141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд 141- Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за Ключові слова "асинхронний двигун"
Зараз показуємо 1 - 3 з 3
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументДослідження та вдосконалення електроприводу підвісного конвеєру(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Курдоглов ОлександрОб'єктом дослідження у даній дипломній роботі є підвісної конвеєр. Предмет дослідження - електропривод підвісного конвеєра. На підставі вивченого теоретичного матеріалу було підтверджено актуальність теми, поставлено актуальне наукове-технічне завдання. У дипломній роботі наведено загальні відомості про призначення, типи та конструкції конвеєрів. Розглянуто режими та умови їх роботи. Проаналізовано системи електроприводів, що застосовуються у конвеєрах. Сформульовано вимоги до сучасних електроприводів конвеєрів, розроблено модернізацію електроприводу підвісного конвеєра. Відповідно до результатів розрахунків було обрано асинхронний двигун, визначено параметри схеми заміщення двигуна та побудовано його механічні та електромеханічні характеристики, визначено енергетичні показники. Розроблено структурну схему замкнутої системи електроприводу, силову схему електроприводу, обрано частотний перетворювач та визначено параметри його елементів. Розглянуто динамічні моделі асинхронних двигунів та перетворювачів частоти та визначено їх передатні функції. Розроблена імітаційна модель перетворювача напруги. В економічному розділі роботи дається техніко-економічне обґрунтування ефективності та доцільності використання даної розробки.
- ДокументДослідження та модернізація електроприводу рециркуляційного вентилятору пекарної камери хлібопекарної печі(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Татауш ОлексійВ розділі «Вступ» відмічена важливість хлібопекарної галузі в екстремальних ситуаціях для держави Україна, необхідність реконструкції існуючого обладнання, зокрема, з метою підвищення ефективності споживання електричної енергії. В розділі «1 Загальна характеристика роботи» описані типи хлібопекарних печей, зокрема печей з тунельною пекарною камерою, показаний принцип заощадження енергії при використанні рециркуляційного вентилятору для формування потоку теплоносія. Обґрунтована актуальність і мета проекту. В розділі «2 Розрахунково-конструкторська частина» описана конструкція і технічні характеристики пекарної камери хлібопекарної печі ПХК-16, розрахована кінематична схема електроприводу рециркуляційного вентилятору, обраний двигун оптимальної потужності, а також перетворювач частоти для оптимізації роботи електроприводу. В розділі «3 Імітаційне моделювання електроприводу в середовищі Matlab/Simulink» розроблена математична модель електроприводу конвеєра хлібопекарної печі у середовищі MATLAB Simulink, і отримані результати моделювання його роботи у режимі прямого пуску та при широтно-імпульсній модуляції напруги живлення. В розділі «4 Організаційна, технологічна та економічна частина» описана організація монтажних робіт, правила техніки електробезпеки при обслуговуванні електроприводу у номінальному режимі, організації поточного ремонту і профілактичного огляду ремонту вентилятора В розділі «5 Економічна частина» приведений розрахунок економічної ефективності від модернізації електроприводу хлібопекарної печі. В розділі «6 Результативна частина» приведені висновки і рекомендації за прийнятими в роботі рішеннями.
- ДокументМодернізація електропривода відцентрової дробарки для винограду(ОНТУ, кафедра електромеханіки та мехатроніки, 2024) Пустовойт ВладиславВ розділі «Вступ» показано, що більш ніж 70% виробленої електроенергії споживається системами електроприводів виробничих машин. Електроприводи з частотним керуванням системи ПЧ-АД дозволяють заощаджувати до 10…15% енергії споживання і поліпшувати управління технологічними процесами. В розділі «1 Загальна характеристика роботи» описані технологічний процес переробки винограду та обладнання для виробництва вина, обґрунтована актуальність теми, обраний об’єкт та ціль модернізації дробарки. В розділі «2 Розрахунково-конструкторська частина» описана конструкція і технічні характеристики відцентрової дробарки ЦДГ-30 для подрібнення винограду. Приведені розрахунок потужності і вибір двигуна та перетворювача частоти для електропривода дробарки. В розділі «3. Моделювання роботи електропривода на ПОЕМ» розроблена математична модель електропривода відцентрової дробарки у середовищі MATLAB Simulink і результати модулювання його роботи на ЕОМ. В розділі «4 Організаційна та технологічна частина» описана організація та технологія монтажу, ремонту і обслуговування електропривода дробарки. В розділі «5 Економічна частина» приведений розрахунок економічної ефективності від модернізації електропривода відцентрової дробарки ЦДГ-30. В розділі «6 Результативна частина» приведені висновки і рекомендації за прийнятими в роботі рішеннями.