ОР Бакалавр
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд ОР Бакалавр за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 80
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументАналіз сучасних систем охорони периметра(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Смірнов Валерій ДмитровичМетою даної роботи є аналіз сучасних систем охорони периметра. У бакалаврській роботі наведено розгляд систем охорони в цілому та зокрема систем охорони периметра. Були розглянуті принципи дій систем, їх недоліки та переваги. Зібрані такі дані по виробникам систем як ціна, ймовірність виявлення, максимальна зона виявлення. Далі вони були зведені у таблиці по яких побудовані графіки. Також були розглянуті методи кількісного та якісного аналізу, для розрахунку ефективності систем. Отримані дані також були зібрані у таблиці та за ними було побудовано графік залежностей ефективності системи охорони від використовуваної системи охорони периметру.
- ДокументРозробка інтернет магазину з продажу оргтехніки(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Комар Валерія ВіталійовичаВ даний час Інтернет стає все більш розвиненою середовищем для здійснення комунікацій з споживачами. У той же час, істотним є і той факт, що Інтернет стає зручною і досить дешевою «торговим майданчиком». З розвитком Інтернет-середовища розвивається і сама пропозиція. Тепер люди можуть не тільки отримувати цікаву для них інформацію, а й здійснювати покупки. При цьому за допомогою Інтернет-магазинів можна купувати товари абсолютно різних категорій, як елементарні споживчі, так і високотехнологічні. Основну частину аудиторії мережі інтернет складають люди, що працюють в офісах і проводять більшу частину часу за комп'ютером. Як правило, їх спосіб життя не дозволяє їм витрачати велику кількість часу на походи по offline магазинах в пошуках саме того, що їм потрібно. Можливість замовити цікавить продукт в інтернеті є для них дійсно виходом із ситуації. Створюючи інтернет-сайт з Інтернет-магазином з'являється як би ще одна торгова точка. Але ії відмінність у тому, що вона тепер доступна для жителів і вашого і будь-якого іншого міста, і в будьякий час доби. Пішли у минуле ті часи, коли для того, щоб стати власником бажаного предмету, потрібно було на своїх «двух» здійснювати тривалі подорожі по торговим місцям Часто покупка в Інтернет-магазині виявляється зручніше, ніж у звичайному.
- ДокументРозробка мережевого фільтру на базі одноплатного міні комп’ютера RASPBERRY PI(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Шевчук Марк СергійовичТема дипломної роботи «Розробка мережевого фільтру на базі одноплатного міні комп’ютера RASPBERRY PI». У цій роботі описаний принцип розробки мережевого фільтру використовуючи pi hole . У аналітичній частині приведене технічне завдання до проекту, а також принцип роботи мережевих протоколів. В технологічній частині приведені інструменти для розробки мережевого фільтру та порівняння з аналогами. У розділі реалізація представлена покрокова інструкція реалізації мережевого фільтра з використанням безкоштовних інструментів, таких як pi hole та pi vpn. Останнім розділом стала охорона праці під час розробки та конструювання додатку.
- ДокументРозробка імітаційних моделей для надання інтелектуальних сервісів в мережах наступного покоління(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Горбачова Олександра СергіївнаРозвиток телекомунікацій в світі забезпечив перехід до мультисервісних мереж, таких як NGN (Next Generation Network – мережа наступного покоління), FN (Future Network – мережа майбутнього) та нової специфікації передачі мультимедійного вмісту в електрозв’язку на основі протоколу IP – IMS (IP Multimedia Subsystem). Надалі в якості мережі наступного покоління будемо розглядати NGN [19,20]. Виникло поняття потрійної послуги – Triple-Play Services та інтелектуальних сервісів (ІС) – сервісів, котрі спроможна надавати інтелектуальна надбудова NGN. Одним з основних аспектів, який повинен братися до уваги при проектуванні NGN, є забезпечення відповідної якості надаваного сервісу, що безумовно пов’язано з ефективністю функціонування системи управління наданням сервісів в телекомунікаційних мережах (ТКМ).
- ДокументДослідження методів інженерно-технічної безпеки об'єктів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Николюк Олександра СтепанівнаПитання наявності охоронної сигналізації стають все більш актуальними. Щорічна статистика міністерства внутрішніх справ говорить про збільшення кількості грабежів в різних регіонах України. Наприклад, у середньому, тільки в столиці сьогодні здійснюється близько 40 квартирних крадіжок на добу. В цілому, розкриття даного виду злочинів складає 30%. Аналіз крадіжок, що сталися останнім часом, показує, що зловмисники проникають, насамперед, у ті приміщення та будівлі, де технічна укріпленість слабка – пустотілі дерев'яні двері, замки низької секретності, дешеві і низькоякісні елементи захисту. Особливо вразливими об'єктами посягання є перші поверхи житлових будинків. Популярні металопластикові вікна давно не є бар'єром для зловмисника. Залізні двері з хитромудрими замками, грати на вікнах – це перепони серйозніше, але також не зупиняти кваліфікованого зловмисника. Найбільш надійно захищені від крадіжки ті приміщення, де окрім надійних дверей і решіток доданий ще один елемент – охоронна сигналізація з виведенням сигналу тривоги на ПЦС МВС або приватної охоронної компанії. Як то кажуть – охоронна сигналізація – не розкіш, а необхідність.
- ДокументРозробка caйту будiвельнoї кoмпaнiї U-Works Services LTD(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Тулей Костянтин МиколайовичВ диплoмнoму пpoектi poзpoбленo. Ocнoвними фaктopaми, щo впливaють нa poзвитoк cтвopення WEB-caйтiв cьoгoднi, є вpaхувaння пoтpеб ocoбиcтocтi i великa кoнкуpенцiя. WEB-caйт є ефективним iнcтpументoм мapкетингу, щo дoзвoляє пoкaзaти пoтенцiйнoму cпoживaчевi тoвap, пocлугу aбo oб'єкт ocoбливим чинoм. З технiчнoї тoчки зopу WEB-caйт – це кoмбiнaцiя з iнфopмaцiї пpo пocлуги тa їх зoбpaжень, кoли пеpехiд вiд oднiєї cтopiнки дo iншoї здiйcнюєтьcя чеpез веpтикaльне aбo гopизoнтaльне меню, щo poзмiщуютьcя безпocеpедньo нa фoнi caйту. Вcе це мoже дoпoвнювaтиcя вcпoмiжнoю iнфopмaцiєю пpo opгaнiзaцiю, кapтинкaми пo темi caйту. Елементaми WEB-caйту, як пpaвилo, лoгoтип, pеклaмний бaнеp, змicт, нaвiгaцiя, дoпoмiжнa iнфopмaцiя тa пoшук. Дo пеpевaг WEB-caйту, нa вiдмiну вiд звичaйних pеклaмних oгoлoшень, мoжнa вiднеcти те, щo caйт легкий у викopиcтaнi, зaoщaджує чac, тa дaє пocтiйний пoтiк клiентiв.
- ДокументАвтоматизація бізнес-процесів за допомогою мобільного додатка на Flutter(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Скляров Ладон СпартаковичТема дипломного проекту «Автоматизація бізнес-процесів за допомогою мобільного додатка на Flutter». У цій роботі описані принципи розробки сучасного мобільного додатку та процес підбору інструментів та технологій для розробки. У аналітичній частині приведене технічне завдання до проекту, а також аналіз мов розробки зі сфери кросплатформених рішень. В технологічній частині приведені інструменти для розробки мобільних додатків та обгрунтування вибіру конкретного рішення. У програмному розділі описана розробка UI/UX-інтерфейсу, налаштування бази даних Firebase, та побудова бізнес логіки додатку разом з Provider. Розділ тестування розповідає про роботу користувача з основними можливостями додатка. Останнім розділом стала охорона праці під час розробки та конструювання додатку
- ДокументАналіз та практична реалізація методів захисту каналів зв’язку пристроїв клавіатурного введення(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Протасенко Олександр ІгоровичМетою даної роботи є дослідження методів протидії стеження за клавіатурним вводом та принципів функціонування клавіатурних шпигунів, а також практична реалізація деяких з них. Робота містить аналіз методів протидії програмам-шпигунам, практичну реалізацію деяких методів протидії клавіатурним шпигунам, огляд методів стеження за клавіатурним введенням. Досліджено методи та технології атаки на існуючі бездротові пристрої введення інформації та способи захисту від них. Визначено можливості сучасних пристроїв для аналізу захисту бездротових пристроїв введення інформації. Описано модель апаратного вводу системи Windows. Виконано огляд пристроїв для фіксації символів, набраних з клавіатури. Проаналізовані можливі зони апаратного перехоплення інформації. Описано функціональну схему апаратного кейлогера. Визначено загальну функціональність для клавіатур різних типів. Описано процес перехоплення функцій GetMessage та PeekMessage. У якості прикладу використання описаних методів захисту виконано розробку утиліти для захисту від клавіатурних шпигунів, реалізовано кейлогер та антикейлогер. Кінцевим програмним продуктом може бути оболонка, яка представляє у значній мірі автоматизований інтерфейс для реалізації методів протидії клавіатурним шпигунам. Реалізовано електричну принципову схему активного захисту бездротових пристроїв введення інформації на базі мікроконтролеру та апаратного генератору випадкових чисел. Розроблено алгоритм та програмне забезпечення на мові програмування C для пристрою захисту. Проведено аналіз роботи пристрою захисту каналу зв’язку.
- ДокументРозробка апаратно-програмних засобів комп’ютерного зору(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Гнатенко Сергій СергійовичВ даний час у зв'язку із зростанням продуктивності обчислювальної техніки значно розширюється область застосування систем технічного зору, зокрема, систем розпізнавання текстових міток на відеозображеннях. Прикладом є системи розпізнавання реєстраційних номерів автомобілів. Метою їх застосуванняє позбавлення людини від рутинних операцій по інспекції автомобілів, що проходять через контрольний пункт, і здійснення цих операцій в реальному часі. Існує ряд програмних продуктів, які здатні розпізнавати зображення хорошої якості, що коректно класифікують номери автомобілів з середньою величиною імовірності 0,8 [1]. Даний показник є прерогативою для покращення. Крім того сучасні розробки є сильно комерціалізовані та закриті, що ускладнює пошук алгоритмів. Тому такий стан свідчить про актуальність теми дипломного проекту направленої на розв‘язок задачі розробки алгоритмів та покращення рівня розпізнавання номерних знаків автомобілів. Задачу ідентифікації транспортних засобів можна вирішити шляхом розпізнавання номерних знаків. Дана технологія зараз використовується в багатьох сферах: контроль при в‘їзді на певну територію, контроль при паркуванні, контроль за вантажами в аеропортах та портах, контроль дорожнього трафіку, контроль швидкості та ін. Для ідентифікації транспортних засобів розроблено декілька комерційних програмних продуктів, але вони не дають бажаного результату у випадку, якщо зображення транспортних засобів доступне в різних ракурсах і форматах [2-4]. Метою кваліфікаційної роботи є створення, збереження та передача зображень шляхом програмної реалізації за рахунок розроблення алгоритмів розпізнавання номерних знаків автомобілів. Дана мета досягається виконанням наступних задач: аналіз існуючих програмно-апаратних комплексів розпізнавання номерних знаків автомобілів; аналіз існуючих методів розпізнавання алфавітно-цифрової інформації; визначення оптимальної структури організації програмної системи для розпізнавання номерних знаків автомобіля; програмна реалізація алгоритму розпізнавання алфавітно-цифрової інформації; експериментальні дослідження розробленої системи розпізнавання алфавітно-цирфової інформації для ідентифікації номерних знаків автомобілів
- ДокументАналіз та обґрунтування вибору компонентів технічних засобів охорони(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Мілешко Владислав ВікторовичМетою даної роботи є аналіз та обґрунтування вибору компонентів технічних засобів охорони. У бакалаврській роботі проведено аналіз технологій систем відеоспостереження, представлено критерії вибору. Розглянуто базові відомості щодо технологій систем відеоспостереження. Розглянуто поняття «відеоаналітика», її класифікація, типи та функції, а також детальна класифікація детекторів відеоаналітики. Проведено дослідження критеріїв відеоаналітики систем відеоспостереження. Аналіз комплексів апаратного та програмного забезпечення з функцією відеоаналітики. представлено архітектуру та фундаментальні принципи побудови систем фізичного захисту (СФЗ), в рамках чого розглянуто стадії та етапи проектування, документацію, нормативну базу. Досліджено основні компоненти СФЗ – охоронно-пожежна сигналізація, відеоспостереження та система контролю та керування доступом
- ДокументАналіз технологій побудови захищеного доступу до мережі за допомогою віртуального локального зв’язку(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Бостанжи Юлія ІванівнаРобота містить результати аналізу технологій побудови захищених каналів та мереж, технології організації віртуального локального зв’язку з мережею передачі даних, побудови розподільної мережі та віддаленого доступу до неї. Опрацьовано літературні джерела стосовно поставлених задач, зокрема присвячені особливостям технології віртуального локального зв’язку (VPN). Виконано аналіз та порівняння основних протоколів, що використовуються при створенні віртуального локального зв’язку з мережею передачі даних, побудові розподільної мережі та віддаленого доступу. Проаналізовано спектр вимог для вибору саме того протоколу, який найбільше підходить відповідно до конкретного випадку. Виконано опис процесу адміністрування та реалізації захищеної мережі за допомогою каналів віртуального локального зв’язку. Проаналізовано технології побудови захищених каналів та мереж та обрано найоптимальніший спосіб реалізації відповідно до передбачених умовами експерименту вимог. У якості серверних операційних систем обрані системи Kali Linux та Microsoft Windows Server 2016. Виконано дослідження залежності часу підбору ключа шифрування RC4 у протоколі PPTP від його довжини. Систематизовано знання існуючих технологій віртуального локального зв’язку по рівнях 7-рівневої мережевої моделі та по завданнях, виконуваних ними.
- ДокументДослідження та впровадження програмної системи планування ресурсів на підприємстві(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Марченко Олексій ВіталійовичУ наше століття обмін інформацією немислимий без сучасних технологій, що підтримують інформаційні процеси: процеси пошуку, збору, передачі, збереження, накопичення, тиражування інформації та процедури доступу до неї. Впровадження автоматизованих систем управління на підприємстві спрямоване на вирішення найбільш наболілих проблем: організацію обліку, управління виробництвом і т.ін. В даний час у зв'язку з ускладненням процесу прийняття рішень в сучасному бізнесі успіх підприємства безпосередньо залежить від того, як швидко і злагоджено взаємодіють його структури.
- ДокументРозробка додатку штучного інтелекту для взаємодії з клієнтами(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Вилков Артур ОлеговичДанна робота присвячена створенню Telegram бота для спрощення процесу замовлення товарів і є прикладом оптимізації бізнесу за невелику кількість коштів і часу. Мій дипломний проєкт допомагає значно покращити швидкість роботи закладу і економить час. Об’єктом розробки був Telegram бот для мережі кав’ярень, що дозволяє переглянути адреси закладів і знайти найближчий, ознайомитись з меню і створити замовлення. Додаток поєднує с собі сучасні архітектурні рішення та зручний графічний інтерфейс користувача. Інтуїтивність інтерфейсу допоможе швидко розібратися вже при першому знайомстві з ботом. Мета – дослідження методики створення Telegram ботів. Продукт реалізовано за допомогою Python. Останнім розділом стала охорона праці. Під час розробки: - проведений аналіз предметної області; - проаналізовані методики та засоби створення чат-ботів; - розроблено чат-бот, що виконує поставлені задачі.
- ДокументАналіз сучасних систем охоронної сигналізації(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Поддубняк Діана ОлександрівнаАналіз крадіжок, що сталися останнім часом, показує, що зловмисники проникають, насамперед, у ті приміщення та будівлі, де технічна укріпленість слабка – пустотілі дерев'яні двері, замки низької секретності, дешеві і низькоякісні елементи захисту. Особливо вразливими об'єктами посягання є перші поверхи житлових будинків. Популярні металопластикові вікна давно не є бар'єром для зловмисника. Залізні двері з хитромудрими замками, грати на вікнах – це перепони серйозніше, але також не зупиняти кваліфікованого зловмисника. Преса та телебачення рясніють повинними стрічками про розтин найновіших замків, дверей, в інтернеті є багато інформації про методи дій порушників і їх методиках обходу інженерно-технічних елементів укріпленості. Питання наявності охоронної сигналізації стають все більш актуальними. Щорічна статистика міністерства внутрішніх справ говорить про збільшення кількості грабежів в різних регіонах України. Наприклад, у середньому, тільки в столиці сьогодні здійснюється близько 40 квартирних крадіжок на добу. В цілому, розкриття даного виду злочинів складає 30% .
- ДокументДослідження засобів підвищення інформаційної стабільності Grid-систем(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Леванець Дмитро ОлеговичСфера застосування сучасних мереж постійно розширюється, охоплюючи області від локального оброблення і моніторингу інформаційних параметрів на локальних мобільних платформах до використання для оброблення і передавання в магістральних мережевих платформах глобальної мережі Internet та вузькоспеціалізованих інформаційних мереж (ІМ) моніторингу, контролю та передавання просторово-пов‘язаних даних (геоінформації) орієнтованих на функціонування в значно рознесеному геопросторі. Технології, що підтримують спільне і скоординоване використання різних ресурсів у динамічних розподілених віртуальних організаційних структурах отримали назву Grid і ставлять за мету створення з географічно й організаційно розподілених компонентів віртуальних обчислювальних систем, що достатньо інтегровані, щоб надати бажану якість обслуговування [4].
- ДокументРозробка комп’ютерної моделі зони дії базової станції за технологією mobile WiMax для мобільних бездротових засобів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Поліщук Євгеній РуслановичТехнологія Wi-Fi змінює світ. Ці зміни стосуються того, як ми працюємо, граємо і взаємодіємо один з одним. Економіка Wi-Fi швидко змінює світ за рахунок високошвидкісних бездротових служб роботи з інформацією. Вона дозволяє користувачеві завжди бути «підключеним», ущільнює час, оскільки він може бути продуктивним незалежно від того, де знаходиться. Почавши в 1997 році як стандарт на бездротову передачу даних зі швидкістю 1 і 2 Мбіт / с в неліцензованому діапазоні 2,4 ГГц, цей стандарт підняв швидкість передачі даних в 1999 році до 11 Мбіт / с, а в даний час доходить до 54 Мбіт / с в частотних діапазонах 2,4 і 5 ГГц. Багато виробників дотримуються цього загальноприйнятому стандарту та сертифікаційних програмах, націленим на забезпечення взаємодії обладнання різних виробників (ці програми розробляє Wi-Fi Alliance), в результаті характеристики обладнання поліпшуються, а ціна швидко падає. На сьогоднішній день широко поширені мережеві карти для персональних комп'ютерів, що дозволяють працювати з швидкостями від 1 до 54 Мбіт / с в обох частотних діапазонах (2,4 і 5 ГГц) при вартості меншою, ніж більшість людей платять за мобільний телефон.
- ДокументПроектування комп'ютерної мережі підприємства(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Пономарьов Євгеній ВікторовичСучасний прогрес людства пов'язаний насамперед із глобальною інформатизацією всього світового співтовариства. Доречно відзначити, що сучасні комп'ютерні мережі є системою, можливості та характеристики якої загалом суттєво перевищують відповідні показники простої суми складових елементів мережі персональних комп'ютерів за відсутності взаємодії між ними. Переваги комп'ютерних мереж зумовили їх широке поширення в інформаційних системах кредитно-фінансової сфери, органів державного управління та місцевого самоврядування, підприємств та організацій. Комп'ютерна мережа - об'єднання кількох ЕОМ задля спільного вирішення інформаційних, обчислювальних, навчальних та інших завдань. Усі комп'ютерні мережі без винятку мають одне призначеннязабезпечення спільного доступу до спільних ресурсів. Слово ресурс дуже зручне. Ресурси бувають трьох видів: апаратні, програмні, інформаційні.
- ДокументАналіз та дослідження характеристик сучасних кодеків звуку(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Чечельницький Павло ЮрійовичДля того, щоб передати мову через телефонну мережу, мовну інформацію потрібно перетворити в аналоговий електричний сигнал. При переході до цифрових мереж зв'язку виникла необхідність перетворити аналоговий електричний сигнал в цифровий формат на передавальній стороні, тобто закодувати, і перевести назад в аналогову форму, тобто декодувати, на приймальній стороні. Процес перетворення аналогового мовного сигналу в цифрову форму називають аналізом або цифровим кодуванням мови, а зворотний процес відновлення аналогової форми мовного сигналу - синтезом або декодуванням мови. Мета будь-якої схеми кодування - отримати таку цифрову послідовність, яка вимагає мінімальної швидкості передачі і з якої декодер може відновити вихідний мовний сигнал з мінімальними спотвореннями. При перетворенні мовного сигналу в цифрову форму, так чи інакше, мають місце два процеси - дискретизація (sampling), тобто формування дискретних в часі відліків амплітуди сигналу, і квантування, тобто дискретизація отриманих відліків по амплітуді (кодування безперервної величини - амплітуди - числом з кінцевою точністю). Ці дві функції виконуються аналого-цифровими перетворювачами (АЦП), які розміщуються в сучасних АТС на платі абонентських комплектів, а в разі передачі мови по IP-мережам - в терміналі користувача (комп'ютері або IPтелефоні).
- ДокументАналіз та дослідження характеристик сучасних моніторів(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Цвик Кирилл ДмитровичСучасні засоби відображення відео сигналу застосовуються в багатьох областях: промисловості, побуті, медицині. В їх ряд відносяться монітори, рекламне табло, телефони, телевізори, пральні машини, системи відеоспостереження, розумні будинки, тощо. У своєму розвитку пристрої відображення інформації пройшли великий шлях, починаючи від великих чорно-білих моніторів і закінчуючи сучасними рідкокристалічними і плазмовими дисплеями. На сьогоднішній день, дисплей являє собою високотехнологічний пристрій, через який відбувається сприйняття інформації з комп'ютера або будь-якого іншого пристрою. У міру того, як сучасні технології відображення стають все більш просунутими, громіздкі монітори з електронно-променевою трубкою (ЕПТ) більше не виробляються. Замість цього технології плоских панелей стали стандартом, і серед них найбільш поширені РК-монітори. Сьогодні технологія РК дисплеїв є однією з найбільш перспективних. Цей сектор ринку самий швидко зростаючий.
- ДокументДослідження безпроводових технічних засобів охорони(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Комп`ютерних систем, 2022) Щедров Данила МиколайовичМетою даної роботи є дослідження безпроводових технічних засобів охорони. В бакалаврській роботі розглянуто основні етапи впровадження автоматичних систем пожежної сигналізації АСПС на об’єктах згідно національного стандарту ДСТУ-Н CEN/TS 54-14:2009. Детально досліджено склад систем протипожежного захисту (АСПС, СПЗ, СОУЕ), наведено декілька класифікацій датчиків пожежних сповіщувачів. Згідно завдання, розглянуто застосування безпроводових технологій. Досліджено компонентний склад ОПС, розраховано технологічні параметри. Розглянуто критерії ефективності безпроводових систем пожежної сигналізації.