Роботи 2023 року
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Роботи 2023 року за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 37
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- Документ«Розробка технології виготовлення заготовок чоловічого взуття яке відповідає модним тенденціям, зі змінною програмою потоків Рзм1=360 пар, Рзм2=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Наталії ЩЕРБАКЛегка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція легкої промисловості йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних матеріалів (у харчовій, машинобудуванні та ін.). Найбільш тісні зв’язки вона має із сільським господарством і хімічною промисловістю – основними постачальниками сировини для галузі, а також машинобудуванням. Українська легка промисловість до війни була потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання та одна із небагатьох галузей господарства зі швидким обертанням капіталу. Потенційні можливості підприємств легкої промисловості дозволяли виробляти широкий спектр товарів народного споживання, здатних задовольнити попит на внутрішньому ринку. Жорстока війна завдає важких ударів по економіці нашої держави. Нищівні руйнування, завдані бойовими діями дикої російської орди, боляче вдарили по всіх сферах життя і економіки зокрема. Як зазначили у Нацбанку, напад Росії призвів до різкого зниження економічної активності в Україні. На початку війни третина українських підприємств зупинила діяльність. Причини цього – фізичні руйнування та тимчасова окупація цілих регіонів, високий рівень невизначеності та ризиків, розірвання логістичних і виробничих зв’язків, вимушена масова міграція населення.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих туфель типу човники з використанням поточної організації виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Максима ПЕТРИКАЛегка промисловість України охоплює галузі, що виробляють товари народного споживання — тканини, одяг, взуття, предмети галантереї та парфумерії тощо. Серед них — текстильна, швейна, трикотажна, шкіряно-галантерейна, взуттєва, хутрова та інші галузі. Крім того підприємства легкої промисловості виробляють й товари виробничого призначення – корд, канати, штучну шкіру тощо. Сировиною для галузі є натуральні, штучні та синтетичні волокна. Легка промисловість України переробляє як власну (льон, шкіра, хутро, хімічні волокна, вовна), так і привізну (вовна, бавовна, текстиль) сировину. Підприємства легкої промисловості орієнтуються на споживача, жіночі трудові ресурси та джерела сировини, тому вони поширені, загалом, на території всієї України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства щодо асортименту, якості й обсягів виробництва продукції, а в наш час перебуває у глибокій кризі, її частка у промисловому виробництві скоротилась. Легка промисловість – одна з найважливіших галузей економіки, яка тримає два фронти: економічний і військовий. А саме ці напрямки є ключовими для країни зараз. За оцінками різних дослідних інститутів, легка промисловість, зважаючи на всі виклики воєнного часу, одна з галузей, яка порівняно з іншими (35-50% до 2021 р.). має трохи кращі показники: збережено діяльність на рівні 60%, за нашою оцінкою – близько 75% підприємств продовжують працювати.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих туфель з сучасними модними елементами, з використанням організації виробництва на конвеєрному потоці, Рзм=360 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Володимира МАРТИНКОЛегка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція легкої промисловості йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних матеріалів. Найбільш тісні зв’язки вона має із сільським господарством і хімічною промисловістю. Українська легка промисловість сьогодні є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання та одна із небагатьох галузей господарства зі швидким обертанням капіталу. Потенційні можливості підприємств легкої промисловості дозволяють виробляти широкий спектр товарів народного споживання, здатних задовольнити попит на внутрішньому ринку. Підприємства легкої промисловості орієнтуються на споживача, трудові ресурси та джерела сировини, тому вони поширені, загалом, на території всієї України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства щодо асортименту, якості й обсягів виробництва продукції, а в наш час перебуває у глибокій кризі, її частка у промисловому виробництві скоротилась. Легка промисловість – одна з найважливіших галузей економіки, яка тримає два фронти: економічний і військовий. А саме ці напрямки є ключовими для країни зараз. За оцінками різних дослідних інститутів, легка промисловість, зважаючи на всі виклики воєнного часу, одна з галузей, яка порівняно з іншими (35-50% до 2021 р.). має трохи кращі показники: збережено діяльність на рівні 60%, за нашою оцінкою – близько 75% підприємств продовжують працювати.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення перспективної моделі жіночих ботильйонів у відповідності до модних напрямків на сучасних поточних виробництвах, зі змінним завданням Рзм=480 пар.(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Анни БОЙКОСучасна українська легка промисловість є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання. Він забезпечує близько 150 тисяч робочих місць. Ця соціально важлива галузь економіки орієнтована на кінцевого споживача. Прихована потужність підприємств легкої промисловості дає можливість виробляти широкий асортимент товарів, який може повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку. Підприємств легкої промисловості понад 10 тис., у тому числі шкіряних і шкіряно-взуттєвих — близько 1,5 тис. Майже всі взуттєві підприємства приватизовані, державні — менше 1 %. За різними оцінками, український ринок взуття становить 10-170 млн пар. У Західній Європі на душу населення припадає 6-8 пар взуття, а в нас лише 2,7 пари. Сьогодні експорт взуттєвої промисловості в основному визначається графіком роботи імпортних матеріалів або замовленнями. Так, найбільше експорту продукції галузі припадає на Італію – близько 32%, Польщу – 20%, Угорщину – 8%, Німеччину – 6%, Румунію – 4%. Взуття є однією з найважливіших підгалузей легкої промисловості. Його основною сировиною є натуральна шкіра світських, диких та морських тварин. Проте, хоча взуття, що випускається взуттєвими підприємствами, складається переважно з натуральної шкіри та штучної шкіри, широке використання нових синтетичних матеріалів (штучна шкіра, гума), парусини, вовни (для повстяного взуття), тканин значно збагатило і доповнило взуттєву промисловість. .сировинна база.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих черевиків з настрочними берцями в стилі MILITARI, з використанням організації потоку за RING-системою, Рзм=450 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Таїсії КАНЦЕРОдним з найважливіших видів промислової функції є легка промисловість, яка є багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання і охоплює 4, 5 тис. Компанії, які надають близько 150 тис. Робочих місць. Цей соціально важливий сектор економіки орієнтується на своїх споживачів. Легка промисловість є однією з найважливіших галузей економіки, яка має два фронти: економічний і військовий. І ці напрямки зараз важливі для країни. На жаль, багато підприємств легкої промисловості зазнали втрат та руйнації. Але є і ті, хто після руйнувань зміг почати все з нуля, відновитися і створити робочі місця для своїх робітників. Першочерговим завданням України сьогодні є побудова сильної економіки. Легка промисловість є важливою частиною економіки, зростання якої може значно поліпшити економічні показники країни. За оцінками експертів, ринок одягу та взуття входить в 20 найбільш розвинених ринків України, українці витрачають на взуття та одяг близько 30-40% свого щомісячногого доходу. Основними перешкодами на шляху розвитку легкої промисловості є: - економічна криза і війна в країні; - висока собівартість виробництва промислових товарів; - низький приплив молодшого персоналу на підприємства легкої промисловості; - залежність вітчизняного виробництва від імпортної сировини; - низька купівельна спроможність населення; - наповнення внутрішнього ринку країни дешевою продукцією китайського і турецького виробництва, а також імпорт «секонд-хенду» з Європи; - значне затінення галузі; - недостатні інвестиції та інновації.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих черевиків типу ботильйони, з використанням організації конвеєрного виробництва, Рзм=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Алли КАРЕТНОЇЛегка промисловість України охоплює галузі, що виробляють товари народного споживання — тканини, одяг, взуття, предмети галантереї та парфумерії тощо. Підприємства легкої промисловості орієнтуються на споживача, жіночі трудові ресурси та джерела сировини, тому вони поширені, загалом, на території всієї України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства щодо асортименту, якості й обсягів виробництва продукції, а в наш час перебуває у глибокій кризі, її частка у промисловому виробництві скоротилась. Основні проблеми легкої промисловості — відсталі технології виробництва й низька якість продукції. Вони можуть бути розв’язані в результаті реконструкції і модернізації та створення спільних з іншими країнами підприємств. Наявність величезних текстильних комбінатів (особливо бавовняних) зумовлює значні проблеми постачання сировини зза кордону. Необхідне переоснащення цих підприємств, перепрофілювання на виробництво лляних та інших тканин. Легка промисловість в Україні має великий, недостатньо використаний потенціал: потужні виробничі можливості та достатня кількість кваліфікованих трудових ресурсів. Через недостатнє постачання імпортної сировини виробничі потужності недовантажено. Засилля внутрішнього ринку турецькою та білоруською продукцію витісняє вітчизняного виробника. Необхідно звернути увагу на використання нових видів сировини, залучення іноземних інвестицій, що дадуть змогу більш системно використовувати сучасні виробничі технології.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих черевиків з настрочною союзкою типу балморали згідно з сучасними трендами в умовах масового виробництва, Рзм=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Катерини КАЛЕДЖІСпоконвіку людство надавало взуттю великого значення, цінуючи спочатку його утилітарні, а пізніше – й естетичні властивості. У літописах XVII ст. згадується, зокрема, що на ярмарках українських міст, можна було купити «чоботи з простого і турецького сап’яну, бачмаги турецькі, чижми із простого сап’яну, козлові чоботи чорні, черевики «жіночі». Сучасний ринок взуття також вражає своїм розмаїттям, однак українські виробники поступово втрачають на ньому свої позиції оскільки все більше імпортних виробів, а вітчизняний виробник, покинувши потужні фабрики, перебрався у рятівну тінь напівкустарних майстерень. Високоякісне і дороге взуття провідних фірм поки що не по кишені абсолютній більшості населення країни, його частка в загальній структурі продажів не перевищує 5 %. Чи не найпомітнішою рисою вітчизняного ринку взуття є невідповідність асортиментної структури пропозиції та попиту різних вікових груп споживачів. Цим пояснюються великі обсяги нереалізованого попиту (15-16 %) і вимушених покупок, тобто таких, що не зовсім задовольнили покупців (17-18 %).
- ДокументПроєктування перспективної моделі сукні жіночої без рукавів зі змішаних тканин. Розмір: 176-92-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Юлії ТИНКОВАНЛегка промисловість –найбільш глобалізована галузь у світі. У багатьох країнах вона формує бюджет країни та наповнює внутрішній ринок продукцією власного виробництва. На сьогоднішній день швейна промисловість України знаходиться на другому місці серед галузей легкої промисловості після текстильної. Практично в усіх регіонах України працюють швейні підприємства. В м. Києві та Київській області, Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Закарпатській, Миколаївській, Полтавській, Житомирській та інших областях зосереджені найбільші виробничі потужності [16]. Аналізуючи дослідження вітчизняних вчених можна помітити, що протягом останніх років швейна промисловість постала перед проблемами, які призвели до погіршення показників її діяльності. До основних причин можна віднести фінансову кризу, нерівноправність у системі оподаткування, існування «тіньового» імпорту, що призводить до зниження конкурентоспроможності вітчизняних підприємств та споживчого попиту, що, своєю чергою, може призвести до руйнівних наслідків [16]. На сучасних підприємствах виготовляють досить широкий асортимент виробів: одяг побутового призначення, робочий, спеціальний, спортивний, а також головні убори тощо. Такі підприємства е менш трудо-затратними, ніж ті на яких шиють одяг за індивідуальними замовленнями [16]. Мода — економічне, соціальне і художнє явище, яке чуйно реагує на сучасність, відображає її події й тренди, а часом і пророкує майбутнє. Головне призначення модних речей — не тільки задовольняти естетичні потреби, але й увиразнити соціальні, вікові, етнічні тощо відмінності, сигналізувати про соціальний статус, уподобання, смаки, ідентичність їх власника [17].
- ДокументРозробка проєктноконструкторської документації на виготовлення моделі спідниці жіночої за сучасним трендоутворюючим спрямуванням. Розмір: 170- 100-108(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Ірини ПЄТКОВОЇПідвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки є основною задачею легкої промисловості. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Основною задачею легкої промисловості є підвищення якості і розширення асортименту продукції на основі всебічного використання досягнень науки і техніки. Для успішного вирішення різних економічних і соціальних задач, які стоять перед нашою країною необхідно подальше підвищення ефективності всього суспільного виробництва і покращення якості виробів. Легка промисловість на початку 2022 року налічувала близько 5 тис. підприємств, на яких було зосереджено майже 240 тис. робочих місць. Вона є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання, який має 17 підгалузей. Проектування в сучасному розумінні це сукупність по створенню нового зразка виробу, включаючи техніко-економічні розрахунки і обґрунтування, створення ескізів, моделей, розрахунків і побудова креслень деталей, виготовлення і випробування дослідних зразків. Невід’ємною частиною проектування являється наука, яка займається питанням раціонального проектування конструкції одягу для масового виробництва. При цьому передбачається використання наукових досягнень, передових технологій і багаторічний досвід практики конструкції одягу, а також досягнення суміжних дисциплін. Тому все в більшому обсязі застосовуються сучасні математичні методи проектування одягу САПР.
- ДокументХудожній та інженерний проєкт конструкції жіночого жакету-трансформеру із сучасних тканин. Розмір: 158-88-96(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Світлани ТКАЧЕНКОМода - це постійні зміни, експерименти та пошук нового і незвіданого. Вона встановлює свої правила і змінює їх. Постійний рух, зміна звичних укладів, азарт, прагнення до унікальності-ось що таке мода. Стиль, натомість,- це те, що є стабільним, непохитним і неповторним. Модні тенденції формуються під впливом зовнішніх факторів, таких як ідеальні пропорції жінки, стандарти краси та загальний настрій суспільства, а також під впливом способу життя, який артикулює вулична мода. Що стосується стилю, то він не залежить від душевного стану людини, її життєвої позиції чи вподобань. Він не може бути повністю запозичений у інших і може бути вдосконалений лише шляхом спроб і помилок. Мода існує давно і зараз стрімко розвивається, частково завдяки коронавірусу. Кожен, хто купує одяг, може мати відношення до моди. Це тому, що все, від тканин до барвників, зараз доступне за ціною. Якщо раніше всі зосереджувалися на певному кольорі на наступний сезон, то зараз це не так важливо. Замість того, щоб збирати і викидати непотрібні речі з гардеробу, можна дати їм друге життя. Я вважаю, що будь-яка криза-це випробування, через яке проходять лише найсильніші, а виживають лише найперспективніші та най-креативніші. Звичайно, купівельна спроможність сильно знизилася. Завдяки кризі ми бачимо новаторів. Сьогодні не має певного тренду, ніхто не знає, які кольори, фасони чи форми одягу будуть в моді. Тому кожен може знайти свій власний напрямок і стиль, виразити себе через одяг і стати модним. Тепер, щоб бути модним, не обов'язково ходити по модних бутіках і купувати одяг з останніх колекцій.
- ДокументРозробка жіночої курткитрансформеру з впровадженням новітніх технологій проєктування зі змішаних тканин. Розмір: 170-96-104(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Ірини КІНДРИЛегка промисловість - це не тільки, одна з найважливіших провідних галузей народного господарства, а ще, одна із небагатьох секторів економіки зі швидким обертанням капіталу. Після спалаху коронавірусної інфекції був занепад української економіки, а нинішня повномасштабна воєнна агресія Росії проти України, ще більше підкреслила її слабкі місця. Оскільки одяг, взуття, продукти харчування - це базові потреби населення, то такі виробництва зберігають і/або відновлюють виробництво галузі. Згідно результатів опитування, проведеного інститутом економічних досліджень: в різних підприємствах, лише дві галузі не мають негативних змін виробництва — харчова (0,00) і легка промисловість (+0,02). При середньому індексі змін виробництва -0,12 для всього бізнесу. Подібна ситуація і в продажах: лише в легкій промисловості позитивний індекс. У 2020 році купівля одягу в Україні, за різними оцінками, скоротилася на 50-60%. А замовлення іноземних компаній на пошиття одягу в Україні впали на 30%. А у тих людей, що мають власні бренди, ситуація ще складніша. Також локдауни сильно вдарили по бізнесу «на речах, які потрібно міряти». Не всі змогли профінансувати простій у торгівлі, та втратили свої команди. Деякі збанкрутували та не змогли знову відкритися. Крім того, змінилися й потреби у споживачів. Люди економлять, тому зменшився чек. Особливо це помітно після Нового року та останнього локдауну. З тих пір і надалі виробники влазять у борги для створення нових колекцій. Тому через війну в легкій промисловості лише 7% усіх підприємств працюють на 100% і більше. Велика допомога швейних підприємств у волонтерській діяльності: пошиття одягу та взуття воєнним - на цьому легка промисловість дуже виграє.
- ДокументПроєктування перспективної моделі жіночого комбінезону стилю «Сафарі» зі змішаних тканин. Розмір: 176-92-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Світлани МАЛЕНКОВОЇЛегка промисловість – це галузь, до складу якої входить сукупність галузей виробництва і підприємств, які виготовляють головним чином речі народного вжитку: тканини, білизняний та верхній трикотаж, хутро, взуття, швейні та галантерейні вироби. До її складу входять 17 підгалузей, вона забезпечує роботою майже 260 тис. чоловік, більшість з них становлять жінки – трудівниці, а це дуже важливо для розв'язання проблеми зайнятості у суспільстві [18]. Швейна промисловість – одна із крупних галузей легкої промисловості – покликана задовольняти безперервно зростаючі потреби людини у різних добротних та гарних виробів. Вона розвивається разом із економікою нашої держави і проходить з нею весь шлях становлення в умовах реформування [18]. Для підвищення ефективності виробництва впроваджують раціональні технологічні конструкції одягу, що забезпечують підвищення продуктивності праці на 10-35% в результаті зниження ручних робіт, використання високоефективних клейових матеріалів, уніфікацій деталей, вузлів, конструктивних ліній. Уніфікування та стандартизація деталей та вузлів забезпечує скорочення витрат на розробку технічної документації, підвищує рівень механізації та автоматизації технологічних процесів, якість праці та продукції [18]. Споживача потрібно завоювати насамперед якістю й доступними цінами. Потрібно використовувати свої сировинні ресурси, вітчизняну фурнітуру, сертифікувати не вироби, а сировину, всіляко відстоювати свої національні інтереси [18].
- ДокументХудожній та конструкторський проєкт моделі поясного виробу утилітарного стилю із сучасних тканин. Розмір: 176-96-100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Анастасії НОРЕНКОУкраїнська легка промисловість сьогодні є потужним багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання та одна із небагатьох галузей господарства зі швидким обертанням капіталу. Одним із важливих видів промислової діяльності є легка промисловість, яка є багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання та включає 4,5 тис. підприємств, що забезпечують близько 150 тис. робочих місць. Цей соціально важливий сектор економіки орієнтований на кінцевого споживача. У зв'язку зі збільшенням активності підприємців в останні роки, з’являється все більше і більше компаній з ЄС, які шукають постачальників послуг з виробництва одягу, які ближче до ринку ЄС. Найкращий спосіб об’єднати покупців і постачальників. На сьогоднішній час з урахуванням впливу COVID-19 та воєнного стану, розвиток легкої промисловості знаходить нові шляхи та ніші. Мода дуже швидко змінилась підхоплюючи нові потреби в одязі та перетворюючі їх на стиль нашого часу. Для дизайнерів це великий простір в прояві, а для конструкторів цікавий попит в створені нового, комфортного одягу. Після початку повномасштабного російського вторгнення індустрія моди в Україні змінилася. Змінилося і ставлення українців до оновлення гардеробу. Тепер в пріоритеті зручні та практичні речі, які легко вмістить валіза. А ще – які будуть показувати світові проукраїнську позицію [14].
- ДокументПроєктування сорочки жіночої класичного стилю з поясом типу «Корсет» з тканин-компаньйонів. Розмір: 170-104-112(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Рої РЗАЄВОЇГоловна мета конструктора швейного виробництва - забезпечити людині максимум зручностей і комфорту в новій моделі, технологічності і економічності її виробництва і надійності в експлуатації. Головною задачею художнього конструювання при розробці нових зразків промислових виробів є узгодження зовнішньої форми виробу, що проектується з його внутрішньою структурою (конструкцією), а через неї і з основними функціями, тобто створення естетичного досконалого виробу. Технічне завдання шляхом виконання ряду проектних операцій і процедур перетворюється в кінцевий опис - проектно-конструкторську документацію (ПКД), яка несе в собі всю необхідну інформацію для створення об'єкту і яка виконує роль посередника між конструктором і виробництвом. Нові моделі одягу починають проектувати при наявності первинного опису, в якому в загальному вигляді сформульоване призначення майбутнього об'єкту і вимоги до його властивостей. Первинний опис представляється в формі технічного завдання (ТЗ). Основним результатом інженерного конструювання являється створення зразка - еталона нової моделі одягу і комплекту проектноконструкторської документації. Проектування, як процес розчленовується на стадії, етапи, проектні процедури і операції.
- ДокументРозробка проєктноконструкторської документації на виготовлення моделі сукні жіночої вільного крою за модним асортиментним напрямом. Розмір: 158-96- 100(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Каріни СІКІРКОЛегка промисловість України охоплює текстильну, трикотажну, швейну, шкіряну, взуттєву, хутрову та інші галузі, підприємства яких у розміщенні орієнтуються переважно на споживача, наявність трудових ресурсів та сировини. Галузь складається з 17 підгалузей, має виробничий потенціал, здатний виробляти широкий спектр товарів широкого вживання і промислового призначення. Водночас легка промисловість пов'язана з багатьма суміжними галузями і обслуговує весь господарський комплекс країни. Легка промисловість України - це одна з найбільш соціально значущих галузей промисловості, яка може надати велику кількість робочих місць для населення. Легка промисловість України могла б вирішити проблему зайнятості населення, проте чітко простежується тенденція спаду кількості осіб, працюючих в даній сфері. Якщо на початку 90-х років зайнятість становила 750 тис. осіб, то в 2009 році цей показник скоротився майже у 8 разів. Це пояснюється загальним кризовим становище галузі. Дешеві низькоякісні імпортні товари, низька конкурентоздатність, проблеми кредитування галузі, скорочення споживчого попиту, система оподаткування - все це призвело до занепаду галузі в Україні, а як наслідок і до скорочення зайнятості в легкій промисловості України. Тривожить ситуація на внутрішньому ринку країни. Їх практично заполонила продукція нелегального виробництва, яка ввезена без сплати мита, зборів, або ще гірше - контрабанда з країн з дешевою робочою силою та знецінені товари, що були у вжитку.
- ДокументРозробка технології виготовлення заготовок жіночого взуття в стилі MILITARI, зі змінною програмою потоків Рзм1=360 пар, Рзм2=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Олени АНТОНЮКЛегка промисловість є важливою складовою економіки, зростання якої може значно покращити економічні показники країни. За оцінками експертів ринок одягу та взуття входить в 20 найрозвинутіших ринків України, українці витрачають на взуття та одяг приблизно 30-40% свого місячного доходу, що перевищує показники в країнах Західної Європи. За рівнем споживання продукція легкої промисловості уступає лише продовольчим товарам. Зважаючи на повномасштабне воєнне вторгнення, всі галузі української промисловості зазнають різних втрат, однак у короткостроковій і довгостроковій перспективах оптимізм об’єднує промисловість. Найкраще зберігають та/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення (виробляють їжу, одяг чи взуття). В результаті через війну очікується падіння промисловості на 42,6% при зменшенні ВВП на 31% (за оцінками експертів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій). При цьому стійкість промисловості відрізняється для різних галузей, що відображається в результатах опитувань. Перш за все зберігають і/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення — виробляють їжу, одяг чи взуття. У легкій промисловості лише 7% підприємств працюють на 100% і більше. Харчова та легка промисловість зберігають темпи виробництва і продажів. За результатами липня, лише дві галузі не мають негативних темпів зміни виробництва — харчова (0,00) і легка промисловість (+0,02) при середньому індексі змін виробництва -0,12 для всього бізнесу.
- ДокументРозробка технології виготовлення заготовок жіночого елегантного взуття у відповідності з сучасними тенденціями, зі змінною програмою потоків Рзм1=420 пар, Рзм2=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Катерини КОМАРОВОЇЛегка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція легкої промисловості йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних матеріалів (у харчовій, машинобудуванні та ін.). Найбільш тісні зв’язки вона має із сільським господарством і хімічною промисловістю – основними постачальниками сировини для галузі, а також машинобудуванням. Легка промисловість – це комплексна галузь, що включає майже 20 підгалузей, які можуть бути об’єднані в три групи: – текстильна, в тому числі, бавовняна, лляна, вовняна, шовкова, трикотажна;. сюди входить первинна обробка льону, шерсті та ін., виробництво нетканих матеріалів, в’язання сіток, виробництво текстильної галантереї та ін.; – швейна; – шкіряно-взуттєва і хутрова. За обсягами виробництва продукції легкої промисловості найбільшу питому вагу в загальних обсягах мають підприємства Житомирської області – 10,2%, Луганської – 7%, Чернігівської – 6,6%, Львівської – 6,1%, Рівненської – 5,5%, ІваноФранківської – 5%, Києва – 9%. У шкіряно-взуттєвій промисловості зайнято майже 20% працівників легкої промисловості. Після текстильної дана підгалузь є найважливішою в комплексі і дає до 8% його товарної продукції. Сировиною для неї є шкіра свійських, диких і морських тварин, а також широко використовуються нові синтетичні матеріали (штучні шкіри, гуми), парусини, вовни (для валяного взуття). Крім того, зі шкіри виготовляють одяг, шорно-сідельні та галантерейні вироби. Найбільші центри промисловості: Харків, Київ, Львів, Васильків, Бердичів, Запоріжжя, Тернопіль, Одеса. Взуттєва промисловість виникла на базі натуральної та штучної шкіряної сировини.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих туфель з черезпідйомним ременем в стилі Мері Джейн, з використанням організації виробництва на конвеєрному потоці, Рзм=360 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Єлизавети ІВАНЕНКОЛегка промисловість посідає провідне місце серед галузей промисловості, що забезпечують виробництво товарів народного споживання. Продукція галузі спрямована безпосередньо на спожив- чий ринок. Вона є потенційно важливим джерелом податкових надходжень у бюджет, має високий рівень доданої вартості, низьку енерговитратність, достатньо короткий період обігу капіталу та значний експортний потенціал. Легка промисловість є й однією з основних галузей соціального спрямування, розвиток якої є необхідною умовою підвищення рівня життя населення, а більшість підприємств галузі є структуротвірними для міст та регіонів. Окрім того, вона забезпечує можливість створення значної кількості дешевих робочих місць. Однією з особливостей продукції галузі є висока залежність від уподобань споживачів, які змінюються під впливом моди, а це вимагає високої гнучкості в пристосуванні до змін попиту , яка забезпечується організаційно-фінансовою здатністю до модернізації виробництва. Сьогодні зважаючи на повномасштабне воєнне вторгнення, всі галузі української промисловості зазнають різних втрат, однак у короткостроковій і довгостроковій перспективах оптимізм об’єднує промисловість. Найкраще зберігають та/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення (виробляють їжу, одяг чи взуття). У легкій же промисловості зараз лише 7% підприємств працюють на 100% і більше. Галузь швидко стала заручником війни, зважаючи на порушення ланцюгів постачання, блокаду морських шляхів експорту та зменшення попиту.
- Документ«Проєктування технологічного процесу виготовлення жіночих напівчобітків з еластичними вставками типу челсі з використанням організації конвеєрного виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Олександра РУДНЄВАЛегка промисловість є базовою стратегічною галуззю економіки України, комплексом з виробництва широкого спектру товарів народного споживання, здатних задовольнити попит населення. Це одна з небагатьох галузей економіки з швидким оборотом капіталу. Легка промисловість є соціально значущою галуззю, яка орієнтується на кінцевого споживача. Загалом до війни Україна мала велику промислововиробничу базу. Масштабне військове вторгнення Росії в Україну, з масштабними руйнуваннями, колосальними економічними та людськими втратами, триває вже понад рік. З причини російського вторгнення в Україну загалом 52,8% підприємств скоротили свою діяльність, 23,6% взагалі припинили свою діяльність, а 2% підприємств були змушені покинути регіони активних бойових дій. Українська асоціація підприємств легкої промисловості не припинила роботу та швидко розпочала роботу після російського вторгнення 24 лютого 2022 року, адже цей виклик створив багато «нечуваних» раніше проблемних проблем для промислових підприємств: від втрати майна через агресію, релокацій, масової міграції кадрів, розриву довгострокових відносин постачання, зруйнованої логістики, інфраструктури, роботи в умовах постійної повітряної тривоги та відключення електроенергії, непередбачувані зміни, критичний імпорт сировини, швидка переорієнтація та розробка нової продукції, Відновлення після звільнення регіонів, реконструкція, необхідність відвідувати зарубіжні виставки та приберегти закордонні заявки, а першорядне – вижити та зберегти людський і виробничий ресурс.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення чоловічих напівчеревиків з настрочною союзкою (типу оксфорди), з використанням поточної організації виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Андрія КАРИЛегка промисловість - багатогалузевий комплекс народного господарства, здатний випускати широкий спектр товарів народного споживання. Легка промисловість є однією із стратегічних галузей національної економіки, на яку до коронакризи припадало майже 5% надходжень до бюджету та 2,6% українського товарного експорту. Однак пандемія внесла свої корективи в галузь: багато компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили працівників, закрили бізнес. Інші призвичаїлись до нових реалій і перейшли, наприклад, на держзамовлення. Внаслідок військових дій економічне становище на українських землях значно погіршилося. Ситуація в галузі була складною і суперечливою. З одного боку, на початку війни промислове виробництво в Україні зростало, оскільки компанії виконували вигідні державні замовлення для армії. Це дозволило їм збільшити обсяги виробництва. Але в той же час спостерігалося порушення внутрішніх і зовнішньоторговельних зв'язків, збільшення військових і зниження цивільного виробництва (в тому числі і легкої промисловості), загострення хронічного транспортного і фінансового питань. Сьогодні створюються промислові підприємства, які орієнтовані на потреби війни, але працюють на менших потужностях. Деокупація півночі, передислокація потужностей на захід, а також збільшення потреб оборонного сектору (одяг, захисні жилети, сумки тощо) сприяли відродженню легкої промисловості.