробка технології складання жіночих черевиків з настрочною союзкою КМК, Рзм =420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Зарембо ДмитроСьогодні можна зазначити, що легка промисловість є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва непродовольчих товарів народного споживання, а також з швидким обертанням капіталу. Вона є вагомою частиною в економіці країни, потенційні можливості якої дозволяє виробляти широкий спектр товарів, який спрямований задовольняти майже або весь попит споживачів. Як вже було зазначено, легка промисловість є однією з важливих факторів розвитку соціального та економічного стану населення країни. У легкій промисловості є багато різноманітних підгалузей, кожна з яких має такий чи інакший вплив на стан населення, але для кожної з них однією з основних цілей є покращення, забезпечення та задоволення потреб населення усілякими предметами споживання, а також можна зазначити, що з ростом попиту на товари паралельно зростає й конкуренція серед виробників, під впливом якої підвищується стандарт якості до товарів. Завдяки легкій промисловості населення забезпечується такими товарами як, взуттям, одягом (наприклад, це може бути виробництво верхнього, робочого одягу, аксесуари, вироби із хутра і шкіри, та інше), крім того, можливе виготовлення та постачання шкіргалантерейних виробів та виробів із найрізноманітніших матеріалів. Легка промисловість може бути постачальником сировини у машинобудівництві, харчовій промисловості та для інших галузей. Також з кожним роком завдяки її галузям можна бачити покращення рівня життя, зростання середнього доходу серед населення, а також появлення нових робочих місць.
- ДокументРозробка технології складання жіночих черевиків з настрочною союзкою, клейового методу кріплення підошов, Рзм = 480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Чайковська ЮліяЛегка промисловість – один із базових стратегічних сегментів національної економіки, який забезпечує майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту, а отже, має значний потенціал для подальшого розвитку. Метою статті є визначення проблем та особливостей розвитку легкої промисловості в Україні за результатами порівняльного статистичного аналізу з країнами Євросоюзу. Як засвідчили результати досліджень, наслідком системної негативної динаміки виробництва продукції легкої промисловості стало відставання України, зокрема від Польщі – у 6 разів, від Німеччини – у 21 раз, а від Італії – у 73 рази. Легка промисловість України (як і провідних країн Євросоюзу) спеціалізується на виготовленні продукції кінцевого споживання, частка якої у структурі випуску становить понад 60%. Попри таку спеціалізацію, потреба внутрішнього ринку у товарах легкої промисловості майже на 90% покривається імпортом. Водночас значна експортоорієнтованість текстильних та інших виробництв легкої промисловості при високому рівні імпортозалежності національної економіки за усіма сегментами споживання продукції цих виробництв свідчить про наявність високої частки толінгових операцій в українському експорті. Розвиток української легкої промисловості стримує наявність таких ключових проблем: висока залежність від імпортних сировини, матеріалів і комплектуючих; низька цінова конкурентоспроможність продукції вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку; зосередженість значної частини виробництв на виготовленні продукції з давальницької сировини. Звідси пріоритетним завданням державної промислової політики щодо підтримки розвитку легкої промисловості є відновлення (із подальшим нарощуванням) сировинного забезпечення текстильних та інших виробництв в Україні.
- ДокументРозробка технології складання жіночих черевиків типу «челсі» КМК, Рзм = 350 пар з використанням РИНК-системи(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Баранцева РенатаЯк вважають наші та іноземні рецензенти легка промисловість нашої країни має просто велетенський потенціал та можливості. Україна має в своєму розпорядженні понад 2.3 тисячі підприємств , що виробляють продукцію легкої промисловості . Ці підприємства дають роботу більш ніж 85 тисячам робітників. З кожним роком легка промисловість в Україні все більше і більше набирає обертів . З'являються нові бренди , засновуються нові торгові марки і молодь все більше звертає увагу на виробництва своєї рідної країни . Але нам все ще є до чого прагнути . Нові технології , екологічно чисті матеріали , нові форми та ідеї для втілення — все це привноситься в наші вироби, відкриває нові кордони творчості. На превеликий жаль все ще є деякі незручності та проблеми в роботі легкої промисловості України . Такі наприклад як низька кваліфікація робітників та недостатня кількість навчальних закладів , які , я впевнена , могли б з легкістю вирішити цю проблему та ще більш розрекламувати власне виробництво у студентів і молоді , що могло б посприяти новим напрямкам на нашому ринку. Ще засмучує настільки обмежений вибір якісної сировини , найкраща ж поставляється іншими країнами , хоча ми й самі можемо виробляти гідні нас товари.
- ДокументРозробка технології складання заготовок жіночого взуття, Р зм.1 = 480 пар, Р зм.2 = 540 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2022) Армаш АльфаЛегка промисловість – один із стратегічних сегментів національної економіки, що до корона кризи забезпечувала майже 5% бюджетних надходжень і 2,6% українського товарного експорту. А отже, вона має значний потенціал для подальшого розвитку. Щоправда, пандемія внесла свої корективи у галузь: чимало компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили співробітників та закрили свій бізнес. Інші – адаптувалися до нових реалій та, наприклад, перейшли на державні замовлення – стали шити маски. Змінився темп і спосіб життя планети, який змістився у дистанційний та цифровий формат, що призвело до кардинальних змін споживчих уподобань, попиту та відношення до споживання одягу, взуття, текстильних виробів. З’явилися нові виклики і в традиційних логістичних ланцюжках постачання текстильної сировини, матеріалів з країн Азії, а осінь 21-го вразила виробників новими непрогнозовано високими енерготарифами. Разом з тим, упродовж 2021 р. українська легка промисловість демонструвала динаміку поступового відновлення виробництва: за січеньжовтень 2021 р. – 102% до відповідного періоду 2020 року. А ―домашній‖ дистанційний режим роботи значної частини споживачів змістив найбільший попит у сферу товарів домашнього текстилю, зручного трикотажного одягу, одягу для дому, тож маємо найвищий темп виробництва у текстильній промисловості – 118,1%, зокрема завдяки виробництву постільної, столової, кухонної білизни -121,6%.