Група 4ВВ-21
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Група 4ВВ-21 за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 10 з 10
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументРозробка технології виготовлення заготовок жіночого взуття в стилі MILITARI, зі змінною програмою потоків Рзм1=360 пар, Рзм2=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Олени АНТОНЮКЛегка промисловість є важливою складовою економіки, зростання якої може значно покращити економічні показники країни. За оцінками експертів ринок одягу та взуття входить в 20 найрозвинутіших ринків України, українці витрачають на взуття та одяг приблизно 30-40% свого місячного доходу, що перевищує показники в країнах Західної Європи. За рівнем споживання продукція легкої промисловості уступає лише продовольчим товарам. Зважаючи на повномасштабне воєнне вторгнення, всі галузі української промисловості зазнають різних втрат, однак у короткостроковій і довгостроковій перспективах оптимізм об’єднує промисловість. Найкраще зберігають та/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення (виробляють їжу, одяг чи взуття). В результаті через війну очікується падіння промисловості на 42,6% при зменшенні ВВП на 31% (за оцінками експертів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій). При цьому стійкість промисловості відрізняється для різних галузей, що відображається в результатах опитувань. Перш за все зберігають і/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення — виробляють їжу, одяг чи взуття. У легкій промисловості лише 7% підприємств працюють на 100% і більше. Харчова та легка промисловість зберігають темпи виробництва і продажів. За результатами липня, лише дві галузі не мають негативних темпів зміни виробництва — харчова (0,00) і легка промисловість (+0,02) при середньому індексі змін виробництва -0,12 для всього бізнесу.
- ДокументРозробка технології виготовлення заготовок жіночого елегантного взуття у відповідності з сучасними тенденціями, зі змінною програмою потоків Рзм1=420 пар, Рзм2=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Катерини КОМАРОВОЇЛегка промисловість є однією з найважливіших серед галузей виробництва непродовольчих товарів. Продукція легкої промисловості йде на задоволення потреб населення, забезпечуючи його тканинами, одягом, взуттям та іншими предметами споживання, а також використовується в інших галузях промисловості у вигляді сировини і допоміжних матеріалів (у харчовій, машинобудуванні та ін.). Найбільш тісні зв’язки вона має із сільським господарством і хімічною промисловістю – основними постачальниками сировини для галузі, а також машинобудуванням. Легка промисловість – це комплексна галузь, що включає майже 20 підгалузей, які можуть бути об’єднані в три групи: – текстильна, в тому числі, бавовняна, лляна, вовняна, шовкова, трикотажна;. сюди входить первинна обробка льону, шерсті та ін., виробництво нетканих матеріалів, в’язання сіток, виробництво текстильної галантереї та ін.; – швейна; – шкіряно-взуттєва і хутрова. За обсягами виробництва продукції легкої промисловості найбільшу питому вагу в загальних обсягах мають підприємства Житомирської області – 10,2%, Луганської – 7%, Чернігівської – 6,6%, Львівської – 6,1%, Рівненської – 5,5%, ІваноФранківської – 5%, Києва – 9%. У шкіряно-взуттєвій промисловості зайнято майже 20% працівників легкої промисловості. Після текстильної дана підгалузь є найважливішою в комплексі і дає до 8% його товарної продукції. Сировиною для неї є шкіра свійських, диких і морських тварин, а також широко використовуються нові синтетичні матеріали (штучні шкіри, гуми), парусини, вовни (для валяного взуття). Крім того, зі шкіри виготовляють одяг, шорно-сідельні та галантерейні вироби. Найбільші центри промисловості: Харків, Київ, Львів, Васильків, Бердичів, Запоріжжя, Тернопіль, Одеса. Взуттєва промисловість виникла на базі натуральної та штучної шкіряної сировини.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих туфель з черезпідйомним ременем в стилі Мері Джейн, з використанням організації виробництва на конвеєрному потоці, Рзм=360 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Єлизавети ІВАНЕНКОЛегка промисловість посідає провідне місце серед галузей промисловості, що забезпечують виробництво товарів народного споживання. Продукція галузі спрямована безпосередньо на спожив- чий ринок. Вона є потенційно важливим джерелом податкових надходжень у бюджет, має високий рівень доданої вартості, низьку енерговитратність, достатньо короткий період обігу капіталу та значний експортний потенціал. Легка промисловість є й однією з основних галузей соціального спрямування, розвиток якої є необхідною умовою підвищення рівня життя населення, а більшість підприємств галузі є структуротвірними для міст та регіонів. Окрім того, вона забезпечує можливість створення значної кількості дешевих робочих місць. Однією з особливостей продукції галузі є висока залежність від уподобань споживачів, які змінюються під впливом моди, а це вимагає високої гнучкості в пристосуванні до змін попиту , яка забезпечується організаційно-фінансовою здатністю до модернізації виробництва. Сьогодні зважаючи на повномасштабне воєнне вторгнення, всі галузі української промисловості зазнають різних втрат, однак у короткостроковій і довгостроковій перспективах оптимізм об’єднує промисловість. Найкраще зберігають та/або відновлюють виробництво галузі, які забезпечують базові потреби населення (виробляють їжу, одяг чи взуття). У легкій же промисловості зараз лише 7% підприємств працюють на 100% і більше. Галузь швидко стала заручником війни, зважаючи на порушення ланцюгів постачання, блокаду морських шляхів експорту та зменшення попиту.
- Документ«Проєктування технологічного процесу виготовлення жіночих напівчобітків з еластичними вставками типу челсі з використанням організації конвеєрного виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Олександра РУДНЄВАЛегка промисловість є базовою стратегічною галуззю економіки України, комплексом з виробництва широкого спектру товарів народного споживання, здатних задовольнити попит населення. Це одна з небагатьох галузей економіки з швидким оборотом капіталу. Легка промисловість є соціально значущою галуззю, яка орієнтується на кінцевого споживача. Загалом до війни Україна мала велику промислововиробничу базу. Масштабне військове вторгнення Росії в Україну, з масштабними руйнуваннями, колосальними економічними та людськими втратами, триває вже понад рік. З причини російського вторгнення в Україну загалом 52,8% підприємств скоротили свою діяльність, 23,6% взагалі припинили свою діяльність, а 2% підприємств були змушені покинути регіони активних бойових дій. Українська асоціація підприємств легкої промисловості не припинила роботу та швидко розпочала роботу після російського вторгнення 24 лютого 2022 року, адже цей виклик створив багато «нечуваних» раніше проблемних проблем для промислових підприємств: від втрати майна через агресію, релокацій, масової міграції кадрів, розриву довгострокових відносин постачання, зруйнованої логістики, інфраструктури, роботи в умовах постійної повітряної тривоги та відключення електроенергії, непередбачувані зміни, критичний імпорт сировини, швидка переорієнтація та розробка нової продукції, Відновлення після звільнення регіонів, реконструкція, необхідність відвідувати зарубіжні виставки та приберегти закордонні заявки, а першорядне – вижити та зберегти людський і виробничий ресурс.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення чоловічих напівчеревиків з настрочною союзкою (типу оксфорди), з використанням поточної організації виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Андрія КАРИЛегка промисловість - багатогалузевий комплекс народного господарства, здатний випускати широкий спектр товарів народного споживання. Легка промисловість є однією із стратегічних галузей національної економіки, на яку до коронакризи припадало майже 5% надходжень до бюджету та 2,6% українського товарного експорту. Однак пандемія внесла свої корективи в галузь: багато компаній втратили значну кількість замовлень, звільнили працівників, закрили бізнес. Інші призвичаїлись до нових реалій і перейшли, наприклад, на держзамовлення. Внаслідок військових дій економічне становище на українських землях значно погіршилося. Ситуація в галузі була складною і суперечливою. З одного боку, на початку війни промислове виробництво в Україні зростало, оскільки компанії виконували вигідні державні замовлення для армії. Це дозволило їм збільшити обсяги виробництва. Але в той же час спостерігалося порушення внутрішніх і зовнішньоторговельних зв'язків, збільшення військових і зниження цивільного виробництва (в тому числі і легкої промисловості), загострення хронічного транспортного і фінансового питань. Сьогодні створюються промислові підприємства, які орієнтовані на потреби війни, але працюють на менших потужностях. Деокупація півночі, передислокація потужностей на захід, а також збільшення потреб оборонного сектору (одяг, захисні жилети, сумки тощо) сприяли відродженню легкої промисловості.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення чоловічих напівчеревиків типу лаофер, з використанням поточної організації виробництва, Рзм=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Іраклія УЧАВИЛегка промисловість України включає галузі, які виробляють товари народного споживання – тканини, одяг, взуття, галантерейні та парфумерні вироби тощо. До них відносяться текстильна, швейна, трикотажна, шкіряно-галантерейна, взуттєва, хутряна та інші галузі. Підприємства легкої промисловості орієнтовані на споживачів, жіночу працю та джерела сировини, тому загалом поширені на всій території України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства в плані асортименту, якості та обсягів виробництва, і сьогодні страждає від ряду факторів. Повномасштабне вторгнення Росії завдало потужного удару по українській економіці. Особливо це актуально для вітчизняної промисловості, яка вже мала негативну тенденцію до скорочення виробництва. Бойовими діями, ракетно-бомбовими ударами росіяни цілеспрямовано знищили велику кількість промислових підприємств у різних інших галузях економіки, особливо на сході країни. Крім падіння обсягів виробництва, вітчизняні промисловці страждають від блокади українських портів російськими «піратами». Це значно знижує можливості експорту готової продукції та імпорту сировини. Наші промисловці очікують, що галузь відновиться з 2023 року, хоча це багато в чому залежатиме від ситуації на передовій. Поки що майбутнє вітчизняної промисловості навряд чи сприймається як позитивне. На цьому тлі уряд країни повинен хоча б не ускладнювати життя компаніям, які борються за своє існування.
- Документ«Проєктування технологічного процесу виготовлення жіночих напівчеревиків з настрочними берцями типу крипери, з організацією поточного сучасного виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Катерини МІХАЛЬЧЕНКОЛегка промисловість є базовою стратегічною галуззю економіки України, комплексом з виробництва різноманітних товарів народного споживання, що задовольняють потреби населення. Це одна з небагатьох галузей економіки з швидким оборотом капіталу. До війни галузь складалася з 17 підгалузей з потужним виробничим потенціалом, здатних виробляти широкий асортимент споживчих і промислових товарів. При цьому легка промисловість пов'язана з рядом суміжних галузей, обслуговуючи весь народногосподарський комплекс країни. Тотальна війна Росії на українській землі має катастрофічні наслідки для вітчизняної промисловості. Неминучим наслідком війни стане значне скорочення українського виробництва, як мінімум на 25- 35% до 2022 року, за прогнозами МВФ. Руйнівний вплив російської армії на логістичну інфраструктуру порушив внутрішні ланцюжки поставок і унеможливив експорт готової продукції. Тимчасова або повна зупинка виробництва багатьох промислових підприємств в Україні під час війни, лібералізація умов імпорту з метою поповнення дефіциту призведе до різкого посилення залежності деяких промислових товарів від імпорту. За даними ООН, станом на 15 березня з України виїхало майже 3 мільйони чоловік. Менше половини її громадян працездатного віку. Майже всі вони жінки.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих туфель типу човники з використанням поточної організації виробництва, Рзм=420 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Максима ПЕТРИКАЛегка промисловість України охоплює галузі, що виробляють товари народного споживання — тканини, одяг, взуття, предмети галантереї та парфумерії тощо. Серед них — текстильна, швейна, трикотажна, шкіряно-галантерейна, взуттєва, хутрова та інші галузі. Крім того підприємства легкої промисловості виробляють й товари виробничого призначення – корд, канати, штучну шкіру тощо. Сировиною для галузі є натуральні, штучні та синтетичні волокна. Легка промисловість України переробляє як власну (льон, шкіра, хутро, хімічні волокна, вовна), так і привізну (вовна, бавовна, текстиль) сировину. Підприємства легкої промисловості орієнтуються на споживача, жіночі трудові ресурси та джерела сировини, тому вони поширені, загалом, на території всієї України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства щодо асортименту, якості й обсягів виробництва продукції, а в наш час перебуває у глибокій кризі, її частка у промисловому виробництві скоротилась. Легка промисловість – одна з найважливіших галузей економіки, яка тримає два фронти: економічний і військовий. А саме ці напрямки є ключовими для країни зараз. За оцінками різних дослідних інститутів, легка промисловість, зважаючи на всі виклики воєнного часу, одна з галузей, яка порівняно з іншими (35-50% до 2021 р.). має трохи кращі показники: збережено діяльність на рівні 60%, за нашою оцінкою – близько 75% підприємств продовжують працювати.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих черевиків з настрочними берцями в стилі MILITARI, з використанням організації потоку за RING-системою, Рзм=450 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Таїсії КАНЦЕРОдним з найважливіших видів промислової функції є легка промисловість, яка є багатогалузевим комплексом з виробництва товарів народного споживання і охоплює 4, 5 тис. Компанії, які надають близько 150 тис. Робочих місць. Цей соціально важливий сектор економіки орієнтується на своїх споживачів. Легка промисловість є однією з найважливіших галузей економіки, яка має два фронти: економічний і військовий. І ці напрямки зараз важливі для країни. На жаль, багато підприємств легкої промисловості зазнали втрат та руйнації. Але є і ті, хто після руйнувань зміг почати все з нуля, відновитися і створити робочі місця для своїх робітників. Першочерговим завданням України сьогодні є побудова сильної економіки. Легка промисловість є важливою частиною економіки, зростання якої може значно поліпшити економічні показники країни. За оцінками експертів, ринок одягу та взуття входить в 20 найбільш розвинених ринків України, українці витрачають на взуття та одяг близько 30-40% свого щомісячногого доходу. Основними перешкодами на шляху розвитку легкої промисловості є: - економічна криза і війна в країні; - висока собівартість виробництва промислових товарів; - низький приплив молодшого персоналу на підприємства легкої промисловості; - залежність вітчизняного виробництва від імпортної сировини; - низька купівельна спроможність населення; - наповнення внутрішнього ринку країни дешевою продукцією китайського і турецького виробництва, а також імпорт «секонд-хенду» з Європи; - значне затінення галузі; - недостатні інвестиції та інновації.
- ДокументПроєктування технологічного процесу виготовлення жіночих черевиків типу ботильйони, з використанням організації конвеєрного виробництва, Рзм=480 пар(ВСП "ОТФК ОНТУ", Відділення Технологічне, 2023) Алли КАРЕТНОЇЛегка промисловість України охоплює галузі, що виробляють товари народного споживання — тканини, одяг, взуття, предмети галантереї та парфумерії тощо. Підприємства легкої промисловості орієнтуються на споживача, жіночі трудові ресурси та джерела сировини, тому вони поширені, загалом, на території всієї України. Однак легка промисловість завжди відставала від потреб суспільства щодо асортименту, якості й обсягів виробництва продукції, а в наш час перебуває у глибокій кризі, її частка у промисловому виробництві скоротилась. Основні проблеми легкої промисловості — відсталі технології виробництва й низька якість продукції. Вони можуть бути розв’язані в результаті реконструкції і модернізації та створення спільних з іншими країнами підприємств. Наявність величезних текстильних комбінатів (особливо бавовняних) зумовлює значні проблеми постачання сировини зза кордону. Необхідне переоснащення цих підприємств, перепрофілювання на виробництво лляних та інших тканин. Легка промисловість в Україні має великий, недостатньо використаний потенціал: потужні виробничі можливості та достатня кількість кваліфікованих трудових ресурсів. Через недостатнє постачання імпортної сировини виробничі потужності недовантажено. Засилля внутрішнього ринку турецькою та білоруською продукцію витісняє вітчизняного виробника. Необхідно звернути увагу на використання нових видів сировини, залучення іноземних інвестицій, що дадуть змогу більш системно використовувати сучасні виробничі технології.