G2 (183) - Технології захисту навколишнього середовища
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд G2 (183) - Технології захисту навколишнього середовища за Ключові слова "біоремедіація"
Зараз показуємо 1 - 4 з 4
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументДослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Лазеба ОлександрПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 84, рис. – 7 табл. – 7, формули – 12, література – 83. Тема: Дослідження процесів фіторемедіації ґрунтів, забруднених нафтою та нафтопродуктами. Об'єкт досліджень: ґрунти, контаміновані нафтопродуктами. Предмет досліджень: фіторемедіація ґрунту. Мета досліджень Метою роботи є розроблення та обґрунтування технології фіторемедіації ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами щодо зниження техногенного навантаження на ґрунти за допомогою застосування комплексного технолого-екологічного рішення. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми деградації нафтопродуктів у ґрунтах та методи їх ремедіації у природних умовах. Викладена загальна характеристика нафтопродуктів як джерела забруднень довкілля, схарактеризовані технології ремедіації ґрунтів. Здійснено аналіз перспектив впровадження сучасних способів та засобів ремедіації територій, забруднених нафтопродуктами Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Обґрунтовано пропозиції щодо впровадження технології очищення нафтозабруднених ґрунтів методами біоремедіації. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено можливість застосування фіторемедіації за використання макрофітів для очищення ґрунтів, контамінованих нафтопродуктами. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументДослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Діденко КирилВипускна кваліфікаційна робота магістра: сторінок – 80, рис. – 5 табл. – 10, формули – 16, література – 76. Тема: Дослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Об'єкт досліджень: важкі метали в ґрунті. Предмет досліджень: ефективність технологій біоремедіації ґрунтів забруднених важкими металами. Метою роботи є дослідження технологій біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. У 1 розділі висвітлено проблеми джерел важких металів у ґрунтах, наведено основний хімічний склад ґрунту та потенційні ризики важких металів, схарактеризовано технології біоремедіації ґрунтів, забруднених важкими металами. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Наведені особливості накопичення важких металів в ґрунті; Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність і можливість застосування технології фітоекстракції важких металів з ґрунту. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для роботи в лабораторії. Здійснено аналіз потенційно небезпечних та шкідливих факторів. Схарактеризовано вимоги до охорони праці при організації робочого місця працівника. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з киснем.
- ДокументОбґрунтування технологій ремедіації забруднених підземних вод(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2023) Коноводова ДойнаПояснювальна записка до випускної кваліфікаційної роботи: сторінок – 81, рис. – 10 табл. – 8, формули – 16, література – 69. Тема: Обґрунтування технологій ремедіації забруднених підземних вод. Об'єкт дослідження – побутові стічні води урбанізованої території. Предмет дослідження – фіторемедіація. Мета досліджень Теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити ефективність застосування технології фіторемедіації для очищення підземних вод. Кваліфікаційна робота магістра складається з таких розділів: Розділ 1. Наведена загальна характеристика підземних вод, схарактеризовані види та джерела забруднення підземних вод. Подана характеристика існуючих методів та технології ремедіації підземних вод. Розділ 2. Матеріали та методи дослідження. Визначені об’єкти, охарактеризовані методи дослідження та розроблена програма проведення дослідження. Розділ 3. Теоретично обґрунтовано можливості застосування технології фіторемедіації для очищення підземних вод; обґрунтовано необхідність розробки технологічної схеми та обладнання за застосування фіторемедіаційної технології; експериментально перевірено ефективність фіторемедіації за використання макрофітів для очищення підземних вод від важких металів. Розділ 4. Наведено правила безпеки та обов’язкові вимоги для вдалої роботи в лабораторії. Розділ 5. У розділі в рамках інформації щодо надзвичайних ситуацій, було розраховано характер руйнування лабораторії, у разі вибуху балону з аміаком.
- ДокументОцінка ефективності проведення фіторемедіації ґрунтів на території полігону ТПВ(ОНТУ, кафедра екології, води та природоохоронних технологій, 2024) Головань ЛарисаРозрахунково-пояснювальна записка до дипломної роботи: сторінок – 123, рис. – 3, табл. – 32, формули – 2, література – 145. Тема: Оцінка ефективності проведення фіторемедіації ґрунтів на території полігону ТПВ. Мета досліджень оцінити ефективність фіторемедіаційних технологій для очищення ґрунтів на полігонах ТПВ від забруднювачів, таких як важкі метали та органічні токсичні речовини. Для досягнення поставленої мети вирішувались наступні завдання: оцінка фізико-хімічних характеристик ґрунтів, визначення видів забруднень, визначення ефективних видів рослин, які здатні поглинати, трансформувати або накопичувати токсичні елементи; дослідження процесу росту рослин на забруднених ґрунтах, моніторинг динаміки концентрації забруднювачів у ґрунті протягом певного періоду; оцінка ефективності фіторемедіації ґрунтів шляхом порівняння рівня забруднення ґрунту до і після проведення фіторемедіації; розробка рекомендацій для впровадження фіторемедіації на полігонах ТПВ. На основі отриманих результатів буде розроблено ряд рекомендацій для застосування методу фіторемедіації на територіях полігонів ТПВ. Дипломна робота магістра складається з таких розділів: У першому розділі розглянуто основні поняття та принципи фіторемедіації, як одного з інноваційних методів очищення забруднених ґрунтів. У другому розділі розглядаються основні характеристики об'єкта, описуються матеріали дослідження, включаючи типи рослин, що використовуються для фіторемедіації. У третьому розділі представлено результати експериментальних досліджень, проведених на полігоні твердих побутових відходів у м. Дергачі. У четвертому розділі розкрито питання забезпечення безпечних умов праці під час проведення досліджень на полігонах ТПВ та використання фіторемедіаційних технологій. У п’ятому розділі наведено заходи, спрямовані на захист людей та навколишнього середовища від надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути під час проведення досліджень на полігонах ТПВ. Практична цінність дослідження полягає в розробці ефективних і економічно доступних методів очищення забруднених ґрунтів на територіях полігонів ТПВ, що може стати основою для широкого впровадження фіторемедіації в Україні та інших країнах, де проблема забруднення ґрунтів на полігонах є гострою.